En İyi 11 Haber Sitesi (En Kaliteli Haber Siteleri)

Haber dediğimizde eskiden gazete ve televizyon haberleri akla gelirdi. Ancak internetin gelişmesi ve yaygınlaşması ile birlikte internet haberciliği gibi bir kavram ortaya çıktı. Bunun sonucu olarak da gazeteler yerini internet haber sitelerine bırakmaya başladı. Haber siteleri olarak arama yapıldığında internette binlerce farklı site görülebilir. Bunların hepsi hızlı ve güvenilir haber veriyor diyemem. Bu sebeple de güvenilir ve kaliteli haber yapan en iyi haber siteleri listesini sizler ile paylaşıyorum.

En İyi 11 Haber Sitesi

Aşağıdaki liste Türkiye’nin en çok ziyaretçi alan sitelerinden seçilerek oluşmuştur. Her ne kadar haber siteleri birbirine çok benzeyen içerikler üretse de genel olarak hepsinin iyi olduğu bir nokta bulunabiliyor. Burada hangisinin en iyi olduğuna karar vermek de size kalıyor. Bunu yorumlarda bizlerle paylaşabilirsiniz. Şimdi sizleri daha fazla bekletmeden aşağıdaki en iyi haber siteleri listesiyle ile baş başa bırakıyorum.

Hürriyet

Hürriyet

Türkiye’nin en eski haber sitelerinden bir tanesidir. Ülke gündemine dair haberlerin yanında, özellikle dünyadan haberler konusunda da çok hızlı ve başarılı işler yapıyor. Hürriyet, teknoloji haberleri ve bilimsel haberlerde en ciddi çalışan sitedir. Bunların yanı sıra sitede günlük burç yorumları da birer haber tarzında paylaşılıyor. En çok okunan köşe yazarları arasında Osman Müftüoğlu, Ertuğrul Özkök ve Ahmet Hakan yer alıyor.

Web Sitesi: https://www.hurriyet.com.tr/

Milliyet

MilliyetMilliyet haber sitesi, Demirören Medya Grubuna aittir. Türkiye’nin köklü ve başarılı bir diğer gazetesine sahiptir. Çok uzun yıllardır yayın hayatına devam ediyor. Özellikle spor ve ekonomi haberleri sık ziyaretçi alan bölümleridir. Milliyet’in kadınlara özel içerikler ve haberler üreten Pembenar isimli önemli bir bölümü bulunmaktadır.

Web Sitesi: https://www.milliyet.com.tr/

Sözcü

SözcüSözcü haber sitesi Estetik Yayıncılık’a aittir. Gündeme dair haberleri çok hızlı bir şekilde paylaşıyorlar. Özellikle sağlık ve otomotiv alanındaki haberleri çok okunanlar arasındadır. Ayrıca, 2020 yılında hakkında en çok arama yapılan haber sitelerinden birisidir. Yazarlarından Emin Çölaşan, Uğur Dündar ve Yılmaz Özdil en çok tercih edilenlerdir.

Web Sitesi: https://www.sozcu.com.tr/

Memurlar.net

Memurlar.NetTürkiye’nin en büyük memur bilgilendirme ve haber sitesidir. KPSS hakkında en güncel haberleri bu siteden takip etmek mümkündür. Zaten memurlara özel büyük bir forumu bulunmaktadır. Burada hem bireysel hem de kurumsal birçok bilgiye ulaşılabilir. Site dahilinde işe alım haberleri de büyük bir yer tutar. Örneğin, belediye ve devlet kurumlarına ait ilanlar güncel olarak paylaşılır.

Web Sitesi: https://www.memurlar.net/

En Son Haber

En Son HaberTürkiye’nin en büyük haber sitelerinden birisidir. Hatta Alexa’ya göre en çok ziyaret alan haber sitesidir. Sitede yer alan magazin haberleri en çok tıklanan haberlere sahiptir. Sitenin ipucu haberleri bölümünde bilgi içeren yazılar yayınlanmaktadır. Ana sayfada bulunan öne çıkanlar bölümü günün özeti niteliğindedir. Genel olarak gündeme dair bilgileri hızlıca buradan alabilirsiniz.

Web Sitesi: https://www.ensonhaber.com/

Yeni Şafak

Yeni ŞafakGündemdeki haberler, dünyadan haberler, spor ve ekonomi haberleri konusunda en hızlı içerikleri sunan bir diğer haber sitesidir. Özellikle sosyal medyada gerçekleşen olaylara dair kısa bilgilendirme haberleri içeren bir bölümleri vardır. Sitede en çok okunan haberler ve en çok izlenen videolar, ana sayfanın en altından paylaşılmaktadır. Bunların yanı sıra, en çok okunan yazarları arasında İbrahim Karagül, Gökhan Özcan ve Ali Saydam bulunmaktadır.

Web Sitesi: https://www.yenisafak.com/

Yeni Akit

AkitTürkiye ve çevre ülkelerden güncel haberleri paylaşan sitelerden bir diğeridir. Güncel olarak ülkenin sık ziyaret edilen ilk 10 haber sitesinden birisidir. Özellikle sık ziyaretçi alan bölümü gündeme dair foto haberlerin yayınlandığı alandır. Sitede yerel seyahat içeriklerinin paylaşıldığı bir gezi rehberi bulunmaktadır. En çok takip edilen yazarları Abdurrahman Dilipak, Ahmet Varol ve Ali Karahasanoğlu’dur.

Web Sitesi: https://www.yeniakit.com.tr/

TRT Haber

Trt Haber

TRT’nin resmi haber sitesidir. Ülkemizdeki politika ve yaşam üzerine içerikler üretirler. Sık ziyaret edilen bir video galeri bölümü bulunmaktadır. Ayrıca gündemde konuşulan konulara dair özel hazırlanan infografik bölümü ile daha fazla etkileşimli haberlere imza atıyorlar. Bununla birlikte, teknoloji, yaşam, kültür ve sanat konusunda en güncel haberlere TRT Haber üzerinden ulaşabilirsiniz.

Web Sitesi: https://www.trthaber.com/

Sabah

Sabah

Sabah’ın sahibi Turkuvaz Medya grubudur. İlgili grup bünyesinde Sabah ile bağlantılı olarak ATV, A Haber ve Takvim gibi medya kuruluşları da bulunmaktadır. Bunun yanında, sitenin dünyaya açılan kapısı olarak İngilizce içerik sunan Daily Sabah ve Sabah USA olarak 2 haber sitesi daha vardır. Özellikle magazin haberleri konusunda çok hızlı çalıştıklarını söyleyebilirim. Yazarları arasında sık okunanları, Mehmet Barlas, Engin Ardıç, Hıncal Uluç ve Hülya Güler’dir.

Web Sitesi: https://www.sabah.com.tr/

Haberler.com

Haberler.com

Yeni Medya, Haberler.com’un sahibidir. Uzun süredir, haber olarak arama yapıldığında birçok noktada karşınıza ilk çıkacak site Haberler.com’dur. Her ay milyonlarca ziyaretçi bu sitede güncel haberleri okumaktadır. Özellikle son dakika bölümünü çok aktif kullanıyorlar. Herhangi bir haberi dakikası dakikasına buradan okumanız mümkündür. Ancak reklamların fazla olması sitenin kullanışlılığını biraz azaltıyor.

Web Sitesi: https://www.haberler.com/

Habertürk

HaberTürkHaberTürk haber sitesi Ciner Grubu’na aittir. Aynı isimdeki kanalla paralel olarak yayınlar yapıyorlar. Özellikle siyaset, ekonomi ve teknoloji haberleri konusunda çok iyiler. Sitenin ana sayfasında yer alan “En 10” bölümü gündeme dair en çok okunan haber konularını içeriyor.

Web Sitesi: https://www.haberturk.com/

Haber sitelerine dair hazırlanmış olan en iyi haber siteleri listesine eklemek istedikleriniz var mı? Bunları yorum bölümünden benimle paylaşabilirsiniz. Eğer yazıyı paylaşmak isterseniz, onu da alttaki paylaşım butonlarını kullanarak gerçekleştirebilirsiniz.

Paylaşmak Önemsemektir!

“En İyi 11 Haber Sitesi (En Kaliteli Haber Siteleri)” üzerine bir yorum

  1. Eskiden olsa Milliyet, Hürriyet derdim ama şimdi gerçek anlamda haber yapan bir gazete kalmadı. Hele ki internet haber sitelerinden bahsediyorsak. Hepsi siyasilerin oyuncağı olmuş durumda. Hepsi tarafsızız diyor ama hepsi taraflı ve kendi siyasi görüşü yada inancı hakkında haber yapmaya başladı. Yani birinin dolu dediği şeyi diğeri boş diyor. Neye inanacağımızı şaşırdık. Genel anlamda hangisi iyi derseniz bende kendimce Sözcü derim.

    Cevapla

Yorum yapın