En İyi 10 Kuş Bakım Ürünü (En Kaliteli Kuş Bakım Ürünleri!)

En çok sevilen evcil hayvanlardan olan kuşların bakımı diğer evcil hayvanlara göre daha kolay gibi görünse de aslında yanlış biliniyor. Doğru şekilde bakılmaz maalesef bu hassas canlılar sağlıklı ve uzun bir hayat yaşayamazlar. Bu nedenle bugün sizler için daha önce kullandığım en iyi kuş bakım ürünleri üzerine konuşacağız.

Sadece kaliteli yemler almak onların sağlığı için yeterli değil. Kafeste yaşadıkları için doğal ortamlarında karşılayabildikleri ihtiyaçlarının pek çoğunu kendilerini karşılayamıyor ve onları biz dostlarının karşılaması gerekiyor. İhtiyaçları olan vitamin, mineral, gaga taşı, kuşun türüne uygun bir kafes ve daha bir sürü ürüne ihtiyaç var.

En İyi 10 Kuş Bakım Ürünü

Kuşlarınızın sağlıklı, konforlu ve uzun bir ömür sürebilmesi için gerekli olan bakım ürünlerini araştırdım. En iyilerini bir listede toplayarak sizlerle paylaşmak istedim. Listeyi inceleyip minik dostlarınızın yaşam alanlarını buradaki bakım ürünlerinden edinerek yeniden düzenlerseniz daha mutlu olduğuna kendi gözlerinizle şahit olacaksınız. Unutmayın kuş bakım ürünlerini almanız tek başına yeterli değil aynı zamanda doğrusunu ve iyisini tercih etmeniz gerekiyor.

Bio Petactive – Flora Control Kuş İçin Bağırsak Flora Düzenleyici

Bio Petactive – Flora Control Kuş İçin Bağırsak Flora Düzenleyici

Kuşlarınızın bağırsak florasını kontrol altına alan takviyelerden biri olan bağırsak flora düzenleyiciyi zaman zaman kullanmanız gerekiyor. Beklenen performansı karşılaması içinde iyi bir ürün almanız şart. Bio Petactive’in herhangi bir kuş bakım ürününü kullandıysanız kalitesinin ne kadar iyi olduğunu bilirsiniz. Kullanmayanlara da kullanmaları tavsiye ederim. Emin olun kuşunuzun daha iyi olduğunu gördükçe vazgeçilmez markalarınızdan biri olacak. Florayı kontrol altına alan bu ürün kuşlarınızın bağırsaklarındaki bakterileri düzenliyor. İyi huylu bakterilerin sayıca fazla olması kötü bir şey değil ama patojenik bakteriler fazla olursa kuşunuzun dışkısı sulu olur bu da sıvı kaybına yol açar. Böyle olumsuzluklar yaşanmaması için tercih etmesin gereken bir kuş bakım ürünü.

Quik –  Kuş Kalsiyumu Muz

Quik -  Kuş Kalsiyumu Muz

Minik dostlarınızın kalsiyum ihtiyacını karşılamak için Quik markasına ait kuş kalsiyumu muzu deneyebilirsiniz. Kafes kuşlarının tamamının kullanımına uygun olan bu kuş kalsiyumu sadece kuşunuzun kalsiyum ihtiyacını karşılamıyor. Gagası uzadıysa törpülemesine yardımcı olarak gaga bakımını yapmasını da sağlıyor. İçerdiği kalsiyumlar ayrıca isketler yapısına da faydalıdır. Vitamin, mineral ve iz elementler açısından zengin bir yapıya sahiptir. Kafeste kuşların rahat ulaşabileceği yerlere asmanız yeterlidir. Kuşlarınız ihtiyaç duydukça kendilerini bakımlarını bu kuş kalsiyumu ile yapacaklardır.

Kanaryapo – Patel Ayak Tedavi Bileziği

Kanaryapo – Patel Ayak Tedavi Bileziği

Maalesef kuşlarda sık rastlanan rahatsızlıklardan biri patel ayak rahatsızlığıdır. Teşhis konulur konulmaz tedaviye başlanması gerekir ve bunun için patel ayak tedavi bileziği kullanılır. Kanaryapo’nun patel ayak tedavi bileziğini kuşunuzun böyle bir rahatsızlığı varsa gönül rahatlığıyla alabilirsiniz. Kuşun ayağına yerleştirilen bu tedavi bileziği yaklaşık 12-20 gün kadar ayakta kalır. Sonrasında çıkarılır ve tedavi süreci tamamlanmış olur. Tedavi ürünleri konusunda güvenebileceğiniz en iyi kuş bakım ürünleri markalarından biri olan Kanaryapo’yu hiç tereddüt etmeden tercih edebilirsiniz.

Apex – Herbo Bird Kafes Kuşları Deri Ve Tüy Bakımı

Apex – Herbo Bird Kafes Kuşları Deri Ve Tüy Bakımı

Kuşların cilt ve tüylerinin doğal yağ dengesini koruyan bir sprey önerim olacak. Apex markasının Herbo Bird serisine ait kafes kuşları deri ve tüy bakımı spreyini kafes kuşu besleyen herkesin bulundurmasını öneririm. Kuşların kendi tüylerini yolması sonucu derilerinde oluşan yaraları da tedavi de bu bakım spreyini mutlaka kullanmalısınız. Sadece doğal yağ dengesini korumak ve deriyi tedavi etmekle kalmıyor. Aynı zamanda pire, kene ve bitlerin yarattığı tahrişi de hem tedavi ediyor hem önlüyor. Aşırı fonksiyonel bir bakım spreyi olan bu ürünü muhakkak edinmelisiniz!

Versele LAga – Prestige Grit Wift Coral Kuş Kumu

Versele LAga – Prestige Grit Wift Coral Kuş Kumu

Kuşların sindirimlerini kolaylaştıran ürünlerden biri olan kuş kumu da eksik edilmemesi gereken bakıım ürünlerinden biri. İyisi aldığınız takdirde kuşlarınız için konforlu ve sağlıklı bir ortam sağlamış olursunuz. En iyi kuş kumlarından biri olan Versele Laga markasına ait kuş kumunu kuş besleyen herkese tavsiye edebilirim. İçeriğinde bulunan istiridye kabuğu, deniz kabuğu kırıkları, kızıltoprak ve kömür karışımı tüm kuşlar için ideal bir besin takviyesidir. Anason kokulu olan bu kuş kumu kuşun ihtiyacı olan iz elementleri ve mineralleri karşılarken sindirimini kolaylaştırır.

Bonny Nice – Kuş Kumu Kanarya Muhabbet Kuşu Papağan Bülbül Kafes Altlığı

Bonny Nice – Kuş Kumu Kanarya Muhabbet Kuşu Papağan Bülbül Kafes Altlığı

Kuş kumu yerine kullanabileceğiniz kafeslerin alt kısımları serilmesi için üretilen kafes altlıkları da kuşlarınızın konforlu bir kafeste yaşamaları için bir hatli önemli. Bonny Nice markasına ait kafes altlığını kuşlarınız için tercih edebilirsiniz. Adında da bulunduğu üzere kanarya, muhabbet kuşu, papağan, bülbül ve tüm kuş tiplerinin kafeslerinin altına sermek için uygundur. Bit gelmesini önler, kuşların tırnaklarının fazla uzamasını önler, emicidir ve hijyeniktir. Böylesine işlevsel bir bakım ürününün her kuş kafesinde olması gerektiğini düşünüyorum.

Zurich – Mantax Mantar Önleyici Kuş Vitamini

zürich kuş bakım ürünü

Kuşlarınızda mantar ve enfeksiyon oluşumunu engellemek için kullanmanız gereken bakım ürünlerinden biri de kesinlikle mantar önleyici spreylerdir. Güvenebileceğiniz bir marka önerisinde bulunacağım. Zurich markasının Mantax isimli mantar önleyici kuş vitaminini kuşlarınız için kullanabilirsiniz. Muhabbet kulu, papağan, kanarya gibi tüm evcil kuşlarda takviye olarak kullanıma uygundur. Kullanmadan önce çalkalayarak kuşunuzun suluğuna kuşunuzun türüne uygun olan miktarı damlatmanız yeterlidir. Minik dostlarınızın sağlıklı ve konforlu bir hayat yaşaması için düzenli olarak kullanmanızı öneririm.

Nova – No-Ast Bağışıklık Destekleyici Kuş İlacı

Nova – No-Ast Bağışıklık Destekleyici Kuş İlacı

Evcil hayvanlar içerisinde son derece hassas olan kuşların hastalanmaları da bu yüzden son derece kolay oluyor. Bağışık sistemlerinin güçlendirilmesi için dışarıdan bir takım takviyelere ihtiyaç duymaları da kaçınılmaz oluyor. Nova markasının No-Ast bağışıklık destekleyici kuş ilacını alır ve evcil hayvanınızda kullanırsanız daha güçlü bir bağışıklık sistemi olacaktır. Sağladığı C vitamini desteği sayesinde kuşlarınız hastalıklara ve soğuk algınlıklarına karşı daha dirençli olacak ve daha kolay atlatacaklardır. Sergilediği yüksek performansa göre fiyatı da oldukça uygun bu kuş bakım ürününü evinizde bulundurmanızı tavsiye ederim.

Jungle – Natural Enerji Blok

Jungle – Natural Enerji Blok

Tüm küçük kafes kuşlarının kullanımına uygun bir öneride bulunacağım. Jungle markasına ait enerji bloğunu minik dostlarınızın daha sağlıklı ve konforlu yaşaması için mutlaka almanızı tavsiye ediyorum. İçerisindeki kum parçaları, deniz kabuğu parçaları, mürekkep balığı kemiği ve toz kırmızı kil sayesinde ekstra vitamin içeren yapısıyla kuşlarınız ihtiyacı olan vitamin ve mineralleri karşılar. Gagalarının şekillenmesini sağlarken aşırı uzamasını da engeller. Daha canlı ve enerjik olacak minik dostlarınız için harika bir takviye bakım ürünü diyebilirim!

Kanaryapo – Birdie Muhabbet Kuşu Çarpık Bacak Tedavi Bileziği

Kanaryapo – Birdie Muhabbet Kuşu Çarpık Bacak Tedavi Bileziği

Muhabbet kuşunuz ya da papağanınız için Kanaryapo markasından uygun olan çarpık bacak tedavi bileziğini temin edebilirsiniz. Çarpık bacak teşhisi konulan kuşun önce sağlıklı olan bacağına daha sonra çarpık olan bacağına takılan bu tedavi bileziğini kuşun durumuna göre 12-20 gün arası takılı kalır. Bu süreye uyulursa bilezik kuşun bacağından çıkarıldığından tedaviden olumlu sonuç alınabilir. Kanaryapo markasının kuş bakım ürünlerinin tamamına güvendiğim gibi tedavi bileziğine de güvenerek size rahatça önerebiliyorum. Siz de gönül rahatlığıyla minik dostlarınız için alarak kullanabilirsiniz.

Kuşlarınızın sağlıklı, konforlu, stresten uzak ve uzun ömürlü yaşayabilmesi için gerekli birbirinden iyi kuş bakım ürünlerini listelediğim içeriğimi beğendiyseniz paylaşarak daha fazla kişinin faydalanmasına katkı sağlayabilirsiniz. Ayrıca listedeki bakım ürünlerinden kullandığınız varsa ya da eklemek istediğiniz farklı bir bakım ürünü varsa yorum yaparak bizlere iletmeyi ihmal etmeyin lütfen!

Paylaşmak Önemsemektir!

“En İyi 10 Kuş Bakım Ürünü (En Kaliteli Kuş Bakım Ürünleri!)” üzerine bir yorum

  1. özellikle bu aylarda çok dikkat edin yaz geldi diye balkona bıraktığınız muhabbet kuşları soğuk algınlığı nedeniyle hastalanabilir ve hayatını kaybedebilir. Öncelikle muhabbet kuşlarınızı iyi besleyin suyuna multivitamin karıştırın arada bir ballı kraker dediğimiz krakeri kafese sabitleyin onla da beslensin. Mantara çok dikkat edin eğer bir kuşunuzda mantar varsa onu tek ayrı kafese alın ve diğer kuşları kafesten çıkarıp kafesi dezenfekte edin. Çok bulaşıcıdır. Tünekleri yıkamakla kurtaramazsınız atın ve yenisini alın.

    Cevapla

Yorum yapın