En İyi 11 Yapıştırıcı Markası (En Güçlüler!)

Anaokulundan, iş hayatına kadar uzanan bir süreçte farklı kullanım amacına göre farklı isimlerle onlarca yapıştırıcı kullanıyoruz. Ben de işim gereği ve bol yeğenli bir teyze olarak sık sık yapıştırıcı kullanıyorum. Dolayısıyla bu konuda epey deneyimli olduğumu söylemeliyim. Bugün, sizinle birlikte farklı maddeler için kullanılan yapıştırıcıları inceleyeceğiz. Kağıt, metal, ahşap vb. yüzeylere özel sıvı, katı, stick vb. formlar bulunuyor. En iyi yapıştırıcı markalarını sizin için farklı kriterlere göre seçtim. Bu listedeki yapıştırıcılarla plastik, metal ve karton, kumaş ve benzeri birçok öğeyi yapıştırabilirsiniz. Sizin için doğru olanı seçemezseniz yorum atmanız yeterlidir, en geç 24 saat içerisinde size yardımcı olabilirim.

En İyi 11 Yapıştırıcı Markası

Birçok kişi en güçlü yapıştırıcı hangisi? Sorusuyla araştırmaya başlıyor. En iyi ve en güçlü yapıştırıcı kullanacağınız yüzeye göre değişiklik gösterecektir. Aşağıda bulunan yapıştırıcıları inceleyerek kullanacağınız yüzeye yönelik en iyisini seçebilirsiniz.

Pattex Yapıştırıcı Hızlı 2K

Pattex Yapıştırıcı Hızlı 2K

Pattex, en iyi yapıştırıcı markası ve yüksek oranda etkiye sahip. Pattex Yapıştırıcı Hızlı 2K ürünü ise sprey ve sıvı formda satılıyor. Ahşap, MDF ve sunta gibi yüzeylere uygun olduğunu söyleyebilirim. Ancak diğer yüzeylerde de kulllananlar var. Yapıştırıcı son derece güçlü ve hızlı kuruyor. Pratik, güçlü yapıştırma ve uygun fiyatlı bir yapıştırıcı arıyorsanız mutlaka bu ürünü incelemelisiniz.

Peligom Pelikan Yapıştırıcı No:11

Peligom Pelikan Yapıştırıcı No:11

Pelikan markası tarafından üretilen Peligom Pelikan Yapıştırıcı No:11, farklı yüzeylerde kullanılabilir. Kağıt, seramik, ahşap, porselen, deri vb. yüzeylerde uygulayabilirsiniz. Sıvı formda olduğu için kolayca sürülür ve elinize bulaşmaz. Oldukça kuvvetlidir ancak daha iyi yapışması için uygulama yaptığınız yere dokunmamalısınız. Ortalama 4 – 5 saat sonra yapıştırıcının kuvvetini anlayabilirsiniz. Solvent içeriyor.

Akfix E350 Epoksi Çelik Yapıştırıcı Şırınga

Akfix E350 Epoksi Çelik Yapıştırıcı Şırınga

Epoksi bazlı yapıştırıcılar, diğer ürünlere göre çok daha kuvvetlidir. Akfix E350 Epoksi Çelik Yapıştırıcı Şırınga kuvvetli tutuş ve uzun süreli kullanım sunuyor. Bu yapıştırıcıyla beton, ahşap, metal, boru, araba parçaları vb. birçok materyali yapıştırabilirsiniz. Alkali çözelti, seyreltik asit ve suya karşı dayanıklı ve elektrik geçirmiyor. Benim severek kullandığım güçlü yapıştırıcılardan biri.

Pattex Yapıştırıcı Japon Süper Hızlı

Pattex Yapıştırıcı Japon Süper Hızlı

Piyasadaki japon yapıştırıcılar arasında en iyisi olduğunu söyleyebilirim. Kağıt, metal, ahşap, kauçuk, deri, kumaş vb. tüm yüzeylerde kullanabilirsiniz. Özellikle küçük parçaları yapıştırmak veya birbirine tutturmak için ideal. Ancak kullanırken dikkatli olmanız gerekiyor, elinize yapıştığında zor çıkabilir. Özel başlığı ile kolayca sürülebilir ve kuruma karşıtıdır.

Bison Epoxy Metal 24 Ml Çift Şırınga Blister

Bison Epoxy Metal 24 Ml Çift Şırınga Blister

Metal parçaları yapıştırmak istediğimde kullandığım en etkili ürün Bison Epoxy Metal 24 Ml Çift Şırınga Blister. Kolayca uygulayabilirsiniz. Epoxy bazlı içeriği ile hızlı kuruyor ve güçlü bir yapışma sağlıyor. Özellikle metali metale tuttururken çok aha etkili olduğunu söyleyebilirim. Kimyasal maddelere ve sıcağa karşı son derece dayanıklı. Ayrıca metal rengi ile ürünlerin görüntüsünü bozmuyor.

Faber – Castell Tack – it

Faber - Castell Tack – it

Faber Castell tarafından geliştirilen ürün bir hamur yapıştırıcı. Hamur yapıştırıcılar bildiğiniz gibi ev, okul ve ofislerde sıklıkla kullanılıyor. Küçük parçalar halinde olan yapıştırıcı, uzun süre yapışkanlığını koruyor. Örneğin, bir kağıt için kullandıktan sonra bir kumaş için de kullanabilirsiniz. Maksimum verim ve minimum çaba sunan ürün geniş bir kullanım alanına sahip. Ayrıca çıkarıldığı yerde iz, renk solması vb. kusurlar bırakmıyor.

Gütermann Tekstil Kumaş Yapıştırıcısı

Gütermann Tekstil Kumaş Yapıştırıcısı

Deri, kumaş vb. ürünleri yapıştırmak için en iyilerden biri Gütermann Tekstil Kumaş Yapıştırıcısı. Diğer ürünlere göre daha yoğun bir kıvamı var. Dolayısıyla küçük bir tüple birçok yeri yapıştırabilirsiniz. Ayrıca özel formülü sayesinde deformasyonlara sebep olmaz. Yapıştırdığınız kumaşları çamaşır makinesinde yıkasanız bile birbirinden ayrılmadığını görebilirsiniz.

Eurostar Beyaz Ağaç Tutkalı Ahşap Yapıştırıcı

Eurostar Beyaz Ağaç Tutkalı Ahşap Yapıştırıcı

Eurostar Beyaz Ağaç Tutkalı Ahşap Yapıştırıcı basit işlerinizi etkili bir şekilde yapmanızı sağlar. Özel formülü ile yoğun bir koku yaymıyor. Yapıştırdığınız yerin ortalama otuz dakika sonra birbirine tutunduğunu görebilirsiniz. Ahşap kompozit ve her türlü ağaç malzemesinde kullanılabilir. Renklendirici bulunmuyor ve doğal bir görünüm elde etmenize yardımcı olacaktır.

Vodabond Üniversal Kontakt Yapıştırıcısı

Vodabond Üniversal Kontakt Yapıştırıcısı

Halı, ayakkabı, deri koltuk, kauçuk, ayakkabı vb. yerlerde kullanılabilir. Hızlı kuruma özelliği ile kolayca uygulanabilir. Uygulama yaptıktan sonra birkaç dakika bekleyin ve yapıştırma işlemine geçin. Kullandıktan sonra ürünün kaliteli ve dayanıklı olduğunu anlayabilirsiniz. Elastik özelliği ile su ve sıcağa karşı dayanıklıdır.

Selsil 2k Mdf Hızlı Yapıştırıcı

Selsil 2k Mdf Hızlı Yapıştırıcı

Hızlı, kolay uygulanabilir, güçlü ve pratik bir yapıştırıcı için Selsil 2k Mdf Hızlı Yapıştırıcı tercih edebilirsiniz. Plastik, ahşap, MDF, deri vb. yüzeylerde kullanımına uygundur. Öncelikle spreyi ardından sıvıyı kullanmalısınız. Birkaç dakika içinde kurur ve uzun süre dayanır. Neredeyse yapıştıramayacağı bir yüzeyin olmadığını söyleyebilirim.

Brons Yapıştırıcı Sıvı Silikon
Brons Yapıştırıcı Sıvı Silikon

Diğer yapıştırıcılara göre daha hafif. Etkili olduğunu söyleyebilirim, genellikle hobi işleri için kullanılıyor. Ben de daha sonra sökmemi gerektirecek işlerde bu ürünü tercih ediyorum. Güçlü bir çekmeyle yapıştırdığınız maddeyi yüzeyden ayırabilirsiniz. PVC, ahşap, seramik, pencere, kapı vb. yüzeylerde kullanılabilir.

Umarım yapıştırıcılar ile ilgili oluşturduğum içeriği beğenmişsinizdir. Yorum bölümünden sorularınızı sorabilir içeriğimizi paylaşabilirsiniz.

 

 

Paylaşmak Önemsemektir!

“En İyi 11 Yapıştırıcı Markası (En Güçlüler!)” üzerine 4 yorum

 1. Selsil ve Patteks her zaman kullandığım yapıştırıcılar sadece ahşap değil evde herhangi bir alanda her türlü malzeme yapıştırmada kullanıyorum. Ürünü kullanırken elinize bulaşmamasına dikkat edin yapıştı mı çıkarmak sıkıntı yapıyor.

  Cevapla
 2. Koltugumun ayağı kırık vida yerleri çok aşındı bu yüzden yapıştırmak istiyorum hangisini tavsiye edersiniz

  Cevapla
 3. Merhabalar. Benim bu konuyla ilgili çok acil yardıma ihtiyacım var; bugün ya da en geç yarına kargomu çıkarmam gerekiyor. Kargomun içine hediye koyacam, yanına da 7cmx9 cm’ lik minik renkli zarf. Zarfın içine de 6,5cmx8,5cm ebatında 200 gr mat kuşe kağıda hesiye kartı şeklinde baskı alacam. Yazıcım lazer olduğu için max 200gr destekliyormuş, ama bunun hesiye kartı için çok ince olacağını söylediler. Kartvizitler bile 350gr ile basılıyormuş minimum. Bu yüzden ben de 2 adet kuşe kağıt kullanmaya karar verdim, birisinin önyüzüne fotoğraf, diğerinin önyüzüne yazımı basarak ikisinin arka yüzeylerini yapıştırmayı düşünüyorum. Sizce en güçlü ve iz bırakmayacak hangi yapıştırıcıyı kullanabilirim?

  Cevapla
 4. Biraz kuvvey tatbikiyle çikabilen silikon yapıştirıcıyı seramik icin de tavsiye etmişiniz !
  Ben şimdiye kadar plastik porselen ve metali adamakıllı yapıştıran bir formul gormedim . Biraz zoru görünce ( yapışma yüzeyi az ise bilhassa ) bırakıyor . Şırıngalı epoksiler dahil . Son defa BİSON metali kardeşimin de tavsiyesiyle deniyecem . O da olmazsa DUNYADA PLASTİĞİ YAPIŞTIRAN BİR MADDE HENÜZ İCADEDİLMEMİŞTİR . Ancak icice gecmis , etrafı yapıştırıcıyla sarilmış yüzeyler tutunabilir . Çift bileşenli hızlı yapıştirıcıların hepsi zaten hikaye .

  Cevapla

Yorum yapın