En İyi 11 Baharat Markası (En Lezzetli Baharat Markaları!)

Çok uzun yıllardır yemeklerimizin, salatalarımızın kısacası mutfaklarımızın olmazsa olmazı baharatları yediğimiz birçok şeyi tatlandırması için kullanıyoruz. Özellik karantina dönemlerinde ise doğal yaşama dönüş hızlandı ve baharatların faydaları konusunda daha bilinçlendik. Artık sadece yemeklerde baharatı bir tatlandırıcı olarak kullanmıyoruz. Başımız ağrıdığında iyi gelen bir baharat var mı diye araştırıp onu kaynatarak içiyoruz ya da uyku problemi yaşadığımızda rahatlatması için bir baharat bulup içiyoruz. Tabii beklediğimiz görevi yerine getirebilmesi için baharatın kaliteli olması şart.

En İyi 11 Baharat Markası

Maalesef her şeyde olduğu gibi baharatta da içeriğiyle oynanarak doğallığının kaybedildiği oluyor. Doğal olmayan baharat ise mucizeler yaratacakken etkisiz kalıyor ve boşuna tüketmiş oluyoruz. Tamamen bitkisel ve doğal yollarla şifa bulmaya yarayan, sofralarımızı tatlandıran baharatların en iyilerini alabilmeniz için sizlere harika bir liste hazırladım. En iyi baharat markalarını bir araya getirdiğim bu listedeki markaların ürünlerini tercih ederseniz baharattan beklediğiniz verimi alabilirsiniz.

Arifoğlu Baharat

Arifoğlu Baharat

Bilinen en eski ve en çok tercih edilen baharat markalarından biri olan Arifoğlu Baharat’ı en iyi markalar listesinin en üstüne almak istedim. 1944 yılında Kapalı Çarşı’da kurulan bu marka ilk günden günümüze gelinceye kadar baharatlarını hep aynı özenle bizlere sunuyor. Sadece kaliteli, doğal ve katkısız baharat olmasına değil baharatın ayıklanmasından paketlenmesine kadar tüm ayrıntılarıyla detaylı bir şekilde ilgileniyor. Güvenilir bir baharat markası arıyorsanız Arifoğlu Baharat’ı hiç şüphe etmeden tercih edebilirsiniz.

Bağdat Baharat

Bağdat Baharat

Baharat üretimi konusunda önde gelen markalardan biri olan Bağdat Baharat’ın ürünlerini de gönül rahatlığıyla tercih edebilirsiniz. Baharatları daha en başından tarlada iken denetlemeye başlayan bir ekiple hareket eden Bağdat Baharat’ın ürünlerinin iyi olmama şansı zaten oldukça düşük. Son teknolojileri her zaman yakından takip ederek hijyenik tesislerde katkısız, doğal ve kaliteli baharatlar üretiyor ve tüketiciye sunuyor. Baharat denince aklınıza gelmesi gereken en iyi markalardan biri kesinlikle Bağdat Baharat olmalı.

Green Life Baharat

Green Life Baharat

Doğallığı bozulmamış bir şekilde mutfaklarımıza girebilecek baharat markalarından biri de Green Life Baharat. 2004 yılından beri sektörde olmasına rağmen kısa zamanda büyük yol alan ve çok sevilen baharat markalarından biri olmayı başardı. Kekik, kakule, rezene, nane Türk Mutfağının aklınıza gelecek tüm o eşsiz lezzetlerini bulabileceğiniz geniş ürün seçeneği olan bir marka. Size tavsiye etme sebeplerim ise ekonomik oluşu, doğallığının katkı maddeleri ile bozulmamış oluşu ve kaliteli ürünlerden üretiliyor oluşu. Baharatların fiyatları sizi yanıltmasın gerçek bir fiyat performans markası!

Alaman Baharat

alaman baharat

1960 yılından beri Samsun’da faaliyet gösteren Alaman Baharat markasını duymuş muydunuz? İlk günden beri baharatın en doğal halini bizlerle buluşturan Samsun’un eski ülkemizin ise en sevilen baharat markalarından biri. Aklınıza gelebilecek tüm baharatları bulabileceğiniz Alaman Baharat’tan ister evinize ister restoranınıza baharat alabilirsiniz. Perakende ve toptan satışı bulunan bu marka baharatın ham halinden işlenmesine, paketlenmesine ve hatta dağıtımına kadar her aşaması ile kendisi ilgileniyor! Durum böyle olunca da yıllardır kalitesinden ödün vermeden ve üzerine koyarak bu sektörde ilerlemeye devam ediyor.

Deva Baharat

Deva Baharat

45 yıllık tecrübesi bulunan en iyi baharat markalarından birini sizlerle tanıştırmak istiyorum. Aslında sevilen ve bilinen bir baharat markası ama hala denemeyenler varsa diye tanıtmak istedim. Deva Baharat, 45 yıldır baharatlarını tarlada, üretim aşamasında, paketlenmesinde yani her adımında takip eden ender markalardan biri. Kalitesine olan güveni beraberinde koşulsuz iade garantisini de getiriyor. Lezzeti ve kalitesinden şüphe etmeden alabileceğiniz Deva Baharat’ı koşulsuz iade edebilirsiniz ancak memnun kalmayacağınızı hiç sanmıyorum. Üstelik fiyatları da gayet uygun.

Seğmen Baharat

seğmen baharat

Ankara’da kurulan ve sonra ülkemizin en çok tercih edilen baharat markalarından biri olan Seğmen Baharat’ı en iyiler listesine koymamak sizi bu lezzetten mahrum bırakmak olurdu. 1938 yılından beri baharat sektöründe bulunan ve hatta yön veren bu köklü markanın ürünlerini hala denemediyseniz bence hemen denemelisiniz. Teknolojik gelişmeleri sıkı sıkıya takip ederek üretim tesislerinde son teknolojiyi kullanan, hijyenden, kaliteden ve lezzetten ödün vermeyen 1938’den beri baharat üreten bu markaya bir şans verin derim.

Lokman Aktar

Lokman Aktar

Doğallıktan vazgeçmeyenlerin her zaman tercih ettiği baharat temin etme yollarından biri aktarlardır ve son zamanlarda her yerde aktar görebilirsiniz. Baharatın iyisini alabilmeniz için aktarın da iyisini bulmuş olmanız gerekir. En iyi ve en güvenilir aktarlar birisi olan Lokman Aktar’da baharatların en doğalı ve en lezzetlisi sizleri bekliyor! 1925 yılından beri sektörde olan bu markanın baharatlarının tadına bakmanızı kesinlikle tavsiye ederim. Kokusu aldığınız ilk an ne kadar doğru bir tercih yaptığınızı anlayacaksınız.

Yelken Baharat

Yelken Baharat

İzmir menşeili en iyi baharatları 1952 yılından beri tüketiciyle buluşturan bir başka en iyi marka da Yelken Baharat’tır. Baharatların en tazesini, en kalitelisini, en iyisini bulabileceğiniz güvenli baharat markalarından biri olan Yelken’i size gönül rahatlığıyla önerebilirim çünkü uzun zamandır kullandığım bir marka. Tarladan tezgaha gelene kadar geçen tüm aşamalarıyla ilgilenen Yelken Baharat’ın kalitesin hiçbir endişeniz olmadan mutfaklarınıza alabilirsiniz. Bir kez mutfağınıza girdikten sonra bir daha bırakacağınızı zaten hiç sanmıyorum!

Anadolu Mutfağı Baharat

Anadolu Mutfağı Baharat

Özellikle Şok Marketler’de rahatça bulabileceğiniz onun dışında internetten de sipariş verebileceğiniz ekonomik bir baharat önerim var. Anadolu Mutfağı markasının baharatlarına düşük fiyat yüksek performans ürünlerini tercih edenler bayılacak. Hem kaliteli hem güvenli hem de lezzetli baharatları ucuza da alabilmenin mümkün olduğu bu markaya bir şans vermelisiniz. Şok Market gibi zincirleri olan bir firmanın çalıştığı bir marka olduğunu da düşünürsek kaliteli olduğuna emin olabiliriz.  Aradığınız tüm baharat çeşitlerini bulabileceğiniz geniş ürün yelpazesi ve düşük fiyatları ile favori baharat markanız olacaktır.

Hayfene Baharat

Hayfene Baharat

En köklü baharat markalarından biri olan Hayfene’nin hala bilmeyenler vardır diye en iyi baharat markaları listesinde olması şarttı. Uzun yıllardır sağlıklı, lezzetli ve doğal baharatı üreterek tüketiciye sunan en güvenilir markalardan biridir. Teknolojiyi yakından takip ederek en hijyenik koşullarda ürettiği baharatları mutfaklarınıza gönül rahatlığıyla alabilirsiniz. Lezzeti ve kalitesine bakacak olursak piyasadaki diğer baharatlara göre de fiyatı çok makul gelecektir! Kesinlikle denenmesi gereken baharat markalarından biri olarak aklınızda bulunmalı!

Tuzot Baharat

Tuzot Baharat

2000 yılından beri baharat üreten Tuzot markası hem yurtiçinde hem de yurtdışında oldukça sevilen baharat markalarından biri. Türk Mutfağının vazgeçilmez lezzetlerinden olan baharatları bu bilinçle yıllardır aynı kalitede ve lezzette üreterek hem bize hem dünyaya sunuyor. En çok tüketilen baharatları üretmeleri sebebiyle ürün çeşitliliği az ve bu yüzden çok baharatların her aşamasıyla çok daha ilgililer. Kara biber, pul biber, acı biber, tatlı biber, kekik ve kimyonun en doğal ve kaliteli halini Tuzot Baharat’ta bulabilirsiniz. Kalitesine göre fiyatını da uygun bulacaksınız.

Bitkisel mucizelerden biri olan baharatların en iyilerini alabilmeniz hazırladığım bu listeyi okumanızı öneririm. En iyi baharat markalarını görerek kolayca karşılaştırabilir ve istediğiniz markayı seçebilirsiniz. Faydalı bulduysanız paylaşabilirsiniz ya eklemek istediğiniz başka bir baharat markası varsa yorum bırakabilirsiniz.

Paylaşmak Önemsemektir!

“En İyi 11 Baharat Markası (En Lezzetli Baharat Markaları!)” üzerine 2 yorum

  1. Anadolu mutfağı ve Arifoğlu markalarını biliyorum ve daha önce kullandım, ama diğer markaları ilk defa gördüm. Baharat belki de en uzun ömürlü üründür. Bu nedenle en iyi markadan az miktarda alıp kullanmak en uygunudur.

    Cevapla
  2. Eskiden her baharatı evimizde köyümüzde elimizden geldiğince yapardık pazardan 10 tane nane alır yıkar güneşe sere sonrasında oda sıcaklığında 2 günde kurutur 1 kavanoz kuru nane çıkarırdım. Kırmızı acı süs biberini eker çitillerden çıkan biberleri ellemez onlarıda dalında kuruturdum sonrası onları makinede çeker zeytin yağı ile harmanlar kımızı pul biber yapardık. Ama eskisi gibi ne yetiştirebiliyoruz nede bu işlere zaman yok bizde piyasada güven kazanan seğmen ve arifoğlu markalarını kullanıyoruz. Tabi bir köy yerinde organik yağ baharat vs görürsem hiç kaçırmam alırım.

    Cevapla

Yorum yapın