Türkiye’de En İyi 12 Maaş Veren Firma! (Yüksek Maaşlı Şirketler!)

Ekonomik koşulların zorlaşması hepimizin daha iyi maaşı olan bir iş aramamıza sebep oldu. Kamu kurum ve kuruluşları yüksek maaş verse de KPSS, atama, mülakat vb. koşullar oldukça zorlayıcı bir süreç doğuruyor. Türkiye’de en iyi maaş veren firmalar ise iş koşulları ve yüksek kazanç sebebiyle sayısız avantaj sağlıyor.

Yakın bir arkadaşım kısa bir süre önce işinden ayrıldı. Uzun bir süredir iş arıyor ve ben de ona yardımcı olmak için yüksek maaş veren firmaları araştırmaya başladım. Eğer siz de yüksek maaşlı yeni bir iş arıyorsanız aşağıdaki listeye göz atmalısınız!

Türkiye’de En İyi 12 Maaş Veren Firma

Söz konusu yüksek maaş olduğunda hepimizin aklına Tesla, Google veya Amazon gibi dev şirketler gelir. Gerçekten de en iyi maaşı dev şirketler veriyor. Türkiye’de ise bankacılık ve havacılık sektörü en iyi maaş veren firmaları oluşturmakta. Gelin, birlikte Türkiye’de en iyi maaş veren firmalara göz atalım!

Türk Hava Yolları

Türkiye’de en iyi maaş veren firma Türk Hava Yolları’dır. Dünyanın en çok ülkesine uçan havayolu şirketi olan THY, geniş filosu ve modern çözümleriyle ön plana çıkıyor. Aynı zamanda THY personeli birçok avantaja sahip olmaktadır. Bununla birlikte THY’de en yüksek maaşı alan personel elbette pilotlar oluyor. THY’de çalışan bir pilotun maaşı ortalama 70 bin TL civarındayken hostesler 15 bin TL civarında kazanmaktadır. İdari/teknik birim, kokpit ekibi vb. farklı pozisyonlarda çalışabilirsiniz.

Türk Hava Yolları web sitesini incelemek için hemen tıkla!

Tüpraş

Türkiye Petrol Rafinerileri veya bilinen ismiyle TÜPRAŞ, Koç Holding tarafından yönetiliyor. Petrol rafinelerinin yönetimi ile ilgilenen şirket, 2006 yılında özelleştirilmiştir. Ayrıca Türkiye’nin en büyük sanayi şirketiyken Avrupa’nın yedinci rafinaj şirketi olma özelliğine sahiptir. Bununla birlikte Tüpraş çalışanları için hobi bahçeleri, Street Ball turnuvaları gibi etkinlikler düzenliyor. Tüpraş’ta çalıştığınızda aylık ortalama 20 bin TL civarında maaş alabilirsiniz.

Tüpraş web sitesini buradan ziyaret edin!

Türkiye Sınai Kalkınma Bankası – TSKB

Türkiye’nin ilk özel ve kalkınma bankası olan TSKB, 1950 yılından beri faaliyet gösteriyor. Bankanın %51’lik hissesi ise İş Bankası’na ait. TSKB, Türkiye’de en iyi maaş veren firmalar arasında yer edinirken çalışanlarını farklı etkinliklerle de destekliyor. Ancak TSKB’de çalışmanın oldukça zor olduğunu söylemek gerek. Kurumun yaklaşık 300’ü aşkın çalışanı bulunuyor. Çalışanların aylık ortalam maaşı ise 20 bin civarında. Son olarak faaliyetlerini İstanbul ve Ankara’da yürüttüğünü belirtmeliyim.

TSKB web sitesini ziyaret etmek için hemen tıkla!

Emlak Konut GYO

İnşaat sektörünün köklü markası Emlak Konut GYO, Türkiye’de en iyi maaş veren firmalar listesinde önemli bir yere sahip. Emlak Konut GYO şirketinde aylık ortalama maaş, 17 bin TL civarında. Gayrimenkul Yatırım Ortaklığı ve ihaleleri sürdüren Emlak Konut GYO, çalışanları için de belirli aralıklarla ikramiye ödemektedir. Aynı zamanda üst düzey personellerin veya yönetim kadrosunda çalışan kişilerin maaşları bir hayli yüksektir.

Emlak Konut GYO web sitesini incelemek için hemen tıkla!

Pegasus

Havacılık sektörünün lider ismi Pegasus, en iyi maaş veren firmalar arasında ilk sıralarda yer ediniyor. Pegasus, müşterileri için düşük maliyetli uçak bileti avantajı sunarken çalışanları için yüksek maaş politikası sürdürüyor. Diğer havacılık şirketlerinde olduğu gibi en yüksek maaşı pilotlar alıyor. Pegasus’ta pilotların aylık ortalama maaşı 60 bin TL civarındadır. Aynı zamanda ödemeler dolarla yapılıyor. Bununla birlikte en yüksek maaşı alan kişiler uçuş ekibinden oluşmaktadır.

Pegasus web sitesini buraya tıklayarak ziyaret edin!

Aygaz

Tüp, doğalgaz, LPG, dökme gaz ve otogaz alanında faaliyet gösteren Aygaz, Türkiye’nin en iyi maaş veren firmaları arasında bulunuyor. Aygaz’da ortalama aylık maaş 14.000 TL civarında. Aynı zamanda maaşlar 6000 – 20.000 TL arasında farklılık gösteriyor. Koç Holding’in bir grubu olan Aygaz, Türkiye’nin hemen hemen her noktasında bulunabilir. Ancak şirketin ana merkezi İstanbul’da bulunuyor.

Aygaz web sitesini incelemek için tıklayın!

Erdemir

Dünyanın en büyük demir çelik üreticileri arasında yer alan Erdemir, Oyak bünyesinde faaliyet gösteriyor. Erdemir, yüksek maaş oranları ve gelişim odaklı personel yönetimi ile en iyi maaş veren firmalar arasındaki yerini alıyor. Aynı zamanda Erdemir, faaliyetlerini Zonguldak’ta sürdürmektedir. Erdemir ortalama maaş oranı 12.000 TL iken tecrübeli mühendisler 20.000 TL civarında maaş alabilir. Ancak işe yeni başlayan mühendislerin ortalama maaşı 7000 civarındadır. İşçilerin maaş oranıysa birkaç farklı kritere göre belirleniyor.

Erdemir web sitesini ziyaret etmek için hemen tıkla!

Brisa

Sabancı Holding’in bir şirketi olan Brisa, araç lastiği üretimi ve satışı yapıyor. Başta Lassa olmak üzere Dayton, Bridgestone, Fristone, Bandag gibi markalara sahip. Avrupa’nın en büyük on lastik üreticisinden biri olan Brisa, uluslararası alanlarda da faaliyet gösteriyor. Aynı zamanda Brisa tarafından üretilen lastikler Toyota, Renault, Mercedes-Benz, Otokar vb. markaların orijinal ekipmanları arasında yer alır. Brisa aylık maaşları ise 7000 – 15.000 TL civarında değişmektedir. Bununla birlikte yönetim kadrosu ve şirkette uzun yıllar çalışan personelin maaş oranları daha yüksektir.

Brisa web sitesini buradan ziyaret edin!

Ak Enerji

Türkiye’nin en büyük şirketleri arasında yer alan Ak Enerji, yüksek maaş oranlarıyla çalışanlarının yüzünü güldürüyor. 1989 yılından beri faaliyet gösteren şirketin ana merkezi İstanbul’da yer alırken Ankara’da bir ofisi var. Ak Enerji’de makine mühendisi, elektrik mühendisi, teknisyen vb. birçok alanda çalışmak mümkün. Personelin aldığı maaş ise çalıştığı pozisyonla doğrudan ilgili. Ak Enerji ortalama maaş oranı ise 15.000 TL civarında değişiyor.

Ak Enerji web sitesine ulaşmak için tıklayın!

Yapı Kredi

Türkiye’de en iyi maaş veren firma alternatiflerinden biri de Yapı Kredi. Çalışanları için Setcard, sağlık sigortası, servis vb. avantajlar da sağlıyor. Yapı Kredi çalışan maaşları ise ortalama 12.000 TL civarında farklılık gösterirken en yüksek maaş 40.000 TL’ye kadar ulaşabiliyor. Ancak çağrı merkezi ve gişe memurlarının maaşı 7000 TL civarında. Satış biriminde çalışan personel ise prim alabiliyor. Ayrıca banka müdürleri veya bazı pozisyonlar için ikramiye ödemesi yapılıyor.

Yapı Kredi web sitesini ziyaret etmek için hemen tıkla!

Garanti BBVA

En yüksek maaş veren bankalar arasında yer alan Garanti BBVA, çalışanına verdiği değer ile ön plana çıkıyor. Garanti BBVA çalışanları genel olarak çalışma koşullarından memnun. Ayrıca Garanti BBVA çalışanları prim, sağlık sigortası veya yemek kartı gibi avantajlara da sahip olabiliyor. Garanti BBVA çalışan maaşları en düşük 7000 TL olurken bu ücret 40.000 TL’yi aşabiliyor. Ancak her ay emekli sandığı vb. giderler için kesinti yapıldığını da söylemek gerek.

Garanti BBVA web sitesini buradan ziyaret edin!

Adana Çimento

1957 yılından beri üretimine devam eden Adana Çimento, Türkiye’de en iyi maaş veren firmalardan biri. Üstelik uzun yıllardır yüksek maaş oranlarıyla biliniyor. Adana Çimento’nun ana hissedarıysa Oyak. Merkez tesisi Adana’da yer alırken Hatay’da iki, Kıbrıs’ta da bir tesise sahip. Adana Çimento maaş oranları ortalama 12.000 TL civarında.

Buradan Adana Çimento web sitesini inceleyin!

 

En iyi maaş veren firmalar içeriğini beğendiniz mi? İçeriği beğendiyseniz paylaşım butonlarına tıklayarak sevdiklerinize gönderebilirsiniz!

Paylaşmak Önemsemektir!

Yorum yapın