İnternette En Çok Satılan Ürünler! İnternette Ne Satabilirim?

E – ticaret hacmi dünya genelinde büyümeye devam ediyor. Artık hepimiz gıdadan ayakkabıya, elektronikten mobilyaya kadar neredeyse her alışverişimizi e – ticaret platformlarından yapıyoruz. Dolayısıyla internette ürün satmanın en avantajlı dönemlerinden birini yaşadığımızı söylemek mümkün. İnternette en çok satılan ürünler veya ürün gruplarıysa kısa sürede geniş bir kitleye ulaşmanızı sağlayacaktır.

Bir e – ticaret siteniz varsa veya mevcut e – ticaret sitenizi güçlendirmek istiyorsanız internette çok satılan ürünleri incelemeniz şart. Bu ürünler tüketicilerin en çok hangi ürü gruplarına ihtiyaç duyduğunu görmenize yardımcı olur. Ayrıca doğru bir pazarlama ile satış ve marka bilinirliğinizi arttırabilirsiniz. Gelin, o ürünlere beraber göz atalım!

İnternette En Çok Satılan 14 Ürün

E – ticarette başarılı olmak istiyorsanız dikkat etmeniz gereken ilk konu ürün seçimidir. Tüketicilere hitap etmeyen ve onların ihtiyacını karşılamayan ürünlerle uzun süre ilerlemeniz mümkün olmayabilir. İnternette en çok satılan ürünler tüketicilerin ihtiyacını karşılar ve neredeyse her ürün düzenli alışverişin parçasıdır. İşte ‘internette ne satabilirim?’ sorusunun cevabı olan ürünler sizinle!

Termos / Matara

Pandemiyle birlikte doğa ve açık hava yürüyüşü yapan kişilerin sayısı artış gösterdi. Birkaç sene öncesine kadar genellikle kampçılar tarafından tercih edilen termoslar, artık hepimizin ihtiyacını karşılıyor. Anneler, bebekleri için sıcak su kullanmak istediklerinde veya kahve severler her zaman kendi kahvelerini içmek istedikleri zaman termosa ihtiyaç duyuyor. İhtiyaçlar çeşitlendikçe termoslar da internette en çok satılan ürünler arasındaki yerini koruyacaktır. Aynı zamanda termoslar, konsept ürün satışı için de çok uygun.

Telefon Aksesuarları

Son birkaç senedir internette en çok satılan ürünler telefon aksesuarlarından oluşuyor. Akıllı telefon kılıfları, şarj aletleri veya akıllı saatler. Her bir ürün, tüketicilerin ihtiyacını doğrudan karşılıyor. Ayrıca birçok aksesuar, kişiye özel tasarımlarla rakiplerinizden ayrılmanızı kolaylaştıracaktır. E – ticarete atılmak istiyorsanız telefon aksesuarlarına bir şans verebilirsiniz.

Anne & Bebek Ürünleri

Her zaman zirvede olan bir ürün grubuyla tanışmak ister misiniz? O halde, anne & bebek ürünleriyle tanışma vakti geldi! Seneler önce de seneler sonrasında da internette en çok satılan ürünler denilince akla gelen ilk ürün grubu anne &bebek ürünleri olacak. Emzikten kıyafete, bebek bezinden beşiğe kadar her ürün grubu geniş bir kitleye ulaşmayı başarıyor. Lüks veya uygun fiyatlı ürünlerle satışlarınızı arttırabilirsiniz.

Ayakkabı

Söz konusu internette en çok satılan ürünler olduğunda ayakkabı kategorisini ihmal etmemek gerekiyor. Spor ayakkabıdan topuklu ayakkabıya, sandaletten bota kadar çok geniş bir kategoriye sahip. Ayrıca kadın, erkek veya çocuk ayakkabıları olarak da e – ticarete başlamak mümkün. Ayakkabılar, her zaman ihtiyaçlarımızı doğrudan karşıladığı gibi farklı tasarımlar sebebiyle de sık sık alışveriş yaptığımız bir ürün grubunu ifade ediyor. Üstelik dijital pazarlama ile rakiplerin önüne geçmek oldukça kolay.

LED Işık

Yaklaşık bir – iki yıldır LED ışıklar, internette en çok satılan ürünler arasında yer alıyor. Metrelerce uzayabilen LED ışıklar sayesinde e – ticarete karlı bir başlangıç yapabilirsiniz. Ancak e – ticaret sitenizde sadece LED ışık satmak doğru bir yöntem olmayabilir. Öte yandan ürün portföyünüze LED ışık ekleyerek satışları arttırmanız mümkün. Üstelik kumanda ile kontrol edilebilen ışıklardan su geçirmez LED ışıklara kadar geniş bir ürün seçeneği var.

Kişisel Bakım ve Kozmetik

İnternette en çok satılan ürünler listesinde kişisel bakım ve kozmetik grubunu görmek, hiçbirimiz için şaşırtıcı değil diye düşünüyorum. Şampuandan parfüme, makyaj malzemelerinden taraklara kadar her tüketiciye hitap edebilecek ürün yelpazesine sahip. Üstelik bilinen markaları satabilir veya son yıllarda doğal ürünlere karşı artan ilgi doğrultusunda bitkisel ürünlere yönelebilirsiniz.

Evcil Hayvan Ürünleri

Son birkaç senedir internette en çok satılan ürün gruplarından birini evcil hayvan kategorisi oluşturuyor. Mama kaplarından isimli tasmalara, minderlerden oyuncaklara kadar oldukça geniş bir ürün yelpazesine sahip. Dilerseniz evcil hayvanlara yönelik isimli tasmalara yönelebilir, sadece mama satışı yapabilir veya konsept ürünler satabilirsiniz. Aynı zamanda evcil hayvan ürünlerini sosyal medya platformları üzerinden pazarlamak da oldukça kolaydır.

Duruş Düzelten Ürünler

Teknoloji hayatımızı ve hatta bedenimizi şekillendiriyor. Artık birçoğumuz bilgisayar ve telefon kaynaklı boyun, bel veya sırt ağrısı yaşıyoruz. İşte bu yüzden son yıllarda duruş düzelten ürünler, internette en çok satılan ürünlerden biri olmayı başardı. Özellikle dik durmaya yardımcı olan sırt korseleri, genç yaşlı, kadın ve erkek herkese hitap ediyor.

Mavi Işık Gözlükleri

Özellikle bilgisayar ekranından yayılan ışık, birçoğumuzun gözlerini rahatsız eder. Mavi ışık gözlükleri ise, ekrandan yayılan ve göremediğimiz mavi ışıkları engeller. Bu sayede daha rahat bir görüş sunarken göz ağrılarını azaltır. Ancak burada bahsettiğim konu, reçetesiz satılan ve tıbbi olmayan mavi ışık gözlükleri. Son yıllarda birçok kişi mavi ışık gözlükleriyle gözlerini koruyor veya şık bir aksesuar olarak kullanıyor.

Ev ve Dekorasyon Ürünleri

Uzun yıllar boyunca internette en çok satılan ürünler arasında ev & dekorasyon grubu yer aldı. Önümüzdeki uzun yıllar boyunca da bu grubun en çok satılan ürünler arasında yer alacağını tahmin etmek zor değil. Tablodan duvar rafına, saatten fayans sticker ürünlere, vazodan aynaya kadar birçok ürünü bu gruba dahil edebilirsiniz. Ev ve dekorasyon ürünlerinin diğer bir avantajıysa geniş bir kitleye hitap etmesi. On yıldır aynı evde oturanlar da yeni bir eve taşınanlar da bu kategoriye ihtiyaç duyuyor.

Kitap, Müzik ve Film

E – ticarette en çok satılan ürünler arasında kitap, müzik ve filmler yer alıyor. Ancak yeni bir e – ticaret sitesi açtığınızda satışlarınız en azından ilk etapta çok parlak olmayabilir. Hepsiburada, Trendyol, N11 vb. pazaryerleri bu ürün gruplarını en çok satan yerler. Ancak güçlü bir strateji belirleyerek rakipleriniz arasından sıyrılabilir ve müşterileri sayınızı artırabilirsiniz.

Hamile Elbiseleri

Niş bir alanda faaliyet göstermek istiyorsanız hamilelere yönelik hazırlanan ürünleri satabilirsiniz. Elbiseden çatlak kremine, yastıktan pantolona kadar birçok ürün hamileler için özel üretilir. Üstelik sadece hamileler değil, hamile yakını olan kişiler de alışveriş için sizi tercih edecektir. Hamilelere yönelik ürün satışının en önemli avantajıysa uzun soluklu bir sektör olmasıdır. Özellikle son yıllarda hamileler, fotoğraf çekimleri vb. sebepler dolayısıyla birçok konuda daha fazla para ödemeye razıdır.

Oto Yedek Parçaları

İnternetin gelişmesiyle birlikte birçok ihtiyacımızı e – ticaret sitelerinden satın alıyoruz. Örneğin, birkaç sene öncesine kadar aracınız bozulduğunda ve herhangi bir parça lazım olduğunda ancak en yakın sanayi bölgesiyle sınırlı kalabilirdiniz. Ancak günümüzde Türkiye’nin ve hatta dünyanın öbür ucundaki bir yerden alışveriş yapabiliyoruz. Oto yedek parçaları da genellikle pahalı ürünler olması sebebiyle birçok kişi uygun fiyatlı alışveriş için interneti tercih ediyor.

Maske

Son yıllarda internette en çok satılan ürünleri medikal maskeler oluşturuyor. 2020 Mart ayıyla başlayan medikal maske ihtiyacı, birçok e – ticaret sitesinin ilgili satışlarla ön plana çıkmasını sağladı. Desenli maskelerden yıkanabilir maskelere kadar artık geniş bir seçenekle alışveriş yapılabiliyor. Aynı zamanda önümüzdeki yıl boyunca da maske satışları devam edecek gibi duruyor.

 

İnternette en çok satılan ürünler içeriğini beğendiniz mi? İçeriği beğendiyseniz sevdiklerinizle paylaşabilir ve en iyi ürünü bulmaları konusunda yardımcı olabilirsiniz!

Paylaşmak Önemsemektir!

Yorum yapın