Yeni Çıkan Coinler Nereden Alınır? (Binance Yeni Coin Nasıl Alınır?)

Kripto para dünyası her geçen gün büyüyor ve yeni coinler listeleniyor. Yeni çıkan coinler özellikle kripto paraları takip eden ve yeterince proje araştırması yapan kişiler için son derece kazançlı. Bir coin, 5, 10, 50 veya 100 kata kadar değer kazanıyor. Borsada listelenmeden önce ön satışta olan coinleri almak kısa sürede kazanç elde etmenize yardımcı olur.

Dünyada en çok kullanılan ve en güvenilir site olan Binance’ye buraya tıklayarak üye olabilirsiniz.

Yeni çıkan coinleri almak için dünyanın en güvenilir kripto para borsası olarak kabul edilen Binance’ı kullanabilirsiniz. Binance, gelecek gördüğü coinleri listeleyerek yeni çıkan coinler için önemli bir fırsat sunuyor. Gelin, yeni çıkan coinler nereden alınır ve nasıl takip edilir? Sorularını birlikte inceleyelim!

Yeni Çıkan Coinler Nereden Takip Edilir?

Yeni çıkan coinleri takip etmek, piyasayı yakından tanımanızı sağlar. Bir coinin çıkacağından haberdar olduğunuzda WhitePaper’ını okumalı, proje hakkında araştırma yapmalı ve kurucu ekibi incelemelisiniz. Bu sayede hangi coinlerin daha güvenilir ve gelecek vadettiğini anlamlandırmanız mümkün olur.

Örneğin, bir coinin Binance platformunda listelenmesi genellikle coinin güvenli olduğuna işaret eder. Ancak kripto para yatırımının her zaman çok fazla risk içerdiğini göz ardı etmemelisiniz. Çoğu zaman yeni çıkan coinler ve güvenilir coinleri içeren bir yatırım sepeti oluşturmak güvenli olarak kabul edilir.

Yeni çıkan coinleri takip etmek için kullanabileceğiniz platformlar:

 • Binance
 • Coin Market Cap
 • ICO Drops
 • Telegram, Twitter, Facebook, Discord
 • Kripto blogları ve forum siteleri
 • Coin List
 • Coingecko
 • com
 • PancakeSwap
 • SushiSwap

ICO Nedir?

ICO, (İlk Para Teklifi) kripto para arzı demektir. Yeni çıkan coinlere fon toplamak, destek bulmak amacıyla ETH ya da BTC karşılığında satışı gerçekleşir. Satın alan kişiler, projede söz hakkı bulabilir ve çeşitli avantajlara sahip olur. Coin üreticileri ise projelerine destek bularak maliyetini düşürür.

ICO bir coini en düşük fiyatından satın almanızı sağlar. Tıpkı halka arz işlemine benzetilebilir. Ancak ICO’ya katılan kişiler yasal hakka sahip değildir. Bu nedenle bir ICO’ya yatırım yapmadan önce proje hakkında araştırma yapmak, WhitePaper’ını incelemek şarttır. Güvendiğiniz ICO’lara katıldığınızda kazanç elde etmeniz çok yüksektir.

WhitePaper’ı incelediğinizde proje hakkında her bilgiyi edinmeniz beklenir. Proje payı, toplam coin arzı, reklam yüzdesi, kripto paranın ne zaman ödeneceği, hangi tanıtım araçların kullanılacağı vb. birçok bilgi WhitePaper’da ayrıntılı olarak belirtilmelidir. Aksi takdirde projenin güvensiz olduğu anlamı çıkabilir.

ICO’ya Nasıl Katılabilirsiniz?

ICO’ya katılmak için proje web sitesini takip etmeniz ve gereken koşulları yerine getirmeniz gerekir. Bazı projeler, ICO için KYC (Kimlik Doğrulama) şartı isterken bazı projelerde herhangi bir şart bulunmaz.

ICO’ya katılmak için dikkat etmeniz gereken diğer bir unsur da cüzdanınızda BTC ya da ETH bulunmasıdır. Birçok proje, satışları bu iki coin aracılığıyla gerçekleştirir. Aynı zamanda projenin web sitesinde ya da sosyal medya hesaplarında ICO ile ilgili katılım koşulları, süresi ve şartlar ayrıntılı olarak belirtilecektir.

Yeni Çıkan Coinler Nasıl Satın Alınır?

Yeni çıkan coinleri satın almak için Coin Market Cap, Coingecko, Binance veya ICO Drops vb. siteleri takip etmelisiniz. Bu siteler, yeni çıkan coinleri düzenli olarak listeler ve satış şartlarını ayrıntılı olarak belirtir.

Örneğin, Google’da CoinMarketCap ICO araması gerçekleştirdiğinizde yeni çıkan her coini ayrıntılı olarak inceleyebilirsiniz. Aynı zamanda diğer siteler de yeni projeleri ayrıntılı olarak listelemektedir. Hedeflenen sermaye, fonlama hedefi, alım yeri vb. birçok detayı inceleyebilirsiniz.

Yeni çıkan coinleri satın almak için şu adımları takip edin:

 • Projenin web sitesine kayıt olun,
 • KYC vb. şartlar isteniyorsa uygulayın,
 • Cüzdanınızda BTC ya da ETH bulunduğundan emin olun,
 • Projeler, Whitepaper’da asgari alım miktarı veya ICO için en düşük limiti belirtir,
 • Web sitesinde belirtilen adrese ETH ya da BTC göndererek alım işlemini tamamlayın.

Binance Yeni Çıkan Coinler Nasıl Alınır?

Yeni çıkan coinleri almak için kullanabileceğiniz sayısız platform vardır. Bazı projeler, doğrudan web sitesi üzerinden alım yapmanıza imkan tanır. Birçok proje ise Binance, Coinbase, Kraken vb. büyük kripto para borsaları aracılığıyla alım imkanı sunmaktadır.

Binance, işlem hacmi ve kullanıcı sayısı açısından dünyanın en büyük kripto para borsasıdır. Bu nedenle güvenli, pratik ve hızlı bir alım işlemi için Binance borsasını tercih edebilirsiniz. Binance, yeni çıkan altcoinleri listeler. Aynı zamanda 1 dolarla bile altcoin alma fırsatı sunar.

Binance ile yeni çıkan coinleri satın almadan önce oy kullanabilirsiniz. Örneğin, desteklediğiniz bir proje varsa Binance platformunda listelenmesiyle birlikte fiyatı artış gösterecektir. Binance platformuna giriş yaparak ‘Haberler ve Duyurular’ kısmını takip edebilirsiniz. Bu kısımda yakın zamanda listelenecek coinleri öğrenebilirsiniz.

Binance yeni çıkan coinler genellikle güvenilir ve belirli bir desteğe ulaşmış coinler arasından seçilir. Her zaman yüksek değer artışı vadetmez ancak nispeten değerleneceği düşünülebilir. Binance ile yeni çıkan coinleri satın almak için şu adımları takip edin:

 • Binance > Altcoins > News kısımlarını takip edin,
 • Coinleri inceleyin,
 • Eklenme zamanı, piyasa hacmi, 24 saatlik hacim, proje altyapısı, teknik detay vb. bilgileri inceleyerek alım yapmak istediğiniz coini bulun,
 • Alım / Satım butonuna tıklayarak işlemi tamamlayın.

Yeni kripto listelemelerini incelemek için tıklayın.

Yeni Çıkan Coin Almanın Riskleri Nedir?

Araştırmalara göre her gün yaklaşık beş coin piyasaya sürülüyor. Günümüzde binlerce altcoinin olduğu bilinmektedir. Ancak buna rağmen her coin yatırımcıların kazanmasını sağlamaz. Bazı coinler, tüm birikiminizi kaybetmenize neden olur.

Yeni çıkan coin satın almanın en büyük riski dolandırıcılıktır. Örneğin, bir proje size çok iyi geliyorsa ve çok fazla para kazanacağınızı iddia ediyorsa büyük ihtimal dolandırıcılık söz konusudur. Güvenilir projeler, çok yüksek kazançlar vadetmez. Öte yandan projenin anonim bir ekip tarafından piyasaya sürülmesi de bir tehlike işaretidir.

Yeni çıkan coin satın almadan önce projenin kurucuları ve tüm ekip detaylı olarak yatırımcılarla paylaşılmalıdır. Proje sahibinin ismi, mezun olduğu okullar, daha önce çalıştığı şirketler ve projeleri detaylı olarak belirtilmeli. Aynı zamanda proje sahiplerine kolayca ulaşabileceğiniz bir mail adresi, sosyal medya hesabı vb. bilgiler de bulunmalıdır.

Özellikle ICO için durum daha farklı ilerleyebilir. Güvenilir projeler, ICO etkinliğinin başarısız olması halinde yatırımcılara para iadesi yapar. Dolayısıyla kazancınız ya da kaybınız oluşmaz.

En güvenilir kripto para borsaları için bitcoin siteleri sayfamızı ziyaret edebilirsiniz.

Yeni Çıkan Coin Satın Almanın Avantajları Nedir?

Yeni çıkan coin satın almanın en büyük avantajı, çok düşük miktarlarla yüksek miktarda kazanç sağlamasıdır. Örneğin, bitcoini piyasaya ilk girdiği dönemlerde satın aldığınızı düşünelim. Birkaç yıl sonra bir hayli zengin olurdunuz. Ancak her coinin bu başarıyı göstermediğini göz ardı etmeyin.

Yeni çıkan coin satın aldığınızda 1 dolarla binlerce kripto para biriminin sahibi olursunuz. Coin yükseldiğinde yüksek fiyattan satma imkanınız olur. Aynı zamanda PancakeSwap ya da UniSwap vb. platformlarda satın aldığınız coini farklı bir coinle takas edebilirsiniz.

Yeni çıkan coin satın alarak zengin olma hayali kuruyorsanız şans, bilgi ve tecrübe faktörünün varlığını unutmamalısınız.

 

Yeni çıkan coinler nereden alınır? İçeriğini aşağıdaki butonlara tıklayarak arkadaşlarınızla paylaşabilirsiniz!

Paylaşmak Önemsemektir!

Yorum yapın