En İyi 9 Link Kısaltma Sitesi (Link Kısaltma Siteleri!)

Kaç kez bir sosyal ağ sitesinde veya başka bir yere URL paylaşmaya çalıştınız ve bağlantının ne kadar uzun olduğu konusunda rahatsız oldunuz? Ben ne zaman uzun bir link görsem, ilginç bir şekilde sıkılıyor ve rahatsız oluyorum. Eğer siz de benim gibiyseniz URL kısaltmak sizin için avantajlı olabilir. İnternette bu işlevi sizin için otomatik olarak yapabilen çeşitli URL kısaltıcı programlar vardır, ancak hangisinin en iyi olduğunu belirlemek zor olabilir. Herhangi bir çevrimiçi programı kullanırken, size en uygun olanı seçmeniz çok önemlidir.

En İyi 9 Link Kısaltma Sitesi

URL kısaltıcısı, bir bağlantıyı kişiselleştirmenizi sağlayan bir araçtır. Çok sayıda URL kısaltıcı site, bağlantılarınıza kimin tıkladığı ve ne zaman bunu yaptıkları hakkında size ayrıntılı bilgi sağlayabilir. Bu bilgileri takip ederseniz, web sitenize yapılan ziyaretlerin sayısını artırabilirsiniz. URL kısaltıcılar, bir bağlantıyı estetik açıdan daha çekici hale getirebilecekleri ve kısıtlı sayıda karaktere sahip alanlara sığacakları için kullanışlıdır. Bir URL kısaltıcının kullanılması, tüketicilerin tıkladıkları bağlantı hakkında kendilerini daha rahat hissetmelerine yardımcı olabilir. URL kısaltıcılar internette ücretli ve ücretsiz olarak mevcuttur. Aşağıda sizin için en iyi link kısaltma sitelerini derledim.

Bitly

Bitly

Bitly, internette en yaygın kullanılan URL kısaltma hizmetlerinden biridir. Siz farkında olmadan, bağlantıların genel tüketici deneyimi üzerinde etkisi olabilir ve tüketici deneyiminizde olumlu bir fark yaratabilir. Bitly yalnızca daha kısa bağlantılar oluşturmakla kalmaz, aynı zamanda markanızı optimize etmeye ve bağlantı analitiğini takip etmenize de yardımcı olabilir. İster sosyal medya ister mobil uygulamalar için bağlantıları kısaltmaya çalışıyor olun, Bitly, kullandığınız bağlantıların doğru şekilde çalışmasını ve gitmesi gereken yere ulaşmasını sağlayarak, tüketiciler üzerinde iyi bir etki yaratmanıza yardımcı olabilir. Bitly hizmeti, McDonald’s, Dunkin’ Donuts ve General Electric gibi büyük şirketlerin de güvenini kazandı. Gmail adresiniz, Facebook hesabınız veya Twitter hesabınızla Bitly’de oturum açarak hizmete ücretsiz kaydolabilirsiniz.

Ücretli mi: Kullanıcılar hizmeti ücretsiz kullanmanın yanında ücretli Premium bir hesap açarak daha fazla özelliğe erişebilirler.

Uygulaması var mı: Evet

Buraya tıklayarak Bitly web sitesine ulaşabilirsiniz.

TinyURL

TinyURL

Ücretsiz bir bağlantı kısaltma aracı olan TinyURL, URL’leri düzenli olarak kısaltmak isteyen ancak çok fazla para harcamak istemeyen müşteriler için idealdir. TinyURL basit bir araçtır. TinyURL.com’u ziyaret etmek ve ekrandaki talimatları izlemekten başka bir şey yapmanız gerekmez. Ayrıca, ücretsiz bir hesaba kaydolduğunuzda, TinyURL bağlantılarınız için önemli ölçütleri ve istatistikleri takip etme olanağı sağlar. Premium üyeliğe sahip değilseniz, aynı anda yalnızca bir aktif TinyURL’ye sahip olmanıza izin verilir ve bu, sitedeki tek kısıtlamadır.

Ücretli mi: TinyURL’nin hep ücretli hem de ücretsiz versiyonları vardır.

Uygulaması var mı: Evet

Linktree

Linktree

Linktree, Bir URL kısaltma hizmetinden daha fazlasıdır. Linktree, çevrimiçi profilinize bir bağlantı listesi eklemenize izin veren bir hizmettir. Bir sosyal medya gönderisinde veya profilinizde tanıtmak istediğiniz bağlantıları teker teker listelemek yerine, bunları Linktree’nize ekleyebilirsiniz. Bu şekilde birçok linkin bir arada bulunduğu ana bir link elde edebilir ve bu ana linki paylaşabilirsiniz. Yalnızca bir bağlantıya sahip olabileceğiniz Instagram gibi siteler için bu araç mükemmeldir. Diğer şeylerin yanı sıra, en çok hangi bağlantıların tıklandığını ve Linktree profilinizin ne kadar trafik aldığını bilmenizi sağlayan analizlere de erişebilirsiniz.

Ücretli mi: Linktree’nin hep ücretli hem de ücretsiz kullanım seçeneği vardır.

Uygulaması var mı: Hayır

Linktree ile tüm linklerinizi bir arada toplamak istiyorsanız buraya tıklayın.

Rebrandly

Rebrandly

Rebrandly, ile özel ve kısa olan akılda kalıcı bağlantılar oluşturmak mümkündür. Bu URL kısaltıcı, çeşitli sosyal medya platformlarında kısa bağlantılar oluşturmak ve paylaşmak için sıklıkla kullanılmaktadır. Rebrandly ayrıca bünyesinde farklı çalışma alanları ve kişi grupları oluşturmanıza olanak vererek ekipler için en iyi URL kısaltıcısı haline gelmiştir. Ayrıca, bağlantıyı yeniden hedefleme desteği gibi gelişmiş özellikler de sunar.

Ücretli mi: 500 linke kadar ücretsiz.

Uygulaması var mı: Evet

Buraya tıklayarak Rebrandly web sitesine gidebilirsiniz.

T2M

T2M

T2M listemde öne çıkan bir adaydır. T2M URL’leri daha kullanışlı hale getirmek için iki farklı gösterge panosu sunar. Bunlardan biri konum analizi için, diğeri ise belirli bir cihaz veya platform türü içindir. Kısaltılmış URL’ye, oluşturulan bir QR kodu da eşlik eder. Bu yöntemle istediğiniz URL’ye hızlı bir yönlendirme sağlanır. Parola korumalı URL ve özel URL gibi daha karmaşık URL’ler ise premium pakette mevcuttur. Esnek, kısa ve güvenli URL’lere ihtiyaç duyan çevrimiçi şirketler, T2M‘i mükemmel bir seçenek olarak göreceklerdir.

Ücretli mi: T2M’nin hem ücretli hem de ücretsiz kullanım seçeneği vardır.

Uygulaması var mı: Hayır

T2M web sitesini incelemek için bu linke tıklayın.

Tiny.CC

Tiny.CC

Uzun URL’lerinizi, bir başka ücretsiz link kısaltıcı olan Tiny.CC’yi kullanarak kısaltabilirsiniz. Ödeme yapan bir abone iseniz, süresi dolmayan bağlantılara sahip olmak ve URL’leri değiştirmek mümkündür. Tiny.CC’yi ücretsiz kullanıyor iseniz, bağlantıların süresi bir zaman sonra dolar ve bağlantılar oluşturulduktan sonra tekrar düzenlenemezler. Sınırlamalarına rağmen, listemdeki kullanımı en basit araç Tiny.CC’dir.

Ücretli mi: Tiny.CC’yi hem ücretli hem de ücretsiz olarak kullanabilirsiniz.

Uygulaması var mı: Hayır

Buraya tıklayarak oldukça basit ara yüzlü bu link kısaltma sitesini kullanmaya başlayabilirsiniz.

Hyperlink

Hyperlink

Hyperlink yardımıyla, linklerinize tıklandığında gerçek zamanlı uyarılar alabilir veya ayarları bildirim yerine saatlik, günlük veya haftalık özet alacak şekilde yapılandırabilirsiniz. Ayrıca, Hyperlink ziyaretçi tarafından kullanılan cihaz, konum ve yönlendirme kaynağı bilgileri ve canlı bir izleme panosu sunar. Sitenin Chrome uzantısı oldukça faydalı ve hızlıdır. Daha fazla özelleştirme, aylık 39 dolardan başlayan ve plan büyüdükçe fiyatı artan premium planlarla mümkündür.

Ücretli mi: Hyperlink’i hem ücretli hem de ücretsiz olarak kullanabilirsiniz.

Uygulaması var mı: Evet

Hyperlink’i kullanmaya başlamak için buraya tıklayın.

is.gd

is.gd

is.gd URL’lerinizi birkaç saniye içinde kısaltabilir. Tek istediğiniz daha kısa bir bağlantıysa, is.gd mevcut en verimli çözümlerden biridir. Ayrıca, is.gd kartvizitlerinize veya reklamlarınıza basılabilen bir QR kodu oluşturarak, insanların bağlantılarınıza hızlı bir şekilde erişmesine olanak tanır. Birçok akıllı telefonun QR kodlarını okuyabilmesi nedeniyle, bu kullanışlı bir işlevdir. Bu sayede, bağlantınız gideceği yere daha hızlı ulaşacaktır. Web sitenizdeki ön izleme işlevini kullanarak, manuel olarak hiçbir şey yapmanıza gerek kalmadan bağlantınızın istatistiklerini inceleyebilirsiniz. Değişmedikleri sürece, bağlantılar sonsuza kadar aktif kalacaktır. Ayrıca bağlantılarınızı daha belirgin hale getirmek için kişiselleştirebilirsiniz.

Ücretli mi: Hayır

Uygulaması var mı: Hayır

Oldukça hızlı çalışan bir link kısaltma sitesi arıyorsanız buraya tıklayın.

AdFly

AdFly

AdF.ly, kullanıcılara yalnızca bağlantı kısaltmalarında yardımcı olmakla kalmayıp, aynı zamanda para kazanma fırsatı da sunan türünün tek örneği bir hizmettir! Benzersiz kişiler, blogunuzdaki veya sosyal medya sitenizdeki kısaltılmış bağlantılarınıza tıkladığında, onların eylemlerinden para kazanabilirsiniz. Tek gereken, bir hesap oluşturmanız ve hizmeti hemen kullanmaya başlamanızdır. Bu hizmette pop-up’lara izin verilmez, bu nedenle tamamen güvenli bir hizmettir. Ayrıca, yayınladığınız bağlantılar ve hedef kitlenizin görmek istediği içerik hakkında daha iyi seçimler yapmak için bağlantılarınızın performansına ilişkin istatistikler de mevcuttur.

Ücretli mi: Evet

Uygulaması var mı: Evet

Buraya tıklayarak hem linkinizi kısaltabilir hem de para kazanabilirsiniz.

Görüldüğü üzere uzun bağlantılardan kurtulmak için kullanabileceğimiz birçok site bulunmaktadır. Şimdi yapmanız gereken yalnızca bu sitelerden birini seçmek! Bu yazımı beğendiyseniz beğene tıklamayı, yorum yapmayı ve paylaşmayı unutmayın.

Paylaşmak Önemsemektir!

“En İyi 9 Link Kısaltma Sitesi (Link Kısaltma Siteleri!)” üzerine bir yorum

  1. link kısaltma siteleri iyi de tıklayan için çok kötü en iyi dediğimiz bile 2 tane reklam koyuyor ki sıkıntılı reklamlarla çoğu zaman çıldırtıyor. AdFly içinde en masumu 🙂

    Cevapla

Yorum yapın