En İyi 10 Görüntülü Sohbet Sitesi (Görüntülü Sohbet Siteleri!)

İnternette sohbet siteleri yıllardır yayın yapıyor. Ancak bunlar temelde yazı üzerinden iletişim kurmaya imkan tanımaktadır. Sonrasında çıkan görüntülü görüşme uygulamaları ile sohbetlerin şekli de değişti. Farklı kişilerle, rastgele görüşmeler yaptığınız siteler ise özellikle Chatroulette ve Omegle tarzında web siteleri ile hayatımıza giriş yaptı. Bugün sizlerle paylaşmak istediğim içerik de bununla alakalıdır.

En İyi 10 Görüntülü Sohbet Siteleri

Her ne kadar videolu görüşme programları Skype ve Facetime gibi uygulamalar olsa da, görüntülü sohbet siteleri olarak aranan siteler bunlar olmuyor. Özellikle Omegle ve Chatroulette benzeri siteler bu alanda sık sık kullanılıyor. Yeni nesil bir uygulama gelene kadar da yüz binlerce kullanıcının aktif olarak kullandığı bu siteler yayın hayatlarına devam edecektir. Ben de sizlere, bunların arasından seçtiğim en iyi görüntülü sohbet siteleri ile bir liste oluşturdum.

Omegle

Omegle

Rastgele videolu sohbet uygulamalarının ilklerinden olan Omegle, uzun yıllar boyunca bu alandaki en iyi site olarak kalmayı başarmıştır. Her ne kadar uygulamayı amacından farklı alanlarda kullanmak isteyenler olsa da, birçok kişi burayı sosyalleşmek için tercih ediyor. Ayrıca dil geliştirmek için özellikle bu siteyi tercih edenler de bulunmaktadır.

Web Sitesi: https://www.omegle.com/

Chatroulette

ChatrouletteVideolu sohbet alanında ilklerden birisi olan Chatroulette, uzun yıllardır aktif olarak yayın hayatına devam ediyor. Çok basit bir ana sayfa ile sizleri karşılayan sitede sohbete katılmak için kameranızı açmanız yeterlidir. Ekstra bir kayıt gerektirmez, ayrıca ücretsiz olarak hizmet verir. Görüşme esnasında yazışmanın yanı sıra çizim de yapabildiğiniz bir sisteme sahiptir.

Web Sitesi: https://chatroulette.com/

OmeTV

Ometv

Omegle’ye alternatif olarak yayın hayatına başlayan OmeTV, 6 yıla yakın bir süredir yayındadır. Omegle’nin ülkemizden girişinin yasaklanmasının ardından (ki bazı başka ülkelerde de yasakları var) bu tarz alternatifler artmaya başladı. OmeTV de özellikle bu sebepten dolayı yüz binlerce farklı kullanıcıya hızlıca ulaşmıştır. Sizler de bunlardan birisi olarak sohbete hızlıca katılabilirsiniz.

Web Sitesi: https://ome.tv/

TinyChat

Tiny ChatTinyChat, Paltalk firmasının bir girişimidir. Sosyal uygulamalar konusunda yenilikçi yaklaşımları ile bilinen şirket tarafından yönetilen bu site, herkesin kullanımına uygun bir sohbet hizmetidir. Burada birebir sohbet yerine birçok kişinin katılımı ile farklı bir grup sohbeti sunuluyor. Ancak görüşmelerin büyük bir kısmı 18 yaşından büyükler için uygun olarak işaretlenmiştir. Tabii ki cinsellik ya da benzeri konular konuşulduğu için değil, ortamda yaşı küçük olanların bulunmasını istemedikleri için bu şekilde davranıyorlar.

Web Sitesi: https://tinychat.com/

ChatRandom

Chat RandomHızlı sohbet sitelerinden olan ChatRandom, 10 yıla yakın bir süredir hizmet vermektedir. Giriş yapmak için cinsiyetinizi seçiyor, ardından sohbete başlıyorsunuz. Karşınıza çıkacak adayların ülkelerine ya da cinsiyetlerine göre filtreleme yapabilirsiniz. Mobil uygulama tercih ederseniz, kendi uygulamalarını indirerek onu da kullanabilirsiniz. Özellikle kaliteli video aktarımı ve hızı ile rakiplerinden ayrılan bir sitedir.

Web Sitesi: https://chatrandom.com/

Fruzo

FruzoDating app olarak adlandırılan uygulamalardan birisi olan Fruzo, bunun yanında arkadaşlarınız ya da rastgele kişilerle görüntülü sohbet edebileceğiniz bir site halinde gelmiştir. Karşınıza çıkacak adayları otomatik olarak belirleyen bu sistemde, ilk görüşmelerinin online olarak yapılması sağlanıyor. Bu tarz bir uygulama arıyorsanız, denemenizi öneririm.

Web Sitesi: https://fruzo.com/

FaceFlow

Face FlowVideolu sohbet için sık kullanılan uygulamalardan birisi olan FaceFlow’da ister arkadaşlarınızla isterseniz de hiç tanımadığınız kişilerle görüşme yapmanız mümkündür. Tamamen ücretsiz sunulan bu hizmet dahilinde görüşmek istediğiniz kişilere size özel hazırlanan linki iletmeniz gerekmektedir. Sohbet kanallarında tanışacağınız yeni kişilerle toplu video görüşmeleri yapmanız mümkündür. Özellikle yeni nesil tasarımı ile rakiplerinden ayrılmaktadır.

Web Sitesi: https://www.faceflow.com/

CamSurf

CamsurfÜcretsiz videolu chat sitelerinden bir tanesi olan CamSurf, aktif binlerce kullanıcıya sahiptir. Cinsiyetinizi seçtikten sonra kurallarını kabul ederek sohbete başlıyorsunuz. İnternet sitesini kullanabileceğiniz gibi, diğer taraftan mobil uygulamalarını telefonunuza kurarak onlar üzerinden de sohbet edebilirsiniz. Karşınıza kimin çıkacağı belli olmadığı için, farklı deneyimler yaşamanız mümkündür.

Web Sitesi: https://camsurf.com/

Emerald Chat

Emerald ChatOmegle’nin yeni nesil alternatifi olduğunu söyleyerek piyasaya dahil olan bir sitedir. Bu sitede en çok önem verdikleri konu bot olmamasıdır. Çünkü birçok sitede kullanıcıların bot olduğu ve kullanıcıları yanıltmaya yönelik olarak çalıştığı söyleniyor. Burada ise bunun tam tersi yaşanıyor. Bot kullanıcılara izin verilmiyor. Kullanımı da çok kolay olan bu sistemde görüşme yapmak için 18 yaş sınırı bulunuyor.

Web Sitesi: https://emeraldchat.com/

ChatSpin

Chat SpinYeni nesil görüntülü sohbet uygulamalarından birisi olan ChatSpin ücretsiz bir servistir. Yeni insanlarla tanışabileceğiniz bu sitenin kullanımı oldukça kolaydır. Bulunduğunuz ülkeye göre filtreleme özelliğini kullanarak, sadece sizin bölgenize yakın kişilerle görüşme yapma gibi bir imkanınız bulunmaktadır. Ayrıca, görüşmelerde yüzünüzü göstermek istemezseniz maske seçeneklerinden birini kullanarak kendinizi gizleyebilirsiniz.

Web Sitesi: https://chatspin.com/

En iyi görüntülü sohbet sitelerini arkadaşlarınız ile paylaşmak isterseniz alt bölümdeki butonlar üzerinden bunu gerçekleştirebilirsiniz. Ayrıca yazı hakkında bir söyleyeceğiniz varsa, bunları yorum bölümünden iletebilirsiniz.

Paylaşmak Önemsemektir!

“En İyi 10 Görüntülü Sohbet Sitesi (Görüntülü Sohbet Siteleri!)” üzerine 2 yorum

  1. Eski bir OmeTV kullanan biri olarak ülkemizde bu tür yasakların sebebini anlamış değilim insanların birbirleri olan ilişkilerini hür bir şekilde gerçekleştirilmesi neden yasaklanıyor. İnsanlar birbirini rahatsız etmediği sürece inanın bir sorun teşkil etmez neyse konumuz bu değil ama bunu da belirtmek istedim ayrıca. Şuan hali hazırda kullandığım belki de hayatımın aşkını bulacağım site olan Omegle ile devam ediyorum gayet memnunum.

    Cevapla

Yorum yapın