Instagram Hesap Silme

Günümüzde ülkemizde yaklaşık 38 milyon instagram hesabı bulunmakta. Bu hesapların %51’i erkek ve %49’u kadın. 38 milyon hesabın her yıl yaklaşık %3’ü instagramını kapatmak istiyor. Sizde bazı durumlardan dolayı instagram hesabınızı kapatmak isteyebilirsiniz. Bu yazımda sizlere instagram hesap silme ile ilgili bütün bilgileri vereceğim.

Instagram hesabınızı kalıcı olarak veya geçici olarak silebilirsiniz. Kalıcı olarak silerseniz ne yazık ki geri dönüşü olmamaktadır.

Instagram hesabınızı silmek için:

  • Öncelikle yazının tamamını okumanızı tavsiye ederim.
  • Linkleri takip edip login olmalısınız.
  • Login olduktan sonra hangi gerekçe ile kapattığınızı instagrama bildirmelisiniz.
  • Bu yönergeleri takip ettikten sonra hesabınız geçici veya kalıcı olarak kapatılacaktır.

Instagram Hesabı Geçici Olarak Kapatma

Instagram hesabınızı geçici olarak silmek için buradaki linki takip edebilirsiniz. Linke tıkladığınızda instagram hesabınıza giriş yapmanız gerekecektir. Instagram hesabınıza giriş yaptıktan sonra aşağıdaki gibi bir sayfa açılacaktır.

instagram hesabı geçici kapatma

Hesabımızı neden kapattığımızı seçip şifremizi tekrar girdikten sonra aşağıdaki Hesabı Geçici Olarak Kapat butonuna tıkladığımızda hesabımız geçici olarak kapanacaktır. Burada neden kapattığınızla ilgili seçim yaptıktan sonra size konu ile ilgili makaleler de verilmektedir. Bunları da incelemenizi tavsiye ederim.

Instagram Hesabı Kalıcı Olarak Kapatma

Bu seçeneğin ise geri dönüşü ne yazık ki yoktur. Yani buradan kapatma yaparsanız bir daha instagram hesabınızı açamayacaksınız. Kalıcı olarak kapatmak için buradaki linki takip edebilirsiniz. Linki tıkladığınızda aşağıdaki gibi bir sayfa açılacaktır.

instagram hesabı kalıcı olarak kapatma

Burada size neden hesabınızı kapatmak istediğinizi soracaktır. Siz kapatmak istediğiniz nedeni belirttiğinizde size 1 ay zaman vermektedir. Bu 1 ay içerisinde tekrar instagram hesabınızı aktif edebilirsiniz. Ancak bu süre içerisinde de instagram hesabınızı aktif etmezseniz bir daha o hesaba erişiminiz olmayacaktır.

Instagram hepimizin hayatında gerçekten çok zaman alan bir uygulama, hesabımızı bir süre silmek bize faydalı olabilir. Umarım instagram hesap silme yazımı beğenmişsinizdir.

 

Paylaşmak Önemsemektir!

Yorum yapın