En İyi 12 Metaverse Projesi! (Gelecek Vadeden Coinler!)

Son günlerde yediden yetmişe herkesten duyduğumuz tek bir kelime var: metaverse. Kimileri için yeni bir kazanç kaynağı, kimileri içinse geleceğin en önemli ve en büyük teknolojisi. Metaverse kripto projeleri dijital gayrimenkul dünyasını geliştirirken birçok proje de art arda duyurulmaya başlandı. Bu durumda yapmanız gereken ilk adım en iyi metaverse projeleri hakkında bilgi edinmek ve doğru bir enstrümanı tercih etmek.

En iyi metaverse coinleri hiç bilmeyen biri için oldukça karmaşık bir dünya olarak görülebilir. Ayrıca her projenin birçok avantaj ve dezavantaja sahip olması da işlerin karmaşık hale gelmesine sebep oluyor. Ancak bu işe bir ucundan başlamak istiyorsanız, en iyi metaverse projeleri içeriğine mutlaka göz atmalısınız!

Aşağıdaki projeler kesinlikle bir yatırım tavsiyesi değildir. Kendi kararınızı kendiniz vermeniz gerekmektedir.

Bu projelere yatırım yapmak isterseniz bitcoin siteleri sayfamızı ziyaret edebilir ve güvenilir borsaları inceleyebilirsiniz.

En İyi 12 Metaverse Projesi

En iyi metaverse projelerini listelemeden önce hiçbirinin yatırım tavsiyesi olmadığını belirtmem gerekiyor. Aşağıda, projelerin içeriği, işleyiş şekli vb. en önemli açıklamaları inceleyebilirsiniz. Son dönemde Metaverse kripto projeleri oldukça popüler ve kazançlı olarak görülse de detaylı bir araştırma sürecinin bulunduğunu hatırlatmalıyım. İşte, farklı avantajlarıyla en iyi metaverse projesi seçenekleri!

Sandbox (SAND)

En iyi metaverse projesi listesinde önemli bir yere sahip olan Sandbox, blockchain tabanlı bir oyun fırsatı sunuyor. Sanal arsa alım – satımı veya takası gibi işlevler haricinde kendi dünyasına ait NFT pazarı da var. Bu sayede kendi dijital dünyanızı oluşturabilir, koruyabilir ve hatta satabilirsiniz. Çok oyunculu veya tekli olarak oynanabilen oyun, son bir yılda token değerini %16.000 üzerinde artırmıştır. 3D tabanlı bir oyun sunan Sandbox, Ethereum’a dayanıyor. Ayrıca kullanıcı dostu özellikleriyle de diğer projelerden ayrıldığını söylemek mümkün. Herhangi bir kod bilmenize gerek yok.

Sandbox web sitesini buradan inceleyin!

Axie Infinity

NFT tabanlı çevrimiçi bir oyun olan Axie Infinity, en iyi metaverse projeleri arasındaki yerini alıyor. Oynadıkça kazan modeliyle kullanıcıların ilgisini çeken Axie, kısa süre içinde popüler oldu ve bu popülerlik hala devam ediyor. Oyuncular, oynarken kazandığı tokenleri, 14 gün içinde nakit paraya dönüştürebiliyor. Ayrıca Türkiye’deki en popüler NFT oyunlarından biri olduğunu da söylemeliyim. Kullanıcılar, oyunu oynadıkça AXS toplayabiliyor ve AXS Ethereum’a dönüştürülüyor. Oyuncuların, temel amacı sahip oldukları üç canavarı geliştirmektir.

Axie Infinity web sitesini buradan inceleyin!

Enjin

Gelecek vadeden en iyi metaverse projelerinden biri de Enjin. 2017 yılından beri kullanıcılara hitap etmeyi başaran Enjin, ethereum blockchain tabanlıdır. Enjin, neredeyse kusursuz bir ekosisteme sahiptir ve oyun ögeleri, emlak, gayrimenkul vb. varlıkları, farklı belirteçlere dönüştürür. Oyuncular, karakterlerini geliştirebilir, ilaç alabilir veya yeni bir silah oluşturabilir. Enjin Coin, oyun içi ögeleri alıp satmak için kullanılabiliyor.

Enjin web sitesini buradan inceleyin!

Metahero

Geleceği parlak olarak görülen en iyi metaverse projesi seçeneklerinden biri de Metahero oluyor. Wolf Studios ile kurduğu ortaklık ile adından sık sık söz ettiren Metahero, 3D tarama özelliği ile ön plana çıkmaktadır. Buna göre kişiler, gerçek avatarlarını 16K kalitede oluşturabilir, tarayabilir ve NFT’ye dönüştürebilir. Oyuncular, karakterlerini oluşturmak veya NFT’ye dönüştürmek gibi her bir adımı meta evreninde kolayca yapabiliyor. Aynı zamanda kripto para borsalarının birçoğunda HERO ismiyle görebilirsiniz.

Metahero web sitesini buradan inceleyin!

Decentraland (MANA)

Sanal gerçeklik inşa etmeyi seviyorsanız en iyi metaverse projesi tercihiniz için Decentraland’i düşünebilirsiniz. Ayrıca en eski ve en büyük metaverse projelerinden biri olduğunu da söyleyebilirim. Ethereum tabanlı bir oyun olan Decentraland, LAND parsellerini satın almanızı sağlar. Satın aldığınız arsalarda farklı gayrimenkulleri inşa edebilir, geliştirebilir veya satabilirsiniz. Aynı zamanda pazaryerinde oyun içi öge veya avatar gibi birçok varlık alınıp satılabiliyor.

Decentraland web sitesini buradan inceleyin!

High Street (HIGH Coin)

Fiziki ve sanal dünyayı bir araya getirmeyi başaran High Street, en iyi metaverse projeleri arasında fark yaratmayı başarıyor. Diğer projelerde olduğu gibi High Street’de oyun içinde kendinizi geliştirmenize olanak tanıyor. Ancak aynı zamanda dünyaca ünlü dev markalar tarafından oluşturulan NFT ya da ürünleri doğrudan alma fırsatına da sahipsiniz. Oyna – kazan prensibini benimseyen High Street, gelecek vadeden metaverse projeleri arasında kabul ediliyor.

High Street web sitesini buradan inceleyin!

GALA

Oyna – kazan prensibini benimseyen en iyi metaverse projesi arayışındaysanız GALA, harika seçeneklerden biridir. Blockchain tabanlı bir oyun olan GALA, oyuncuların kendi oyunlarını yaratmasını ve oynadıkça kazanmasını sağlar. Ayrıca içinde birbirinden farklı onlarca oyuna sahiptir. GALA ile ilgili öne çıkan diğer bir konu ise kurucusu Eric Schiermeyer. Türkiye’de de oldukça popüler olan Zynga’nın kurucu ortağı olan isim, GALA ile metaverse evreninde yeni bir deneyim kazandırmayı başarmış durumda.

Gala web sitesini buradan inceleyin!

Bloktopia

Bloktopia, henüz çok eski olmasa da en iyi metaverse projeleri arasında yer edinmeyi başardı. Dünyaca ünlü isimlerden yatırım alan Bloktopia, sanal bir gökdelen olarak özetlenebilir. 21 milyon bitcoine atıfta bulunan blockchain tabanlı oyun, 21 seviyeden oluşan bir gökdelenden oluşuyor. Oyuncular, gayrimenkul sahibi olabilir ve bu gayrimenkulleri kiralayabilir, karakterini geliştirebilir veya oyun içi görevleri tamamlayabilir. Gerçekçi bir VR deneyimi sunmayı amaçlayan Bloktopia, kullanıcıların pasif veya aktif gelir elde etmesini de sağlıyor.

Bloktopia web sitesini buradan inceleyin!

Terra Virtua Kolect (TVK)

2021 Aralık ayından beri oyuncular ve yatırımcıların ilgisini çeken Terra Virtua Kolect, en gelişmiş ekosistemlerden biridir. Ayrıca dünyaca ünlü kripto para borsalarında listelenen TVK ile birlikte büyük ve küçük birçok yatırımcının dikkatini çekmeyi başardı. Mobil, web, bilgisayar, AR/VR ortamlarını kapsaması en büyük artıları arasında yer alıyor. Oyun içi ödül kazanma, e – spor turnuvalarına katılma, NFT satma, NFT oluşturma vb. gibi birçok alanda alıcı ve satıcıları bir araya getiren nadir ve en büyük ekosistemler arasındadır.

Terra Virtua Kolect web sitesini buradan inceleyin!

Epik Prime

Dünyanın en büyük NFT platformları arasında yer edinen Epik Prime, oyun ve sanal gerçeklik evrenini başarıyla sunuyor. Oyuncular, oyunu oynadığı ve görevleri tamamladığı sürece NFT ödülleri kazanabiliyor. Aynı zamanda oyun içi NFT üretmek veya satmak da platformun başlıca özelliklerinden biri. Ancak en önemli avantajı ve popülerliğini artıran durum AAA oyun şirketleriyle anlaşma yapan ilk ve tek platform olması.

Epik Prime web sitesini buradan inceleyin!

Star Atlas

Solona tabanlı ve en iyi metaverse projesi arıyorsanız Star Atlas’ı inceleyebilirsiniz. Oyun, tamamen fütüristik bir dünyayı gözler önüne seriyor. Buna göre, meta evreni 2620 yılını yansıtmaktadır. Aynı zamanda bir çeşit RPG olarak da görülebilir. Oyunda inşa etmek, farklı ögeleri satın almak vb. birçok durum özgürce yapılabiliyor. Aynı zamanda oyun içi görevlendirmelerle token kazanma fırsatı da sağlanıyor.

Star Atlas web sitesini buradan inceleyin!

Somnium Space (CUBE)

Blockchain tabanlı sanal gerçeklik platformu Somnium Space (CUBE), en iyi metaverse projesi seçenekleri arasında yer almaktadır. Oyuncular, karakterlerini, avatarlarını, arazilerilerini kısacası her şeyi kendisi yaratabiliyor. Kısacası 3D deneyimin ön plana çıktığı oyun, alışverişten eğlenceye kadar her alanda yeni bir yaşam alanı inşa etmek üzerine kuruludur. Kullanıcıların para kazanmak için birçok seçeneği vardır.

Somnium Space web sitesini buradan inceleyin!

En iyi metaverse projeleri içeriğini sevdiklerinizle paylaşabilir ve gelecek vadeden projeyi bulmaları konusunda yardımcı olabilirsiniz!

Paylaşmak Önemsemektir!

Yorum yapın