Gizemli Kutu Nereden Alınır? (Binance Gizemli Kutu Rehberi!)

NFT dünyası hızla büyümeye devam ederken NFT Pazar yerleri, kripto borsaları veya diğer markalar iş birliği yaparak kullanıcıları şaşırtıyor. Birçok kullanıcı gizemli kutu aracılığıyla ender bir NFT’ye sahip olabiliyor veya gizemli kutuyu satarak kazanç elde edebiliyor. NFT ve kripto ile ilgileniyorsanız oldukça makul fiyatlara gizemli kutu satın alabilir ve nadir ögelere sahip olabilirsiniz.

Gizemli kutu almak için kripto para borsaları veya NFT Pazar yerlerini kullanmak mümkün. Ancak tüm sürecin sorunsuz geçmesi ve NFT çeşitliliğinin fazla olmasına önem veriyorsanız Binance iyi bir tercih olacaktır. Binance gizemli kutu ile çok nadir NFT’lere sahip olabilir veya kullanıcılara tanımlanan gizemli kutuları satın alabilirsiniz.

Binance hesabınız yoksa buraya tıklayarak hesap açabilirsiniz.

Binance Gizemli Kutu Nedir?

Binance Mystery Box veya Gizemli Kutu, NFT içerir ve kullanıcılara sürpriz olarak bir dijital sanat eseri çıkar. Gizemli kutuda yer alan ögeler çok çok nadir (SSR), çok nadir (SR), nadir (R) ve normal (N) olarak sınıflandırılır. Oyun içi öge, markaların özel ürünleri veya sanatçıların dijital eserleri gizemli kutudan çıkabilir.

Gizemli kutularda mutlaka bir NFT yer alır. Bu NFT’ler kimi zaman yüklü miktarlarda satılabilir veya normal bir değere sahip olabilir. Kullanıcılar, gizemli kutuları açarak NFT sahibi olabilir, kutuları açmadan satabilir veya kutuları açtıktan sonra satışa koyar. Aynı zamanda gizemli kutulardan çıkan ögeleri saklayarak koleksiyon yapmak da mümkün.

Gizemli kutularda yer alan ögeleri öncesinde bilmek mümkün değil. Düşük miktar ödeyerek çok çok nadir bulunan bir ögeye sahip olma şansı nedeniyle yatırımcılar merak duygusuyla gizemli kutu satın alabiliyor. Aynı zamanda gizemli kutu fiyatlarının düşük olması da yatırımcıların yeniden şansını denemek istemesiyle sonuçlanıyor.

Gizemli kutularda Metahero, Axie Infinity, Decentraland vb. en ünlü metaverse projelerinden karakter, arazi vb. yer alabilir. Ayrıca Binance özel koleksiyonundan NFT’ler de gizemli kutularda bulunabiliyor.

Gizemli Kutu Nereden Alınır?

Gizemli kutu 2021 yılında duyurulmuş ve kısa sürede yüz binlerce yatırımcının ilgisini çekmeyi başarmıştır. Kullanıcılar OpenSea, Rarible, Binance NFT Market, Mintable vb. birçok platformdan gizemli kutu alabilir. En iyi platform ise düşük maliyet, yüksek sayıda bulunan nadir öge ve çeşitlilik ile Binance olarak ön plana çıkıyor.

Binance gizemli kutu genellikle nadir NFT ögeleri içerirken bazı kutulardan kripto para birimleriyle ilgili sürprizler de yer alabiliyor. Öte yandan Binance aracılığıyla satın aldığınız gizemli kutuları anında satabilir, takas edebilir, açık artırmayla satışa koyabilir veya kutuyu açarak NFT sahibi olabilirsiniz.

Binance Gizemli Kutu Nasıl Alınır?

Binance gizemli kutu almak için öncelikle platforma üye olmanız gerekiyor. Halihazırda bir üyeliğiniz varsa Binance NFT Marketplace web sitesine giriş yaparak gizemli kutu alma sürecini başlatabilirsiniz.

Binance gizemli kutu almak için şu adımları takip edin:

 • Pazar Yeri > Gizemli Kutular kısmına tıklayın,
 • Sol kısımda nadirlik, açılmış/açılmamış, fiyat, koleksiyon vb. filtreleri kullanabilirsiniz,

 • Satın almak istediğiniz gizemli kutuyu bulun,
 • Hemen al butonuna tıklayarak işlemi onaylayın veya teklif ver butonuna tıklayarak açık artırmaya katılın,

 • Teklif verdiğinizde açık artırmaya katılırsınız, satıcı teklifinizi onaylayarak direkt size satış yapabilir veya diğer teklifleri beklemeye devam eder,

 • İşlemi onaylayın.

Gizemli kutuya teklif vermek için hesabınızda yeterli miktarda para olduğundan emin olmalısınız. Aynı zamanda teklif için belirttiğiniz miktar Binance tarafından bloke edilecektir. Bu nedenle acil ihtiyacınız olan miktarlar için teklif vermemeniz önemli. Müzayede sonunda ilgili miktar serbest bırakılır ve satıcı başka birine satış yaptığında paranızı alabilirsiniz.

Her gizemli kutu için yalnızca bir defa teklif verilebiliyor. Ayrıca toplam 20 aktif teklif bulunabilir. Binance 20’yi aşkın teklif vermenize imkan tanımıyor. Aynı zamanda teklifleri görmek için kullanıcı merkezi> teklifler kısmını inceleyebilirsiniz.

Binance veya diğer platformlardan satın aldığınız gizemli kutuları anında açabilir veya daha sonra açmak üzere saklayabilirsiniz. Gizemli kutuyu açmak için şu adımları takip edin:

 • Koleksiyon> Gizemli Kutular kısmına tıklayın,
 • Kutuyu aç butonuna tıklayarak işlemi tamamlayın.

Gizemli Kutu Nasıl Satılır?

Binance üzerinden satın aldığınız gizemli kutuları dilediğiniz an satabilir veya açık artırmaya koyabilirsiniz. Gizemli kutuyu sizin belirlediğiniz fiyattan satmak için ‘hemen al’ fiyatı belirlemelisiniz. Satış işlemleri için şu adımları takip edin:

 • Ürün > NFT Listele butonuna tıklayın,
 • Başlangıç fiyatı için minimum teklif; açık artırma satışı için en yüksek teklif; direkt satışlar için hemen al fiyatı; herhangi bir teklif almadan direkt satış için sabit fiyat kısımlarını doldurun,
 • Ödemeyi hangi birimle almak istediğinize göre BNB, ETH ya da BUSD birimlerinden herhangi birini seçin,
 • Satış için süre belirleyin ve gönder butonuna tıklayarak işlemi sonlandırın.

Gizemli Kutu Satarken Dikkat Edilmesi Gerekenler

Birçok yatırımcı gizemli kutu alırken çok çok nadir ögeleri bulmayı ümit eder. Ancak gizemli kutular belirli sayıda ve sınırlı olarak üretilir. Üstelik çok çok nadir ögelerin yer aldığı gizemli kutuları bulmak epey zor olabilir. İşte, bu noktada gizemli kutu fiyatları önemli bir rol oynar.

Çok çok nadir olarak belirlenen gizemli kutulardan çıkan ögeler binlerce ve hatta yüz binlerce dolara satılabilir. Normal değerde olan ögeler birkaç dolara alıcı bulur. Bu nedenle gizemli kutu satarken mutlaka nadirlik seviyesine dikkat etmelisiniz.

Gizemli Kutu Almak Mantıklı Mı?

Kripto ve NFT dünyasında para kazanmak için tercih edebileceğiniz birçok yöntem var. Örneğin, kripto para alım satımı gibi NFT almak ve satmak da ciddi miktarlarda kazanç sağlayabiliyor. Dünyanın en pahalı NFT’sinin milyon dolarla alıcı bulduğunu göz ardı etmemek gerek. Ancak öte yandan piyasada milyonlarca NFT eseri de alıcısını bekliyor.

Gizemli kutu almak mantıklı bir eylem olabilir. Fakat şans faktörünü unutmamalısınız. Çok çok nadir ögelerin yer aldığı gizemli kutuları bulma ihtimali ortalama %1 civarındadır. Dolayısıyla çok çok nadir bir ögeyi bulup satışa koyarak zengin olmayı planlıyorsanız farklı bir yöntem denemelisiniz.

Binance gizemli kutu almak özellikle koleksiyonerler tarafından da tercih ediliyor. Örneğin, Vogue, NBA, FIFA, Adidas, Nike vb. birçok marka, şirket ya da kuruluş ile iş birlikleri yapılıyor. İş birliği neticesinde sınırlı sayıda gizemli kutu satışa sunuluyor. Dolayısıyla bu iş birliklerinden bir hatıra ya da özel bir anlam içeren gizemli kutular daha kısa sürede yüksek fiyata satılabiliyor.

Gizemli kutu alırken mutlaka Binance ve NFT haberlerini takip etmelisiniz. Bazı gizemli kutular için ön satış tarihleri duyuruluyor. Ön satışta gizemli kutu almak daha az maliyet gerektirmekte. Dolayısıyla ön satış sonrasında gizemli kutuyu daha yüksek fiyata satabilirsiniz.

Metaverse oyunlarına ilgi duyuyorsanız gizemli kutu almak mantıklı bir seçenek olacaktır. Genellikle en iyi metaverse oyunları için karakter, arazi, eşya vb. oyun içi ögeler gizemli kutular da yer alıyor. Üstelik gizemli kutu fiyatlarının düşük olması da metaverse evreninde daha düşük maliyetle çok daha iyi bir dünya inşa etmenize yardımcı olabilir.

Gizemli kutu nereden alınır? İçeriğini arkadaşlarınızla paylaşarak bizi destekleyebilirsiniz! Aynı zamanda içerikle ilgili görüş ve önerilerinizi yorumlara yazmayı unutmayın!

Paylaşmak Önemsemektir!

Yorum yapın