En İyi İspanyol Filmleri

Pastel renkleri, canlı duyguları, sürükleyici senaryolarıyla hayatımıza giren İspanyol Sineması, 2000 yılından itibaren en çok seyredilen sinemalar arasında yerini aldı.

Netflix En İyi İspanyol Filmleri

Netflix İspanyol sinemasına ait en çok filmi barındıran içerik platformları arasında ilk sıralarda yer alıyor. Aşağıdan hazırladığımız en iyi netflix ispanyol filmlerinin fragmanlarını izleyebilirsiniz:

Quién te cantará – Sana Kim Şarkı Söyler | IMDb 7,0/10

Müzikal filmleri sevenler için ‘’Sana Kim Şarkı Söyler’’ son yılların en iyi müzikal yapımları arasında. 90’larda ünlü bir şarkıcının boğulur ve hafızasını kaybeder. Tekrar eski günlerini anımsamak isteyen şarkıcı, kendisinin bir taklidini tutarak karaoke konserler vermeye başlar. Dramanın ve müziğin yoğun olduğu filmde, İspanyol esintileri bol bol yer alıyor.

La Enfermedad Del Domingo | IMDb 6,9/10

Duygusal İspanyol filmi sevenler için özel bir önerimiz var! La Enfermedad Del Domingo, 2 saatlik duyguların en üst sınırlarda gezindiği bir film. Küçük bir çocukken terk edilen Chiara, onu yıllar önce terk eden annesini bulur ve birlikte 10 gün geçirmeyi teklif eder. Barbare Lennie, Susi Sanchez gibi İspanyol yıldızlarının oynadığı film, son zamanların en duygusal İspanyol Filmleri arasında.

El árbol de la sangre – The Tree of Blood | IMDb 6,4/10

2018 Yapımı film çıktığı günden bu yana çarpıcı sahneleri ve yoğun dramasıyla adından konuşturuyor. Ailelerinin geçmişini yazan bir çift, sandıklarından çok daha karanlık ve sarsıcı bir geçmişle karşı karşıya kalır. Bu noktada ise içlerinden biri için acı verici bir itirafın zamanı gelir. Bağımsız İspanyol Fimleri arasında, The Tree Of Blood, son yılların en özel filmleri arasında.

The Platform | IMDb 7,0/10

Tartışmasız bir şekilde son yılların en gerilim dolu ve sarsıcı filmlerinden biri olan The Platform, bütün izleyicilere farklı bir noktadan duygular sunuyor. Farklı bir ceza sisteminde üzeri yiyecekle kapalı bir platform kat kat aşağıya doğru inmektedir. Bu sırada ise üst katlardaki mahkumlar istediklerini yerken at kattakiler aç ve bitkin kalır. İsyanın, gerilimin, eşitsizliğin her saniye olduğu film, 90 dakika boyunca sizi ekrana bağlıyor.

Sonsuz Siper – The Endless Trench | IMDb 7,2/10

1933 İspanya iç savaşına ait en sarsıcı görüntülerin yer aldığı film, birçok farklı ödülün sahibi oldu. İspanya iç savaşında Cumhuriyetçilerle hareket eden bir adam, 30 yıl boyunca eşinin evinde saklanmak zorunda kalır. Politik dramanın, gerginliğin her an olduğu filmin her saniyesini seveceksiniz!

Amazon Prime Video En İyi İspanyol Filmleri

Uluslararası içerik platformu Amazon, kullanıcıları için onlarca farklı İspanyol filmi seçeneği sunuyor. Sizin için son yılların en sevilen İspanyol Filmlerini Amazon Prime Video arşivinden seçtik!

El Candidato | IMDb 7,6/10

Meksa’da geçen bir casusluk filmi olan El Candidato, suç ve siyasetin farklı bir yüzünü seyircilerle buluşturuyor. İki CIA ajanının, Meksika baronunu devirme çalışmasında, kimin dost kimin ise düşman olduğu belirsizdir. Ülkenin en büyük politikacılarının işin içinde olduğu El Candidato, son yılların en sürükleyici filmleri arasında.

Üç Gün – Three Days | IMDb 6,2/10

Politikacının sadık eşi, kocasının sırlarını saklamak için çabalarken, hayatlarına birçok yeni tehlikeyi sokar. 1 saat 40 dakika boyunca gerilimin en üst noktada olduğu Üç Gün, izleyebileceğiniz en sürükleyici İspanyol filmleri arasında.

Quien a Hierro Mata – Göze Göz | IMDb 6,6/10

Bir uyuşturucu baronu yüzünden hayatı alt üst olan hemşire, intikam almaya karar verir. Hapisten yeni çıkan kartel liderinin sorumluluğunda çalışan hemşire, akla gelmeyen oyunlar oynarak, uyuşturucu çetesiyle mücadele etmeye çalışır. Göze göz son zamanların en iyi intikam filmleri arasında. İspanyol en iyi filmlerini izlemek isteyenler için oldukça özel bir seçim!

BluTV En İyi İspanyol Filmleri

Yerli içerik platformu BluTV, Türkiye’de en çok ödüllü İspanyol filmi bulunduran platformlar arasında. Sizin için BluTV’de yer alan en iyi 3 İspanyol Filmini seçtik!

İspanyol İşi – | IMDb Spanish Affair 6,5/10

Genç kadın Ama bir akşam sarhoş olur ve Rafa’nın evinde kalmak zorunda kalır. Kuzeye yolculuk düşünen Rafa için bu gece itibariyle bambaşka bir hikâye başlar. 2 Kişilik planladıkları yolculuk 3 kişiye çıkarlar ve olaylar gelişir.

Barselona, Barselona | IMDb 7,1/10

Vicky ve Cristina, İspanya’da çıktıkları tatilde, karşılarına çıkan gizemli bir sanatçıdan etkilenir. Evlenmek üzere olan Vicky oldukça tutucuyken, Cristina yeni maceralar arıyordur. Bu denkleme Antonia ve eşinin katılmasıyla bambaşka bir sinematik evren ortaya çıkar. Komedi ve romantik filmler sevenler için Barselona, son yılların en iyi İspanyol Yapımları arasında.

Pan’ın Labirenti | IMDb 8.2/10

İspanya’da faşist bir iktidarın gölgesinde büyümek zorunda kalan Ofelia, sadist eğilimleri olan babasının etrafında bambaşka bir hayatın içine girer. Gerçeklikten hayal gücüyle kaçan Ofelia, son zamanların en çarpıcı filmlerinden biri.

En iyi mafya filmleri içeriğimizi incelediniz mi ?

İspanyol filmlerini paylaşmak istediğin kişilerle bu içeriği aşağıda yer alan paylaşım butonlarından kolayca paylaş!
Sen de listedeki filmler ya da izlediğin diğer İspanyol Filmleri hakkında bu içeriğe yorum atarak binlerce kişiye ulaşabilirsin.

Paylaşmak Önemsemektir!

“En İyi İspanyol Filmleri” üzerine bir yorum

  1. İspanyol filmlerinde romanti ve tarihi filmleri çok seviyorum. Bu filmleri gerçekten çok güzel seçmişsiniz resmen resital olmuş özellikle Pan’ın Labirenti ve Barselona, Barselona filmleri favori izlemelerim arasındadır.

    Cevapla

Yorum yapın