En İyi 12 Mısır Yağı Markası! (Güvenilir Mısırözü Yağı Markaları)

Son günlerde en çok konuşulan ve gündemden düşmeyen konulardan biri yağ fiyatları. Yemeklerin ana kahramanı olan yağ, her öğünde kullanılıyor. Dolayısıyla yağ fiyatlarının artışı da uzun süredir gündemdeki yerini koruyor. Ben de en iyi fiyatla en iyi mısırözü yağı seçiminde bulunmanız için özel bir liste hazırlamaya karar verdim. Biz, evde uzun yıllardır mısır yağı kullanıyoruz.

Siz hangi tariflerde mısırözü yağını kullanıyorsunuz? Özellikle kızartmalarda ve sebze yemeklerinde mısırözü yağı tercih ediliyor. Ayrıca yapılan araştırmalarda ölçülü mısırözü yağı kullanmanın kolekstrol seviyesini düşürdüğü de kanıtlanmıştır. Gelin, birlikte en iyi mısır yağı markalarına göz atalım!

En İyi 12 Mısır Yağı Markası

Mısır yağı, içerdiği vitamin ve mineraller sayesinde en zengin yağlardan biridir. İçeriğinde A, B, E ve K vitamini; fosfor, çinko, kalsiyum, bakır, demir, potasyum ve magnezyum mineralleri yer alıyor. Aynı zamanda Amerikan Gıda ve İlaç Dairesi’nin yaptığı bir araştırmaya göre kalp hastalığını riskini azalttığı da kanıtlanmıştır. İşte, evinizde sağlıkla kullanabileceğiniz en iyi mısır yağı markaları sizinle!

Zade

Doğal ve sağlıklı en iyi mısır yağı markası arayışındaysanız tercihinizi Zade’den yana kullanmalısınız. Zade mısır yağı, beş aşamalı rafinasyon süreci sonrasında son halini almaktadır. Ayrıca bu sürede ham madde kalitesi test edilirken doğallığın bozulmaması için de son teknoloji kullanılıyor. Robotik teknoloji kullanan Zade, mısır yağlarını 28 saatte yüksek kalite ve hijyen standartlarıyla üretmektedir. Bu sayede, diğer markalarda bulamayacağınız lezzeti ve doğallığı Zade’de bulabilirsiniz.

Zade web sitesini ziyaret etmek için hemen tıkla!

Kırlangıç

Yaklaşık altmış yıldır faaliyetine devam eden Kırlangıç, en iyi mısır yağı markası listesinde ilk sıralarda yer alıyor. Kırlangıç mısır yağı, özellikle hafif tadı ve aromasıyla yemeklerinizde harika bir lezzet yakalamanıza yardımcı olacaktır. Ürünlerinde yüksek kaliteye önem veren Kırlangıç, 1 lt ve 5 lt gibi farklı boyutlarda üretim gerçekleştiriyor. Ayrıca mısır yağı kullanan kişilerin en fazla tercih ettiği markalardan biri olduğunu da söylemek mümkün. En önemli dezavantajıysa, diğer mısır yağı markalarına göre yüksek fiyata sahip olması.

Kırlangıç web sitesini incelemek için hemen tıklayın!

Bizim

Türkiye’nin en sevilen ve en çok tercih edilen yağ markaları arasında Bizim yer alıyor. Bitkisel yağlarda oldukça başarılı olan Bizim, mısır yağında da son derece iddialı. En iyi mısır yağları listesinde yer alan Bizim, 1 – 18 lt aralığında değişen paketleriyle her ev ve işletme için ekonomik çözümler sunuyor. Piyasadaki en uygun fiyatlı mısır yağlarından olmasına rağmen, Bizim mısır yağı özellikle kızartmalarda hafif bir lezzet yakalamanızı sağlayacaktır.

Bizim web sitesine buraya tıklayarak ulaşın!

Yonca

Modern teknoloji ile üretim gerçekleştiren Yonca, en iyi mısır yağı arayanlar için son derece değerli markalardan biri. Yonca, Manisa’da üretim yaparken her ambalaj denetlenerek sofralarımıza ulaşıyor. Bu sayede yüksek kalite standartları korunurken müşterilerin memnuniyeti sağlanabiliyor. Ayrıca Yonca’nın Norveç’ten Avustralya’ya kadar ihracat gerçekleştirdiğini de söylemeliyim. Yonca, üstün lezzeti ve uygun fiyatı ile her müşterisi için özel bir yere sahip.

Buraya tıklayarak Yonca web sitesini inceleyin!

Sırma

Savola Gıda tarafından üretilen Sırma mısır yağı, en iyiler arasındaki yerini alıyor. Ayrıca Savola Gıda’nın Egemden ve Yudum markalarının sahibi olduğunu da söylemeliyim. Sırma, en iyi mısır yağı seçenekleri arasında uygun fiyatıyla ön plana çıkmayı başarıyor. Üstelik birçok markette veya online satış yerlerinde kolayca bulabileceğiniz markalardan biri. 1, 2 ve 5 lt ambalajlarla satılan Sırma mısır yağı özellikle kızartma ve fırın yemeklerinize eşsiz bir lezzet katacaktır.

Savola Gıda web sitesini buradan ziyaret edin!

Olin

Edirne Yağ Sanayi ve Ticaret A.Ş tarafından kurulan Olin, hem Türkiye’de hem de yurtdışında tercih ediliyor. Olin, %100 saf üretim metodu ile en iyi mısır yağı markası listesinde önemli bir yer ediniyor. Aynı zamanda müşterilerinden tam puan aldığını da söylemeliyim. Olin’in en önemli avantajı, diğer mısır yağlarına oranla daha farklı bir lezzete sahip olması. Aynı zamanda uygun fiyatıyla da rakiplerinden bir adım daha ön plana çıkıyor.

Olin web sitesine erişim sağlamak için hemen tıklayın!

Komili

Türkiye’nin en eski zeytinyağı markasının Komili olduğunu biliyor muydunuz? Günümüzde Komili, ABD’li bir şirketin olsa da köklü geçmişiyle Türkiye’nin en fazla tercih edilen yağlarından. Ayrıca son teknoloji üretim tesisleri ve hammadde seçimindeki titiz çalışmalarıyla da Komili, en iyi mısır yağı markaları seçeneklerinden biridir. Komili mısır yağlarını neredeyse her markette görebilirsiniz. Piyasaya göre yüksek bir fiyata sahip olsa da sadık bir müşteri kitlesinin olduğunu söylemek mümkün.

Komili web sitesini ziyaret etmek için buraya tıkla!

Oruçoğlu

Mısır yağı piyasasının öncü isimlerinden biri hiç şüphesiz Oruçoğlu’dur. 1968 yılından beri üretimine devam eden Oruçoğlu, bitkisel yağlarda uygun fiyatıyla dikkat çekmeyi başarıyor. Aynı zamanda bitkisel yağlarıyla ulusal ve uluslararası alanlarda sayısız ödüle sahiptir. Oruçoğlu, elli yılı aşkın deneyimi ve yenilikçi çözümleriyle en iyi mısır yağı markası listesinde yer almaktadır. Son olarak Afyon’da üretildiğini de söylemeliyim.

Oruçoğlu web sitesini incelemek ister misin? Hemen tıkla!

Sunar

Türkiye’de ilk defa üstün lezzet ödülü alan mısır yağı markasının Sunar olduğunu biliyor muydunuz? Sunar Grup’un alt markası olan Elita Gıda tarafından üretilen mısır yağı, diğer yağlara göre daha iyi bir lezzet ve daha iyi bir aroma sağlıyor. Kısa bir süre önce üretime başlamasına rağmen, son aylarda en çok tercih edilen mısır yağı markalarından biri olmuştur. Ancak, henüz dağıtım ağının çok iyi olmadığını söylemek gerekiyor. İnternette veya marketlerde Sunar mısır yağını gördüğünüzde denemenizi öneririm.

Sunar web sitesine erişim sağlamak için buraya tıklayın!

Hüner

Yine Sunar Grup tarafından üretilen bir ürünle karşı karşıyayız. Hüner, Sunar Grup’un bir parçası ve daha geniş bir dağıtım ağına sahip. Aynı zamanda son zamanlarda mısır yağı fiyatları büyük oranda yükselirken Hüner hala uygun fiyat politikasını sürdürmeyi başarıyor. Ayrıca birçok markette de Hüner markalı mısır yağlarıyla karşılaşabilirsiniz. Sunar Grup, tarladan sofraya her aşamayı kendisi yürütüyor, ayrıca Türkiye’deki tek entegre mısır yağı tesisi olma özelliğini taşıyor.

Hüner mısır yağı ile ilgili detaylı bilgiye ulaşmak için tıklayın!

Turna

Gaziantep’te üretime devam eden Turna, hem tüketici hem de endüstri ürünleriyle dikkat çekiyor. Mısır yağı, pamuk yağı, zeytinyağı ve ayçiçek yağı gibi birçok ihtiyacınızı Turna ile karşılayabilirsiniz. Ancak marketlerde Turna markalı mısır yağı bulmak oldukça zor. Bu nedenle alışveriş için online mağaza/marketler seçilebilir. En iyi mısır yağları seçeneklerinden biri olan Turna, Türkiye’nin ilk beş yüz sanayi kuruluşları arasında yer alıyor.

Turna web sitesini ziyaret etmek ister misin? Hemen tıkla!

Carrefour

En iyi mısır yağı alternatiflerinden konuşurken Carrefour’a da yer vermek gerekiyor. Carrefour mısır yağı uygun fiyat ve kaliteyi önemseyenlere hitap etmeyi başarmaktadır. Ayrıca Carrefour markalı mısır yağının Bunge şirketi tarafından üretildiğini söylemeliyim. Dünyanın farklı ülkelerinde hizmet veren Bunge, Türkiye’de Salat markasının sahibidir.

Carrefour mısır yağını incelemek için buraya tıklayın!

 

En iyi mısır yağı markaları içeriğini beğendiniz mi? İçeriği beğendiyseniz aşağıdaki butonlara tıklayarak sevdiklerinizle paylaşabilirsiniz!

Paylaşmak Önemsemektir!

Yorum yapın