En İyi Aamir Khan Filmleri

Hint sineması ve Bollywood denilince akla gelen ilk isimlerden biri Aamir Khan. Dünyaca ünlü oyuncu Hint sineması hakkında olumsuz düşünceleri büyük ölçüde sildi. Her gruptan ve her yaştan büyük bir fan kitlesine sahip olan oyuncu gerçekçi filmleriyle biliniyor. Gerçek hayat dokunuşları, oyunculuğu ve verdiği mesajlarla dünyanın birçok bölgesinde tanındığını söyleyebiliriz. BuldumZ uzmanları sizin için en iyi Aamir Khan filmlerini listeledi! Bu özenle seçilmiş filmleri aileniz ve sevdiklerinizle birlikte doyasıya izleyebilirsiniz.

En İyi 9 Aamir Khan Filmi

BuldumZ uzmanları tarafından sizin için seçilen en iyi 9 Aamir Khan filmine siz de katkıda bulunabilirsiniz! Sizin için farklı dönemlerde çekilmiş ve büyük etki yaratmış Aamir Khan filmlerini biz seçtik!

PK (2014) 8,1/10 IMDb

Aaamir Khan’ın canlandırdığı Peekay (P.K) başka bir gezegenden gelen ve dünyaya alışmaya çalışan bir yabancıdır. P.K dünyayı tanımaya ve alışmaya çalışırken tuhaf soruları ve çocuksu hareketleri ile dikkat çeker. Kısa süre içinde hayatının aşkıyla karşılaşan P.K. bir yandan da gerçek Tanrıyı bulmak için çaba göstermelidir. Bilim kurgu ve komedi sentezinin başarıyla uygulandığı film oldukça sürükleyici. Bol bol kahkahanın yer aldığı film hala Bollywood sektörünün en fazla gişe yapan filmi. Eğlenirken düşünmeyi ve sorgulamayı seviyorsanız mutlaka bu filmi izlemelisiniz. IMDB puanı 8,2 ve iki buçuk saat sürüyor.

Dangal (2016) 8,4/10 IMDb

Dangal 9.2 IMDB puanı ve hikayesiyle izleyenleri derinden etkiliyor. Gerçek bir hayat hikayesini aktaran film kurgu, oyunculuk ve kamera çekimleri ile çok başarılı. Mahavir Singh Phogat isimli karekterimiz eski bir güreşçidir ve hala sıkı bir güreş hayranıdır. Phogat, Babita Kumari ve Geeta Phogat olmak üzere iki küçük kız babasıdır. Kızlarına güreş eğitimi vermeye karar veren baba zorlu yollardan geçer. Güreş eğitimleri yeterince zorken toplumsal baskı ile de başa çıkmaya çalışan aile başarılı olabilecek mi? Hint toplum ve aile yapısını gözler önüne seren film uluslararası arenada birçok ödül almıştır.

Taare Zameen Par (Her Çocuk Özeldir) (2007) 8,4/10 IMDb

‘Her çocuk özeldir’ veya ‘Yerdeki yıldızlar’ ismiyle Türkçe’ye çevrilen film ülkemizde oldukça popüler. Aamir Khan’ı filmde oyuncu, yapımcı ve yönetmen olarak görüyoruz. Filmde Ram Shankar Nikumbh isimli bir öğretmeni canlandırıyor. Her bir öğrencisiyle yakından ilgileniyor ve onları anlamaya çalışıyor. Ishaan Awasthi ismindeki sekiz yaşındaki çocuk ise ailesi, arkadaşları ve öğretmenleri tarafından adeta dışlanıyor. Aaamir Khan’ın canlandırdığı karekter merkezde resim öğretmeni olarak işe başlar. Ishaan’ın resim defterini inceleyen öğretmen zorlu bir mücadele vermelidir. Filmde ağırlıklı tema hüzün olsa da içinizi ısıtacak ve yüzünüzde tebessüm oluşturacak en güzel filmlerden biri.

Ghajini (2008) 7,3/10 IMDb

Christopher Nolan’ın ‘Akıl Defteri’ (Memento) filminin Bollywood uyarlaması. Aamir Khan bu filmde çok sert, ciddi ve güçlü bir karakter. Sanjay Singhania (Aamir Khan) genç ve başarılı bir işadamıdır. Nişanlısı Kalpana ile çok mutlu bir ilişkileri vardır ve düğün tarihi yaklaşır. Korkunç bir olay sonrası Ghajini isimli mafya babası Kalpana’yı öldürür. Sanjay ise bu saldırı sırasında hafızasını kaybeder. Her on beş dakikada bir hafızasındaki her şey silinir. Nişanlısının intikamını almak için büyük bir intikam planını uygulamaya başlar. Gerilim ve aksiyonun ön planda olduğu dizi çok akıcı ve sürükleyici!

3 Idiots (2009) 8,4/10 IMDb

Aamir Khan söz konusu olduğunda en fazla bilinen ve izlenen film 3 Idiots. Sadece Hindistan’da değil tüm dünyada en fazla izlenen yapımlardan biri. Rancho Chhanched, Farhan Qureshi ve Raju Rastogi isimli gençler üniversitede tanışır ve dost olur. Hindistan’ın en önemli okullarından birinde okuyan gençler farklı ideal ve hayallere sahiptir. Eğitim sistemini doğrudan eleştiren film dram ve komediyi bir arada işliyor. Eğer bu filmi daha önce izlemediyseniz en kısa zamanda izlemenizi öneririz.

Secret Superstar (2017) 7,9/10 IMDb

Secret Superstar isimli film müzikal ve dram türlerini çok etkili bir şekilde aktarıyor. Filmde muhafazakar aile yapısı, müzik tutkusu ve aile içi şiddet temaları göze çarpıyor. Genç bir kız olan Insia Malik, müziğe aşıktır. En büyük hayali dünya çapında tanınan ünlü bir şarkıcı olmaktır. Ancak babası Farookh Malik, muhafazakar ve katı bir adamdır. Kızının evde bile şarkı söylemesine izin vermez ve sürekli sert bir şekilde karşı çıkar. Insia şarkı söylediği videoları internette yayınlamaya başlar. Şarkıların yüzbinlerce kez dinlenmesiyle birlikte Aamir Khan’ın canlandırdığı müzik yapımcısı ile yolları kesişir. Peki Insia, babasına rağmen hayaline kavuşabilecek mi?

Fanaa (2006) 7,2/10 IMDb

Fanaa hüzün ve romantizmin bir arada olduğu izlemesi keyifli filmlerden biri. Aamir Khan filmde Rehan isimli tur rehberini oynuyor. Rehan adeta bir laf cambazıdır ve ayrıca çok çapkındır. Zooni ise görme engelli güzel bir kızdır. Bir gün Zooni ve arkadaşları Yeni Delhi’ye gezmeye gider ve burada Rehanla karşılaşırlar. Rehan ve Zooni arasında duygusal bir çekim başlar. Rehan, zamanla Zooni’ye aşık olur ve ayrılamaz. Aynı zamanda Zooni’nin görmesi için tedavi yöntemlerini araştırmaya başlar. Filmde birçok duyguyu görmek mümkün ve Hint filmi klasiklerinden. Romantik ve aşk dolu bir film arıyorsanız Fanaa doğru tercih!

Rang De Basanti(2006) 8,2/10 IMDb

Rang De Basanti, Türkçe’ye ‘Baharın Rengi’ olarak çevrilebilir ancak İngilizce isminin çevirisi ‘Onu Sarı’ya Boya’.  Sue isimli genç yönetmen subay olan dedesinin günlüklerini bulur. Günlüklerde yazılanlardan yola çıkarak Hindistan’a gider ve burada bir film çekmeye karar verir. Sue, Yeni Delhi’de beş genç arkadaşla tanışır ve herkesin hayatı değişmeye başlar. Bollywood filmlerine aşina olan herkesin seveceği yapımlardan biri olduğunu söylemek mümkün. Filmde bol bol dans ve müzik yer alıyor.

Talaash: The Answer Lies Within 7,2/10 IMDb

Aamir Khan hayranlarının şaşıracağı filmlerden biri Talaash: The Answer Lies Within. Bir polisi canlandıran Aamir Khan neredeyse film boyunca gülmüyor. Gerilim, gizem, suç ve psikoloji türlerinin yer aldığı film Hint filmlerinin aksine dans ve müzik içermiyor. Bir polis, bir fahişe ve bir ev hanımı hiç beklenmeyecek şekilde bir araya gelir. Metafizik ögelerin de yer yer kullanıldığı film son ana kadar gerilimi en yüksek noktada tutuyor.

Aamir Khan’ın en sevdiğin filmi hangisi? Yorum atarak binlerce BuldumZ ziyaretçisine paylaş. Beraber Aamir Khan filmi izlemek istediğin arkadaşlarına bu içeriği aşağıda yer alan butonlardan paylaşabilirsin.

 

Paylaşmak Önemsemektir!

“En İyi Aamir Khan Filmleri” üzerine bir yorum

  1. Hint sinemasının en önemli oyuncularından bir tanesidir. Filmleri harika ötesidir. Zaten hint sineması dünya sinemalarında önemli bir yere sahip, konu Aamir Khan olursa elbette ki oyuncu olarak değil de yönetmen olarak da kendisini görmekteyiz. 55 Yaşında biri olmasına rağmen halen karizmatik ve ilgi çekici gözükmekte. Tüm filmlerini izledim sayılır. En çok beğendiğim filmi güreş ile ilgili olan Dangal filmidir.

    Cevapla

Yorum yapın