En İyi Kedi Mama Kapları

Evlerimizin tüylü ve sevimli minikleri kedilerimizin bakımları biraz zahmetli olduğu için dikkat etmemiz gerek pek çok detay var. Sadece kaliteli ve iyi bir mama ile beslemek onların sağlıklı ve rahat bir hayat sürdürebilmeleri için yeterli olmuyor maalesef. Mamalarının kaliteli olduğu kadar mama kaplarının da en kaliteli ve doğru seçilmiş olması gerekiyor. Mama yemek ve su içmek için gün içerisinde defalarca mama ve su kabı ile temasta bulunan minik dostlarımıza uygun kapları almazsak konforlarını sağlayamadığımız gibi sağlık sorunlarının da olmasına sebep olabiliriz.

En İyi Kedi Mama Kapları

Minik dostlarımızı iyi mamalarla beslerken yanlış mama ve su kabı tercihleriyle iskelet yapılarını bozarak sağlıklarından etmemek için bir araştırma yaptım. Kedilerimizin boylarına ve kilolarına göre mama ve su kabı tercih etmemiz gerektiğini biliyor muydunuz? Kısa boylu bir kedi için yüksek bir mama kabı ulaşması güç olduğu için eziyet olabilir ya da uzun boylu bir kediye alçak bir mama kabı alırsak eğilmek zorunda kalacağı için boyun bölgesi zorlanabilir. Ayrıca kaliteli malzeme kullanılarak üretilen kapları tercih etmek de çok önemlidir. Tüm bunları dikkate alarak en iyi kedi mama kapları listesi oluşturdum.

Petzanya – Kedi Mama ve Su Kabı – 3’lü – Kemik Patili

Petzanya – Kedi Mama ve Su Kabı – 3’lü – Kemik Patili

Petzanya markasını hala duymayan hayvan sever dostumuz kalmasın diye en iyiler listemin en başına eklemek istedim. Kendisine markasına ait kedi mama ve su kabı 3’lü kemik patili modelini mutlaka incelemenizi öneririm. Ahşap kısımları mdf lam malzemeden tabak kısımları ise paslanmaz çelikten üretilen gayet kaliteli bir üründür. Tabaklarının çıkarılıp takılması oldukça pratik olduğundan temizlemek de çok kolaydır. Kedilerin kullanımı için onların vücut ölçüleri dikkate alınarak tasarlandığı için ideal olan ölçülere sahiptir. Ayrıca bu mama ve su kabı küçük ırk köpekler için bile uygundur. En iyi kedi mama kabı Petzanyadaki mama kabı diyebilirim.

Moderna Love – Hazneli Mama ve Su Kabı

Moderna Love – Hazneli Mama ve Su Kabı

Moderna Love markasına ait hazneli mama ve su kabı en iyi tercihlerden biri olabilir. Minik dostunuzun yanında olmasanız bile hazneli yapısı sayesinde aklınız onda kalmaz çünkü mamasını yedikçe tabak kısmına hazneden mama dolmaya devam eder. Kaydırmayan tabana sahip bu hazneli mama ve su kabı plastik malzemeden üretilmiştir. Sevimli bit tasarıma da sahip olan bu mama ve su kabını hem minik dostunuz hem de siz çok seveceksiniz. 180 derece dönme hareketi sayesinde hem mama hem su için kullanıma uygun olması da ayrıca tercih sebebiniz olabilir.

Petzanya –  Kedi ve Köpek Seyahat Mama ve Su Kabı

Petzanya –  Kedi ve Köpek Seyahat Mama ve Su Kabı

Seyahatlerinizde minik dostlarınızın mama ve su ihtiyaçlarını karşılamak artık hiç zor değil. Petzanya’nın kedi ve küçük ırklı köpeklerin kullanımına uygun olarak tasarladığı harika bir mama ve su kabı var. Adından da anlaşılacağı üzere seyahatleriniz için özel olarak tasarlanarak üretilmiştir. Hem kullanımı hem de temizlenmesi oldukça kolay olduğu için yolculuklarınızın vazgeçilmez kurtarıcılarından olacağına eminim. Plastik malzemeden üretildiği için seyahatleriniz sırasında herhangi bir zarar görerek kırılmaz, dayanıklıdır. Özellikle minik dostlarınızla sık seyahatlere çıkıyorsanız mutlaka edinmeniz gereken ürünlerden.

Trixie – Kedi ve Küçük Irk Köpekler İçin Seramik Mama ve Su Kabı Seti

Trixie – Kedi ve Küçük Irk Köpekler İçin Seramik Mama ve Su Kabı Seti

Minik dostlarınız için hem sağlıklı hem de çok şık bir mama ve su kabı tavsiyem olacak. Trixie markasına ait kedi ve küçük ırk köpekler için seramik mama ve su kabı setini kesinlikle incelemelisiniz. Gördüğünüz an sahip olmak isteyeceğiniz şık ve kullanışlı bir ürün. Seramik olması dolayısıyla temizlenmesi çok kolay olduğundan hijyenik bir mama kabı almış oluyorsunuz. Ayrıca yüksekliği de minik dostunuz vücut ölçülerine göre tasarlandığından sağlıklı ve rahat bir şekilde mamasını yiyip suyunu içebilir. İç mekan ya da dış mekan nereye koyarsanız koyun güzel duracak da bir tasarıma sahip. Kaydırmaz tabanlı olduğu için minik dostunuz çok rahat edecek.

Mango – İkisi Bir arada Mama ve Su Kabı

Mango – İkisi Bir arada Mama ve Su Kabı

Kediniz için harika bir önerim var. Mango’nun ikisi bir arada mama ve su kabı hem kedinize hem size şimdiye kadar gördüğünüz tüm mama kaplarını unutturabilir. Su sebili sayesinde her zaman temiz ve taze suyu içebileceği bu kabın üst kısmında ise mama bölümü yer alıyor. Sebilin içerisinde bulunan değiştirilebilir karbonun etrafına sarılı kartuş bir filtre bulunuyor ve bu filtre dışarıdan gelecek olan tüy, toz gibi maddeleri sudan ayrıştırarak minik dostunuzun her zaman temiz su içmesini sağlıyor. Yüksekliği kediniz ve küçük ırklı köpeklerin kullanımı için idealdir.

Pawise – Gravity Kedi ve Köpekler İçin Otomatik Mama ve Su Kabı

Pawise – Gravity Kedi ve Köpekler İçin Otomatik Mama ve Su Kabı

Pawise markasının Gravity mama ve su kabı sayesinde hem minik dostunuz hem de siz daha rahat edeceksiniz. Kapaklı yapısı sayesinde hem mama hem su temiz kalırken tazeliklerini de kaybetmezler. Mamayı ve suyu depolamaz haznesi sayesinde de kediniz suyunu ve mamasını tükettikçe yerine yenisi dolar. Özellikle çalışan kedi dostları için kurtarıcı bir tercih olacaktır. Temizliği de kullanımı da çok pratik olan bu ürün plastik malzemeden üretilmiştir. Kaymaz tabana sahip olduğu için oldukça konforludur ve işlevine göre gayet makul bir fiyata sahiptir.

GF Pet – Kedi ve Köpek Ahşap Kaplı İkili Mama ve Su Kabı

GF Pet – Kedi ve Köpek Ahşap Kaplı İkili Mama ve Su Kabı

Kedinizin fiziksel özellikleri temel alınarak tasarlanan harika bir başka öneri olarak GF Pet markasının ahşap mama ve su kabından bahsetmek istiyorum. Çelik malzemeden üretilen tabak kısımları oldukça kaliteli ve temizlenmesi kolay ürünlerdir. Ahşap dış yüzeyi de gayet şık görünümüyle evinize çok yakışacaktır. Yüksekliği ideal ölçülerde olduğu için hem kediler hem de küçük ırklı köpekler için kullanıma uygundur. Kolayca çıkarıp takılabilen çelik tabakları sayesinde kullanımı da temizliği de oldukça kolay ve pratiktir.

Flip – Tel Ayaklı Kedi ve Küçük Irk Köpek Çelik Mama ve Su Kabı

Flip – Tel Ayaklı Kedi ve Küçük Irk Köpek Çelik Mama ve Su Kabı

Flip markasını bilenler her zaman kaliteli malzemeler kullanarak ürünler ürettiklerini bilirler. Bilmeyenler için hem kaliteli hem de uygun fiyatlı bir marka olduğundan en iyiler listemde bulunmasını istedim. Flip’in tel ayaklı mama ve su kabı ölçülerine bakarsanız hem kedilerin hem de küçük ırk köpeklerin kullanımı için gayet uygundur. Paslanmaz çelik malzemesi sayesinde minik dostunuza zarar verecek hiçbir madde barındırmaz. Dayanıklı ve kaliteli malzemelerden üretildiği için uzun yıllar boyu kullanabilirsiniz. Ayrıca makinada yıkanmaya uygunluğu sayesinde her zaman temiz ve hijyenik olacaktır.

Zoziva – Kedi ve Küçük Köpekler için Mama ve Su Kabı

Zoziva – Kedi ve Küçük Köpekler için Mama ve Su Kabı

Zoziva markasının aşırı kullanışlı bir mama kabından size bahsetmek istiyorum. Boyutları minik dostlarımızın fiziksel yapılarına göre tasarlanmış olsa da ayrıca 4 farklı yükseklik ayarı bulunuyor ve istediğiniz yüksekliğe ayarlayarak kullanabiliyorsunuz. 15 derecelik bir eğimi bulunduğu için istediğiniz yükseklikte kullanın minik dostunuz omurgasına asla zarar vermez. Kaseleri paslanmaz çeliktir ve makinada yıkanabilir. Kedi ve küçük köpek ırklarının kullanımına uygun bu mama ve su kabı kaliteli malzemeler kullanılarak üretildiği için uzun yıllar kullanabilirsiniz. Özelliklerine bakarsanız muadillerinin çok altında bir fiyata sahip olduğunu göreceksiniz.

Kedileriniz ve sizin için faydalı bir liste olduğunuz düşünüyorsanız bu en iyi mama ve su kapları listemi paylaşarak sizin gibi diğer kedi severlere de ulaşmasını sağlayabilirsiniz. Listede bulunan markalardan kullandığınız ya da farklı bir marka öneriniz varsa yorum bırakarak bize iletebilirsiniz.

Paylaşmak Önemsemektir!

“En İyi Kedi Mama Kapları” üzerine bir yorum

  1. Kızım kedi besliyor ve onu mutlu görünce bende çok mutlu oluyorum normal şartlarda hayvanları severim ama ev içerisinde beslenmesine sıcak bakmıyordum. Bu kerata çok şirin ve oyuncu benim bile aklımı başımdan aldı. Bu nedenle maması ve mama kabını almak bana kaldı. Nette gezerken sitenize denk geldim sanırım aklımda bir şeyler oluştu. Yazı için teşekkürler.

    Cevapla

Yorum yapın