En İyi Virüs Programı Önerileri

Bilginin, iletişimin, iş hayatının ve daha fazlasının ana odak noktası olan İnternet, her geçen gün birçok yeni tehlikeli virüs ve yazılımla karşı karşıya kalıyor. BuldumZ uzmanları, Bilgisayarınızı kötü amaçlı yazılımlardan korumak için en iyi virüs programı önerilerini sizler için hazırladı. Listemizde incelediğimiz antivirüs yazılımı önerileri 100’den fazla virüsten koruma programı içinden seçilerek hazırlanmıştır.

Virüs Programı Seçerken Dikkat Edilmesi Gerekenler

  • Ram Kullanımı: Virüs programlarının bilgisayarınızı yormaması, bilgisayarınızda yaptığınız işlemleri aksatmaması gerekir.
  • Virüs Veritabanı: Kullandığınız virüsten koruma yazılımı geniş bir veritabanına sahip olmalı. Bu sayede karşınıza çıkan binlerce farklı kötü yazılımdan sizi koruyabilir.
  • Virüs Test Firmaları: Test firmaları kullandığınız virüs programının, kötü amaçlı yazılımları, kimlik avı denemelerini ve daha fazlasını önleme yeteneğini test eder.
  • Virüs Programı Performansı: Kullanacağınız programın kötü amaçlı yazılımları bulma hızı, güçlü bir koruma sağlaması oldukça önemlidir. Bütün bunları bilgilerinizin zarar görmesi için hızlı ve verimli bir şekilde yapması gerekir.

En İyi 8 Virüs Programı

BuldumZ uzmanları Antivirüs programları için araştırma yapanların işini kolaylaştırdı! Tek yapmanız gereken sizin için 100’den fazla program içerisinden seçilen, fidye koruması, virüsten koruma ve daha fazlasını yapabilecek programlar arasından seçim yapmak! Bu listeden faydalandıktan sonra kötü amaçlı yazılımlar sizin için korkutucu olmayacak!

NOT: Listemizde ücretli / ücretsiz olarak iki farklı kategoride koruma yazılımları bulunmaktadır. Ücretli virüs programlarının ücretsiz versiyonlarını ya da deneme versiyonlarını da kullanabilirsiniz.

Kaspersky Antivirüs Programı

Kaspersky Antivirüs Programı

Hızlı ve etkili bir tarama performansına sahip olan Kaspersky  Antivirüs, ücretsiz sürümünde kullanıcılarına birçok özellik sunuyor. Kötü amaçlı yazılım koruması isteyenler için, fidye koruma, şifre koruma ve çok daha fazlasını sunan Kaspersky, en eski virüs programları arasında yer alıyor. Ücretsiz sürümü sizin için yetersiz olursa cüzi ücretlerle ücretli versiyonunu alabilirsiniz. Dünyanın en iyi antivirüs programlarından biri olan Kaspersky, gerçek zamanlı olarak koruma sağlıyor.

Kaspersky’da 4 farklı versiyon bulunuyor.

Ücretsiz Versiyon: Kaspersky Free sürümünde kullanıcılar genel tarama, sık rastlanan zararlı yazılımlardan koruma gibi özelliklerden faydalanabiliyor.
Kaspersky Anti-Virüs: Bütün virüslerden, kripto para madenciliği amaçlı kötü yazılımlardan korur. Ücreti ise ortalama 1 yıllık 15$ civarındadır.
Kaspersky Internet Security: PC, MAC ve mobil cihazlarda gizlilik ve koruma için kullanabilirsiniz. Kaskersky Anti-Virüs’un gelişmiş paketi olup 1 yıllık ücreti 20$ civarındadır.

Kaspersky paketlerini incelemek ve indirmek için ‘’Kaspersky’’ bağlantısını kullanabilirsiniz! Bana göre en iyi virüs programı Kaspersky diyebilirim.

Bitdefender Antivirus Programı

Bitdefender Antivirüs Programı

Detaylı ve özel bir teknolojiye sahip olan Bitdefender virüsten koruma programı, sizin için bütün her şeyi düşünüyor! Programı indirip kurduktan sonra tek bir işlem yapmadan tam koruma ile bilgisayarınızı fidye yazılımı gibi kötü amaçlı programlardan koruyabilirsiniz. Tam özellikli antivirüs programı arayanlar için Bitdefender, en özel seçimlerden biri.

Bitdefender yazılımının ücretsiz ve ücretli versiyonları bulunuyor.

Ücretsiz Versiyon: Genel koruma sağlıyor, bilgisayarınızı daha çok bilinen tehditlere karşı koruma sağlıyor. VPN, Fidye yazılım koruması gibi konularda destek sağlamıyor.
Ücretli Versiyon: Ücretli versiyonunda ağ tehditlerini önleme, VPN, safepay, fidye yazılımı koruması gibi birçok özellik bulunuyor.

Bitdefender paketlerini daha detaylı incelemek ister misiniz? Hemen ‘’Bitdefender’’ üzerinden incelemeye başlayın!

Norton Antivirüs Programı

Norton Antivirüs Programı

En eski ve tam kapsamlı bir Antivirüs programı olan Norton, bilgisayarınıza zarar verebilecek tüm zararlı yazılımlara karşı tam koruna sağlar. Profesyonel ve oldukça işlevsel bir virüsten koruma yazılımı olan program, bilgisayarınızı koruma altına alabileceğiniz en geniş veritabanlı virüs programları arasında ilk sıralarda yer alır. Norton Antivirüs Programında tüm ayarlarınızı programa bırakabilir ya da manuel olarak kendiniz yapabilirsiniz. Sizi karşılaşabileceğiniz tüm kötü yazılımlara karşı, üstün karşı koruma özelliğiyle koruyacaktır.

Ücretsiz Versiyon: Genel koruma sağlar, şifre yöneticisi, virüsten tam koruma, casus yazılım önleme, fidye yazılım koruması gibi özellikler bulunmaz.
Ücretli Versiyon: Bilgisayarınızı tüm virüslerden koruma sözü verir, safecam özelliği, şifre yöneticisi, fidye ve casus yazılım önleme gibi onlarca özellik bulunur. Gelişmiş paketlerinde ebeveyn kontrolleri, okul saatleri gibi özellikler bulunur.

Norton Virüs Koruma paketleriyle ilgili daha çok bilgiye mi ihtiyacın var? Hemen ‘’Norton’’ bağlantısını kullan!

ESET NOD32 Antivirüs Programı

ESET NOD32 Antivirüs Programı

Antivirüs programları arasında ilk AI çalışmalarına başlayan şirketlerden biri olan ESET, kötü amaçlı yazılımı saniyeler içerisinde tespit ederek yok ediyor. İnternette ve kullandığınız programlarda karşınıza çıkacak bütün kötü sürprizleri tam zamanlı koruma özelliği ile engelleyen ESET NOD32, son yıllarda en çok gelişme kaydeden virüs programları arasında yer alıyor. Fidye yazılım, kötü amaçlı yazılımlar ve daha fazlası için eşsiz bir performans gösteriyor. İyi antivirüs programları listeleniyorsa o listede mutlaka ESET NOD32 yer alıyordur.

ESET NOD32’nin deneme versiyonu bulunuyor fakat uzun süreli olarak ücretsiz kullanım özelliği yok.

ESEDNOD32’i indirmeyi mi düşünüyorsun? Hemen ‘’ESET NOD32’’ bağlantısını kullan!

Ücretsiz Antivirüs Programları

Kişisel kullanım yaptığınız bilgisayarlar için ücretsiz birçok anti-virüs programı bulunuyor! BuldumZ uzmanları, anti-virüs programlarını ücretsiz olarak kullanmak isteyenler için kullanabileceği en iyi 4 alternatifi seçti!

Panda Ücretsiz Antivirüs Programı

Panda Ücretsiz Antivirüs Programı

Bilgisayarınızda çalıştığını bile hissetmeyeceğiniz bir virüs programı arıyorsanız, aradığınızı buldunuz! Tüm kullanıcılara hitap eden Panda Antivüris programı oldukça basit bir arayüze sahip. Ayarlarla oynamayı sevmeyenler için tek yapılması gereken kurup çalıştırmak! Kötü amaçlı yazılım koruması isteyenler için oldukça başarılı sonuçlar veren Panda, aynı zamanda kullanıcıları için ücretsiz VPN’de sunuyor. Programın yakın zamanda fidye yazılımı önleme gibi özelliklerde getirmesi bekleniyor.

Ücretsiz bir antivirüs programına ihtiyacın mı var? ‘’Panda Ücretsiz Versiyon’’ paketini hemen incele ve indir!

Avira Ücretsiz Antivirüs Programı

Avira Ücretsiz Antivirüs Programı

İnternet üzerinde güvenli olarak gezinmek isteyenler için son yılların en iyi programı Avria Ücretsiz Antivirüs Programı! Chrome tarayıcısında çalışan virüs programı, web sitelerinden gelen virüs tehlikelerine karşı koruma sağlıyor.

Bulut tabanlı olarak çalışan program, kullandığı teknoloji sayesinde virüsler tarafından çözümlenemiyor. Programın bir diğer özelliği ise bilgisayarınızı neredeyse hiç yormaması. Bulut teknolojisi sayesinde bütün işleri sizden uzak bir sunucuda yapıyor. Bu nedenle ücretsiz en iyi virüs yazılımı arayanlar için Avira en ideal seçimlerden biri.

Bulut tabanlı anti-virüs programı kullanmak istiyorsan hemen ‘’Avira’’ bağlantısını kullanarak indirmeye başla!

Sophos Home Free Antivirüs Yazılımı

Sophos Home Free Antivirüs Yazılımı

Çocuklu aileler için en ideal antivirüs yazılımı olarak önerebileceğimiz Sophos Home, çocuklarınız ve sizin için tam koruma sağlıyor.

Ailenizin tüm üyeleri için farklı kontroller sunan program, çocuklarınızın internette istenmeyen içeriklerle karşı karşıya kalmasını engelliyor. Kişisel bilgilerini korumak, internet korsanlarına karşı güvenlik duvarı oluşturmak için bu programı sorunsuz olarak kullanabilirsiniz.
Kötü yazılımlara karşı kullanabileceğiniz Sophos Home, kişisel kullanımlarda tam hakimiyet sağlıyor. İsteğe göre tarayıcınıza da entegre Edebiliyorsunuz.

Sophos Home Free koruma programını indirmek için hemen ‘’Sophos İndir’’ bağlantısını kullan!

Avast Antivirüs Programı

Avast Virüs programı

Geçtiğimiz 10 yılın en popüler ve en çok kullanılan programlarından olan Avast, iyi antivirüs yazılımı arayanlar için eşsiz bir tercih. Programda kötü amaçlı yazılımlardan korunmak için gereken her şey var. Diğer antivirüs programları ile kıyaslandığında daha geniş bir veritabanı ve güvenlik ağına sahip olan Avast, bilgisayarı eski ve yavaş olanlar için bir nebze sorun yaratabilir. Fakat sağlam bir güvenlik duvarı oluşturmak isteyenler için Avast her zaman ilk seçeneklerden biri olmalı!

Avast’ın ücretsiz antivirüs sistemi diğerlerine göre daha çok özellik barındırıyor. Ücretsiz versiyonda fidye koruma yazılımı, virüslere tam koruma, şüpheli dosyalara tespit etme, wi-fi denetleyicisi gibi birçok özellik bulunuyor.

Avast’ın ücretsiz ve tam koruma sağlayan paketini kullanmak için hemen ‘’Avast’’ bağlantısını kullan!

Sevdiklerinin daha çok korumaya ihtiyacı olduğunu mu düşünüyorsun? İnternette onları kötü yazılımlardan korumak için bu içeriği aşağıda yer alan butonlardan hemen paylaşabilirsin! En iyi virüs programı içeriğimizin sonuna geldik:

Virüs programlarıyla ilgili aklına gelen her şeyi BuldumZ uzmanlarına sorabilirsiniz!

Paylaşmak Önemsemektir!

“En İyi Virüs Programı Önerileri” üzerine 4 yorum

  1. Sophos Home, Bitdefender bu iki virüs programları dışında yazıda ismi geçen tüm virüs programlarını kullandım. Şuan Avast kullanıyorum. Avast nasıl derseniz Avast deyim yerindeyse histerik bir programdır. Elinizde bir keygen varsa ve rar içerisinde değilse ona veda edebilirsiniz sormadan direk siler. Hele alarm sesi var ki evlere şenlik en sevdiğim olayı da odur. Eset, Avira, panda gibi programlarda vasatı geçemedi. Ama koruyor mu koruyor ücretli sürümlerini yükleyerek çok sağlam verim alınabilir. Son olarak pc ram kapasitesi düşükse Norton virüs programından uzak durmalısınız.

    Cevapla
  2. Listede yerli devsecure’de olabilirmiş bende yeni öğrendim kullanıyorum çok iyi özellikle kısayol virüsü girmiş flashlarımı temizlemede çok işime yaradı ben içindeki dosyalarım silindi diye düşünüyorken devsecure onları kurtarıp bir klasör içine yerleştirdi listede olmasını isterdim elinize emeğinize sağlık

    Cevapla

Yorum yapın