En İyi Polisiye Diziler

Keyifli bir dizi akşamında size gizem, heyecan ve eğlenceyi aynı anda sunacak efsanevi polisiye dizilerini izlemeye ne dersiniz? BuldumZ ekibi, sizin için güçlü bir kurgu, senaryo ve çekim ekibine sahip olan polisiye dizi seçeneklerini derledi. Farklı online dizi / film platformlarında(Amazon, Netflix, BluTV) yayına alınan bu seçenekleri hemen inceleyebilirsiniz! Sizler için bu dizilerin senaryolarından ve onları diğerlerinden ayıran temel özelliklerden kısaca bahsettik. Dilerseniz başlayalım!

En İyi Netflix Polisiye Dizileri

Dilerseniz Netflix’te yayınlanan en iyi polisiye dizilerine göz atarak başlayalım!

Deep Water 6,9/10 IMDb

Polisiye, dram ve gizem temalarının bir arada işlendiği Deep Water isimli dizinin en önemli özelliği, geçmişe yönelik bir arayışı içermesi. Dedektifler gizemli bir cinayeti araştırırken aynı zamanda vakaların geçmişlerine doğru yolculuğa çıkmak zorunda kalıyorlar. Vakaların 30 yıl geçmişe giden köklerini keşfetmekse sanılandan daha tüyler ürpertici olabiliyor.

Broadchurch 8,4/10 IMDb

Eğer polisiye dizilerinde küçük bir kasaba bağlamını seviyorsanız Broadchurch tam size göre. Kasabayı yerinden oynatan bir küçük çocuk cinayeti ve ardından kasaba içerisinde birbirini suçlayan insanlar ile dolu büyük bir gerginlik ortamı. Dizide özellikle ikili diyalogların başarısı ve oyuncuların profesyonelliği ilgi çekiyor diyebiliriz. Dizi, özellikle sürükleyicilik bakımından epey yüksek puanlar alıyor.

Mindhunter 8,6/10 IMDb

Özellikle davranış psikolojisi ile ilgili olanların çok seveceği Mindhunter, seri katilleri yakından tanımak isteyen izleyiciler için çekildi. Bir seri katil ham olarak hangi çocukluk yaşantılarından sonra ‘’seri katil’ olur? Lanetlediğimizden dolayı üzerinde çalışamadığımız vakaları yakından keşfetmek isterseniz, bu ekiple maceraya atılmak çok hoşunuza gidecek. Ayrıca romantik ilişkilerin gerçekçi öyküleri de diziyi diğerlerinden çok daha etkileyici kılıyor. Ne yazık ki dizi yalnızca iki sezondan oluşuyor.

Unbelievable 8,4/10 IMDb

Modern toplumun oldukça hassas bir yanına, kadınların deneyimlediği korkunç tecavüzlere parmak basan Unbelievable dizisi, son dönemlerde çok ilgi görüyor. Dizide genç bir kadın tecavüze uğradığını ihbar etmek için polislere başvuruyor fakat bunu kanıtlayamamak kızın üzerinde bir baskı yaratıyor. Kız kendi şikayetini geri çekse de, bir süre sonra kent çapında hızlı bir şekilde artan benzer vakalar kan dondurmaya başlıyor. Oldukça ilgi çekici!

 

amazon en iyi polisiye diziler

En İyi Amazon Prime Polisiye Dizileri

Özellikle aylık ücretleri dolayısıyla Türkiye’de geniş bir kesim tarafından tercih edilen Amazon Prime’da hangi polisiye dizileri seviliyor? Gelin en çok sevilenlere göz atalım!

Bosch 8,4/10 IMDb

Gerçek bir davaya odaklanan ve son derece keyifli bir hikaye akışına sahip olan yeni nesil bir dizi ile tanışın. Bu dizine kafasının dikine gitmeyi epey seven, inatçı bir dedektif ile tanışacaksınız. Tahmin edebileceğiniz gibi sizi boyunca bu dedektifin klasik ve geleneksel kurallara karşı çıkarak tek başına vakaların peşine düştüğü anları izliyor olacağız. Oldukça heyecan verici bir yapım.

Damages 8,1/10 IMDb

Amazon’un 5 sezonluk kült dizilerinden biri olan Damages, Hewes & Associates isimli bir hukuk firmasının üzerinden ilerliyor. Bu hukuk firmasındaki gerilim ve Patty Hewes’in güçlü karizması, suçlular ile büro içerisindeki çatışmanın aynı anda oluşturduğu zengin bir hikayenin ortaya çıkmasına sebep oluyor. Çok paranın, çok gücün ve acımasızlığın başrolde olduğu, suçluları ve suçları yakından tanımanızı sağlayan gerçek bir avukatlık dünyası.

The Challange: Eta 8,4/10 IMDb

Eğer bir mini suç ve polisiye dizisi ile keyifli zaman geçirmek istiyorsanız sadece 8 bölüme sahip olan The Challange: Eta dizisi sizin için iyi bir alternatif olabilir. Diziyi aslında bir ‘’belgesel dizi’’ olarak tanımlamak daha doğru olacak, zira İspanya tarihini yakından inceleyen bu dizide ETA ile savaşan İspanyol hükümeti anlatılıyor. Dizinin tamamı gerçek olaylardan ilham alınarak hazırlanmış.

Heat 7,2/10 IMDb

httpv://www.youtube.com/watch?v=ZprXMxKg–w

2015’te yayınlanan mini dizi Heat, aslında toplum ve grup psikolojisini yakından keşfetmenizi sağlayacak oldukça ilgi çekici bir senaryoya sahiptir. Heat dizisinde Tatsuya Ikegami adında bir karakter göreceksiniz. Bu karakter gönüllü bir itfaiye servisine katılıyor ve bir süre gerçek kimliğini gizleyerek araştırma yapıyor. Diğer insanlarla pek iyi anlaşamayan bu karakterin hayatına dahil olurken, toplumu ve grup davranışlarını daha iyi anladığınızı fark edeceksiniz.

The Good Fight 8,3/10 IMDb

Amazon Prime’in en sevilen suç dizilerinden biri olan The Good Fights, üç kadın başrolün yaşamlarının anlatıldığı bir hikaye ile başlıyor. Özellikle çevrimiçi tacizin, ekonomik, toplumsal ve sosyal gelişmelerin, ofisteki cinsiyetçi politikaların ele alındığı dizi içerisinde çok sayıda hikaye aynı anda ilerliyor. Saadet zincirleri, parti bağlantıları, lobicilik ve çok daha fazlası. Amerika’daki güncel politik atmosferi sonuna kadar yansıtan gerçekçi bir suç dizisi ile tanışmaya hazır olun.

 

en iyi blutv polisiye dizileri

En İyi Blu TV Polisiye Dizileri

Özellikle Türk yapımlarını kolaylıkla bulup seyredebileceğiniz Blu TV, son derece çarpıcı suç dizileri ve polisiye diziler barındırıyor. Gelin bunlara birlikte göz atalım!

Behzat Ç 8,7/10

Türkiye’nin sosyal ve siyasi tarihi hakkında fikir sahibi olmanızı sağlayan Behzat Ç, pek çok polisiye dizi sever için gerçek bir klasik. Rüşvetler, para aklamalar, siyasi tuzaklar, kim vurduya gidenler, Türkiye’de bir dönem oldukça etkili olan sağ-sol olayları, sosyal hareketler, polis teşkilatı içerisindeki çok sayıda gruplaşma, devlet yapılanması içerisinde gerçekleşen teşkilatlanmalar ve çok daha fazlası. Son derece güçlü bir senaryo ile ortaya konulan anlatı, Behzat adındaki karakterin dramları ile etkileyici bir kombinasyon içinde sunuluyor.

Saygı 8,2/10

Behzat Ç dizisindeki Ercüment karakterini merkeze alarak çekilen Saygı isimli dizi, gerçek bir anti-kahramanı, Ercüment Çözer’i yakından tanımanızı sağlıyor. Türkiye’deki toplumsal ve siyasi yozlaşmanın bir ürünü olarak sunulan Ercüment Çözer, hem bu yozlaşmayı kendi yöntemleri ile çözmeye hem de bundan beslenmeye devam ediyor. Ercüment Çözer’in Helen ve Savaş adındaki iki gençle kesişen yolları, yeni bir maceranın başladığı anın ta kendisi.

Alef 8,1/10

İstanbul’un mistik, sırlarla dolu ve çok sayıda drama ev sahipliği yapan tarihini yakından tanımak isteyenler için Alef iyi bir seçenek. Fakat iyi olduğu kadar ürkütücü de. Bu diziyi izleyenlerin cesetleri, yaralıları ve en gergin ve korkutucu sahneleri yakından ve uzunca deneyimlemeye hazır olması gerek. Diziyi diğerlerinden ayıran en önemli özellik, klasik polisiye türüne değil, mistik polisiye türüne daha yakın olması. Dizide bir dini tarikatın genç bireylerin üzerindeki etkisini yakında izleyeceksiniz.

Kanıt 7,5/10

Gerçekçi, seyirciyle konuşarak ona suçu ve suçluyu anlatan ve profesyonel bir kriminoloji uzmanı ile çekilen benzersiz bir yapımla tanışmaya hazır mısınız? Cinayetler, tecavüzler, işkenceler, cinsel fanteziler. Kanıt dizisinde tüm suç ve suçluları kim görmediğiniz kadar yakından görerek onların suçlarını takip edebilmenin püf noktalarını keşfedeceksiniz. Bu da biraz ürkütücü bir senaryo anlamına geliyor.

BuldumZ uzmanlarının seçtiği polisiye dizileri aşağıda yer alan butonlardan beraber dizi izlemek istediğin arkadaşlarınla hemen paylaş! Sen de bu içeriğe yorum atarak binlerce BuldumZ ziyaretçisine ulaş.

 

Paylaşmak Önemsemektir!

“En İyi Polisiye Diziler” üzerine bir yorum

  1. Polisiye dizilerine bayılıyorum net fırsatta izlerim kanal gezerken bir polisiye diziye rastlasam hemen geriye alır izlerim. Netflix ve Turkcell Superonline var evimde her akşam mutlaka bir tanesi denk geliyor. Yabancı dizileri Türk dizilerine nazaran daha çok izliyorum. Eskiden favorim arka sokaklarda ama onlarda filmi uzattıkca seyircilerini de uzaklastirdilar. Netflix dizilerini takip ediyorum ama Amazon dizilerin de izlemedigim var onları bir şekilde takip edeceğim yazı için teşekkürler.

    Cevapla

Yorum yapın