En İyi 14 Fiyat Karşılaştırma Sitesi! (En Ucuz Ürünleri Bulun!)

Son yıllarda yediden yetmişe hepimiz online alışverişi tercih ediyoruz. Ancak e-ticaret sitelerinden güvenli ve uygun fiyatlı alışveriş yapmak için dikkat etmemiz gereken birkaç nokta var. Online pazar yerleri ve e-ticaret sitelerinin her biri farklı bir fiyat politikası uyguluyor. Ayrıca dönem dönem uygulanan kampanya  ve indirimleri de göz önünde bulundurmamız gerekiyor. En iyi fiyat karşılaştırma siteleri ise ürünlerin hangi sitelerde ne kadara satıldığını anında görmek için mutlaka kullanılmalı. Bu sayede her sitede teker teker fiyat araştırması yapmamıza gerek kalmıyor.

Hepimiz hesaplı alışveriş yapmak istiyoruz. Özellikle son yıllarda e-ticaret siteleri fiyat konusunda fiziki mağazalara göre daha avantajlı oluyor. Uygulanan kampanyalar ve indirimler nedeniyle birçok ürünü piyasa ortalamasının altında bir fiyatla almak mümkün. Gelin, bugün birlikte en iyi fiyat karşılaştırma sitesi seçeneklerine göz atalım!

En İyi 14 Fiyat Karşılaştırma Sitesi

Elektronik ve teknolojik ürünlerden kitap alışverişlerine kadar birçok alışverişinizde fiyat karşılaştırma sitelerini kullanabilirsiniz. Ayrıca birçok site ürünlerle ilgili kullanıcı yorumlarına da yer veriyor. Dolayısıyla hem objektif kullanıcı yorumlarını hem de en iyi fiyatı bu sitelerde görebiliyoruz. İşte farklı özellikleriyle en iyi fiyat karşılaştırma siteleri:

Epey

Elektronik ve teknolojik ürün satın almadan önce mutlaka Epey sitesini incelemelisiniz. Ürünlerin teknik özelliklerinden en önemli avantajlarına kadar pek çok bilgi Epey’de yer alıyor. Ayrıca Amazon, Hepsiburada, Trendyol, N11, Çiçeksepeti, Gittidigiyor, PttAVM gibi Türkiye’nin en büyük pazar yerlerinden fiyat bilgileri paylaşılıyor. Epey’in en iyi fiyat karşılaştırma siteleri arasında yer almasını sağlayan diğer bir özelliği ise mutfak aletlerinden çadıra kadar geniş bir kategoriye sahip olması. Bu sayede aradığınız her ürünü Epey’de bulabilir ve teknik özelliklerini inceledikten sonra bir tıkla en iyi fiyatı veren siteye ulaşabilirsiniz.

Epey’in ön plana çıkan diğer bir özelliği ise basit ve sade bir tasarıma sahip olması. Bu sayede siteyi kullanmak göz yormuyor ve kafa karıştırmıyor. Öte yandan özellikle akıllı telefon alışverişlerinde fiyat/performans ürünleri, fırsat ürünleri gibi kategoriler hazırlanıyor. Böylece kullanıcılar bütçelerine en uygun telefonu daha kısa sürede buluyor.

Epey web sitesini ziyaret etmek için buraya tıklayın.

Akakçe

Türkiye’nin en eski ve en iyi fiyat karşılaştırma siteleri arasında yer alan Akakçe, 2000 yılından beri hizmet veriyor. Aylık yirmi milyonu aşkın ziyaretçi sayısıyla en büyük fiyat karşılaştırma sitesi olduğunu söylemek mümkün. Akakçe sadece ürünlere yönelik fiyat listesini paylaşmakla kalmıyor. Ürünlerin fiyatına yönelik son 6 aylık grafikleri yayınlıyor. Ayrıca Bim, A101, Migros vb. marketlerin de broşürlerini ve indirim haberlerini de sunuyor. Kısacası Akakçe’yi elektronik ürün alışverişinizden gıda alışverişine kadar pek çok kategoride kullanabilirsiniz.

Akakçe’nin öne çıkan diğer bir özelliği ise barkodla ürün taratılmasına imkan tanıması. Bu sayede evde sık sık kullandığınız ürünlerin barkodunu okutarak en iyi fiyatı kısa sürede bulabilirsiniz. Ancak özellikle teknoloji, kişisel bakım, aktüel ürünler ve ev aletlerinde Akakçe’yi incelemenizi öneririm.

Akakaçe web sitesini yakından incelemek için tıklayın.

Cimri

En iyi fiyat karşılaştırma siteleri denilince birçoğumuzun aklına Cimri.com geliyor. 2008 yılında kurulan site sektörün liderlerinden biri. Günün fırsatı, broşür, kupon vb. konularda da bilgi verdiğini söylemek mümkün. Ayrıca Cimri.com, sadece büyük pazar yerlerinin fiyat bilgisini paylaşmakla kalmıyor. Küçük e-ticaret sitelerinin de fiyat bilgilerini Cimri’de görebilirsiniz. Ancak e-ticaret sitelerinin fiyat listelerinde paylaşılması için ücret ödemesi gerekiyor. Alışveriş yapan kullanıcılar ise Cimri.com’a ücret ödemek zorunda değil. Cimri’de hobi ürünlerinden projeksiyon cihazlarına, kedi mamalarından diz üstü bilgisayarlara kadar pek çok ürünü kısa sürede bulabilirsiniz. Ayrıca Cimri Markette uygulamasıyla da markette satılan ürünlerin en iyi fiyatları Cimri’de yer alıyor.

Cimri.com’u yakından incelemek için buraya tıklayın.

Fiyatsor.net

En iyi fiyat karşılaştırma siteleri arasında market ürünleriyle Fiyatsor.net çıkıyor. Fiyatsor’u kullanarak markette bulabileceğiniz her ürünün fiyatını karşılaştırabilir ve en iyi fiyatı bulabilirsiniz. Migros, CarrefourSa, Bim, A101 ve Şok gibi her yerde bulunan marketlerin fiyatlarını karşılaştırmak için iyi bir tercih olduğunu söylemek mümkün. Aynı zamanda kolay anlaşılır ve sade bir site tasarımına sahip. Bu sayede aradığınızı saniyeler içinde bulabilirsiniz. Son olarak Fiyatsor bazı il ve ilçelerde teslimat hizmeti de veriyor. Ayrıca bulunduğunuz ilçe ve mahalledeki marketlerin fiyatını da karşılaştırabilirsiniz.

Fiyatsor.net web sitesini ziyaret etmek için tıklayın.

KitabınaBak

Satın alacağınız kitaplarla ilgili en iyi fiyatı öğrenmek ister misiniz? KitabınaBak, en yeni kitaplardan kült kitaplara kadar pek çok kategoride hizmet veriyor. Sadece kitaplarla ilgili hizmet vermesiyse onu en iyi fiyat karşılaştırma sitelerinden biri yapıyor. Amazon, Kitap Yurdu, Trendyol, Kitap Bulutu, İdefix, Kidega vb. sitelerden alınan fiyat bilgileri ise anlık olarak takip ediliyor. Dolayısıyla en doğru ve gerçek fiyat bilgisine ulaştığınızdan emin olabilirsiniz. Ayrıca Kitabınabak sitesinde beş milyonu aşkın kitabın yayınlandığını da söylemek gerekiyor.

KitabınaBak web sitesini yakından incelemek için buraya tıklayın.

Kozmetik Fiyatları

Tıpkı Kitabına Bak gibi Kozmetikfiyatlari.com da daha niş bir alanda hizmet veriyor. Saç, makyaj, parfüm, cilt bakım ürünleri vb. ihtiyaçlarınızı Kozmetikfiyatları sitesiyle satın alabilirsiniz. Watsons, Boyner vb. sitelerden alınan fiyat, kargo, iade vb. koşullar da sitede yer alıyor. Ayrıca sitede kuponlarla ilgili de bir kategori bulunuyor.

Kozmetik Fiyatları web sitesini buraya tıklayarak yakından inceleyebilirsiniz.

Fiyatseyir

En ucuza bul sloganıyla hizmet veren Fiyatseyir, birçok site ve marketten aldığı güncel bilgileri paylaşıyor. Migros, Happy Center, Vatan, Hepsiburada, N11, Trendyol, Teknosa vb. yerlerdeki fiyatları Fiyatseyir sitesiyle anlık takip edebilirsiniz. Ayrıca son 24 saatte fiyatı düşen ürünler de sitede paylaşılıyor. Anne bebek ürünlerinden mobilyaya, tabletten yapı market ürünlerine kadar geniş bir portföye sahip. Sitenin sol kısmındaysa gün içinde fiyatı en çok yükselen ve fiyatı en çok düşen ürünlere yer veriliyor. En iyi fiyat karşılaştırma siteleri arasında yer alan Fiyatseyir özellikle teknoloji ürünlerinde takip edilebilir.

Fiyatseyir sitesini yakından incelemek için buraya tıklayın.

Google Alışveriş

En iyi fiyat karşılaştırma siteleri konusundan bahsederken Google Alışveriş’ten söz etmemek olmaz. Google Alışveriş ile aradığınız ürünün bulunduğu siteleri ve en iyi fiyatını görebilirsiniz. Örneğin, Google arama motorunda yer alan Alışveriş sekmesinde ürünlerin yer aldığı siteler ayrıntılı olarak gösteriliyor.  Bununla birlikte ürünlerin teknik özellikleri ve kullanıcı puanları gibi ön plana çıkan detaylar da tek sayfada görülebilir. En uygun fiyatın yer aldığı siteye gitmek için bir kere tıklamanız yeterli.

Google Alışveriş’e ulaşmak için buraya tıklayın.

Fiyatmatik

En yeni ve en iyi fiyat karşılaştırma siteleri arasında Fiyatmatik de yer alıyor. Fiyatmatik 2020 yılında kurulmasına rağmen geniş bir kitleye ulaşmayı başardı. En önemli özelliğiyse klimadan oyun konsoluna, halıdan vitamin takviyelerine kadar geniş bir kategoride fiyat paylaşması. Ayrıca sitede Boyner, Morhipo, Teknosa, Trendyol, CarrefourSA gibi yerlerde anlık olarak yer alan indirimleri de görebilirsiniz. Fiyatmatik en çok tercih edilen ürünleri ve kullanıcıların en fazla aradığı modelleri de paylaşıyor.

Fiyatmatik web sitesini buraya tıklayarak inceleyebilirsiniz.

Teknofiyat

İsminden de anlaşılacağı üzere Teknofiyat genellikle teknolojik ve elektronik ürünler için hizmet veriyor. Bununla birlikte diğer sitelere oranla tema ve fiyat bilgilerinde birkaç eksiklik olduğunu söylemek mümkün. Ancak birçok üründeki fiyat başarısı nedeniyle en iyi fiyat karşılaştırma siteleri arasındaki yerini alıyor. Teknofiyat, 2006 yılından beri hizmet verse de Akakçe veya Cimri gibi popüler değil. Amazon, Media Markt, Teknosa, Robotistan vb. sitelerden alınan fiyat bilgileri paylaşılıyor.

Teknofiyat’ı buraya tıklayarak yakından inceleyebilirsiniz.

Kozmetikfiyatlari.com

Kozmetikfiyatlari.com

Kozmetikfiyatlari.com 2010 yılı itibari ile internet üzerinden sadece kozmetik ürünler için fiyat karşılaştırma hizmeti vermektedir. Türkiye’nin en büyük kozmetik ürün envanterine sahip Kozmetikfiyatlari.com’da 30.000’den fazla farklı kozmetik ürün çeşidi hakkında bilgi ve fiyatlandırma bulabilirsiniz. Daha önce 2013 yılına kadar uluslararası perakendecilerin fiyatlarını içeren portal, artık çoğunlukla yerel perakendecilerin fiyatlarını gösteriyor. Eğer siz de çokça kozmetik alışverişi yapıyorsanız buraya tıklayarak en uygun fiyatları öğrenebilirsiniz.

Ucuzu Burada

Ucuzu Burada

Elektrikli eşyaların ağırlıklı olduğu, sınırlı sayıda kategori ve az çeşitliliğe sahip bu web sitesi bilgisayarlar ve cep telefonları gibi bazı temel teknik ürünler için tercih edilebilir. Bunların dışında daha özel ürünler arıyorsanız akıllı tahta, hesap makinesi, toner gibi yaygın olmayan ürünlerin de satışının yapıldığı site, işinize fazlasıyla yarayabilir. Genel olarak özel gereksinimlere sahip kişiler siteyi oldukça fazla kullanıyor. Sonuç olarak, Ucuzu Burada’nın genel tüketicilere hitap etmemesine rağmen, belirli bir pazardaki müşterilerin gereksinimlerini karşıladığını söylemek mümkündür. Buraya tıklayarak Ucuzu Burada web sitesine gidebilirsiniz.

kiyas.la

kiyas.la

kiyas.la ile ilgilendiğiniz ürünü diğer ürünlerle kolayca karşılaştırabilir ve ürün özelliklerini daha detaylı inceleyebilirsiniz. Örneğin cep telefonu satın almayı düşünen ancak birkaç farklı model arasında kalan herkes için kiyas.la mükemmel bir kaynaktır. Ancak, kiyas.la telefon karşılaştırmalarından daha fazlasını sunar. Bu web sitesinde, birçok ürünü karşılaştırabilirsiniz. kiyas.la kapsamlı bir fiyat karşılaştırması yapar ve sonuçları kısa ve öz bir şekilde tüketicilere sunar. Derecelendirme ve yorum sistemleri ile ayrıca bir dayanışma platformu da oluşturur. Buraya tıklayarak hemen kiyas.la web sitesini inceleyebilirsiniz.

Google Alışveriş

Google Alışveriş

Hizmet diğer ülkelerde ‘Google Shopping’ olarak bilinir ve listemdeki web siteleri arasında tamamen farklı bir konuma sahip bir Google hizmetidir.  Google Alışveriş, Google’da arama yaparken hızlı ve basit bir şekilde erişilebilen bir özelliktir. Tek yapmanız gereken yukarıdaki menü çubuğundan “Alışveriş” seçeneğini seçmek. Talep edilen ürünün özellikleri, fiyat karşılaştırmaları, satılan site sayısı gibi bilgiler bu linke tıklandıktan sonra gösterilir. Farklı markalar, fiyatlar ve özellik seçenekleri arasında seçim yapmanızı sağlayan bir filtre mekanizması da bulunmaktadır. Buraya tıklayarak Google Alışveriş’e gidebilir ve Google’ın eşsiz hizmetini deneyimleyebilirsiniz.

En iyi fiyat karşılaştırma siteleri içeriğini beğendiniz mi? İçeriği beğendiyseniz aşağıdaki paylaşım butonlarına tıklayarak bizi sevdiklerinizle paylaşabilirsiniz!

Paylaşmak Önemsemektir!

“En İyi 14 Fiyat Karşılaştırma Sitesi! (En Ucuz Ürünleri Bulun!)” üzerine 2 yorum

  1. çok güzel bir yazı öncelikle teşekkür ederim fiyat konusunda yaşadığımız sıkıntıları çözebilecek siteler tekrardan teşekkürler.

    Cevapla

Yorum yapın