En İyi 8 Zeytinyağı Satış Sitesi (Zeytinyağı Satış Siteleri!)

Herhangi bir marketin zeytinyağı reyonunun önünde durduğumda her zaman ürünler ile ilgili sorular sormaya başlarım. Bu yemek pişirmek için mi yoksa salata için mi daha uygun? Kaliteli ve kalitesiz zeytinyağı diye bir şey var mı?

Zeytinyağı seçimi yapmak hem yerel hem de uluslararası üreticilerin mağaza raflarında sürekli yeni ürünler ortaya çıkması nedeniyle her geçen gün benim için daha da stresli hale geliyor. Bu yüzden sıklıkla ziyaret ettiğim markaların kendi zeytinyağı satış siteleri oldukça popülerlik kazandı.

Zeytinyağı, mevcut sayısız seçenek arasında, bugün piyasada bulunan en çok tercih edilen pişirme yağlarından biridir. Avrupa ve Akdeniz mutfağında sıklıkla kullanılmasına ek olarak, dünya çapında hem ev hem de ticari mutfaklarda, salata veya makarna için sos yapmak, yiyecekleri kızartmak, yiyecekleri sote etmek ve yiyecekleri pişirmek için kullanılır.

En İyi 8 Zeytinyağı Satış Sitesi

Zeytinyağının dumanlanma noktası düşük olduğundan (190 ile 243 °C derece arasında), pişirmesiz uygulamalar ve düşük ila orta ısılı pişirme için en uygun olan yağdır. Bununla birlikte, her sınıf arasında kalite açısından önemli farklılıklar olan çeşitli zeytin sınıflardan elde edilmektedir. Daha da önemlisi, daha önce mükemmel zeytinyağının yalnızca İtalya veya Fransa’da bulunabileceğine inanılmasına rağmen, bugünün İspanya, Yunanistan ve Türkiye’den gelen türler, farklı tat özellikleri nedeniyle popülerlik kazanmıştır. Sizler için aşağıda Türkiye’nin tercih ettiğim en güvenilir ve en lezzetli zeytinyağı üreticilerinin web sitelerini derledim.

Laleli Organik Sızma Zeytinyağı

Laleli Organik Sızma Zeytinyağı

1998 yılında Burhaniye’de kurulan Laleli Zeytinyağı Şirketi, mevcut pazarda güvenli ve kaliteli yağ satışı yapan birkaç markadan biridir. Laleli işletmesi sadece kendi arazisinde yetiştirdiği zeytin ağaçlarından topladığı zeytinlerden yağ üretiyor. USDA’ya göre, Laleli’den gelen organik zeytinyağının asitliği yüzde 0,68 ile dünyadaki en yüksek asittir. Mümkün olduğunca çiğ tüketilmesi gereken Laleli Zeytinyağı günün her saatinde yemeklerle birlikte tüketilebilir. Bir an önce Laleli Organik Sızma Zeytinyağı’nı tatmak istiyorsanız buradan sipariş verebilirsiniz.

Tariş Sızma Zeytinyağı

Tariş Sızma Zeytinyağı

1935 yılından bu yana TARİŞ Zeytin ve Zeytinyağı Tarım Satış Kooperatifleri Birliği, zeytinyağı ve zeytinyağı üretiminde dünyanın en tanınan isimlerinden biri olmuştur. Hem çiğ hem de pişmiş tüketim için özel olarak üretilen zeytinyağları, her zevke hitap eden türdendir. Doğal olarak oluşan E vitamini içeren Tariş yağlarının maksimum asit içeriği yüzde 0,8’dir. Türkiye’de hafif ve biraz acı bir tada sahip olan Tariş yağları, güvenli bir ortamda üretildiğinden güvenle satın alınabilecek bir zeytinyağı türüdür. Yıllardır var olan güvenilir Tariş Sızma Zeytinyağını satın almak için bu linke tıklayabilirsiniz.

Olivköy Zeytinyağı

Olivköy Zeytinyağı

Olivköy bugüne kadar lezzetli zeytinyağları sayesinde birçok ödül almıştır. Olivköy zeytinyağının lezzeti ve karakterine gelince, dünyanın oksijenin en yoğun olduğu bölgesi olan Küçükkuyu’nun lezzet kalıntılarını muhafaza etmektedir. Edremit zeytin ağaçlarının enfes aroması ve halk tarafından büyük beğeni toplayan hoş kokusu damakta kalıcı bir etki bırakmaktadır. Küçükkuyu Zeytinyağı ile diğer zeytinyağları arasındaki fark Olivköy sayesinde rahatlıkla görülebilmektedir. Zeytinyağının tadı, kullanılan zeytin ağacının cinsine göre belirlenir. Aradaki farkın ne kadar olduğu, kullanılan üretim yöntemine ve zeytinyağı üreticisine bağlıdır. Butik zeytinyağının yaratılması söz konusu olduğunda, üretimde kullanılan yer ve ağaç türü kadar üretici de önemlidir. Küçükkuyu’nun eşsiz zeytinyağını tatmak için buradan Olivköy web sitesini ziyaret edebilirsiniz.

Kristal Zeytinyağı

Kristal Zeytinyağı

1945 yılında Ayvalık bölgesinde faaliyete başlayan Kristal Zeytinyağı işletmesi bugün sektörün en başarılılarından biridir. Kristal Zeytinyağı ile günün her öğününde size Kuzey Ege zeytinlerinden seçilmiş zeytinyağları eşlik edecek. Kristal markası hem sıcak hem de soğuk olarak tüketilebilen maksimum asit oranı yüzde 0,8 olan nefis zeytinyağları sunuyor. Kristal zeytinyağı hemen hemen tüm süpermarketlerde ve zincir mağazalarda bulunabilir ancak buraya tıklayarak Kristal Zeytinyağı’nı internet üzerinden de şipariş verebilirsiniz.

Palamidas Zeytinyağı

Palamidas Zeytinyağı

Son zamanlarda popülerlik kazanan Palamidas zeytinyağının maksimum asit oranı 0,5 oleik tiptir. Palamidas zeytinyağları, ortalama 7.000 ağacı olan bir üretim bölgesinden gelir ve erken hasat mevsiminde toplanan zeytinler nefis soğuk sıkım zeytinyağına dönüştürülür. Mali açıdan da uygun olan bu organik zeytinyağı işletmesi müşteriye 5 litre zeytinyağını yaklaşık 190 TL’ye satmaktadır. Kendine özgü mis kokulu kokusu ve mideyi yormayan yapısı ile bu zeytinyağı sofralarınızdan eksik olmayacak. Palamidas Zeytinyağı web sitesine buraya tıklayarak ulaşabilirsiniz.

Köyceğiz Yöresel Naturel Sızma

Köyceğiz Yöresel Naturel Sızma

Sloganı “tamamen doğal” olan 1981’den beri faaliyet gösteren firma, yüksek kaliteli ürünler üretmektedir. Köyceğiz markası başından beri bal ve bal ürünleri ile piyasaya hâkim olmuştur. Ancak zeytinyağı pazarında az sayıda organik marka olduğu için Köyceğiz Yerli Natürel Sızma Zeytinyağı, zeytinyağı severlerin en iyiler listesine girmeyi başarmıştır. Zeytinyağında güçlü olmasının yanı sıra çok çabuk ün yapmıştır. Köyceğiz markasını bu başarısı sonucunda en kaliteli zeytinyağları arasına dahil ettim. Bu linke tıklayarak siz de Köyceğiz zeytinyağınızı deneyimleyebilirsiniz.

Riccolivo Sızma Zeytinyağı

Riccolivo Sızma Zeytinyağı

Bu zeytinyağı bize dünyanın en oksijenli bölgelerinden olan Kaz Dağları’ndan geliyor. Bu bölgedeki toprak, okyanusların yüksek iyot içeriği nedeniyle çok verimlidir. Bu bölgede yetiştirilen zeytinlerden üretilen zeytinyağının asitliğinin düşük olması da kaliteli olmasının sebeplerinden biridir. Sonuç olarak bu bölgelerde yeşeren Riccolivo Zeytinlerinden elde edilen Riccolivo zeytinyağları en iyi zeytinyağı listemde yer almaya hak kazanmıştır. Buraya tıklayarak Riccolive Sızma Zeytinyağı hakkında daha çok bilgiye ulaşabilir ve siparişinizi oluşturabilirsiniz.

Oleamea Premium Soğuk Sıkım Organik Sızma Zeytinyağı

Oleamea Premium Soğuk Sıkım Organik Sızma Zeytinyağı

İlk bakışta yabancı bir zeytinyağı markası gibi görünse de bu marka bir Türk markasıdır. Aydın yöresinin kendine özgü zeytinlerinden elde edilen %100 saf zeytinyağıdır. Oleamea Zeytinyağı, düşük fiyat politikası uygulayan Oleamea Premium zeytinyağı ailesi tarafından Avrupa’nın çeşitli ülkelerine ihraç edilmektedir. Siz de buraya tıklayarak bu eşsiz zeytinyağını denemek için siparişinizi oluşturabilirsiniz.

Türkiye’nin önde gelen zeytinyağı satış sitelerini sizlerle paylaştığım bu yazımı beğenmeyi, paylaşmayı ve yorum bırakmayı unutmayınız.

Paylaşmak Önemsemektir!

“En İyi 8 Zeytinyağı Satış Sitesi (Zeytinyağı Satış Siteleri!)” üzerine bir yorum

  1. Ben genelde evimde yöresel ev yapımı zeyin yağı kullanıyorum. Köylülerden yaptığım alış verişlerde bugüne kadar bir sorun yaşamadım. Bazen de alamadığımız da marketten aldığımız da oluyor. Mecbur kalırsam, Kristal yada Tariş markalarını tercih ederim.

    Cevapla

Yorum yapın