En İyi 10 Logo Sitesi! (Profesyonel Logo Tasarlayın!)

Şirketinizin web sitesi için bir logo oluşturmak zaman alıcı ve pahalı olabilir. Bunun da ötesinde, küçük bütçeli bir ekip kendi başına bir logo oluşturmak için gerekli yazılım araçlarına veya yaratıcı uzmanlığa sahip olmayabilir. Ancak kesin olan bir şey vardır: Markanızın görsel kimliğini oluşturmak ve müşterilerinize kim olduğunuzun unutulmaz bir temsili olarak logolara ihtiyacınız vardır. Profesyonel bir logo tasarımcısı tutacak maddi imkânınız olmadığında nereye dönersiniz? Bir alternatif, proje bazında serbest çalışan bir tasarımcı ile anlaşma yapmaktır. Daha iyi bir seçenek, benim de yaptığım gibi en iyi logo sitelerinin yardımıyla kendi logonuzu oluşturmaktır.

En İyi 10 Logo Sitesi

İnternette yüzlerce logo tasarım sitesi bulunur. Hatta bazıları tamamen ücretsizdir. Ancak, bu sitelerin hepsi size profesyonel bir logo sağlamayacaktır. Logo tasarımı söz konusu olduğunda, rastgele bir araya getirilmiş gibi görünen bir tasarım istemem. Bu yüzden bitmiş bir ürüne sahip olmak için uzun ve karmaşık bir prosedürden geçmek zorunda kalırım. Uzun süredir şirketime en uygun logoyu keşfetmek için logo arıyorum. Bugüne kadar kullandığım ve memnun kaldığım bazı logo sitelerini aşağıda sizler için derledim.

Canva

Sosyal medya resimleri, posterler, davetiyeler, kartvizitler ve diğer pazarlama materyalleri için hem ücretsiz hem de ücretli şablonlar sağlayan Canva’nın ücretsiz tasarım pazarına girmesinin üzerinden epey zaman geçti. Harika şablon koleksiyonlarında, aralarından seçim yapabileceğiniz çok çeşitli ücretsiz ve ücretli logo seçenekleri bulunur. Hazır tasarımlarından biriyle başlayabilir ve ardından metni, renkleri, yazı tiplerini ve diğer öğeleri şirketinizin kimliğini daha iyi yansıtacak şekilde özelleştirebilirsiniz. Ardından tasarımınızı bilgisayarınıza PNG, JPG veya PDF dosyası olarak indirebilirsiniz. Siteyi ziyaret ederek ücretsiz logonuzla antetli kağıtlar, kartvizitler ve diğer materyalleri de oluşturabilirsiniz. Canva’nın tek dezavantajı, diğer insanların da sizinle aynı şablonları kullanabilmesidir. Bu da internette sizinkiyle oldukça benzer tasarımlar bulabileceğiniz anlamına gelir. Ancak bu şablonlara kendi ayırt edici dokunuşunuzu katmak ve biraz hayal gücü ile ücretsiz ancak profesyonel görünümlü bir logo elde etmek çok fazla zamanınızı almaz.

Ücretli mi: Ücretsiz seçeneğin yanında daha çok özellik barından ücretli Premium hesap seçeneği de var.

Mobil uygulaması var mı: Evet

Buraya tıklayarak Canva web sitesini keşfedebilirsiniz.

Wix Logo Oluşturucu

Wix Logo Oluşturucu, şiddetle tavsiye ettiğim harika bir kendin yap aracıdır. Gerçekten beğendiğiniz bir logo bulmak için biraz çaba göstermeniz gerekebilir, ancak platform kullanıcı dostudur ve tasarım uzmanlığı gerektirmez. Başlamak için tek yapmanız gereken kendinizle ilgili birkaç basit soruyu yanıtlamak. Ardından, Wix Logo Oluşturucu, seçimlerinize bağlı olarak birçok logo varyasyonu üretecektir. Logo düzenleyici, kendi renklerinizi ve yazı tiplerinizi seçmenize, ayrıca logonuzun çeşitli bileşenlerini uygun gördüğünüz şekilde düzenlemenize olanak tanıyarak size büyük ölçüde yaratıcı esneklik sağlar.

Ücretli mi: Evet

Uygulaması var mı: Evet

Wix Logo Oluşturucu’yu denemek için buraya tıklayın.

Logoed

Logonuz için ilham bulmak istiyorsunuz Logoed’in çarpıcı logo tasarımlarından oluşan geniş koleksiyonuna mutlaka göz atın. Logoed, logo tasarım sürecinize başlamanıza yardımcı olacak güzel logo fikirleri sunan bir blogdur. Tek sayfalık web sitesinin on yılı aşkın bir süredir faaliyet göstermesi nedeniyle arşivlerinde geniş bir logo koleksiyonu bulunmaktadır. Her tasarımın küçük resimleri siteye dikey olarak yerleştirilir ve sayfa ziyaretçileri ek bilgi için her bir resme tıklamaya veya otomatik olarak daha fazla örnek yüklemek için sayfayı aşağı kaydırmaya zorlanır.

Ücretli mi: Hayır

Uygulaması var mı: Hayır

Bu linke tıklayarak Logoed koleksiyonuna göz atabilirsiniz.

Logospire

Logo tasarım fikirleri arıyorsanız, Logospire arşivi sizin için bir başka yararlı kaynak olabilir. Basit bir ızgara web sayfası yapısı ve kullanıcı ara yüzü sayesinde web sitesinde gezinmek çok kolaydır. Logospire, her tasarımı yaratan tasarımcının iletişim bilgilerini sizinle paylaşır. Bu sayede hoşuna giden bir logonun benzerini oluşturmak ile ilgili kafanızdaki soruları tasarımcılara sorabilirsiniz.

Ücretli mi: Hayır

Uygulaması var mı: Hayır

Logospire arşivine buraya tıklayarak ulaşabilirsiniz.

Brand New

Logo tasarım trendleri ve en iyi uygulamalar hakkında bilgi edinmek için Brand New’i ziyaret etmenizi şiddetle öneriyorum. Grafik tasarım şirketi Brand New ayrıca, kurumsal ve marka kimliği projeleri hakkında kullanıcılarına görüşler sunar. Sonuç olarak, logo tasarım trendleri ve rehberliği ile harika logo tasarım örnekleri hakkında bilgi veren bir web sitesi arıyorsanız, Brand New sizin için doğru bir yer.

Ücretli mi: Hayır

Uygulaması var mı: Hayır

Brand New web sitesine gitmek için buraya tıklayın.

Tailor Brands

Tailor Brands, şirketiniz için türünün tek örneği bir logo oluşturmanıza yardımcı olabilecek, güçlü bir grafik tasarım aracıdır. Logo tasarım süreci, işletmeniz, sektörünüz ve kişisel zevklerinizle ilgili soruları yanıtlamanız gereken bir ankete dayanmaktadır. Anketi bitirdiğinizde logonuz kısa sürede tamamlanacaktır. Tamamen memnun kalana kadar logonuzu değiştirebilirsiniz. Bunun da ötesinde, sosyal medya ve reklamcılık için kullanıma hazır görseller elde edebilirsiniz. Son olarak, tasarım süreciniz bittiğinde, web siteniz, kartvizitleriniz veya diğer ürünleriniz için kullanabileceğiniz tümü tam ticari haklara sahip yüksek kaliteli vektör, SVG veya EPS dosyalarını indirebileceksiniz.

Ücretli mi: Evet

Uygulaması var mı: Evet

Bu linke tıklayarak bir yapayzeka ürünü olan Tailor Brands’i kullanmaya başlayabilirsiniz.

Designmantic

Desingmantic ile logo tasarım sürecinize açılır menüden istediğiniz logo tasarımını, yazı tipini ve renk şemasını seçerek başlarsınız. Bundan sonra, şirket adınızı ve 30’dan fazla seçenek arasından bir endüstri kategorisi seçersiniz. Beğendiğiniz bir logo keşfettiğinizde, renklerini ve tipografisini değiştirerek kendi logonuzu oluşturabilirsiniz. Sitedeki tasarım indirme ücretini ödemek istemiyorsanız, fikir toplamak için Designmantic değerli bir kaynak olabilir.

Ücretli mi: Programı kullanmak ücretsiz, tasarımınızı indirmek ücretlidir.

Uygulaması var mı: Evet

Buraya tıklayarak Designmantic web sitesine gidebilirsiniz.

The Logo Company

Listemdeki diğer hizmetlerle karşılaştırıldığında The Logo Company biraz daha farklı çalışır. Siteye kaydolduktan sonra, kapsamlı ve uzun bir logo tasarım anketi doldurmanız gerekir. Anketi doldurduktan sonra, beş profesyonel tasarımcı logonuz üzerinde çalışır ve size aralarından seçim yapabileceğiniz beş farklı tasarım fikri sunar. Bu fikirler üzerinde düşüncelerinizi belirtir ve revize isteyebilirsiniz. Bu da işletmenin tüketicileri ile ilgilendiğini ve tüketicilerinin beğendikleri bir logo ile ayrılmalarını istediğini gösteriyor. Deneyim, geleneksel bir tasarım firmasıyla çalışmaya benzer, ancak çok daha düşük bir maliyetle.

Ücretli mi: Evet

Uygulaması var mı: Hayır

Buraya tıklayarak The Logo Company ile harika bir tasarım süreci geçirebilirsiniz.

Squarespace Logo Maker

Squarespace Logo Maker’ın her şeyden önce, kullanımı çok basittir. Ayarları ve işlevleri bulmak için fazla zaman harcamanıza gerek kalmaz ve tüm prosedür son derece basittir. Aynı zamanda logonuzu hiçbir ek ücret ödemeden indirebilir ve kullanabilirsiniz. Bu nedenle, kişisel kullanım için hızlı bir logoya ihtiyacınız varsa ve bu logo üzerinde fazla zaman harcamak istemiyorsanız, Squarespace Logo Maker sizin uygun bir seçenek olabilir. Ancak şirketiniz için kalabalığın arasından sıyrılan daha profesyonel bir tasarıma ihtiyacınız varsa, bu site sizin için en iyi seçenek değildir. Squarespace Logo Maker’da çok fazla seçenek bulunmaz ve oluşturulan logolar görünüş olarak basit olma eğilimindedir. Logo oluşturucuyu kullanmak için bir Squarespace hesabınızın olması gerekmez, ancak bir Squarespace hesabınız varsa, yeni logonuzu Squarespace sitenize dahil edebilirsiniz.

Ücretli mi: Hayır

Uygulaması var mı: Hayır

Eğer hızlıca basit bir logo oluşturmak istiyorsanız buraya tıklayın.

Designhill

Designhill, şirketinizin logosunu daha bilgilendirici hale getiren türünün tek örneği sezgisel logo tasarımları sunar. Logo oluşturmaya site içinde en sevdiğiniz beş tasarım stilini seçerek başlarsınız. Bunu takiben, Designhill size özel bir dizi özelleştirilmiş şablon oluşturacaktır. Şirketiniz için ideal logoyu oluşturmak adına bu şablonlar üzerinde düzenden sembollere kadar her şeyi değiştirebilirsiniz.

Ücretli mi: Evet

Uygulaması var mı: Evet

Buraya tıklayarak Designhill’de logo tasarlamaya başlayabilirsiniz.

Bu yazımda sizlerle bugüne kadar deneyimlediğim en iyi logo sitelerini paylaştım. Eğer logo tasarımı yolculuğunuzda bu yazı size rehber olabildiyse beğenmeyi, yorum yapmayı ve paylaşmayı unutmayın.

Paylaşmak Önemsemektir!

Yorum yapın