En İyi 7 Novel Okuma Sitesi (Novel Okuma Siteleri!)

Okumak sizin için de oldukça büyük bir hobi mi? Son dönemlerde internette popüler olmaya başlayan pek çok platform okumayı ve öğrenmeyi eskisinden daha keyifli hale getirmeyi başardı. Okumanın en güzel yanı ise son dönemlerde Japonya’da ortaya çıkmış olan edebi türlere göz atmak olsa gerek. Novel ya da light novel olarak adlandırılan bu tür, genellikle hafif roman ya da hafif edebiyat olarak biliniyor. Bu edebiyat türü içerisinde aşk hikayeleri, gündelik yaşamın detayları, okul yaşamı, gençler arasındaki ilişkiler, yaşamdan memnun olma sanatı, eğlencelik konular yer alıyor. Bu yüzden özellikle boş zamanlarında biraz keyifli zaman geçirmeyi sevenler novel okuma sitelerinde de yoğun bir şekilde zaman geçiriyorlar. Ben de buna gerçekten bayılan bir novel fanı olarak sizler için oldukça kapsamlı bir novel okuma sitesi listesi yaptım. Bu listeyi çok seveceğinize eminim.

En İyi 7 Novel Okuma Sitesi

Son dönemlerde pek çok kişi tarafından tercih edilen ve severek kullanılan en iyi 7 novel okuma sitesinden bahsedeceğim. Bu listeyi hazırlarken özellikle sitelerdeki novel seçeneklerinin çeşitliliğini göz önünde bulundurdum. Bu çeşitlilik, farklı novel türlerini seven herkese hitap edebilen platformlar anlamına geliyor. Ayrıca sitelerin de mobil uyumlu, hızlı, kullanımı kolay ve güvenilir platformlar olmasına özen gösterdim. Listeyi sonuna kadar incelemeyi unutmayın.

Epik Novel

epiknovel

Epik Novel, son dönemlerde en çok tercih edilen novel okuma sitelerinden biridir. Bu platformda bulunan novellerin genellikle kahraman ve sihir odaklı içerikler olduğunu söylemek mümkün. Popüler seriler arasında özellikle Release the Witch, I Shall Seal The Heavens, Terror Infinite gibi neredeyse herkes tarafından aktif olarak bilinen ve okunan noveller yer alıyor. Bunların her birinin bölümlerini platform üzerinden görüntüleyebilir ve bölüm bazlı okuma sayısını takip edebilirsiniz.

Platforma girdiğinizde genellikle popüler yayınların yaklaşık 2 – 3 yıl önce eklendiğini göreceksiniz. Bu da Epik Novel’in alanında ne kadar köklü bir site olduğunu gözler önüne seriyor. Son dönemlerde en çok sevilen korku türündeki novel seçenekleri de bu sitenin en büyük gücü. Siz de her serinin özetinin yayınlandığı, her bölümün teker teker kaç kişi tarafından görüntülendiğinin paylaşıldığı 27760 üyesi olan bu platformu kullanmak istiyorsanız, bence bu doğru bir tercih.

Sitede tam 248 seri olduğunu ve toplam 37.929 aktif bölüm olduğunu biliyor muydunuz?

 • Ücretli mi: Hem ücretsiz hem de ücretli yayınlar bulunmaktadır.
 • Neden bu platform: Özellikle korku temalı novelleri ile oldukça popüler bir web sitesidir.

Hemen buraya tıklayın ve kelimelerin macerasına tanık olun!

WebNovelOku

WebNovelOku

Türkiye’de çok sayıda kişinin tercih ettiği ve kolayca e novel satın alma şansı sunulan bir başka platform ise WebNovelOku olarak biliniyor. Burada kitap paylaşımlarının yanı sıra en yeni novelleri isimleri ve konuları hakkında forum paylaşımları da yapılıyor. Örneğin son dönemlerde vampir temalı novellerin eskisinden çok daha popüler olduğunu söylemek mümkün. Buranın kullanıcı dostu ara yüzü sayesinde belirli bir serinin en son yayınlanan bölümünü de kolaylıkla görebiliyorsunuz.

Premium üyelik ve bağış işlemleri için güvenilir iban’larını paylaşan platformda toplam 50 premium bölümü okumak için 10 TL ödemeniz gerekiyor. Platformun ayrıca belirli özel günlerdeki satın alımlara ek avantajlı promosyonlar sunduğu da biliniyor. Bunun için Duyuru isimli sekmeye göz atabilir ve genel bir ziyarette bulunabilirsiniz.

 • Ücretli mi: Platformda hem ücretli hem de ücretsiz versiyonlar bulunmaktadır.
 • Neden bu platform: Son dönemlerde en çok tercih edilen novellerin hepsi burada var.

Hemen buraya tıklayarak web sitesine gidin.

Türkçe Light Novels

Türkçe Light Novels

Hafif roman olarak da bilinen Light Novel türünün en gözde örneklerini bu sitede bulabileceksiniz. Burada en üstte kayan bir diyagramda çok okunan noveller ve onların son yayınlanan bölümleri gösteriliyor. Bunlar da özellikle kullanıcı dostu, her novelin kolayca bulunabildiği bir site arayanlar için iyi bir çözüm. Platform, rakiplerinden farklı olarak novelleri belirli kategorilere bölmüş. Örneğin aksiyon, isekai, fantastik, seinen, macera, yaşamdan kesitler, harem, romantik, psikolojik, okul hayatı ve komedi, bu kategorilerden bazıları. Bu kategoriler üzerinden favori novellerinizi çok daha kolay şekilde keşfedebileceksiniz.

Platformun aktif olarak kullanılan bir Discord kanalı da olduğunu ve tüm okuyucuların buradan haberleştiğini biliyor muydunuz? Gerçek bir sosyal ortam!

 • Ücretli mi: Platformda ücretsiz olarak oldukça kapsamlı içerikler ve noveller yer alıyor.
 • Neden bu platform: Discord kanalı ve blog sayfası ile burası aynı zamanda sosyal bir ortam.

Hemen platformu ziyaret etmek için buraya tıklayabilirsiniz.

Manga WOW

Manga WOW

Japon tipi hikaye ve romanlara ilgi duyan genç kızlar tarafından sıklıkla tercih edilen bu sitede Ecchi Mangalar ve bitmiş mangalar da yer alıyor. Bu da platformu çok sevilen sitelerden biri haline getiriyor. Dilerseniz sitede ekibe katıl butonuna tıklayarak çeviri ekibine girebilir ve bu eğlenceli dünyanın bir parçası olabilirsiniz. Discord kanalına da sahip olan bu platform oldukça aktif ve neredeyse herkes novel dünyasının karakterlerini konuşuyor.

Our Office Story’den Cell’e, Swallowed Star’dan I’m Not The Overlord’a kadar light novel ya da hafif roman dünyasının en çok tercih edilen seçeneklerine kolay, ücretsiz ve etkileşimli bir şekilde erişmek istiyorsanız kesinlikle doğru yerdesiniz. Burada her bir esere okuyucular tarafından puan verilmiş olması da nereden başlayacağınız konusunda size fikir verecek.

 • Ücretli mi: Platformda ücretsiz olarak oldukça kapsamlı içerikler ve noveller yer alıyor.
 • Neden bu platform: Discord kanalı ve blog sayfası ile burası aynı zamanda sosyal bir ortam.

Hemen platforma göz atmak için buraya tıklayın!

Aya Ioon

Aya Ioon

Aya Ioon, 12 Şubat 2021 tarihinde kurulmuş olan ve ilk günden bu yana oldukça kapsamlı şekilde novel paylaşımına devam eden bir site. Bu siteyi belki daha önce Himera Fansub ya da Sakura Fansub ismi ile duymuş olabilirsiniz. Farklı ekiplerin bir araya gelmesi ile oluşan platformun güçlü bir çeviriye sahip olan hikayeleri yayınladığını ve bu özelliği ile popüler olduğunu söylemek mümkün.

Discord kanalına ve oldukça aktif olarak yönetilen bir Instagram hesabına sahip olan kanalın ekibine katılmanız da mümkün. Platformda çok sayıda seri ve novel bulunuyor. Platform dileyen kullanıcılardan bağış da kabul ediyor. Çünkü çevirileri yapan ekip bağışlar dışında herhangi bir şekilde kullanıcılardan ücret talep etmiyorlar.

Eğer siz de en kısa süre içerisinde daha güçlü çevirilere sahip, okuma keyfi yüksek olan novellere ulaşmak istiyorsanız bu platform sizin için doğru tercih olabilir.

 • Ücretli mi: Platformda ücretsiz olarak oldukça kapsamlı içerikler ve noveller yer alıyor.
 • Neden bu platform: Discord kanalı ve blog sayfası ile burası aynı zamanda sosyal bir ortam.

Platforma hemen gitmek ve eğlenceli novel dünyasının tadına varmak için buraya tıklayabilirsiniz.

Novel Günleri

Novel Günleri

Novel Günleri, farklı üyelik tiplerine sahip olan, sınırsız erişim, özel bölüm açtırma ve aylık üyelik gibi farklı seçenekler ile kullanıcılara hitap eden sofistike bir web sitesi. Burada fantastik, bilim kurgu, oyun, savaş, xianxia, xuanhuan gibi birbirinden farklı kategorilerde novellere erişmeniz mümkün. Platforma girdikten sonra novelleri okumanın yanı sıra sohbet ve forum sayfalarına giderek sizin gibi novel okuyan diğer insanlarla sohbet edebilir, ilişkilerinizi geliştirebilirsiniz. Bu sayede en büyük hobiniz aynı zamanda bir sosyalleşme deneyimine dönüşmüş olacak.

Yoo Ryeo Han, Tamteçhizat, Seul İstasyonunun Nekromansırı, Soylu Ailenin İşe Yaramaz Oğlu, Tekrar Öğrenmenin Anasıdır gibi popüler novellerin tamamına ulaşmak için hemen bu siteyi ziyaret edin.

 • Ücretli mi: Platformda hem ücretli hem de ücretsiz yayınlar bulunmaktadır.
 • Neden bu platform: Platform sohbet ve forum alanları ile gerçekten çok popüler ve sosyalliğe izin veren bir alan.

Hemen Novel Günlüklerine gitmek için buraya tıklayın!

Türkçe Novel Makine Çeviri

Türkçe Novel Makine Çeviri

Türkçe hafif roman içeriklerini kolayca çevirerek seri bir şekilde okuyucularına sunan Türkçe Novel Makine Çeviri, insan çevirilerini yeterince hızlı bulmayan, yeni bölümlerin yayınlanmasını çok uzun süre beklemek istemeyenler için mükemmel bir seçenek olabilir. Bu platformun sahibi açıkça sadece makine çevirisi (yani botlar tarafından yapılan otomatik çeviri) kullandığını belirtiyor. Bu otomatik çevirileri daha insani hale getirmek için ise okuyucularından yardım istiyor. Okuyucular da hatalı gördükleri çeviri alanları için düzeltmeler gönderebilecek ve anlamsız kelimeleri anlamlı olanları ile değiştirebilecek. Bu sayede uzun vadede hem çok daha hızlı hem de anlaşılabilir ve kaliteli çeviriler ortaya çıkacak.

Siz de diğer sitelerdeki yavaş yayınlanma için gereğinden fazla heyecanlı iseniz, bu platform sizin için doğru seçenek olabilir.

 • Ücretli mi: Platformda ücretsiz olarak oldukça kapsamlı içerikler ve noveller yer alıyor.
 • Neden bu platform: Platform neredeyse tüm rakiplerinden daha hızlı bir şekilde yeni bölümleri yayınlıyor, çünkü makine çevirisinden yararlanıyor.

Hemen novel makine çeviri sitesine ulaşmak için buraya tıklayın!

İncelememi bitirdiniz mi? Harika! Eğer içeriği beğendiyseniz arkadaşlarınızla paylaşmayı unutmayın. Ayrıca ek öneri ve görüşlerinizi aşağıdaki yorum kısmına eklemenizi rica ediyorum. Teşekkürler!

En iyi novel okuma siteleri ile alakalı kapsamlı bir liste hazırladım. Hemen gözden geçirmeye başlayın ve novel okumayı daha keyifli hale getirin!

Paylaşmak Önemsemektir!

“En İyi 7 Novel Okuma Sitesi (Novel Okuma Siteleri!)” üzerine bir yorum

 1. ben genelde kitapların tozunu almayı seven biriyim yani internetten okuduğum kitap ile eski tozlu kitap ile aynı hazı alamam. Ama bu sitelerinde şöyle bir yararı var seyahatte trende veya her an kitap okuyabileceğiniz platformu önünüze getiriyor. Mesela burada anonim yazarlar var ve bu yazarların eserleri daha önce duyulmamış kelimeler saklıyor. Buda bana heyecan vermeye yetiyor.

  Cevapla

Yorum yapın