BNB Coin Nasıl Alınır? Hangi Borsalarda Var? TAM REHBER!

Dünyanın en büyük borsalarından bir tanesi kabul edilen Binance, kendi coini ile bir süredir adından söz ettirmeye devam ediyor. Kurulduğu günden bu yana attığı mantıklı adımlar, ödüller ve başarılı reklam politikaları ile büyümesini sürdüren borsa, şimdide BNB ile yatırımcılarının yüzünü güldürüyor. Sizin için BNB Coin hakkında tüm merak edilenlere detaylı bir şekilde değineceğiz. Yazımdan BNB coin nasıl alınır ve hangi borsalarda var olduğu konusunda bilgi alabilirsiniz.

BNB Coin Nedir?

BNB Coin, Binance borsasının coinidir. Bu coin öncelikle mevcut borsalarda işlem ücretlerinin ödenmesi, düşük transfer ücreti gibi artılarından dolayı tercih edilmektedir. Binance tarafından desteklenen ve fiyat dalgalanmasının önüne geçilmeye çalışılan bir coindir. Bu özelliğinden dolayı pek çok kullanıcı büyük bir güven ile BNB almaya devam eder.

BNB Coin Neden Yakılıyor

Binance, şu an dolaşımda olan toplam, 155,000,000 adet BNB Coin’in her sene şirket kârının %20’si kadar satın alarak yakar. Bu işlem 100,000,000 adet BNB kalıncaya kadar devam ettirilecektir. Başka bir deyiş ile diğer coinler ne kadar dalgalanmalar yaşarsa yaşasın BNB Coin senelik düzenli olarak yakım garantisi altında olduğu için daha dengeli bir grafik çizer.

BNB Avantajları Nelerdir?

Başlangıçta ERC-20 tabanlı bir kripto para birimi olarak piyasaya sürülmüştür. Sonraki dönemlerde Binance büyük bir yatırım yaparak kendi zicirini geliştirmiş ve bu coin BEP2 tabanlı olmuştur. Sonraki dönemlerde ise piyasada dolaşan ERC20 tokenler yakılmış ve bunların yerine BEP2 tokenler dağıtılmıştır.

BNB pek çok borsada işlem gören bir coindir. Aynı zaman Binance üzerinden komisyon ücretlerini de BNB Coin ile ödemeniz mümkün olmaktadır. İlerleyen dönemlerde BNB Coin’in çok ciddi anlamda kazandıracağına yönelik pek çok tahmin yapılmaktadır.

BNB Coin Hangi Borsalarda Var?

Genellikle borsaların tokenleri sadece ilgili borsalarda bulunur. Başka borsalarda alım satım işlemleri pek yapılmaz. Yalnız BNB Coin için bu işlemin bir istisna olduğunu söyleyebiliriz.

 • Binance – TRBinance
 • Huobi Global
 • KuCoin
 • Gate
 • Bybit
 • Poloniex
 • MEXC
 • Delta
 • AscendEX
 • Kine Protocol
 • ApolloX ve DEX
 • MCDEX
 • CoinTiger
 • Bitget

Bu borsalarda işlem gördüğünü söyleyebiliriz. Bunun dışında son dönemlerde sayıları hızlı bir şekilde artan, Binance alt yapısını kullanan Mandala Exchange gibi borsalarda da BNB alınabilmektedir. Bu borsalar çok sık karar değiştirdiği için listeye dahil etmedik. Bütün kripto para borsalarına kripto para siteleri yazımızdan ulaşabilirsiniz.

BNB Coin Nasıl Alınır?

Öncelikle genel hatları ile alımın nasıl yapıldığını anlatalım. Yukarıda altını çizdiğimiz borsalardan bir tanesine üye olun ve para yükleyin. Daha sonrasında ise spot piyasalarda işlem aratarak BNB’yi bulun. Bulduktan sonra alım emri girerek işlemi tamamlayın. Şimdi daha anlaşılır olması için Binance Global üzerinden alım işlemlerini birlikte gösterelim.

 1. Adım Binance’a Üye Olun

Bu işlem son derece basittir. Binance.com adresini ziyaret ederek kayıt ol deyin. Sonrasında karşınıza çıkan bilgileri eksiksiz bir şekilde doldurarak kayıt olma işlemini tamamlayın. Kayıt olma esnasında imkan dahilinde maksimum güvenlik önlemlerinin alınması önemlidir.

 1. Adım Para Yükleyin

Bu adımda Binance Global üzerinden para yükleyebileceğiniz iki seçenek bulunur. İlki kredi kartı üzerinden komisyon ödeyerek para yükleme yöntemidir. İkinci yöntem ise banka havalesi ödeme yapmaktır. Biz banka havalesi ile para yükleyeceğiz.

Şimdi Bakiye Ekle seçeneğini tercih ettikten sonra karşınıza çıkan ekranda, Türk Lirası ve Banka Transferi seçeneklerini işaretleyin.

 1. Adım TrBinance Üzerinden Para Aktarın

Karşınıza trbinance adresi çıkacak, eğer daha öncede kayıt olmadıysanız oradan kayıt olabilirsiniz.

Dilerseniz hesabınız olan bankalar arasından 7/24 havale ile anında transfer yapabilirsiniz. İlgili bankalar bulunmuyorsa mesai saatleri içerisinde eft yaparak transfer işlemini tamamlayabilirsiniz. Paranız hesabınıza kısa bir süre içerisinde aktarılacaktır.

 1. Adım Binance’ye Aktarım Yapın

Aktarım işlemi tamamlandıktan sonra Binance transfer seçeneği ile transfer yapabilirsiniz.

Bu işlemin gerçekleşmesi için Binance hesabınızın TrBinance hesabınıza bağlı olması gerektiğini unutmayın. Eğer iki hesabı da aynı e mail adresi ile aynı tarayıcıda açarsanız zorluk yaşamadan iki hesabı birbirine bağlayabilirsiniz.

bnb coin hangi borsalarda

TrBinance Üzerinden Nasıl BNB Alırım

Eğer Binance Global ile uğraşmak yerine sadece TL ile işlem açarak hızlı bir şekilde BNB satın almak istiyorsanız da işleminiz son derece basittir.

Binancetr’ye para yatırdıktan sonra, eğer bilgisayardan oturum açıyorsanız sayfanın sol üst tarafında bulunan Borsa bölümünü ziyaret edebilirsiniz.

bnb coin nereden alınır

Arama bölümüne BNB yazarak BNB/TRY işlemini açın.

bnb coin

Daha sonrasında ise Limit yada Piyasa emri girerek BNB satın alabilirsiniz.

Limit İle Piyasa Arasındaki Fark Nedir

Limit işlem bir fiyata emir verilerek yapılan işlemdir. Limit işlem sayesinde istediğiniz  rakama geldiğinde coin alabilirsiniz. Bunun için biraz beklemeniz gerekebilir. Çoğunlukla çok hareketli piyasalarda limit ile açılan işlem sayısı daha fazladır.

Yatırımcılar coinlerin destek direnç noktalarını analiz ederek uygun fiyat aralığından alım yapmak için bekler. Yine pek çok borsanın tahtasında verilen bu emeklerin adet ve emir rakamları yazmaktadır.

Piyasa ise anlık alım için uygulanan bir yöntemdir. Daha fazla komisyon vermenizle sonuçlanabilir. Yine de anında alım yapmak istediğinizde piyasa emrinden yana tercihinizi kullanabilirsiniz.

Genellikle ilk olarak coin almak isteyen kişiler, bu arada bekleyemeyecekleri için piyasa emri girerler. Oysa ki coin piyasası çok hareketli ve sabırsızlar için kazancı zorlaştıran bir ortamdır. Bir grafiği iyi bir şekilde yorumlamalı ve istediğiniz rakamlara gelince alım emri girmeyi denemelisiniz.

BNB Coin Yorumları

Coinmarketcap verilerine baktığımızda BNB Coin’in dünyanın en değerli 5 coini arasında görmek mümkündür. Yolculuğa 0.1 dolardan başlayan BNB, Binance ile büyümüş ve oldukça önemli bir coin haline gelmeyi başarmıştır.

Genel olarak BNB Coin hakkında iki farklı düşünce ortaya çıkar. Bu iki düşüncenin de kesiştiği nokta “Binance güçlü olduğu sürece BNB’de güçlü kalacaktır.” şeklindedir.

İlk Görüş: Coinler Bağımsız Olmalı Diyenler

Gerçekten coinler yapısı itibariyle herhangi bir şirket yada borsa bağlı olmamalıdır. Düşüncesine sahip olan pek çok insan bulunmaktadır. Yapılan anketler göstermiştir ki bu düşünceye sahip olsalar da herkes BNB Coin’in bir yatırım aracı olduğu konusunda hem fikirdir.

İkinci Görüş: Binance Olmadan Olmaz

İkinci düşünce ise hiç şüphesiz Binance’ın popülerliği ve büyüklüğü karşısında BNB Coin’in koşulsuz yükseleceğine inananlardan gelir. Her iki düşüncenin de yanlış olduğunu savunamayız. Yalnız Binance Global arkasında durduğu sürece yani Binance borsa olarak popülerliğini koruduğu müddetçe hiç şüphesiz bu coinde popüler olmaya devam edecek gibi görünüyor.

BNB Coin Geleceği

Bnb Coin en çok aranan, merak edilen ve yatırım yapılan coinler arasında gelmektedir. Binance borsalarında aktif olarak kullanıldığı için BNB Coin’in hem yatırımcı hem de kullanıcı kitlesi bir hayli fazladır. Bu sebeple BNB Coin’in geleceğinin olumlu yorumlarla dolu olduğunu söyleyebiliriz. Her ne kadar son güncellemesinde Binance bir miktar BNB yakılacaktır şeklinde değiştirmiş olsa da, şu ana kadar asla BNB Coin’de çok ciddi dalgalanmalar olmasına izin vermedi.

Bizim yorumumuz orta – uzun vadede bnb yatırımcısına az azda olsa kazandırmaya devam edecektir. Burada asıl dikkat edilmesi gereken konu ise ayı – boğa sezonlarında yanlış alınan konum neticesinde uzunca bir süre bu yatırımı beklemek zorunda kalabilirsiniz. Buna özellikle dikkat etmenizi tavsiye ederiz.

Sonuç Olarak

BNB, gelecek vaat eden coinler arasında yer almaktadır. Yıllar içerisinde istikrarlı bir şekilde yükseldiğini söyleyebiliriz. Yine de BNB kısa vadeli bir yatırım olarak değerlendirilmemelidir. Hareketlerini incelediğimiz zaman Bitcoin ile benzerlik gösterdiğini söyleyebiliriz.

Hem yatırım amaçlı hem de Binance borsasında kullanmak amaçlı satın alınabilir. Bu yazımızda bnb coin hangi borsalarda var ve bnb coin nasıl alınır gibi konulara değindik. Umarım yazımı beğenmişsinizdir.

Paylaşmak Önemsemektir!

“BNB Coin Nasıl Alınır? Hangi Borsalarda Var? TAM REHBER!” üzerine bir yorum

 1. BNB Coin benim kurtarıcı coinlerim arasında paramı BNB olarak kenara koyarım sağlam düşüşlerde hemen istediğim coini alırım ve yükselmesini beklerim TL’de kalan param düşerken BNB de param aksine artıyor.

  Cevapla

Yorum yapın