En İyi 12 Yatırım (En Akıllı & Kazançlı Yatırım Araçları!)

Yatırım yapacaksınız ama tam da doların düştüğü bu günlerde nereye yatırım yapmanız gerektiği ile ilgili tam emin değilsiniz. Sizler için en iyi yatırım araçları ile ilgili yaptığım araştırma ile ilgili bilgi vereceğim. Burada anlattıklarım kesinlikle bir yatırım tavsiyesi değildir. Sadece kendim için yaptığım araştırmalar sonucunda çıkarımlarımdır. En kazançlı yatırım için kesinlikle kendiniz daha detaylı araştırma yapmalısınız. Sizler için derlediğim en iyi yatırım araçları:

 • Kripto para yatırımı
 • Döviz korumalı yatırım hesabı
 • Ev almak
 • Altın yatırımı
 • Bes yatırımı
 • Arsa yatırımı
 • Kendine yatırım
 • NFT
 • Borsa
 • Websitesi yapmak
 • Mobil uygulama yapmak
 • Youtube kanalı açmak

Kripto Para Yatırımı

kripto para yatırımı en iyi yatırım

Son dönemlerde en iyi yatırım araçlarından biri olan kripto paralarda söyleyebileceğim tek şey kendi araştırmanızı yapmanız ve projesi olan coinlere yatırım yapmanız olacaktır. Metaverse projelerini inceleyip bunlara yatırım yapmanız faydanıza olabilir. Herkes ileride metaverse’in çok fazla prim yapacağı konusunda bilgiler paylaşıyor. Metaverse projeleri ile ilgili bilgiye buradan ulaşabilirsiniz. Tabii bu projelere yatırım yapmak için bir binance hesabınız olması gerekiyor. Binance’ye üye olmak için burayı tıklayabilirsiniz. Binance dünyanın en güvenilir kripto para borsası olabilir. Bu yüzden onu tercih etmeniz sizin için faydalı olacaktır. Türk siteler veya farklı kripto para uygulamaları içinde güvenilir bitcoin siteleri sayfamızı ziyaret edebilirsiniz.

Döviz Korumalı Yatırım Hesabı

döviz korumalı yatırım hesabı

Ülkemizde şuan dövizin düşmesiyle birlikte döviz korumalı hesap açabiliyorsunuz. Daha tam netleşmemekle birlikte katılım bankaları da dahil olmak üzere bütün bankalar bu sisteme katılacaktır. En iyi yatırım araçlarından biri olan döviz korumalı hesapta yatırımınızı enflasyona ve dövize karşı koruyabileceksiniz. Resmi gazetede yayınlanan yazı için burayı ziyaret edebilirsiniz.

Ev Almak

ev almak

Her zaman en iyi yatırım araçlarından biri bir tapu sahibi olmak diyebiliriz. Peşinatınız da var ise üzerini kredi çekip güzel bir projeden ev almanız geleceğe yatırım yapmak için en iyi seçeneklerden biridir. Ayrıca daha bitmemiş projelerden daha ucuza ev almak da yatırım yapmak için iyi bir düşüncedir. Burada ben paramı eve bağlamak istemiyorum dediğinizi duyar gibiyim ancak burada size şöyle bir taktik verebilirim. Evinizi aldınız ve 10 senede kiradan parasını çıkartıyor diyelim bunu 6-7 sene civarına düşürmenin yolu evi günlük kiraya vermekten geçiyor. Tabii evi alırken lokasyonuna da çok dikkat etmeniz gerekiyor. Bunu da airbnb gibi büyük firmalardan yapabilirsiniz. Airbnb’ye ulaşmak için burayı tıklayabilirsiniz.

Altın Yatırımı

altın yatırımı

Altın, yıllardır en iyi yatırım dediğimizde öne çıkan enstrümanlardan biri olmuştur. Eğer sizde benim param var ve bu parayı yıllarca unutacağım diyorsanız altın alıp saklamak veya bir altın hesabı açmak her zaman karlı olacaktır. Fiziki altın alıp evde saklayabilir veya altın hesabı açıp kolayca altın alım satım işlemlerinizi yapabilirsiniz.

Bes Yatırımı Yapmak

bes yatırımı en iyi yatırım

Birçok çalışan zorunlu olarak şirketler tarafından yapılan bireysel emekliliği iptal ediyor ve bunu yaptırmak istemiyor. Ancak BES sizin geleceğiniz için en kazançlı yatırımlardan biridir. BES’i kendi başınıza primleri ödeyerek de yapabilirsiniz. Buradaki avantajlardan biri de devlet desteğidir. Devlet %25 oranında size destek verir. Örnek vermek gerekirse aylık 500 TL lik bir BES yatırımı yapıyorsanız 625 TL yatırmışsınız gibi olacaksınız. Bireysel emeklilikte anlaştığınız firma size yıl bittikten sonra toplu ödeme de yapabilir dilerseniz maaş olarak da bu ücreti alabilirsiniz. Yıllar çok çabuk geçiyor geleceğe yapılan en iyi yatırım hangisi diye sorarsanız BES diyebilirim.

Arsa Yatırımı

arsa yatırımı

Arsa yatırımı da hızlı para kazandırabilen yatırım araçları arasındadır diyebilirim. Doğru yerde alacağınız arsa 6 ayda bile çok büyük değerler kazanabilir. Ancak arsayı alırken çok iyi araştırmanız gerekmektedir. Arsanın üzerine imar izni var ise ve daha fazla yatırımınız var ise belki sizde ev yapabilirsiniz veya iyi bir müteahhit ile anlaşıp bu arsaya kat karşılığında ev yaptırabilirsiniz. Arsanın etrafını çok iyi incelemeniz ve doğru arsayı seçmeniz en önemli noktalardan biri olacaktır.

Kendine Yatırım

kendine yatırım

Büyüklerimizin bir sözü vardır en iyi yatırım kendine yapılan yatırımdır diye. Mesela ingilizce öğrenebilirsiniz. Hatta en iyi ingilizce kursları sayfamızı inceleyebilirsiniz. Belki günümüz mesleklerinden dijital pazarlamanın dallarını öğrenebilirsiniz. Veya trendyolda mağaza açarak satış yapabilirsiniz. Hatta kendinizi biraz daha geliştirip Amazon FBA öğrenebilirsiniz. Amazon FBA herhangi bir stok tutmadan Amerika’da veya bir Avrupa ülkesinde satış yapmanızı sağlar. Bunlar ile ilgili Udemy’den kursları inceleyebilirsiniz.

NFT Yatırımı

nft yatırımı

NFT bir dijital varlığın benzersiz olanına denir. NFT’leri satın aldığınızda bu sizden başkasında olmaz. Ama NFT projeleri çok fazla olduğu için hangisine yatırım yapmanız gerektiğini iyice araştırmanız gerekmektedir. Crypto Punks diye bir NFT projesindeki NFT’ler milyon dolarlara kadar satışı yapılmıştır. Araştırmanızı yapmanız için NFT satış siteleri sayfamızdan NFT satılan siteleri görebilirsiniz. Bu sitelerden trend olan NFT’ler hangileri, projedeki NFT’nin ne zaman ne kadara satıldığı gibi bilgileri görebilirsiniz. En iyi yatırım diyebileceğim araçlardan biri NFT olabilir. En azından güvenilir olanlara ufak miktarlarda yatırım yaparak belki çocuklarınıza büyük bir servet bırakma şansınız olabilir. Ayrıca nft oyunları sayfamızı da inceleyip oynadıkça kazan mantığında olan oyunları inceleyebilirsiniz.

Borsa

borsa yatırımı

Borsa kimilerine göre güzel paralar kazandırabilir. Kimilerine göre de büyük kayıplar ile sonlanabilir. Borsaya girmeden önce profesyonel yardım almanızı tavsiye edebilirim. Çünkü elinizdeki paranız biranda yok olabilir ama güzel paralarda kazanabilirsiniz. Yatırım yapmadan önce yatırım yaptığınız şirketi çok iyi araştırmalısınız. Ülkemizde gerçekten çok büyük ve sağlam şirketler vardır. Bu şirketlere yatırım yapmak belki de sizin için en kazançlı yatırım olabilir.

Websitesi Yapmak

websitesi yapmak

İlgi alanınız olan birşey ile ilgili websitesi yapıp bu websitesinden gelir elde edebilirsiniz. En iyi yatırım araçlarından biri olan websitelerinden reklam alarak gelir elde edebilirsiniz. Websitesi yapmayı bilmiyorsanız Wix, WordPress gibi hazır yazılımları kullanarak kolaylıkla site yapabilirsiniz. Veya paranızı direk zaten geliri olan websitelerini satın alarak değerlendirebilirsiniz. Genelde websiteleri 1 senelik gelirlerine satılmaktadır. Bu websitelerini geliştirerek daha fazla gelir elde edebilir yaptığınız yatırımı 1 seneden daha kısa sürede çıkartıp kar elde edebilirsiniz.

Mobil App Yapmak

mobil uygulama

Günümüz dünyasında artık çoğu dijital mecra mobile kaymaktadır. Sizlerinde her zaman kullandığınız mobil applicationlar vardır. Bir fikriniz var ve bunun tutacağına inanıyorsanız gerçekten güçlü ve işinde profesyonel ajansları seçip istediğiniz mobil uygulamayı yaptırabilirsiniz. Sadece mobil uygulama değil mobil oyunlar da reklamlardan güzel kazançlar elde etmektedir. Bazı mecralarda websiteleri gibi mobil oyunlarda satılmaktadır. Bunlarda yine reklam gelirlerinin 1 seneliğine satılabilir. İyice araştırıp kendi mobil oyununuzu ve uygulamanızı yaptırmanız sizler için kısa sürede geri dönen yatırımlardan biri olabilir.

Youtube Kanalı Açmak

youtube

İlgi alanınız olan bir konu var ise youtube kanalı açıp gelir elde edebilirsiniz. Youtuber olmak da tabii çok kolay değildir ancak illa kendinizi de göstermeniz gerekmez. Bir profesyonelliğiniz var ise bunu youtubeda videolaştırmanız sizler için en kazançlı yatırım olabilir. Tabii bunun için iyi ekipmanlarınız da olması gerekmektedir. İyi ekipmanlarla çekilen videolar her zaman daha iyi performans sergilecektir. Diğer konularda olduğu gibi yine geliri olan youtube kanallarını da araştırıp onları satın alabilir ve geliştirebilirsiniz.

En iyi yatırım aracının aslında zamana göre değiştiğini ne zaman neye yatırım yapacağınıza kesinlikle kendiniz karar vermeniz gerektiğini asla unutmayalım. Yatırım araçlarının çoğu risklidir ve riski minimize etmek sizin elinizdedir. Sizde yatırımlarınızı yorum bölümünden iletebilirsiniz. Herkese bol kazançlı günler..

Paylaşmak Önemsemektir!

Yorum yapın