En İyi 15 İş İlanı Sitesi (Hayalinizdeki İşi Bulun!)

Uzun bir süre işsizler kervanının kurumsal üyelerinden biriydim. İş aramak ve başvurulardan cevap alamamak insanı sinir, stres sahibi yapıyor. Ben uzun bir dönemden sonra aradığım ve bana iyi gelen işi buldum. Geçmişte kapı kapı dolaşmak ve CV bırakmak oldukça iyi bir yöntemdi. Ancak günümüzde iş arayanlar arasında büyük bir rekabet bulunuyor. Rakiplerinizden bir adım öne çıkmak ve potansiyelinizi arttırmak için iş ilanı sitelerine mutlaka başvurun. İş ilanı sitesi seçerken mutlaka kurumsal siteleri tercih etmelisiniz.

En İyi 15 İş İlanı Sitesi

Birbirinden farklı avantajlar sunan iş ilanı siteleri hayalinizdeki yaşama kavuşmanızı sağlayabilir. İşte en iyi iş ilanı siteleri:

Linkedin

Linkedin

2002 yılından beri iş arayanların ve işverenlerin buluştuğu en büyük site Linkedin. Site sayesinde profesyonellerle ve kurumsal firmalarla iletişime geçebilirsiniz. Ayrıca site içinde profilinizi düzenli olarak güncelleyebilir ve başarılarınızı anlatabilirsiniz. Profilinizde yer alan bilgiler işverenler için iyi bir CV niteliğinde olacaktır. İlk aşamada işverenlerle iletişime geçmeniz zor olabilir. Ancak zaman içinde en iyi şirketlerle iletişime geçmenin en etkili yolu olduğunu söyleyebilirim.

Websitesi: https://tr.linkedin.com/

Kariyer.net

Kariyer.net

Hayatınızın bir döneminde iş aradıysanız mutlaka Kariyer.net sitesini duymuşsunuzdur. Türkiye’nin en büyük iş ilanı sitesi ve binlerce iş ilanı bulunuyor. Alanınız ve uzmanı olduğunuz konularla ilgili açılan iş ilanlarını birkaç tıkla görebilirsiniz. Şirket bilgileri, pozisyon vb. birçok durum hakkında bilgi almak da çok kolay. Siz başvuru yaptıktan sonra şirket yetkilileri özgeçmişinizi inceliyor. Pozisyona uygunsanız site veya telefon numarası üzerinden iletişime geçiyorlar.

Websitesi: https://www.kariyer.net/

Indeed

indeed

Indeed, dünyanın en büyük iş ilanı siteleri arasında yer alıyor. İş arama portalları arasında en kapsamlı ve gelişmişi olduğunu söyleyebilirim. Siteye girdiğinizde kendi eğitiminize özgü ilanları inceleyebilirsiniz. Bir tıkla başvuru yapabilir ve site üzerinden sonucu görüntüleyebilirsiniz. Aylık 250 milyon tekil ziyaretçi sitenin büyüklüğünü ispatlıyor. Ayrıca yine site üzerinden şirket bilgilerini araştırabilirsiniz.

Websitesi: https://tr.indeed.com/

Yenibiriş

Yenibiriş

Yenibiriş yerli siteler arasında yer alıyor. Neredeyse en eski iş ilanı sitelerinden. Ancak ara yüzü ve karmaşa siteyi kullanmayı zorlaştırıyor. Ancak iş ilanlarının çok fazla olması ve pozisyona uygun arama yapılabilmesi en iyi iş ilanı sitelerinden biri yapıyor. Eğitim, sağlık, perakende, satış vb. birçok kategori ile iş ilanlarını incelemeniz kolaylaşacaktır. İş arıyorsanız mutlaka siteye bir göz atmalısınız.

Websitesi: https://www.yenibiris.com/

Eleman.net

Eleman.net

Eleman.net 2005 yılından beri iş arama / işveren sektöründe hizmet veriyor. Bünyesinde üç yüz binden fazla şirket / firma yer almaktadır. Dolayısıyla iş bulma ihtimaliniz büyük oranda artış gösterecektir. Genellikle mavi yakalı çalışanlar için ilanlar bulunuyor. Temizlik, garson, güvenlik, işçi vb. alanlarda çalışmak istiyorsanız bu siteye başvurabilirsiniz. Videolu özgeçmiş, akıllı sıralama vb. özellikleri ile iş ararken bir adım öne geçmek mümkün.

Websitesi: https://www.eleman.net/

Careerjet

Careerjet

Careerjet, bir iş ilanı sitesinden ziyade iş ilanı arama motoru olarak ön plana çıkıyor. Son dönemlerde oldukça meşhur olduğunu söyleyebilirim. Site, akıllı tarama ve botlar sayesinde yaklaşık altmış bin siteyi sizin için arıyor. Bu sayede tek tek siteleri gezmektense Careerjet’i kullanmak daha avantajlı olacaktır. Doksandan fazla ülkede hizmet veren siteyi, yurt dışı iş aramaları için de kullanabilirsiniz.

Websitesi: https://www.careerjet.com.tr/

Secretcv

Secretcv

Secretcv iş arama siteleri arasında oldukça popüler. Sistem altyapısındaki sorunlar nedeniyle siteyi kullanmak zor ve oldukça yavaş. Ancak siteye girdiğiniz de binlerce iş ilanıyla karşılaşabilirsiniz. En eski iş ilanı sitelerinden biri olduğu için işverenler tarafından sıklıkla tercih ediliyor. Ayrıca site içerisinde iş süreci ile ilgili çeşitli blog yazılarını da inceleyebilirsiniz. Bireysel veya firma olarak üye olabilirsiniz. Secretcv’nin en fazla tercih edilme sebebi ise gizliliğin ön planda olması. İş ilanı verenler ve arayanlar istedikleri zaman bütün bilgilerini gizleyebilir.

Websitesi: https://www.secretcv.com/

Bigumigu

Bigumigu

Bigumigu bir blog ve iş ilanı sitesi. Reklam, ajans, medya, iletişim vb. sektörlere yönelik iş ilanları bulunuyor. Güncel iş ilanları ile sektörün nabzını tuttuğunu söyleyebilirim. Neredeyse her gün birçok iş ilanını inceleyebilirsiniz. Bu alanlara yönelik bir eğitiminiz veya tecrübeniz bulunuyorsa bu site aracılığıyla iş bulmanız mümkün olabilir.

Websitesi: https://bigumigu.com/

İsbul.net

İsbul.net

İsbul.net çok fazla bilinmeyen ancak kolay iş bulmanın yollarından biri. Sitede binlerce iş ilanı bulunuyor ve ilanlar oldukça kapsamlı. Hizmet, işçi, uzman, yönetici ve engelli gibi birçok kategoride iş ilanlarını inceleyebilirsiniz. Ayrıca mobil uygulamasını indirebilir ve sık sık ilanları kontrol edebilirsiniz. Üretimden madenciliğe kadar pek çok iş ilanı sitede mevcut.

Websitesi: https://www.isbul.net/

İşkur

İşkur

İşkur resmi iş ilanı sitesi olarak tanımlanabilir. Genellikle mavi yakalı çalışanlara yönelik ilanlar bulunuyor. Ancak sektör fark etmeksizin iş arayan herkesin siteye kayıt olmasını önerebilirim. Birçok fırsat sunuluyor ve son derece kullanışlı. Ayrıca site üzerinden mesleki kurslara da başvuru yapabilirsiniz.

Websitesi: https://www.iskur.gov.tr/

ElemanUzmanı.com

Eleman UzmanıEleman arayışında olanlar için ortaya çıkan yeni bir platformdur. Her ne kadar yeni olsa da binlerce iş ilanı ve aktif olarak siteyi kullanan aylık bir milyondan fazla ziyaretçi sayesinde çok hızlı büyümektedir. İlerleyen yıllarda sektörde çok daha iyi yerlere gelecektir. Sitede kendi CVnizi oluşturma, sonuç olarak da işlere hızlıca başvurma imkanınız bulunmaktadır. Ayrıca belirtmeliyim ki, siteye kayıt ve girişte Facebook kullanabilirsiniz.

Websitesi: https://www.elemanuzmani.com/

ElemanOnline.com.tr

Eleman OnlineEleman Online 15 yıldan fazla bir süredir aktif olan iş arama sitesidir. Özellikle part time ve dönemsel eleman arama ilanlarına sahiptir. Aynı zamanda muhasebe, tekstil ve pazarlama alanında aktif binlerce ilanı ile rakiplerinden çok daha etkili bir konumdadır. Ayrıca onlarca farklı kategoride ilan barındırmaktadır. Sitede hızlıca özgeçmiş oluşturarak, sizlere uygun işlere başvurmaya hemen başlayın.

Websitesi: https://www.elemanonline.com.tr/

Unisbul.com

UnisbulTürkiye’nin gençlere odaklanan en büyük iş ilanı sitesidir. Daha çok part time iş ilanları özelinde takip edilmektedir. Örnek olarak, birçok firma tester, anket elemanı ve stand görevlisi gibi birçok iş ilanını burada yayınlamaktadır. Sadece öğrenciler için değil, aynı zamanda yeni mezunlar için de her ay binlerce iş ilanı yayınlanmaktadır. Özellikle staj döneminde sorun yaşayan gençler için kolay staj imkanları barındırır. Burada profil oluşturarak birçok noktada kariyerinize ilk adımı atarsınız.

Web Sitesi: https://www.unisbul.com/

İşinOlsun.com

İşin OlsunSon zamanlarda aktif olarak binlerce ilana sahip olan bir diğer eleman arama sitesidir. Örnek olarak kurye, garson ve sekreter gibi ilanları çok fazla yayınlamaktadır. Bu ilanları inceleyen 5 milyondan fazla üyesi olması sebebiyle birçok büyük firma burada ilan yayınlamaktadır. Özellikle, iş imkanları bakımından siteyi güncel takip etmek için mobil uygulamasını öneriyorum. İş başvurularında önemli olan hız konusunu bununla birlikte aşabilirsiniz.

Web Sitesi: https://isinolsun.com/

Jooble.org

Jooble

Jooble sitesi de Indeed ile benzer tarzda bir iş ilanı arama motorudur. Sadece yerli internet sitelerinden değil, aynı zamanda yabancı birçok iş ilanı sitesinden de bilgiler yer almaktadır. Bunlara ek olarak, benzer şekilde burada da şehir ve pozisyona göre ilan araması yapılabiliyor. Başvurular için ilan hangi sitede bulunuyorsa oraya yönlendiriyorlar. Ayrıca ilanlar sürekli güncellendiği için, günlük olarak ziyaret etmenizi öneririm.

Web Sitesi: https://tr.jooble.org/

Arkadaşlarınızın iş bulmasını kolaylaştıracak bu içeriği hemen aşağıda yer alan butonlar üzerinden paylaşın! Siz de iş bulma tecrübenizi ve tercih ettiğiniz siteyi yorum atarak binlerce kişiye yardımcı olabilirsiniz.

Paylaşmak Önemsemektir!

“En İyi 15 İş İlanı Sitesi (Hayalinizdeki İşi Bulun!)” üzerine 4 yorum

 1. En az kariyer kadar eski ve köklü olan Secret cv sitesini kullanmaktayım. Bu sitede istediğiniz kadar cv oluşturabilir kişiselleştirebilir ve istediğiniz firmanın havuzuna cv gönderebilirsiniz. Bazı firmalara alarm kurarak alım yaptıklarında haber alabilir veya cv havuzuna cv gönderebilirsiniz. Ayrıca bir çok köklü firma bu siteyi kullandığından iş bulma konusunda daha hızlı hareket edebilirsiniz.

  Cevapla
 2. Bu sitelerin hepsi cv doldur yok başvuru yap yok bekle iki saat uğraş sonra bekle arasınlar telefon numarasi direk göstermiyorlar bence en iyi site siz onu yazmamışsınız ama işverenden.com

  Cevapla
 3. Bu yazdığınız sitelerde iş ilanını bulursun ama ilan sahibinin iletişim bilgilerini bulamazsın yok başvur yok cv hazırla ee 2 saat uğraş sonuç bekleki sana dönsünler sahibinden.com iş ilanları ile isverenden.com siteleri daha kolay ve ilan sahibine direk yaziyon veya arıyorsun iş başvurusu yapmak daha kolay bence bu iki siteyide yazsaydınız daha iyiydi

  Cevapla
 4. Bende bunlar sadece uğraş yok cv doldur yok başvuru yap filan sonuc ne bekle en iyisi isverenden.com en azından direk ilan sahibini arıyorsun gel derse gidiyorsun bu kadar basit

  Cevapla

Yorum yapın