En İyi Köpek Kıyafeti

Biricik dostlarımız köpekler özellikle soğuk havalarda korunmaya ihtiyaç duyarlar. Kış aylarında da dışarı çıkarak tuvalet ihtiyaçlarını gidermeleri ve enerjilerini atmaları gerekir. Yağmur, kar ve düşen hava sıcaklığı gibi olumsuz koşullardan etkilenerek hasta olmamaları için onları en iyi köpek kıyafetlerini seçerek koruyabiliriz. Sağlıklarını korurken aynı zamanda şık kıyafetlerde seçebilirsiniz ama piyasada o kadar fazla ürün var ki bazen şık bir kıyafet sağlıklı olmayabiliyor. Yanlış bir köpek kıyafeti seçimi yapmamanız için tecrübelerimi sizlerle paylaşmak istedim.

En İyi 10 Köpek Kıyafeti

Olumsuz hava koşullarından minik dostunuzu korumak için kaliteli malzemeler kullanılarak üretilen sağlam ve işlevsel kıyafetler seçmeniz gerekir. Sadece tasarımından etkilenerek seçim yapmamalısınız. Köpeklerinize değişen hava şartlarına uyum sağlayarak olası hastalıklardan koruyabilecek kıyafetler almanız için uzun vakitler harcayarak doğru ürünü bulmanıza gerek yok. Sizler için kolayca karşılaştırma ve tercih yapabileceğiniz en iyi köpek kıyafetlerinden oluşan bir liste hazırladım. Bu içeriği inceledikten sonra köpeğinize uygun kıyafetleri daha kolay seçeceğinizi düşünüyorum.

Petzanya – Space Romper Küçük ve Orta Irklar İçin Tulum-Mont Yağmurluk Köpek Kıyafeti
Petzanya - Space Romper Küçük ve Orta Irklar İçin Tulum-Mont Yağmurluk Köpek Kıyafeti

Köpeğinizi hem yağmurlu havalarda ıslanmaktan koruyacak hem de soğuk havalarda üşümekten koruyacak çok fonksiyonel bir önerim var. Petzanya’nın Space Romper serisine ait küçük ve orta ırk köpekler için ürettiği tulum-mont formlu yağmurluğu alabilecek en iyi köpek kıyafetlerinden biri. Tulum formunu arka ayaklarının çıkarılabilir oluşu sayesinde monta çevirebilirsiniz. Su geçirmez oluşu sayesinde köpeğinizin vücuduna dışarıdan herhangi bir sıvı ulaşamaz. Ayrıca iç kısmının polar malzemeden oluşu da soğuk havalarda minik dostunuzu korur. Kollarında bulunan reflektörler sayesinde güvenli yürüyüşlere çıkabilirsiniz.

Petzanya – Cold Proof Rose Küçük ve Orta Irklar İçin Köpek Kıyafeti

Petzanya – Cold Proof Rose Küçük ve Orta Irklar İçin Köpek Kıyafeti

Pet ürünleri konusunda bilinen ve sevilen markalardan biri olan Petzanya’nın onlarca farklı köpek kıyafet seçeneği bulunuyor. Zevkinize ve bütçenize göre uygun bulduğunuzu alabilirsiniz ama ben size favori parçamı önereceğim. Cold Proof serisinin pembe renkli küçük ve orta ırk köpekler için tasarlanarak üretilen köpek kıyafetini incelemelisiniz. Çok tatlı bir rengi ve tasarımı bulunan bu kıyafeti hemen köpeğinizin üzerinde görmek isteyeceğinize eminim. Adından da anlaşılacağı üzere minik dostunu soğuktan koruyan bu kıyafet ile rahatça kış aylarında ve soğuk havalarda da gezebileceksiniz.

Petzanya – Brown Big Raincoat Küçük ve Orta Irklar İçin Tulum-Mont Yağmurluk Köpek Kıyafeti

Petzanya - Space Romper Küçük ve Orta Irklar İçin Tulum-Mont Yağmurluk Köpek Kıyafeti

Fonksiyonel ve muadillerine nazaran daha uygun bir fiyata sahip olan Petzanya markasına ait bir tavsiyem olacak. Köpeğinizin en iyi kıyafetlerinden biri olacak Brown big raincoat serisini kesinlikle incelemenizi öneririm. Yağmurluk oluşu su geçirmez özelliğini de beraberinde getirdiği için köpeğiniz için yağmurlu havalarda dışarı çıkmak hiç sorun olmayacak. Tulum özelliği çıkarılabilir ayak kısmı sayesinde mont olarak kullanıma izin veriyor. Köpeğinizi hem yağmurdan hem soğuk havalardan koruyacak bu şık yağmurluğu alırsanız hiçbir kötü hava koşulu küçük dostunuza zarar veremez.

Sherlock Pets – Orta ve Büyük Irk Güvende Hissettiren Köpek Kıyafeti
Sherlock Pets – Orta ve Büyük Irk Güvende Hissettiren Köpek Kıyafeti

Minik dostlarınızın hassas yapıları gereği strese girmeleri sık rastlanan durumlardan biridir. Gök gürültüsü, yüksek sesli ortamlar, araba yolculukları gibi birçok sebeple heyecan ve endişe kaynaklı stresli zamanlar geçirebilirler. Böyle zamanlar onları bir kundak gibi sarmalayarak güvende hissettirecek harika bir ürün önerim var. Sherlock Pets markasına ait olan orta ve büyük ırk köpekleriniz için özel olarak tasarlanan güvende hissettiren köpek kıyafeti mutlaka edinmeniz gerek ürünlerden biri. Köpeğinizin rahatlaması için en büyük yardımcıların biri olacak olan bu ürün onun stresli zamanlarında en iyi kıyafeti olacak.

Trixie – Polyester Köpek Eşofmanı – Gri

Trixie – Polyester Köpek Eşofmanı – Gri

Köpeklerinizi soğuk havalarda üşümekten koruyacak en iyi köpek kıyafetlerinden biri olan Trixie’nin polyester köpek eşofmanından size bahsetmek istiyorum. İç kısmında bulunan termal malzemeler sayesinde olumsuz hava koşullarından köpeklerinizi koruyarak istediğiniz her zaman dışarı çıkmanızı sağlayacak. Kapüşonlu bu eşofmanın arka kısmında bulunan çıt-çıtları sırt kısmına tutturarak kaymasını önlemiş ve sabitlemiş olursunuz. Böylece köpeğiniz de rahatsız olmamış olur. Özellikle küçük ırk köpeklerinizin kullanımı için ideal olan bu polyester köpek eşofmanını makinada da yıkayabilirsiniz.

Sprenger – Kauçuk Köpek Botu

Sprenger – Kauçuk Köpek Botu

Alman menşeili olduğu için kalitesinden hiç şüphe etmeyeceğiniz bir tavsiyem olacak. Köpeğinizin patileri için en iyi kıyafet seçimlerinden biri olacak Sprenger markasına ait kauçuk köpek botunu incelemenizi öneriyorum. Köpekler doğaları gereği diğer evcil hayvanlara göre daha fazla dışarıya çıkarlar. Dışarıda tuz, cam kırıkları ya da parça taşların patisine zarar vermemesi için bu köpek botunu satın alabilirsiniz. Köpeğinizi rahatsız etmeyecek ve doğal yürüme hissi verecek şekilde tasarlanan bu botlar hem çok dayanıklı hem de çok hafif bir yapıya sahiptir.

Madam Yorki – Örgü Kazak

Madam Yorki – Örgü Kazak

Minik ırka mensup köpekler bildiğiniz üzere diğer köpeklere göre daha hassas bir yapıya sahiptirler ve soğuk havalara karşı çok daha savunmasızdırlar. Kolay hastalanan bu minik dostlarımızı hem iç mekanlarda hem dış mekanlarda koruyabilecek kıyafetler giydirerek koruyabiliriz. Madam Yorki markasının örgü kazağı küçük ırk köpek sahiplerinin satın alabileceği en iyi köpek kıyafeti seçeneklerinden biri olacaktır. Hem iç hem dış mekanlarda giymesi uygun olan bu örme kazak köpeğinizi sıcak tutarak soğuk havalarda üşümesini engeller. Çok çık ve sevimli bir tasarımı da bulunan bu örgü kazağın fiyatını da gayet makul bulacağınızı düşünüyorum.

True Love – Su Geçirmez İçi Polarlı Neon Sarı Köpek Kıyafeti

True Love – Su Geçirmez İçi Polarlı Neon Sarı Köpek Kıyafeti

Köpeğinizi tüm olumsuz hava koşullarına karşı maksimum seviyede koruyarak etkilenmemesini sağlayacak çok kaliteli bir tavsiyem var. True Love markasına ait su geçirmez, içi polarlı, neon renkli köpek kıyafeti kesinlikle bütçesi uygun olan her köpek dostunun alması gereken bir ürün. Su geçirmeyen yapısı yağmurdan korurken rüzgar geçirmeyen yapısı sayesinde de soğuk havalarda üşümesini engeller. Neon renkli oluşu reflektör görevi gördüğü için sadece soğuktan korumaz aynı zamanda da minik dostunuzla güvenli gezintiler sağlar.

Aphadog – Siyah Kapüşonlu Orta Büyük Irk Köpek Kıyafeti

Aphadog – Siyah Kapüşonlu Orta Büyük Irk Köpek Kıyafeti

Orta ve büyük ırklı köpeklerinizin kullanımına uygun olarak tasarlanan en iyi köpek kıyafetlerinden biri de Alphadog markasının kapüşonlu köpek kıyafeti. Hafif yapısı sayesinde köpeğinizi hiç rahatsız etmeden soğuk havalarda üşümekten korur. Üretiminde kullanılan şardonlu kumaş sayesinde kalın bir yapısı olan bu köpek sweatshirtü ile hem köpeğiniz hem de siz mutlu olacaksınız. Köpeğinizin ölçüsünü alarak ona uygun bedeni seçip kolayca satın alabilirsiniz. Fiyatını performansı ve kalitesini göz önünde tutarak değerlendirirseniz çok makul bulacağınıza eminim.

Kong – Anksiyete Giderici Köpek Elbisesi

Kong – Anksiyete Giderici Köpek Elbisesi

Köpeklerinizin sakinleştirilmesi gereken bazı durumlar yaşanabilir. Dışarıdan gelen ani ve yüksek bir ses, araba ile yolculuk ya da veterinere gitmek onları strese sokabilen başlıca durumlardır. Yaşanılası pek mümkün olan böyle durumlar için minik dostunuzu yatıştırmanız gerekir. Kong markasının böyle durumlar için özel olarak ürettiği anksiyete giderici köpek elbisesini tercih edebilirsiniz. İçeride ve dışarıda kullanıma uygun olan bu elbise küçük ve orta ırklı köpekler için en iyi köpek kıyafeti seçeneklerinden biri olacaktır. İşlevine bakılırsa gayet uygun bir fiyatı olduğunu söyleyebilirim.

Köpeklerinizi soğuk havalardan ve istenmeyen olumsuz birçok dış etkenden koruyacak en iyi köpek kıyafetlerini bir listede toplayarak sizinle paylaştım. Faydalı bir içerik olduğunu düşünüyorsanız paylaşmayı ihmal etmeyin. Eklemek istediğiniz farklı bir köpek kıyafeti önerisi varsa yorum yaparak bize iletebileceğinizi lütfen unutmayın.

Paylaşmak Önemsemektir!

“En İyi Köpek Kıyafeti” üzerine bir yorum

  1. Resimlere baktım da ne kadar tatlı olmuşlar. İnsan bu resimlere bakınca bir evcil hayvan sahiplenmek istiyor. Bazı insanlar duyuyorum köpek kıyafeti olsun yada köpeğinize özel olarak aldığınız bir ürün olsun ne gereği var senden artan yemeği yer bir şey giymese de üşümez o gibi kelimelere sıklıkla rastlıyorum. Bence hayvan sahiplenmek bu tarz konuşmaları kaldırmaz. Bu tarz konuşmalar yapıyorsanız sizin hayvan severlik duygularınız çoktan bitmiştir.

    Cevapla

Yorum yapın