En İyi 12 Armatör Firma! (En Büyük Armatör Firmalar!)

Deniz yolu ticareti ile uğraşan kişilere genellikle armatör denilir. Ancak armatörler bir çalışan değildir. Türkiye’de özellikle armatör denilince zengin kişiler aklımıza gelir. Bu durum neredeyse doğrudur. Armatörlerin birçok gemisi bulunur ve her biri bir yatırımcı veya işverendir. Örneğin, bazı armatörler aylık on bin dolar civarında kazanırken bazı armatörler milyon dolarlarla para kazanabilir. En iyi armatör firmalar ise uluslararası yük taşımacılığı ile Türkiye’nin önde gelen şirketleri arasında yer alıyor.

Armatör olmak için bir üniversite eğitimini tamamlamanıza gerek yoktur. En önemli kriter, bir gemiye sahip olmaktır. Aynı zamanda işletme becerileriniz de armatörlükteki başarılarınızı etkiler. Gelin, Türkiye’nin önde gelen armatör firmalarına göz atalım!

En İyi 12 Armatör Firma

Armatör firmalar, yükleri deniz yoluyla bir noktadan diğer noktaya taşır. Bu taşımacılık ülke içinde olabildiği gibi uluslararası alanlarda da olabilir. En iyi armatör firmalar uluslararası yük taşımacılığındaki güvenirliği ve başarısıyla her yıl yeni bir servet kazanıyor. Aynı zamanda müşterileri için de sorunsuz bir taşımacılık sağlıyor. İşte, Türkiye’nin en iyi armatör firmaları sizinle!

Arkas Holding

Arkas Holding’in kuruluşu 1902 yılına dayanıyor. Günümüzdeyse kara, hava, deniz, demiryolu taşımacılığından sigorta ve otomotiv hizmetlerine kadar geniş bir alanda hizmet vermektedir. 1996 yılında kendi filosunu oluşturmaya başlayan Arkas Holding, bu tarihten önce armatörlerin acenteliğini yapıyordu. Arkas Holding, uzun yıllardır en iyi armatör firma denilince akla gelen ilk şirketlerden biridir. Aynı zamanda dünyanın önde gelen armatör firmalarıyla ortaklık ve temsilcilik ilişkilerini yürütmeye devam ediyor.

Arkas Holding web sitesini incelemek için hemen tıkla!

Ciner Ship Management

Türkiye’nin önde gelen en iyi armatör firmaları arasında Ciner Ship Management yer alıyor. Ciner Ship Management, 1978 yılında kurulmuştur ve dört ana grupta faaliyet göstermektedir. Cam ve kimyasal, medya, enerji ve madencilik, denizcilik sektörlerinde sunduğu faaliyetlerde inovatif çözümlerle ön plana çıkıyor. Ayrıca Ciner Denizcilik ve Park Denizcilik isimleriyle de hizmet veriyor. Çeşitli ve geniş bir filoya sahip olan Ciner Ship Management, 24 gemiye sahiptir.

Ciner Ship Management web sitesini incelemek için tıklayın!

Palmali Shipping

Kargo taşımacılığından petrol ürünleri taşımacılığına kadar çok geniş bir alanda faaliyet gösteren diğer bir şirkette de Palmali Shipping. En iyi armatör firma seçeneklerinden biri olan Palmali Shipping, yirmi yılı aşkın tarihiyle dikkat çekiyor. Ayrıca modern filosu sayesinde küresel taşımacılığın öncüleri arasında yer aldığını da söylemek mümkün. Palmali Shipping, gemi inşa projeleriyle de rakiplerinden ayrılmayı başarıyor. Armada tipi tanker, petrol tankeri, dökme yükler vb. filosu ise ortalama beş yaşında.

Palmali Shipping web sitesini buradan inceleyin!

Ya/Sa Denizcilik

Denizcilik, inşaat ve turizm alanında faaliyet gösteren Ya/Sa Holding, genç ve dinamik kadrosuyla dikkat çekiyor. Profesyonel ve deneyimli ekibi ile sorunsuz ve hızlı bir taşımacılık sunduğunu söylemek mümkün. Aynı zamanda Türkiye’nin en büyük ve en iyi armatör firmalar listesinde yer edinen Ya/Sa Denizcilik, 1999 yılında kurulmuştur. Sabancı Holding bünyesinde hizmet verdiğini de eklemek gerekiyor. 23 gemi işleten Ya/Sa Denizcilik, birinci sınıf tersanelerde inşa ettirdiği gemileriyle hizmet vermektedir.

Ya/Sa Denizcilik web sitesini incelemek için hemen tıkla!

Genel Denizcilik

Türkiye’nin en iyi armatör firmaları söz konusu olduğunda akla gelen ilk isimlerden biri de Genel Denizcilik’tir. Mehmet Emin Karamehmet’in şirketi olan Genel Denizlik, 1975 yılından beri hizmet veriyor. Genel Denizcilik, yük ve konteyner taşımacılığı haricinde gemi inşa projelerini de sürdürmektedir. Yatırımlarını düzenli olarak artıran ve genişleten Genel Denizcilik, sunduğu özel çözümler sayesinde müşteri memnuniyetini sağlamayı başarıyor.

Genel Denizcilik web sitesini buradan inceleyin!

Marinsa Denizcilik

Sabancı Holding’in sahibi olduğu Marinsa Denizcilik, daha önce Densa Denizcilik ismiyle hizmet vermekteydi. Ancak daha sonra Marinsa Denizcilik ile faaliyetini sürdürürken en iyi armatör firmalar listesinde yerini sağlamlaştırmayı başardı. Marinsa Denizcilik, oldukça yeni ve gelişmiş bir filoya sahip. Bu sayede kıtalararası yük taşımacılığında profesyonel bir hizmet sunuyor. Aynı zamanda şirketin ticari gemiler için sunduğu ticari operasyon hizmetleri de bulunmaktadır. Son olarak Marinsa Denizcilik’in Türkiye’nin en büyük üç denizcilik şirketinden biri olduğunu da söylemeliyim.

Marinsa Denizcilik web sitesine erişim sağlamak için tıklayın!

Kıran Holding

19 gemiyi işleten Kıran Holding, en iyi armatör firma alternatifleri arasındaki yerini koruyor. Birkaç sene öncesine kadar Türkiye’nin en büyük armatör firması olsa da son yıllarda yerini kaptırmış durumda. Ancak buna rağmen profesyonel kadrosu ve gelişmiş gemileriyle en iyiler arasındaki yerini korumayı başarıyor. Altmış yılı aşkın bir geçmişe sahip olan şirket, genellikle denizcilik alanında hizmet vermektedir. Ayrıca inşaat projeleri de bulunuyor.

Kıran Holding web sitesini incelemek için hemen tıkla!

İnce Shipping

15 kuru yük gemisiyle faaliyetini sürdüren İnce Shipping, en iyi armatör firmaları listesinde yer edinmeyi başarıyor. İnce Shipping, profesyonel hizmet anlayışı sayesinde Türkiye’nin öncü denizcilik şirketlerinden biri haline geldi. Aynı zamanda sektördeki tecrübesi de İnce Denizcilik’İn başarısını kanıtlıyor. 400’ü aşkın mürettebat ekibiyle hizmetini sürdüren İnce Shipping, İstanbul ve Singapur’da çalışmaktadır. Ayrıca kiralama, işletme ve satış konularında da hizmet veriyor.

İnce Shipping web sitesini buradan ziyaret edin!

Beşiktaş Denizcilik

1960’lı yıllardan beri hizmet veren Beşiktaş Denizcilik, işletmecilikten gemi bakımına kadar geniş bir alanda faaliyet gösteriyor. Beşiktaş Denizcilik, petrol taşımacılığındaki başarısı ile en iyi armatör firmalar arasındaki yerini korumayı başarmış durumda. Bununla birlikte Beşiktaş tersanesinde de gemi üretimi yapıyor. Beşiktaş Tersanesi, Avrupa’nın en iyi tersaneleri arasında listeleniyor.

Buradan Beşiktaş Denizcilik web sitesini ziyaret edin!

Güngen Denizcilik

1976 yılında aile şirketi olarak kurulan Güngen Denizcilik, günümüzde Türkiye’nin en iyi armatör firmaları arasında kabul ediliyor. Güngen Denizcilik, petrol tankerleri ve geniş filosu ile rakiplerinden bir adım ön plana çıkmayı başarıyor. Başarılı bir geçmişe sahip olan firmanın İstanbul ve Ankara’da iki ofisi bulunuyor.

Güngen Denizcilik web sitesini incelemek için hemen tıkla!

Akmar Holding

En iyi armatör firmalardan bahsederken Akmar Holding’ten söz etmemek olmaz diye düşünüyorum. Akmar Holding, denizciliğin bütün enstrümanlarında hizmet veriyor. Gemi kiralamadan onarıma, işletmecilikten SP broker hizmetine kadar birçok alanda Akmar Holding’i tercih edebilirsiniz. Akmar Holding, otuz yılı aşkın deneyimini inovatif çözümlerle bir araya getirmektedir. Bu sayede sadece Türkiye’nin değil, dünyanın önde gelen armatör firmalarından biri olmuştur.

Akmar Holding web sitesini buradan inceleyin!

Ditaş

Gemi işletmeciliği, brokerlik, römorkörcülük ve vetting alanlarında hizmet veren Ditaş, 1974 yılında kurulmuştur. Türk Donanma Vakfı, TPAO ve İPRAŞ tarafından kurulan şirket, günümüzde en iyi armatör firmalardan biridir. Günümüzde %51’lik hissesi Koç Holding’e aittir. Yurtiçi ve uluslararası arenada hizmet veren Ditaş, petrol tankerciliği ile de rakiplerinden bir adım ön plana çıkıyor. Yüksek kalite standartlarında hizmet vermeyi başaran Ditaş, Türkiye’nin en büyük denizcilik şirketleri arasında yer almaktadır.

Ditaş web sitesini yakından incelemek için hemen tıkla!

 

En iyi armatör firmalar içeriğini beğendiniz mi? İçeriği beğendiyseniz aşağıdaki paylaşım butonlarına basabilir ve bizi sosyal medya hesaplarınızdan duyurabilirsiniz!

Paylaşmak Önemsemektir!

Yorum yapın