En İyi 10 Kolajen Tip 2 Markası! (Sağlıklı Kemik, Kıkırdak, Cilt!)

Kemik, kıkırdak ve iskelet sisteminin sağlıklı hareketi için kolajen 2 proteinine ihtiyaç duyarız. Özellikle ileri yaşlarda oluşan kemik ağrıları için kolajen tercih ediliyor. Ancak birçok uzman kolajen 2 ve diğer takviye gıdaların hekim kontrolünde kullanılmasını tavsiye etmektedir. En iyi tip 2 kolajen markası seçenekleriyse zengin ve güçlü formülleri ile ön plana çıkmayı başarıyor.

Tip 2 kolajen, kemik ve iskelet sistemini olumlu yönde desteklerden saç, cilt ve tırnak sorunlarını da önleyebiliyor. Özellikle yaşa bağlı cilt sorunları için tip 2 kolajen tüketilmektedir. Bu sayede ciltteki hyaluronik asit artış gösteriyor ve cilt pürüzsüz bir güzelliğe kavuşuyor. İşte, tercih edebileceğiniz bazı en iyi tip iki kolajen markaları sizinle!

En İyi 10 Tip 2 Kolajen Markası

Tip 2 kolajen sadece hayvansal gıdalardan alınıyor. Özellikle büyükbaş hayvanların sakatat bölümlerinde ve kemiklerinde yoğun olarak tip 2 kolajen bulunmaktadır. Ancak hayvansal gıdaları tüketmiyorsanız ya da sakatat tüketmekten hoşlanmıyorsanız takviye gıdalar en iyi seçenek olacaktır. Aşağıda güvenle tercih edebileceğiniz en iyi tip 2 kolajen markaları yer alıyor!

Solgar Hyaluronic Acid Collagen Complex

Tip 2 kolajen, hyaluronik asit ve C vitamini içeren Solgar en iyi tip 2 kolajen markası arayışınızı sonlandırabilir. Temiz içeriği ile rakiplerinden ayrıldığını söylemek mümkün. İçeriğinde bulunan kolajen cilt, eklem ve kemik sistemini desteklerken C vitamini bağışıklığınızı güçlendirir. Ayrıca C vitamini, cildin kolajen oluşumunu desteklemektedir. Ayrıca içeriğinde bulunan kolajenin tavuk kıkırdağından elde edildiğini söylemeliyim. En önemli avantajlarından biriyse yapay aroma, tatlandırıcı, maya, buğday, süt ürünleri ve koruyucu içermemesi.

Solgar Hyaluronic Acid Collagen Complex’i Vitaminler.com’dan hemen satın almak için tıkla!

Voonka Collagen Powder Hidrolize Kolajen Vitamin C

En iyi tip 2 kolajen markası çeşitlerinden söz ederken Voonka’dan bahsetmemek olmaz diye düşünüyorum. Voonka, tip 1, tip 2 ve tip 3 kolajen içeriği ile kompleks bir takviye sunuyor. Her bir ölçekte 7500 mg tip 1 kolajen, 2360 mg tip 3 kolajen ve 100 mg tip 2 kolajen bulunmaktadır. Ayrıca içeriğinde bulunan C vitamini, kolajen üretimini desteklerken bağışıklık sisteminin normal fonksiyonuna katkı sağlar. Bir ölçeği bir bardak suya karıştırarak kolayca tüketebilirsiniz. Kapsül tüketemeyen kişiler için ideal bir seçenek.

Voonka Collagen Powder ürününü Vitaminler.com’dan satın almak için hemen tıkla!

Venatura Tip II Hidrolize Kolajen

%100 kolajen içeriği ile en iyi tip 2 kolajen markası seçeneklerinden biri de Venatura oluyor. Üstelik şase formunda olması sayesinde ilaç tüketmekte zorlananlar için harika bir seçenek. Her bir servis üründe 5000 mg tip 2 kolajen bulunmaktadır. Bu sayede günlük ihtiyacınızın önemli bir bölümünü karşılayabilirsiniz. Vanilya aromasıyla tatlandırılması nedeniyle kolayca tüketmek mümkün. Ancak yine de kullanıcıların bir kısmı tadından hoşlanmıyor. Güçlü formül avantajı ile Venatura, en iyi tip iki kolajen markası arayanlar için iyi bir tercih olacaktır.

Venatura Tip II Hidrolize Kolajen’i Vitaminler.com’dan satın almak için hemen tıkla!

Nature’s Supreme BioCell Collagen Hyaluronic Acid

Güvenle tercih edebileceğiniz en iyi tip iki kolajen markaları arasında Nature’s Supreme yer alıyor. Nature’s Supreme BioCell, tip 2 kolajen, C vitamini ve hyaluronic asid takviyesiyle günlük ihtiyacınızı karşılayabilir. Her bir tablette 1200 mg biocell kolajen bulunuyor. Ayrıca kondroitin ve C vitamini ile cildin kolajen üretimini destekleyecektir. Son olarak tatlandırıcı, gluten, renklendirici ve süt ürünleri içermediğini eklemeliyim.

Nature’s Supreme BioCell Collagen Hyaluronic Acid’i Vitaminler.com’dan satın almak için hemen tıkla!

Matriks CC II 30 Kapsül

Uygun fiyatı ve zengin formülü ile en iyi tip 2 kolajen markaları listesinde Matriks’i görüyoruz. Son dönemlerde en fazla satılan ürünlerden biri olduğunu söylemeliyim. Aynı zamanda tip 2 kolajene ek olarak akgünlük ekstresi ve MSM içeriyor. Her bir kapsülde 200 mg MSM ve 100 mg akgünlük ekstresi ve 10 mg kolajen bulunmaktadır. Akgünlük ekstresi özellikle kıkırdak ve kemik gelişimi için tercih ediliyor. Matriks CC II, kemik ve kıkırdak sağlığını desteklerken kolay kullanımıyla da kullanıcıları memnun ediyor.

Buraya tıklayarak Matriks CC II 30 Kapsül’ü Vitaminler.com’dan satın alabilirsiniz.

Assos Nc-II Native Collagen Type II

Sığır kolajeni içeren takviye gıdalar daha fazla tercih ediliyor. Assos Nc-II de sığır kolajeni ve her bir kapsülde 100 mg tip 2 kolajen içeriğiyle ön plana çıkmaktadır. Günde bir kapsül olarak tüketilmesi tavsiye ediliyor. Kemik ve kıkırdak dokusunu desteklemek için kullanıldığını da söylemeliyim. Aynı zamanda uygun fiyatlı ve en iyi tip iki kolajen markalarından biri.

Assos Nc-II Native Collagen Type II ürününü Vitaminler.com’dan satın almak için hemen tıkla!

TAB Pahsa Tip II Kolajen

Kompleks içeriği ile ön plana çıkan Pahsa, en iyi tip 2 kolajen markası arayışında olanlar için önemli bir tercih. Doğası değiştirilmemiş tip 2 kolajen, akgünlük ekstresi, Metilsulfonilmetan, kalsiyum, magnezyum ve çinko içeriyor. İçeriğinde bulunan kalsiyum, normal enerji oluşum metabolizmasına katkıda bulunurken magnezyum normal kemiklerin korunmasını sağlıyor. Aynı zamanda akgünlük ekstresi kemik ve kıkırdak dokusunun olumlu yönde desteklemektedir.

Pahsa Tip II Kolajen’i Vitaminler.com’dan satın almak için buraya tıklayın!

One Up Multi Collagen Kara Mürver

Kara mürver aromasıyla hoş bir tada sahip olan One Up, en iyi tip 2 kolajen markaları arasındaki yerini alıyor. İçeriğinde tip I, tip II ve tip III kolajen bulunmaktadır. Ayrıca hyaluronic asit ve C vitamini ilavesiyle de cilt, kemik ve kıkırdak dokusunun normal gelişimine katkı sağlıyor. Servis başına 10.000 mg üç farklı kolajen desteğine sahip. Aynı zamanda 200 ml suya karıştırarak kolayca tüketebilirsiniz. Hafif tatlı aromasıyla kullanımı kolaylaştıracaktır.

One Up Multi Collagen’i Vitaminler.com’dan satın almak için hemen tıkla!

Nature’s Supreme Multi Collagen Powder

Hidrolize kolajen karışımıyla ön plana çıkan Nature’s Supreme Multi Collagen Powder, aromasız özelliği ile kullanıcıları memnun ediyor. Meyve ya da diğer aromalardan hoşlanmıyorsanız bu ürün tam size göre. Üstelik her bir serviste 7500 mg tip 1 kolajen, 100 mg tip II kolajen ve 2400 mg tip III kolajen içermektedir. Bunlara ek olarak 100 mg hyaluronik asit ve 80 mg C vitamini bulunuyor. C vitamini, günlük ihtiyacınızın tamamını karşılayacak şekilde formülize edilmiştir. Katkı maddesi ve tatlandırıcı içermemesi de en büyük avantajlarından biri. Ayrıca içeceklere veya yiyeceklere karıştırarak tüketebilirsiniz.

Nature’s Supreme Multi Collagen Powder’i Vitaminler.com’dan satın almak için hemen tıkla!

Solgar No.7

Bitkisel formülü ve tip II kolajen desteği ile en iyi tip 2 kolajen markaları listesinde yine Solgar’ı görüyoruz. Tavuk sternumundan elde edilen doğası değiştirilmemiş tip II kolajen içermekte ve eklem sağlığı için kullanılmaktadır. Aynı zamanda içeriğinde zerdeçal, zencefil kök ekstresi, beyaz söğüt kabuğu ekstresi ve biber – baharat kompleksi yer alıyor. Kırmızı biber tozu ve karabiber ekstresi özü içermesiyle rakiplerinden ayrıldığını söylemek mümkün.

Solgar No.7 Vegetable ürününü Vitaminler.com’dan satın almak için buraya tıklayın!

En iyi kolajen 2 markası içeriğini sevdiklerinizle paylaşabilir ve en sağlıklı seçimi yapmaları konusunda yardımcı olabilirsiniz!

 

Paylaşmak Önemsemektir!

Yorum yapın