En İyi Kemirgen Mama Kabı

Kemirgen türlerinden herhangi birine sahipseniz sağlıklı bir ömür geçirebilmeleri için ihtiyaç duydukları besinleri almalarını sağlamanız gerekmektedir. Doğal ortamlarında olmadıkları için kendi imkanları ile besin bulamazlar. En iyi yemlerle ya da mamalarla da besleseniz onları verdiğiniz kaplar uygun değilse minik arkadaşınız yemeyi ya da içmeyi reddedebilir. Kaliteli bir mama ve su kabı seçmek zorundasınız. Yanlış tercih edilen bir ürün kemirgeninizin sadece beslenmeyi reddetmesine değil aynı zamanda sağlığının da zarar görmesine yol açabilir. Olumsuz bir durumla karşılaşmamak için en iyi kemirgen mama kaplarını incelediğim içeriğimi okumanızı öneririm.

En İyi 10 Kemirgen Mama Kapları

Kemirgen besleyen hayvan dostları için ve onların minik dostları için çok faydalı olacak bir araştırma yaptım. Piyasada o kadar fazla çeşit ve marka ürün var ki doğru ve iyi ürünü alabilmek seçenek çok olduğu için zorlaşıyor. Vakit kaybetmemek ve yanlış bir seçim yaparak olumsuz sonuçlarla karşılaşmamak için en iyi kemirgen mama ve su kaplarını bir araya getirdiğim listemi mutlaka incelemelisiniz. Hazırlamış olduğum bu listeye bakarak markalar ve modeller arasında kolayca karşılaştırma yapabilirsiniz. Minik dostunuzun türüne, ihtiyacına ve bütçenize göre uygun olanı seçerek satın alabilirsiniz.

Petzanya – Kemirgen Suluğu
Petzanya – Kemirgen Suluğu

Kemirgen dostlarınızın en önemli ihtiyaçlarından biri de yem olduğu kadar sudur. Dikkat ettiyseniz tüm yemlerin uyarı kısımlarında hayvanınız yanında kolay erişebileceği bol miktarda su bulundurun yazar. Su onların hayatları için en elzem ihtiyaçlardan biri olduğu için kafeslerinde mutlaka suluk bulundurmanız gerekir. Ekonomik fiyatlı ve kaliteli ürünleri rahatça bulabileceğiniz Petzanya’ya ait kemirgen suluğunu kesinlikle tavsiye ederim. Gerçek bir fiyat performans ürünü olmasının yanı sıra en iyi kemirgen suluklarından biridir. Kafese çok pratik bir şekilde yerleştirerek minik dostunuzun kolayca su ihtiyacını karşılamasını sağlayabilirsiniz.

Petzanya – Kaplumbağa Bahçesi – Armudi
Petzanya – Kaplumbağa Bahçesi

Sevimli ve minik dostlarımız kaplumbağalar genellikle akvaryumda ya da boyutlara uygun olacak kaplarda beslenirler. Hava alan, belirli periyotlarla temizlenen sularda yaşamaları sağlıkları açısından önemlidir. Petzanya markasına ait kaplumbağa bahçesini en iyi kemirgen mama ve su kaplarına alma sebebim kaplumbağanızı bu ürün içerisinde kolay ve sağlıklı bir şekilde besleyebilecek oluşunuzdur. Etçil ve otçul beslenmeye uygun sindirim sistemine sahip olan kaplumbağanızı bu bahçe içerisinde kolayca besleyebilirsiniz. Temizlemesi de oldukça kolay olan bu kaplumbağa bahçesinin fiyatını da çok uygun bulacaksınız.

Petzanya – Kaplumbağa Bahçesi – Derin
Petzanya – Kaplumbağa Bahçesi – Derin

Petzanya markasına ait bir diğer en iyi kemirgen mama ve su kaplarından biri de derin kaplumbağa bahçesidir. Minik arkadaşınızın konforu ve sağlığı için gönül rahatlığıyla alabileceğiniz bu ürün derin formu sayesinde kaplumbağanız için oldukça konforlu bir seçim olacaktır. Son derece sağlam ve kaliteli plastik kullanılarak üretildiği için dayanıklı ve uzun ömürlü olan bu kaplumbağa bahçesi fiyatının çok üzerinde bir performans sergiliyor. Üretiminde kullanılan plastiğin minik dostunuza zarar verecek hiçbir madde bulundurmaması da ayrıca tercih sebebiniz olabilir.

Exo Terra – Sürüngen Su ve Yem Kabı
Exo Terra – Sürüngen Su ve Yem Kabı

Exo Terra markasının sürüngen ve kemirgen dostlarımızın kullanımına uygun olarak tasarladığı su ve yem kabından size bahsetmek isterim. Son derece doğal bir görünüme sahip olarak tasarlanan bu su ve yem kabını minik dostlarınız çok sevecek. Doğal ortamlarında oldukları hissini verecek olacak bu ürün sayesinde kolayca mama ve su ihtiyaçlarını karşılarken aynı zamanda kendilerini daha da güvende hissedeceklerdir. İçerisinde iki ayrı haznesi bulunduğu için pratik bir şekilde hem suyu hem de mamayı aynı kap içerisinde verebileceksiniz. Kolay temizlenebilir oluşu ve makul fiyatı ile seçebileceğiniz en iyi kemirgen mama ve su kaplarından biri olacağını düşünüyorum.

Trixie – Sürüngen Mama ve Su Kabı
Trixie – Sürüngen Mama ve Su Kabı

En bilinen ve en çok tercih edilen pet ürünleri markalarından biri olan Trixie’ye ait bir ürün tavsiyem olacak. Sürüngenler ve kemirgenler için özel olarak tasarlanarak piyasaya sürülen mama ve su kabını muhakkak incelemelisiniz. Kaliteli malzemeler kullanılarak ve minik dostlarınız ihtiyaçlarını nasıl en konforlu giderecekleri göz önünde bulundurularak üretilen bu ürün piyasadaki en konforlu ve en iyi kemirgen mama ve su kaplarından biridir. Doğal ve gerçekçi bir görünüme sahip olan bu kap ile minik arkadaşınız su ve mama ihtiyaçlarını gidermesi artık çok daha keyifli olacak.

Uzak Doğu – Kelepçeli Kemirgen Suluğu
Uzak Doğu – Kelepçeli Kemirgen Suluğu

Kemirgenlerin rahatça su tüketebilmeleri için tasarlanan Uzak Doğu markasına ait kelepçeli su kaplarını hala bilmeyen hayvan dostu kalmaması için en iyi kemirgen mama ve su kapları listeme eklemek istedim. Ginepig, tavşan ve hamsterlarınızın için tereddüt etmeden alabileceğiniz bir üründür. Minik dostlarınızın ağızlarını dayadıklarına su akışına izin veren özel bilyalı akış sistemi sayesinden su ihtiyaçlarını gidermek oldukça basit olacaktır. Asma kancası ve kelepçesi sayesinde kafeslerine takarak kullanabilirsiniz. Ayrıca suluğun sadece kapağını açarak kafesten çıkarmanıza gerek kalmadan su doldurabilirsiniz.

Ferplast – Hamster Mama ve Su Kabı
Ferplast – Hamster Mama ve Su Kabı

Güvenle alışveriş yapabileceğiniz pet ürünleri markalarından biri olan Ferplast markasına ait hamster mama ve su kabı ihtiyacınız varsa kesinlikle değerlendirmeniz gereken ürünlerden biri. İster mama kapı ister su kabı olarak kullanabileceğiniz bu ürünün fiyatı da aşırı ekonomiktir. Piyasadaki muadilleri ile karşılaştırıldığında bulabileceğiniz en uygun ve en kaliteli kemirgen mama ve su kabı diyebilirim. Kaliteli plastikten üretildiği için dayanıklı ve uzun ömürlüdür. Ayrıca minik dostunuzun sağlığına zarar verecek bir madde de bulundurmaz.

Duvo+ – Kemirgen Suluğu – XS
Duvo+ - Kemirgen Suluğu - XS

Kemirgen ürünleri için özellikle tercih edebileceğiniz markalardan biri olan Duvo+’ya ait bir ürün tavsiyesinde bulunmak istiyorum. Driking Bottle serisine ait XS boyutundaki kemirgen suluğunu hem kaliteli hem sağlam suluk arayan hayvan dostlarına özellikle öneririm. Son derece dayanıklı plastik kullanılarak üretildiği için hem dayanıklı hem de uzun ömürlü bir üründür. Tavşan ve tüm kemirgenlerin kullanımı için de uygun bir suluktur. Ağızlık kısmında bulunan çift bilye sayesinde sıvı sızıntısı yapmadığı için ayrıca konfor sağlar.

Imac – Kemirgen Suluğu – Bibber
Imac – Kemirgen Suluğu – Bibber

Oldukça popüler bir pet ürünü markası olan Imac’in Bibber serisine ait kemirgen suluğunu size tavsiye etmek isterim. Imac kalitesinden hiçbir ödün vermeden bu üründe de son derece başarılı bir iş çıkarmış. Zararsız ve kaliteli plastik kullanılarak üretilen bu kemirgen suluğu çok dayanıklı ve minik dostunuzu uzun süre yalnız bırakmayacak kadar da sağlam bir yapıdadır. Tavşan, ginepi ve hamsterlarınızın ağızlarını dayadıklarında su akışına izin veren basit bir mekanizması bulunur. Kullanımı ve temizliği çok pratik olan bu kemirgen suluğu ile minik dostlarınız her zaman taze ve temiz suya ulaşabilecekler.

Karlie – Ahşap Kemirgen Yemek Masası
Karlie – Ahşap Kemirgen Yemek Masası

Kemirgenler bildiğiniz üzere yemek yemekten oldukça keyif alan ve mutlu olan canlılardır. Minik dostlarımızın bu keyiflerini çok daha iyi bir hale getirebilirsiniz. Karlie’nin ahşap kemirgen yemek masası o kadar sevimli ve şık bir tasarıma sahip ki görür görmez minik dostunuza almak isteyeceğinize eminim. Kemirgenler için özel olarak tasarlanan bu ürünün kullanımı da onlar için oldukça kolaydır. Ayaklık kısmı ahşap kase kısımları ise seramiktir. Size ve minik dostunuza zarar verecek hiçbir malzeme kullanılmadan üretilen bu ürünü gönül rahatlığıyla seçebilirsiniz.

Kemirgen dostlarınızın su ve mama ihtiyaçlarını sağlıklı ve konforlu bir şekilde giderebilmeleri için sizinle paylaştığım bu listeyi umarım beğenmişsinizdir. Faydalı bulduğunuz bir içerik olduysa paylaşarak daha fazla hayvan dostunun faydalanmasını sağlayabilirsiniz. Tavsiye etmek istediğiniz farklı bir kemirgen mama ve su kabı önerisi varsa yorum yaparak bize iletebilirsiniz.

Paylaşmak Önemsemektir!

“En İyi Kemirgen Mama Kabı” üzerine bir yorum

  1. Kaplumbağa Bahçesi çok hoşuma gitti kızım su kaplumbağası beslemek istiyordu ne kadar uzun süre bakabilir bilemiyorum ama sıkıldım bakamayacağım derse doğal yaşam alanı neresi ise oraya bırakacağız.

    Cevapla

Yorum yapın