En İyi 11 Tereyağı Markası! (Enfes Koku & Yüksek Lezzet!)

Son günlerde peş peşe zam haberleri gelirken en çok zamlanan ürünlerden biri de tereyağı oldu. Oysa ki, Türk yemeklerinin birçoğunda tereyağı baş malzemedir. Evde sık sık kullandığım tereyağının fiyatı da bir hayli artınca yeni bir araştırmaya koyuldum. En iyi tereyağı markası ve seçenekleri kalite, hijyen ve lezzet olarak ön plana çıkıyor. Ben de bu markaları araştırırken uygun fiyatlı olan seçeneklere de yer vermek istedim.

Tereyağı en fazla hile yapılan ürünlerden biri. Boya, kimyasal madde, patates püresi vb. birçok madde tereyağına eklenebiliyor. Dolayısıyla güvenilir markaları ve bildiğiniz işletmeleri tercih etmeniz son derece önemli. Ancak ekonomik koşullar gereği uygun fiyatı da göz ardı etmemek gerekiyor. Gelin, birlikte en iyi tereyağı markasını bulalım!

En İyi 11 Tereyağı Markası

Siz tereyağını en çok hangi yemeklerde kullanıyorsunuz? Ben özellikle pilavlarda ve soslarda tereyağı tadını çok seviyorum. En iyi tereyağı ise elbette kendi yaptığınız veya bildiğiniz bir yerden satın aldığınız el yapımı tereyağı olacaktır. Ancak özellikle büyük şehirde yaşayan kişiler için bu imkan oldukça sınırlı veya hiç yok. Ben de marketten veya internet üzerinden kolayca satın alabileceğiniz markaları listelemek istedim. İşte en iyi tereyağı markaları!

Kebir

Türkiye’nin en büyük süt ürünleri üreticilerinden olan Kebir, en iyi tereyağı markası listesinde ilk sıralara yerleşiyor. Kebir ile aradığınız tereyağı lezzetini bulacağınıza eminim. Özellikle gurme serisini denemelisiniz. Kebir’in 400 gram – 18 kg aralığında değişen birçok paketi bulunuyor. Ayrıca diğer markalara göre daha iyi bir fiyat sunduğunu söylemek mümkün. Dolayısıyla hem evlerde hem de işletmelerde kullanmak için oldukça iyi bir tercih olacaktır.

Kebir web sitesini buradan inceleyin!

Karlıdağ

Markette satılan en iyi tereyağı markasını ararken Karlıdağ’ı tercih edebilirsiniz. Malatya’da üretim yapan Karlıdağ, tuzlu ve tuzsuz tereyağlarıyla müşterilerinden tam puan almayı başarıyor. Özellikle mis gibi kokan bir tereyağ arıyorsanız Karlıdağ markası en iyi seçeneklerden biri. Kahvaltılarda kullanabileceğiniz tereyağlarından yemekler için tuzlu tereyağına kadar zengin bir seçenek sunuyor. Özellikle tuzlu tereyağı ile yemeklerinizde eşsiz bir lezzet yakalayabilirsiniz.

Karlıdağ web sitesini ziyaret etmek için tıklayın!

Gündoğdu

En iyi tereyağ markaları hakkında araştırma yaparken sık sık Gündoğdu ile karşılaştım. Birkaç hafta önce ise ilk kargom geldi ve deneyebildim. Açıkçası, marketlerde sık sık karşılaştığımız markalara oranla daha başarılı olduğunu söylemek mümkün. Ayrıca özellikle pilav ve sahanda yumurtalara üstün bir lezzet katmayı başarıyor. Özellikle kargo konusunda oldukça başarılılar. Siparişim ertesi gün kargolandı ve özel kutusuyla teslim edildi. Bu sayede hiçbir bozulma olmamıştı ve ürünler hala soğuktu.

Gündoğdu web sitesine erişim sağlamak için buraya tıklayın!

Saray Çiftliği

Yirmi yılı aşkın süredir üretim yapan Saray Çiftliği, en iyi tereyağı markaları listesinde önemli bir yer ediniyor. Saray Çiftliği, antibiyotik kullanmayan ineklerden elde ettiği sütü, katkı maddesi olmadan tereyağı haline getiriyor. Bu sayede birçoğumuzun aklında yer edinen eski tereyağı lezzeti ortaya çıkıyor. Saray Çiftliği’nin en önemli avantajlarından biriyse diğer markalara oranla fiyatının uygun olması. Bu sayede hem ekonomik hem de lezzetli bir alışveriş fırsatı sağlıyor.

Saray Çiftliği sitesini ziyaret etmek için hemen tıkla!

Arı Gıda

Hem uygun fiyatlı hem de lezzetli bir tereyağı satın almak ister misiniz? Evet diyorsanız, Arı Gıda sizin için en iyi tereyağı markasıdır! Malatya’da üretim yapan Arı Gıda, tuzlu ve tuzsuz tereyağı seçenekleriyle tariflerinizde mükemmel lezzeti bulmanızı sağlayacaktır. Arı Gıda tereyağı, benim ve özellikle de annemin en sevdiği markalardan biri. Köylerde yapılan tereyağı tadını andırıyor aynı zamanda yüksek hijyen sağlanan alanlarda özel olarak üretilmektedir. Arı Gıda’nın en önemli avantajlarından biriyse hızlı ve güvenilir kargoya sahip olması.

Arı Gıda web sitesini incelemek için hemen tıkla!

Gurme Park

Türkiye’nin ilk gastronomi marketi olarak hizmet veren Gurme Park, zengin ürün çeşidiyle ön plana çıkıyor. En iyi tereyağı markaları listesinde yer edinen Gurme Park inek tereyağından manda tereyağına kadar birçok çeşit sunmaktadır. Köy yayık tereyağı, koyun tereyağı, manda tereyağı, keçi tereyağı, inek tereyağı gibi birçok yerde bulamayacağınız çeşitleri bulabilirsiniz. Özellikle koyun tereyağı ve manda tereyağını denemenizi öneririm. Biz, mağazalarından birkaç defa alışveriş yapmıştık ve son derece memnun kaldığımı söylemeliyim.

Gurme Park web sitesine ulaşmak için tıklayın!

Torku

Türkiye’nin en iyi tereyağı markası denilince akla gelen ilk isimlerden biri de Torku oluyor. Torku, neredeyse her market ve bakkalda bulabileceğiniz markalardan biri. Güvenilir, lezzetli ve uygun fiyatlı bir alışveriş yapmak istiyorsanız Torku’nun ürünlerini tercih edebilirsiniz. 10 gramlık tereyağlarından 1 kg paketlere satılan tereyağlarına kadar zengin bir seçeneğe sahip.

Torku sitesini ziyaret etmek için hemen tıkla!

Kars Bakkaliyesi

Erzurum’da hizmet veren Kars Bakkaliyesi, uzun yıllardır kaliteli şarküteri ve süt ürünleriyle müşterilerinin memnuniyetini kazanıyor. Türkiye’nin her noktasından Kars Bakkaliyesi siparişi verebilir ve kaliteli tereyağı satın alabilirsiniz. Tereyağın en önemli avantajıysa enfes kokusu ve özellikle omletlerde sağladığı üstün lezzet. Özellikle köy tereyağı arayışındaysanız Kars Bakkaliyesi’ni tercih etmenizi öneririm. Tereyağları, özel çiftliklerden toplanan sütlerle hazırlanıyor.

Kars Bakkaliyesi web sitesini buraya tıklayarak ziyaret edin!

Sek

Türkiye’nin en iyi tereyağı markaları arasında bulunan Sek, güvenilir alışveriş yapmak isteyenlere hitap ediyor. Üretim aşamaları, ilgili yönetmeliklere uygun olarak yüksek hijyen standartlarında gerçekleştirilmektedir. Aynı zamanda köy tereyağı ve paket tereyağı gibi farklı alternatiflere sahip. Sek markasının en önemli avantajıysa, market tereyağlarında bulunmayan özel lezzeti. Ayrıca birçok kişinin hoşlanmadığı yoğun tereyağı kokusu da yok. Bu sayede yemeklerinizde ve tatlılarınızda kolaylıkla kullanabilirsiniz.

Sek web sitesine ulaşmak için hemen tıkla!

Niyazi Bey Çiftliği

Yaklaşık on yıldır Samsun’da hizmet veren Niyazi Bey Çiftliği, doğal tereyağı arayanlar için en iyi seçeneklerden biridir. Üstelik uygun fiyatlı tereyağı için de en iyi alternatiflerden biri olduğunu söylemeliyim. Açıkçası, Niyazi Bey Çiftliği’nin tereyağlarını daha önce denemedim. Ancak en iyi tereyağlarını araştırırken sık sık karşılaştım ve yüksek memnuniyet oranları sayesinde de listeye ekledim. Müşterileri, özellikle tat ve kokusuyla eski tereyağı tadını aldıklarını söylüyor. Siparişim geldiği zaman detayları sizinle de paylaşacağım. Sitesinde köy yayık tereyağı, manda tereyağı ve saf tereyağı gibi seçenekler var.

Niyazi Bey Çiftliği sitesini ziyaret etmek için buraya tıklayın!

Tire Süt

1967 yılından beri hizmet veren Tire Süt, en iyi tereyağı markası listesindeki en önemli isimlerden biri. Tire Süt, organik tarım ve organik hayvancılık ilkeleriyle, aile boyu güvenilir ve lezzetli gıdaları tüketmenizi sağlıyor. Ayrıca İzmir’de üretim yapan Tire Süt, geniş bir dağıtım ağına sahip değil. Bu nedenle İzmir ve çevresine gittiğinizde mutlaka Tire Süt ürünlerini denemenizi öneririm. Organik tereyağları özellikle çocuklar için sağlıklı tarifler hazırlamanıza yardımcı olacaktır. Aynı zamanda web siteleri üzerinden de güvenilir sipariş verebilirsiniz.

Tire Süt web sitesine erişim sağlamak için tıklayın!

 

En iyi tereyağı markaları içeriğini arkadaşlarınızla paylaşabilir ve en lezzetli seçimi yapmaları için yardımcı olabilirsiniz! Ayrıca içerikle ilgili görüş ve önerilerinizi ya da tercih ettiğiniz tereyağı markalarını yorumlara yazmayı unutmayın!

Paylaşmak Önemsemektir!

Yorum yapın