En İyi 10 Oyun İndirme Sitesi! (Ücretli Ve Ücretsiz Platformlar!)

Kaç yaşında olursam olayım oyun oynamak, rahatlamak ve eğlenmek için heyecan verici ve bağımlılık yapan bir kaçış olmuştur. Oyunlar birçok kültürde temel bir bileşen olarak bulunur ve birçok ulusun kendi ulusal oyunları vardır. Oyun oynamak sadece fiziksel becerilerimizi değil, aynı zamanda zihinsel yeteneklerimizi de geliştirir. Çünkü bir sonraki hareketimize karar vermek için her ikisini de kullanmamız gerekir. Ve inanın bu benim kadar sık oyun oynayan biri için bile kolay bir iş değil.

En İyi 10 Oyun İndirme Sitesi

Sosyal bağ, oyunlar aracılığıyla gerçekleşir ve oyunlar zaman geçtikçe toplumun geri kalanıyla birlikte gelişir. Artık oyun indirme siteleri üzerinden indirebileceğimiz aksiyon oyunları, otomobil oyunları, atari oyunları vb. gibi çok çeşitli türleri içeren video oyunları çağına girdik. Oyunları CD olarak satın almak ve farklı web sitelerinden indirmek mümkündür. Bu yazıda, günümüz video oyunları indirmek için en iyi web sitelerinden bahsedeceğim.

Origin

En bilinen platformlardan biri olan Origin üzerinden oyun indirmek oldukça kolay. Origin, FIFA, Madden ve Mass Effect gibi oyunlardan sorumlu dünyanın en büyük oyun şirketlerinden biri olan Electronic Arts’ın (EA) yönetici şirketidir. Yerleşik Twitch yayını, derinlemesine profil yönetimi, eksiksiz sosyal medya entegrasyonu, konsol hesabı entegrasyonu ve çeşitli diğer özellikleri içerdiğinden Origin, oyun keşfetmek ve oynamak için mükemmel bir kaynaktır. Bu sitede ücretsiz çok fazla oyun olmamasına rağmen, olan oyunların tümü çok eğlencelidir.

Buraya tıklayarak Origin’in oyun kütüphanesine ulaşabilirsiniz.

Steam

Steam, video oyunları indirmek için gereken platformlar ve mağazalar söz konusu olduğunda, oyun endüstrisindeki en tanınmış markalardan biridir. Tanınmış stüdyolar ve bağımsız geliştiriciler de dahil olmak üzere çok çeşitli geliştiricilere ait çok sayıda oyun sunduğundan, yeni oyunlar keşfetmek için birçok oyuncunun tercih ettiği bir platformdur. Steam’de ücretli oyunların yanı sıra, bulmaca oyunları, aksiyon oyunları, gündelik oyunlar, macera oyunları, rol yapma oyunları ve erken erişim oyunları dahil olmak üzere çok sayıda ücretsiz oyun keşfedebilirsiniz.

Buraya tıklayarak Steam web sitesine gidebilirsiniz.

G2A

G2A, oyun severlerin en yeni video oyunu sürümlerinde önemli indirimler yakalayabilecekleri bir web sitesi olarak bilinir ve yüksek kaliteli oyun ekipmanları için daha az harcama yapmak istiyorsanız harika bir yerdir. Kullanıcıların, en yeni AAA oyunları da dahil olmak üzere çeşitli ücretsiz oyunları içeren “Kasaları” açmak için para takas edebilecekleri G2A Loot sistemi vardır. Bu sistem ile G2A oyunculara diğer oyun indirme sitelerinden daha farklı bir konsept sunuyor.

Buraya tıklayarak siz de indirimli bir şekilde oyun oynayabilirsiniz.

Mega Games

Mega Games, hardcore oyuncuların gözdesi olacak bir oyun indirme sitesi. Bu site, oyun dünyasına dalmış gerçek oyunculara yöneliktir. Popüler oyunlar için eğiticiler, yamalar, modifikasyonlar ve diğer eklentilerin yanı sıra çeşitli eğlenceli oyun bonuslarını içeren kapsamlı bir ücretsiz yazılım alanı içerir. Bulmaca, arena, korku ve nişancı oyunları da dahil olmak üzere birçok bağımsız ve daha az bilinen oyun burada bulunabilir. Sitenin kolay tasarımı ve stili nedeniyle kullanıcılar kendi materyallerini göndermeye teşvik edilir.

Buraya tıklayarak Mega Games’i keşfedebilirsiniz.

Battle.net

BNET olarak kısaltılan Battle.net, Activision Blizzard’ın sahibi olduğu ve yönettiği, eskiden Warcraft III olarak bilinen bir video oyunu dağıtım ağıdır. Sitenin kendi başlatıcısı vardır ve World of Warcraft, Hearthstone ve Starcraft II ücretsiz oyunları bulmak için çok elverişli bir yerdir. Başlatıcı ayrıca arkadaşlarınızla ve diğer insanlarla bağlantı kurmanıza izin veren eğlenceli sosyal öğelere sahiptir.

Bu linke tıklayarak Battle.net ile hem oyun oynayabilir hem de kolaylıkla sosyalleşebilirsiniz.

Epic Games Store

Son birkaç yılda Epic Games, en iyi oyun indirme mağazası unvana ciddi bir rakip olduğuna dair kendini kanıtladı. Epic Games, platformunu Steam ile rekabet edebilecek kadar popüler hale getirmek için önemli miktarda yatırımlar yaptı. Sınırlı süreler için ücretsiz olarak sunulan birçok popüler oyunun yanı sıra Genshin Impact ve World of Warships gibi düzenli olarak ücretsiz oyunlar sunar.

Buraya tıklayarak ücretsiz oyunları takip edebilirsiniz.

Acid Play

Temel ve ücretsiz oyunları keşfetmek için Acid Play oldukça başarılı bir web sitesidir. Acid Play’de çalışmalarını ücretsiz olarak çevrimiçi paylaşmaya istekli bireysel yaratıcılar tarafından oluşturulan oyunların yanı sıra çok sayıda bağımsız kategori başlığı vardır. Doğrudan indirmelerin dışında yeni ücretsiz oyunlara göz atmanıza veya belirli başlıklar için türe veya platforma göre arama yapmanıza olanak tanıyan basit bir web sitesi yapısı sağlar.

Bu linke tıklayarak Acid Play’e gidebilirsiniz.

AllGamesAtoZ

Steam ve Origin gibi popüler sitelerin aksine, AllGamesAtoZ, bilgisayar oyunlarını gerçekten indirebileceğiniz bir site değildir. Bunun yerine, şu anda internette ücretsiz olarak indirilebilen çeşitli bilgisayar oyunlarının tümü hakkında bilgi edinebilirsiniz. Sitede kendi başına değerli kaynaklar olan birçok ücretsiz bilgisayar oyununun listesi bulunmaktadır. Ücretsiz oyunların indirilebileceği Battle.net ve Epic Games Store gibi diğer web sitelerine bağlantılar da dahil olmak üzere siteye düzenli olarak ücretsiz oyunlar eklenir.

Eğer siz de oyun oynarken herhangi bir ücret ödemek istemiyorsanız buraya tıklayarak AllGamesAtoZ’a gidebilirsiniz.

Softpedia

Softpedia, kullanıcıların Windows, Mac, Android ve Linux için her türlü uygulama ve yazılımı doğrudan indirme bağlantılarını keşfedebilecekleri ücretsiz bir indirme merkezidir. Kullanıcılar bu işletim sistemleri için oldukça fazla sayıda uygulama ve yazılım indirebilir. Kütüphane diğer siteler kadar büyük olmasa da bazı mükemmel ücretsiz bulmaca oyunları, yarış oyunları, gerçek zamanlı strateji oyunları ve rol yapma oyunlarını keşfedebilirsiniz.

Buraya tıklayarak Softpedia dünyasına adım atabilirsiniz.

Ocean of Games

Son olarak, Ocean of Games, çok çeşitli türlerde ücretsiz oyunları keşfetmek için başka başarılı bir oyun indirme sitesidir. Sitenin tasarımı basit ve eski olmasına rağmen, kategori düğmeleri ve beğendiğiniz başlıkları bulmanıza yardımcı olan kullanışlı bir arama çubuğu sayesinde etkili bir şekilde dilediğiniz oyunları arayabilirsiniz. Site, strateji, nişancı, aksiyon, macera ve bulmaca oyunları gibi çeşitli popüler türler için doğrudan indirme bağlantılarının yanı sıra her oyuna ayrılmış makaleler ile geleneksel bir blog görünümüne sahiptir. Blog meraklısıysanız buraya tıklayarak mutlaka Ocean of Games’i denemenizi öneriyorum.

Oldukça fazla oyun oynayan biri olarak bu siteler en sık kullandığım ve memnun kaldığım oyun indirme siteleri oldu. Umarım oyun indirme siteleri hakkındaki bu yazımı beğenmişsinizdir. Beğendiyseniz, beğenmeyi, yorum yapmayı ve paylaşmayı unutmayın.

Paylaşmak Önemsemektir!

“En İyi 10 Oyun İndirme Sitesi! (Ücretli Ve Ücretsiz Platformlar!)” üzerine bir yorum

  1. Rakipsiz olarak Steam diyeceğim ben ne oyun indireceksem Steam bana yetiyor. Kod bulduğumda bana sorun çıkartmadan indirmemi sağlayan harika bir site.

    Cevapla

Yorum yapın