Sand Coin Nasıl alınır? Hangi Borsalarda Var? TAM REHBER!

The sandbox toplam 3 milyar adet arza sahiptir. 2011 yılında Pixowl tarafından başlatılan the sandbox oyun içerisinde dijital varlıklar oluşturmasına, inşa edilmesi ve envanterlerin oluşturulmasına olanak sağlamaktadır. Sand coin metaverse coinler arasında yerini almaktadır. Ethereum altyapısı üzerine kurulan oyun içerikleri üreten sanal dünyadır. Sand coin listeli olduğu en iyi borsalar Binance, KuCoin, Gate.io, Huobi global gibi büyük borsalarda işlem yapmaktadır.

Sand Coin Nedir?

Sand coin Ağustos Ocak 2011 yılında ortaya çıkmıştır. Ama adından Ağustos 2020 yılında sonra büyük ölçüde söz ettirmeye başlamıştır. Matevarse coinlere olan ilginin artması sonucu büyük patlama yaparak değeri bir anda 10 kat artmıştır. Sandbox game içerisinde oluşturduğu oyun içerikleri sayesinde yeni NFT projeler geliştirerek çok sayıda NFT satışı gerçekleştirmiştir. Sand coin facebook adını meta olarak değiştirilmesiyle birlikte yeni bir yol haritası çizmeye başlamıştır. Sand coin şuan coinmarketcapp üzerinde sıralama 35 sırada yer almaktadır. Ethereum ERC-20 ağını kullanarak işlem yapmaktadır.

Sandbox, oyun kullanıcılarına yeni deneyimlerini sunmak için sana bir dünya inşa edebilecekleri, sahiplenebilecekleri ve bunlardan para kazanabilecekleri sanal bir evrendir.

Sandbox

Sandbox oyunu şuan için 2 sezondan oluşmaktadır. Alpha Sezon 1 bitmiştir ve ödül dağıtımına başlamıştır. Web sitesi üzerinden ödüllerinize bakabilirsiniz. Alpha 2 sezon için yeni hesap oluşturarak oyun içerisinde yerinizi alabilirsiniz.

Sand Game

Sandbox giriş veya kayıt olmak için e-posta, sosyal medya hesaplarınız üzerinde kayıt olabilirsiniz. Kripto para cüzdanınızı oyun içinde bağlamanız gerekmektedir.

Sand Coin Nasıl Alınır?

Sand coin almak oldukça kolaydır.  Sand coin satın almak için ilk olarak Binance borsasına kayıt olmanız gerekmektedir. Burayı tıklayarak Binance’ye üye olabilirsiniz. Sand coin Binance TR üzerinden Türk Lirası ile alabilirsiniz. Binance Tr borsası ile alım satım işlemlerine 7/24 saat aralıksız olarak yapabilirsiniz.

Sand Coin

Sandbox birçok borsada listelenmeye başlamıştır. Halen yeni borsalarda listelenerek işlem yapmaya devam etmektedir. Yukarıdaki resimde Sand coin Binance borsası üzerinde işlem çiftlerini görmekteyiz. Binance borsası üzerinde alım satım yaparken 9 tane işlem paritesi bulunmaktadır. Bu işlem paratilerinden hesabınızdan bulunan coin veya stabil para birimini seçerek alım satım işlemlerine başlayabilirsiniz.

Binance Borsası Nasıl Kayıt Olunur?
Binance Borsası Nasıl Kayıt Olunur?
 1. Adım : Binance borsasına binance.com web sitesi üzerinden giriş yaparak başlıyoruz.
 2. Adım: Kayıt ol butonuna tıklıyoruz.

  Binance Hesap Bilgileri
  Binance Hesap Bilgileri

 3. Adım: Yukarıda açılan pencerede Kişisel Hesap Oluşturun Butonuna tıklıyoruz.
 4. Adım: Hesap Bilgilerimizi giriyoruz.
 5. Adım: E-Posta ve Telefon doğrulama işlemlerini yaparak.
 6. Adım: Binance Hesabınız oluşmuş oluyor.

Binance Hesabı İle Binance Tr Hesabını Bağlama

Binance hesabımızı oluşturduktan sonra ise Binance Hesabımıza para aktarmamız gerekmektedir. Bunuda Binance TR hesabı üzerinden yapabiliriz. İlk olarak Binance TR hesabınıza giriş yaparak başlıyoruz.

Binance TR

İsterseniz sıfırdan hesap oluşturarak başlayabilirsiniz. İkinci seçenek olarak giriş yap butonuna tıklayarak açmış olduğunuz Binance hesabı üzerinden giriş yapabilirsiniz.

Binance Gala Coin

Devam et butonuna tıklayarak yukarıda Binance hesabı oluştururken belirlemiş olduğumuz E-posta ile Şifreyi girerek giriş yapıyoruz.

Gala Coin

Bu resimde göründüğü gibi Binance TR hesabına giriş yaptıktan sonra Yatırma butonuna tıklıyoruz. Günlük işlem limiti ile 7/24 para yatırma işlemini yapabilirsiniz.

Adım 1: Yatırma işleminin seçtikten sonra TRY yatırma butonuna tıklıyoruz.

Adım 2: Yatırma için Banka Hesabımızı seçiyoruz.

Adım 3: Banka hesabımızı seçtikten sonra karşımıza Hesap Adı ve Iban adreslerini kopyalayarak bu hesaba istediğiniz kadar para transferi yapabilirisiniz.

Gala Coin

Binance TR hesabınızda Binance hesabımıza USDT olarak para gönderme adımlarına bakalım.

1. Adım : Binance Transfer sekmesine tıklıyoruz.

2. Adım : Açılan ekranda ne kadar transfer etmek istiyorsa onu yazıyoruz.

3. Adım : Gönder butonuna bastıktan sonra sizden doğrulama kodu istemektedir.

4. Adım : Doğrulama kodunu onayladıktan sonra 1 dakika içinde yolladığınız coin hesabınıza geçmiş oluyor.

Binance TR den Binance hesabına para aktarmayı inceledi şimdi ise Binance hesabından Binance TR hesabına nasıl para transferi gerçekleştiğine bakalım.

Binance to Binance TR Transfer İşlemi

 1. Adım: Binance hesabımızdan Cüzdan Sekmesinden Çekme / Withdraw butonuna tıklıyoruz..Gala Coin
 2. Adım: Adress kısmına Binance TR hesabımızdaki Kripto Para yatırma USDT cüzdan adresimizi yazıyoruz.Gala Coin
 3. Adım: Usdt Adresimizi alırken TRC 20 ağını seçmiş olmamız gerekmektedir.
 4. Adım: Adresi kopyaladıktan sonra Network / Ağ türünü seçiyoruz. Yukarıda TRC 20 ağını seçtiğimiz için yine aynı ağı seçiyoruz.
 5. Adım: Ne kadar göndermek istiyorsak onu Amount / Bakiye kısmına yazıyoruz.
 6. Adım: Fee ücreti olarak 1 dolar kesmektedir.
 7. Adım: Withdrawal butonuna tıklayarak para transferini gerçekleştirmiş oluyoruz.
 8. Adım: Binance TR hesabımıza dolar olarak 1 dakika içinde geçmiş oluyor.
 9. Adım: Al / Sat bölümünde USDT / TRY çeviriyoruz.
 10. Adım : Çekme bölümünü açarak Banka hesabınıza çekmek istediğiniz tutarı ve Iban numaranızı yazıyorsunuz.
 11. Adım:Havale olarak 7/24 çekim yapabilirsiniz

Gerekli bilgileri ve işlemleri tamamladıktan sonra Binance ve Binance TR hesapları üzerinden sizlere para transferi, kripto para transferi ve para çekme işlemleri nasıl yapıldığını bahsetmiş olduk. Şimdi sıra Sand coin nasıl alınır sorusunun cevabını bulmaya geldi.

Sand Coin Alma İşlemi

Sand Coin

Sand coin buy butonuna basarak alma işlemlerine başlıyoruz.

Limit fiyatı belirleyerek almak istediğimiz sand miktarını giriyoruz.

Biz örnekte görüldüğü gibi 500 adet alım için emir giriyoruz.

Toplam 1738 dolar karşılığında almış oluyoruz.

Sand coin için alma işlemini gerçekleştirmiş buluyoruz. Şimdi sıra satmak istediğimiz seviyeyi belirleyerek satmak için emir giriyoruz.

Sand Coin Satma İşlemi

Sand Coin Satma İşlemi

Limit Satış İşlemi: Limit olarak satış işleminde belirlemiş olduğumuz limit değerine geldiğinde satış işlemi gerçekleşir.

Stop Limit Satış İşlemi: Stop belli bir seviye altına düştüğünde sat komutudur. Limit ise bu seviyeye geldiğinde elimdeki mana coinleri sat komutudur.

Market Satış İşlemi: Piyasa değeri ile borsa üzerinde anlık olarak işlem gören değer üzerinde satış işlemi gerçekleşir.

Yukarıdaki resimde görüldüğü gibi 500 adet elimizde bulunan sand coin için Stop Limit üzerinde satış işlemine koyuyoruz. Burada 3 dolar seviyesine stop noktamızı ve 5 dolar seviyesine limit değerimizi koyarak satış işlemi için emir vermiş oluyoruz.

Limit değeri içinde ilk resimde 4 dolar seviyesine gelince sat emrini girmiş oluyoruz. 3,72 dolar dan alıp 4 dolardan sattığımız zaman 362 dolar kar etmiş oluyoruz.

Sand Coin Hangi Borsalarda Var?

Sand coin çok eski bir coin olmasına rağmen adını daha yeni yeni söz ettirmeye başlamıştır. Bu yüzden çok sayıda borsada yavaş yavaş işlem hacmi artışları göze çarpmaktadır. İşlem yaptığı borsalar şu şekildedir;

 • Binance
 • Gate.io
 • FTX
 • Huobi Global
 • Mexc
 • Kraken
 • KuCoin
 • Poloniex
 • Bittrex
 • Bitfinex
 • Bithumb
 • OKX
 • Bit Global

Birçok borsayı detaylıca lisanslı kripto para uygulamaları içeriğinde inceledik orayı da ziyaret etmenizi tavsiye ederim.

Sand Coin Yorumları

Sand coin şuan 4 dolar seviyelerinde işlem görmektedir. 2021 yılı içinde 8 dolar seviyelerine kadar yükselerek en yüksek noktasına ulaşmıştır. Yakın zamanda yeni sezonuyla birlikte oyun içi etkinliklerinin artmasıyla birlikte çift haneli rakamlara çıkması beklenmektedir. Sandbox game ağı üzerinde Erc-20 altyapısını kullanmaktadır. Metamask cüzdanınızı bağlayarak oyun içi envanterinizi alıp satabilirsiniz. Gelecekte sanal dünyaya olan ilginin artmasıyla sandbox gibi olan projelerinide ilginin artması bekleniyor.

Sandbox oyun sektöründe yenilikçi bir yaklaşımı seçmektedir. Sanal arsa ve nft projeleri ile birçok gelir kapısı yaratmaktadır.

Sand Coin Geleceği

Matevarse coinlerin ve sanal dünya da arsalara olan ilginin artmasıyla bu bağlamda çıkan coinlerde büyük yükselişler yakın zamanda göze çarpıyor. Bu coinleri başında sand gelmektedir. Sanal arsa projesi ve oyunlar içinde interaktif olarak alım satım ve projelerde kullanılmaya başlanmasıyla bu yıl içinde çift haneli rakamlara çıkması bekleniyor. Bu bağlamda sandbox projeleri ile birlikte işlem hacminin artmasıyla geniş bir yelpazede etkinlikler düzenlemeye başlayacaktır.

NFT projelerini olan ilginin artması ve sanal dünya üzerinde yapılan etkinlikler ile birlikte yeni kapılara yelken açmaktadır. Sanal arsa projesi ile yeni arsalar satın alabilirsiniz.

Sandbox oyun kullanıcılarına sanal deneyimler oluşturmaktadır. İnşa edebilecekleri, sahiplenebilecekleri ve bunlardan gelir elde edebilecekleri sanal bir evrendir. Sand games yeni oyun içerik üreticelerini bünyesine çekerek yeni bir hedef kitlesi yaratmıştır.

Sandbox nereden alınır, nasıl alınır gibi soruların yanıtlarını verdiğimizi düşünüyoruz. Sand coin almak isteyen arkadaşlarınızla bu yazıyı paylaşabilirsiniz.

Paylaşmak Önemsemektir!

Yorum yapın