Metaverse İstanbul Nasıl Arsa Alınır? (En Güvenilir Platformlar!)

İstanbul’un taşı toprağı altın deyimini binlerce kez duymuşuzdur. Ancak bu deyime kulak verip İstanbul’da arsa yatırımı yapan dedelerimizin sayısı oldukça az. Günümüzde ise İstanbul arsa fiyatlarını karşılamak birçoğumuz için imkansız. Metaverse İstanbul arsa almak ise birçoğumuzun birkaç adımla kolayca yapabileceği bir işlem. Dolayısıyla yoğun bir rağbet var.

Fiziki ve dijital dünyayı birleştiren metaverse evreni, kısa sürede popüler bir hale geldi. Üstelik yatırım yapmak için de Metaverse coinleri tercih ediliyor. Arsa satın alırken metaverse coinlerine ihtiyacımız var. Metaverse coinlerini Binance üzerinden inceleyerek yatırımınıza en uygun platforma karar verebilirsiniz.

Metaverse’de İstanbul arsası satın almak için uygulamanız gereken adımlar, aşağıda sizi bekliyor!

Metaverse İstanbul’da Arsa Nasıl Alınır?

Metaverse’de arsa almak için Decentraland, Sandbox, Axie Infinity vb. platformlara dijital cüzdanınızı bağlamanız ve ilanlar arasından ada – parsel seçimi yapmanız gerekiyor. Son adımda cüzdanınıza coin yükleyerek Metaverse İstanbul arsa al işlemini tamamlayabilirsiniz.

Metaverse’de arsa almak için tercih edebileceğiniz bazı platformlar:

 • Sandbox
 • Decentraland,
 • Blocktopia,
 • Axie Infinity,
 • OVR,
 • Genesis City
 • Upland
 • Star Atlas.

Bu platformların tamamı metaverse İstanbul arsa satın alma işlemi için kolay ve basit adımlar sunuyor. Bu sayede metaverse evreniyle ilgili geniş bir bilgi ve tecrübeye sahip olmanıza gerek yok.

Platformu seçtikten sonra şu adımları uygulayın:

 • Platforma üye olun,
 • Dijital cüzdanınızı platformdaki üyeliğinizle eşleştirin,
 • Parsel ilanları kısmından İstanbul metaverse arsa fiyatları araştırması yapın,
 • Satın almak istediğiniz ada – parseli seçin,
 • Ada – parsel fiyatını dijital cüzdanınıza yükleyin,
 • Satın al düğmesine tıklayarak işlemi tamamlayın.

Ayrıca bu coinleri direk borsalardan almak için en iyi bitcoin siteleri sayfamızı ziyaret edebilirsiniz.

Metaverse İstanbul Arsa Alırken Nelere Dikkat Edilmeli?

Metaverse İstanbul arsa alma için dikkat etmeniz gereken birkaç nokta bulunuyor:

 • Dijital cüzdan: Binance Chain Wallet, MetaMask, Trust Wallet ya da kripto para borsası cüzdanı vb. farklı seçenekleri değerlendirerek en az bir dijital cüzdana sahip olmalısınız. MetaMask ya da Binance Chain Wallet geniş bir coin desteğine sahiptir.
 • Metaverse Coini: Metaverse platformlarında farklı coin türleri geçerlidir. Örneğin, Decentraland platformundan arsa alacaksanız MANA, OVR platformundan alacaksanız OVR coinine sahip olmalısınız.
 • Arsa Konumu: İstanbul metaverse arsaları deyim yerindeyse kapıldı. İstanbul’un en işlek caddeleri, sahil ve boğaz kıyılarının tamamı satılmak üzere. Bu nedenle İstanbul’da metaverse arsası satın almak istiyorsanız işlek cadde ve sokaklara yönelmeniz önemli.
 • Platform Seçimi: Metaverse İstanbul arsası satın alırken dikkat etmeniz gereken en önemli konu, platform seçimidir. Yatırımınızı kaybetmemek ve ilerleyen dönemde yüksek karla satmak için küresel bir güce ulaşmış platformları seçmeniz önemli.

Metaverse İstanbul Arsa Fiyatları Ne Kadar?

Metaverse İstanbul arsa fiyatları 100 – 30.000 TL aralığında değişiyor. Özellikle Beyoğlu, Nişantaşı, Üsküdar vb. yerler için arsa fiyatları 25.000 TL’yi geçmektedir. Bununla birlikte birçok semt ve sahil kıyısında arsa bulmak oldukça zor.

Metaverse evreninde de tıpkı gerçek hayatta olduğu gibi ilk etapta sahil kesimleri satın alındı. Bununla birlikte Rumeli Hisarı, FSM Köprüsü, Çırağan Sarayı, Ortaköy, Bebek vb. gerçek hayatta yüksek rağbet gören yerler de satın alınmış durumda.

Metaverse İstanbul arsa fiyatlarının düşük olduğu yerler ise Bağcılar, Şile, Esenler, Sultanbeyli vb. olarak öne çıkıyor. Bu noktalardan arsa alarak uygun fiyatlı bir yatırım gerçekleştirmek isteyen kişiler de var. Ayrıca yine bu alanlarda ortalama metaverse arsa fiyatları 200 TL civarında.

Metaverse’de İstanbul Arsası Almak Güvenilir Mi?

Her yatırımda olduğu gibi Metaverse’de İstanbul arsası almak birçok riski barındırır. Dolayısıyla metaverse evrenini tam anlamıyla çözene kadar kaybetmeyi göze aldığınız miktarla yatırım yapmanız önemlidir. Henüz yeni bir evren olması sebebiyle tamamen riskli ya da tamamen güvenilir olarak kabul edilemez.

Metaverse İstanbul arsa alma işlemi için mutlaka güvenilir bir platform seçmelisiniz. Burada Decentraland ve Sandbox gibi platformlar güvenilirliğiyle ön plana çıkmaktadır. Ayrıca bu platformlar dünyanın her noktasında geçerliliğini kanıtlamış ve en ünlü markalar tarafından yatırım almıştır.

Decentraland, yaklaşık yedi yüz milyon dolarlık bir fona sahiptir. Aynı zamanda bu fon, evrenin geliştirilmesi ve iyileştirilmesi amacıyla kullanılır. Bununla birlikte Sandbox, Adidas ve Nike gibi dünyaca ünlü markalar tarafından tercih ediliyor. Dolayısıyla yatırımlarınızı korumak ve metaverse evreninde varlığınızı sürdürmek için bu platformlar öne çıkar.

OVR ile İstanbul arsası almak da en çok kullanılan yöntemlerden biri. Kolay bir kullanıma sahip olması ve nispeten arsa fiyatlarının düşük olması tercih edilme sıklığını artırdı. Ayrıca OVR ile metaverse İstanbul arsası almak için minimum tutar 10 dolardır. Öte yandan OVR platformuyla en fazla alım/satım yapan ülkenin Türkiye olduğunu da belirtmeliyim.

‘Metaverse İstanbul arsa nasıl alınır?’ İçeriğini beğendiniz mi? İçeriği beğendiyseniz sevdiklerinizle paylaşabilir ve metaverse İstanbul arsa alma konusunda yardımcı olabilirsiniz!

 

Paylaşmak Önemsemektir!

Yorum yapın