En İyi 10 Proxy Sitesi (En Hızlı Proxy Siteleri!)

Proxy siteleri uzun yıllardır internette varlığını sürdüren gizlilik siteleridir. Özellikle ziyaret ettiği sitelerle ip adresi ve adres gibi bilgilerini paylaşmak istemeyen kişiler tercih etmektedir. Her ne kadar proxy ile giriş yapılsa da, açık kapı bırakılmadığından emin olmak gerekiyor. Bunu sağlamak için de seçtiğiniz proxy sağlayıcısının güvenilir olması gerekmektedir. Proxy sitelerinde bir diğer dikkat edilmesi gereken önemli konu hızdır. Genel olarak ortalama hızlar sunulsa da bazı siteler ücretli versiyonlarında çok daha iyi seviyede hızlı bağlantı özelliği sunar.

En İyi 10 Proxy Siteleri

Burada sizlerle en iyi proxy siteleri listesini paylaşacağım. Ancak aranızda bazıları neden VPN yerine bunları tercih etmeliyim diyebilir. VPN uygulamaları genel olarak ağ trafiğinizi düzenlediği için bunları çok daha ayrıntılı ve önemli işlerde kullanmanızı öneriyorum. Proxy siteleri ise sadece web üzerinden bağlantı kurmak istediğiniz kısa süreli kullanımlar için çok uygundur. Ayrıca ücretsiz proxy uygulamaları daha fazla sayıdadır.

Croxy Proxy

Croxy proxy

Ücretsiz ve hızlı proxy sitelerinden birisi olan Croxy Proxy, uzun süredir hizmet vermektedir. Bu site sayesinde kendi adresini paylaşmadan internette gezmeniz mümkün hale gelmektedir. Özellikle kullandıkları başarılı gizlilik protokolleri sayesinde, çok rahat bir kullanım imkanı sunuyorlar. Her ne kadar ücretli özellikleri daha fazla olsa da, ücretsiz haliyle de yeterli imkanı sizlere sunacaktır.

Web Sitesi: https://www.croxyproxy.com/

Kproxy

Kproxy

Her ay milyonlarca kullanıcıya hizmet veren ücretsiz bir proxy servisidir. Kproxy sitesine giriş yaptığınızda, klasik bir şekilde ziyaret edeceğiniz web sitesini yazacaksınız. Buna ek olarak giriş yapacağınız sunucuyu, “change server” bölümünden değişebilirsiniz. Toplamda 10 server ücretsiz olarak sunuluyor. Sitedeki hizmetleri tarayıcı üzerinden kullanabilmeniz için eklenti desteği de sunuyorlar.

Web Sitesi: https://www.kproxy.com/

Free-Proxy.cz

Free-Proxy.cz

Ücretsiz proxy sunucularına dair bilgileri paylaşan bir listeleme sitesidir. Burada 6 binden fazla proxy adresini görebilirsiniz. Amerika’dan, Avrupa’ya ve hatta Asya’ya kadar birçok farklı bölgede yer alan sunuculardan bahsediyorum. Bunlar içindeki sizlere uygun olanlarını seçerek kendi uygulamalarınızda ya da tarayıcınızda kullanabilirsiniz. Bu siteyi bir proxy giriş sitesinden çok, uygulamalarda kullanabileceğiniz proxyleri elde etmek için kullanabilirsiniz.

Web Sitesi: http://free-proxy.cz/en/

Blockaway

Blockaway

Bloklu sitelere giriş yapmak için tercih edebileceğiniz başarılı bir başka sitedir. Site hızı sebebiyle rakiplerine göre çok daha iyidir. Çünkü daha önce de belirttiğim gibi proxy sitelerinde hızlı olmak en büyük avantajdır. Kullandıkları sunucuları otomatik olarak seçtiklerinden dolayı, sizlerin bir şey yapmasına gerek yoktur. Siteden daha fazla yararlanmak için premium satın alım işlemleri yapılabilir.

Web Sitesi: https://www.blockaway.net/

Hidester

Hidester

Ücretsiz proxy sitelerini araştırırken karşınıza en çok çıkacak sitelerden bir tanesidir. Bu siteyi zaman zaman ben de kullanıyordum. Uzun süredir yayında olmasına rağmen, henüz kalitesinden ödün verdiğini görmedim. Bunu siz de deneyimleyebilirsiniz. Ayrıca, bu sitenin Chrome için özel eklentisi de bulunmaktadır. Bundan dolayı, ilgili eklentiyi kullanarak siteye tekrardan giriş yapmadan proxy hizmetinden yararlanabilirsiniz.

Web Sitesi: https://hidester.com/

4everproxy

4everproxy

Gizliliğe önem veren birçok proxy servisi olsa da bunlar arasından en başarılısı 4everproxy olabilir. En azından bana göre bu durum böyledir. Çünkü bir süre içeriklerle ilgili araştırma yaparken bu siteyi kullandım ve gizlilik özelliği sayesinde birçok sitenin çerezlerinden uzak, güvenli bir çalışma ortamına sahip oldum. Ücretsiz sunulan bu hizmette web sunucusunu ayrı, IP lokasyonunuzu ayrı seçebilirsiniz.

Web Sitesi: https://www.4everproxy.com/

ProxySite

Proxysite

Uzun bir süredir proxy siteleri arasında başarılı hizmet sunanlardan bir tanesidir. Siteye girdiğinizde Youtube, Twitter ve Reddit gibi birçok uygulamaya hızlı bağlanabilmeniz için butonlar göreceksiniz. Bunların yanında bağlanabileceğiniz sunucuları da siz seçebiliyorsunuz. Özellikle Avrupa ve Amerika sunucuları üzerinde odaklanıyorlar. Sitede ücretli destek almak isterseniz premium servisleri mevcut ve aylık ödemeler yapılabiliyor.

Web Sitesi: https://www.proxysite.com/tr/

Whoer

Whoer

Proxy servisleri arasında çok ciddi yatırımlar yapan ve kaliteli hizmet sunan sitelerden bir diğeri olan Whoer’den bahsetmek istiyorum. Siteye giriş yaptığınızda da görebileceğiniz üzere proxy servislerini tarayıcılar üzerinden sunuyor. Eklenti kurulumundan sonra uygun server üzerinden bağlantınız sağlanmaktadır. Üyelik ücretsiz olsa da deneme süresinden sonra ücretli versiyona geçmeniz gerekecektir.

Web Sitesi: https://whoer.net/webproxy

FilterByPass

FilterByPass

Uzun süredir hizmet veren bir diğer başarılı proxy sitesi FilterByPass’dır. Hizmeti ücretsiz sağlıyor. Hızlı linkler bölümünde Youtube, Twitch ve Reddit gibi bilinen sosyal siteler yer almaktadır. Ancak sitede video modu gerektiren bağlantılar açmaya çalıştığınızda uyarı alabilirsiniz. Bu durumda eklenti yüklemeniz gerekecektir. Bunu yapmak istemezseniz listede yer alan diğer siteleri kullanmanızı öneriyorum.

Web Sitesi: https://www.filterbypass.me/

ProxFree

Proxfree

Ücretsiz proxy sağlayıcılarından ProxFree, gizliliği en üst seviyede tutan sitelerden bir tanesidir. Girişi yasaklanan sitelere ulaşmak için bu hizmeti kullanabilirsiniz. Giriş yapacağınız sunucuları listeden seçebilirsiniz. Buna ek olarak scriptleri durdurabileceğiniz gibi, çerezleri de standart olarak engellemeniz mümkündür. Youtube gibi sitelerde kimi zaman bağlantı sorunu yaşayabilirsiniz ama bunların geçici olacağınız belirtmek isterim. Özellikle ücretsiz bir hizmet olduğu için bazen böyle sorunlar yaşanabiliyor.

Web Sitesi: https://www.proxfree.com/

Burada yer alan en iyi proxy siteleri listesinden siz hangisini kullandınız? Eğer farklı bir site tercih ediyorsanız onu da benimle paylaşabilirsiniz. Özellikle bu yazıyı beğendiyseniz arkadaşlarınızla paylaşabilirsiniz. Böylece daha çok kişi bu sitelerden haberdar olabilir.

Paylaşmak Önemsemektir!

“En İyi 10 Proxy Sitesi (En Hızlı Proxy Siteleri!)” üzerine bir yorum

  1. Proxy denince hız ve gizlilik ön planda olmalıdır. Bunlardan biri dahi yoksa yada sekteye uğruyorsa o işten verim alamazsınız. Bu nedenle ücretiz servisler ihtiyacınızı karşılamayacak hatta bazı güvenlik sorunlarına da yol açacaktır. Ben sosyal medya hitiyle beslenen sitem için ücretli bir proxy kullanıyorum. Ücretsiz olanları denedim sadece ve sadece sorun yarattı.

    Cevapla

Yorum yapın