ALGO Coin Nasıl Alınır? Hangi Borsalarda Var? TAM REHBER!

Blok zincir, üzerinde çeşitlilik son derece gereklidir. Her geçen gün yeni fikirler, yeni ödeme yöntemleri, verilerin saklanmasında farklılıklar ortaya çıkarılmaktadır. Bir anlamda bu yenilikleri bir önceki kiremit üzerine inşa edilen bir duvara benzetebiliriz. Algo coin ise benzer bir düşünce merkezinde ortaya atılmış bir fikirdir. Daha çok ödeme amaçlı olarak geliştirilen ve herkesin katılmasını amaçlayan, rastgele doğrayıcılar ile güçlendirilen ve hızlı bir sistemle işleyen bir coindir. Bilinen adı Algo olan Algorand uzun vadede büyük başarıları da beraberinde getireceğe benzemektedir. Bu yazımda ALGO coin nereden alınır? ALGO coin hangi borsalarda var gibi soruların yanıtlarını bulacaksınız.

ALGO Coin Nedir?

Algo bir amaç uğrunda geliştirilmiştir. Aslında bu coini, bitconin eksikleri merkeze alarak tasarladığını belirten MIT profesörü bir tasarımcısı bulunmaktadır. Başlangıçta Algo hakkında değişik yorumlar yapılıyor olsa da 5 saniyeye kadar düşen işlem hızı ile ciddi anlamda bir rakip olduğunu söylemekte yanlış olmayacaktır.

Artıları ve Eksileri Hakkında

Algo son derece hızlıdır. İşlem hızının düşük olması, yüksek güvenlikle işlemlerin sağlanıyor olması ve algoların madenciliği için gerekli enerji miktarının son derece düşük olması gibi etmenler algoyu cazibe merkezi haline getirmektedir.

En büyük eksisi ise toplam arz miktarıdır. Bazı yatırımcılar dolaşımda bulunan Algoların hızlı bir şekilde fiyat dalgalanması yapacağını ön görmektedir. Şu an hali hazırda 10 milyar toplam Algo olacağını biliyoruz. Şu anki grafikleri baz alacak olursak Algoların tamamının çıkarılması ise 2030 yılını bulacak gibi görünmektedir. Bu da uzun vadede başka sorunların ortaya çıkmasına neden olabilir.

ALGO Coin Hangi Borsalarda Var?

Algo pek çok yatırımcının güvenerek yatırım yaptığı, pek çok izleyicinin ise umutla geleceğini takip ettiği bir coindir. Yenilik getirmesi bir yana ilerleyen dönemler hakkında umut vermesi de pek çok borsada listelenmesini sağlamıştır. Türkiye’de bulunan bazı borsalarda dahil olmak üzere pek çok farklı borsadan alım satım yapılabilmektedir.  Aşağıda bulunan listeyi coinmarketcap adresinden aldık.

 • Coinbase Exchange
 • Binance
 • KuCoin
 • Huobi Global
 • io
 • US
 • Kraken
 • Bitfinex
 • Bithumb
 • Coinlist Pro
 • Bybit
 • Bitstamp
 • Bittrex
 • io
 • OKX
 • LBank
 • AscendEX (Bitmax)

Ayrıca bitcoin siteleri yazımızda bütün kripto borsaları hakkında detaylı bilgi bulabilirsiniz.

ALGO Coin Nasıl Alınır?

Algo alım satım işlemi için yukarıda bulunan herhangi bir borsada işlem yapmanız yeterli olacaktır. Tüm dünyada tercih ediliyor olması nedeniyle bizler Binance Global üzerinden nasıl işlem yapılacağını anlatacağız. Daha farklı bir borsada işlem yapmak isterseniz de yorum bölümünden bize yazabilirsiniz.

Adım adım nasıl Algo alabilirsiniz? Sorusunun cevabına yer verelim. Algo satın almak için öncelikle Binance üye olun.

 1. Adım Binance Global Üyelik Açın

Bu işlem son derece basittir. Buraya tıklayarak üye olabilirsiniz. Ardından karşınıza çıkan ekrandaki tüm soruları mantıklı ve doğru bir şekilde doldurmayı unutmayın. Kyc doğrulaması tüm büyük borsalar açısından son derece önemlidir. Kimlik bilgilerinizin ve diğer adımların doldurulması bu işlemler açısından önem arz eder.

 1. Adım Binance Tr Oturum Açın

Bir sonraki adımda TrBinance adresinde oturum açmanız gerekmektedir. TrBinance adresi ile Binance Global adresini birbirine bağlarsanız para aktarma işlemini ücretsiz ve hızlı bir şekilde yapabilirsiniz.

Nasıl para aktarabilirim? Sorusunun cevabı ise aşağıdaki görseldeki gibidir. Burada dikkat edilmesi gereken en önemli konu, hesap sahibi ile banka havalesi yapan kişinin aynı kişiler olması gerektiğidir. Aksi takdirde paranız hesabınıza geçmeyecektir.

 1. Adım Paranızı Aktarın

Paranızı aktarmak için Binance Transfer butonunu tıklamanız yeterli olacaktır. Paranız bir sonraki aşamada hızlı bir şekilde Binance hesabınıza geçiş yapar.

algo coin nasıl alınır

 1. Adım Algo Ekranına Giriş Yapın

Binance Global adresini ziyaret ederek üst kısımda bulunan Piyasalar bölümünü tıklayın. Sonrasında görselde yer alan 2. Bölümde olduğu gibi Algo yazarak Algorand coini bulun ve üzerine tıklayın. Bir sonraki sayfada Algo’nun adresine geçiş yapacaksınız.

algo coin hangi borsalarda

 1. Adım Alım Satım Ekranı

Bir sonraki adımımız alım satım ekranıdır. Binance borsasında profesyonel kişiler ve yeni başlayanlar için profesyonel ve klasik alım satım ekranları bulunur. Bu konuda biraz araştırma yapmanızı ve videolar izlemenizi tavsiye ederiz. Alım satım ekranları limit ve piyasa emirleri olmak üzere iki farklı emirle çalışır. Bu iki emir içinde farklı coinler ve piyasa hacimleri ön plana çıkarılabilir.

Alım Satım Konusunda Şunlara Dikkat!

Kesinlikle acele etmeyin! Coin borsalarında en büyük kayıplar hep panik alımı ve panik satışı işlemleri sonrasında olur. Genellikle normal borsalarda olanın aksine ani yükseliş ve düşüşler yaşanabildiği için sorunlar ortaya çıkabilir.

Bu sebeple basit grafik okuma videoları, genel alım – satım bilgilendirmeleri ve yorumları okumanızı tavsiye ederiz. Aksi takdirde zorluk yaşayabilirsiniz.

ALGO Coin Yorumları

Algo, kripto paralar söz konusu olduğunda kelimenin tam anlamıyla merkezsiz yapıya sahip en dikkat çekici coindir. Şimdi diyeceksiniz ki, diğer coinler merkeze sahip mi? Aslında coinlerin büyük bir kısmı da aynı algo da olduğu gibi merkezsiz olsa da algonun en temel hareket amacı bu merkezsiz hareketidir. Dolayısıyla uzun vadede algonun bu mantıklı hareketinin daha da ön plana çıkacağını söylemek yanlış olmayacaktır.

Bize göre  Algo, başarılı  bir fikir, muhteşem bir matematik zekası, uzun vadeli dikkat çekici bir yatırım olarak ön plana çıkıyor.

ALGO Coin Geleceği

Tutarlı harcama, merkezi olmayan yapısı, ölçeklenebilir olması ve hızlı olması Algo’yu bir adım öne çıkarmaktadır. Özellikle yabancı kaynaklarda dünyanın en önemli kripto paraları sıralamasında Algo’yu gelecek vaat edenler arasında görmek mümkün olmaktadır.

İçeriğimizin başında da değindiğimiz gibi Algo muhteşem bir fikir olarak ön plana çıkmış olsa da bu fikrin iyi bir şekilde yönetilmesi şarttır. 2020 yılının sonuna kadar fikrin mantıklı bir şekilde yönetildiğini gördük. Şu an için ekonomik bir duraklama yaşadığını söylemekte yanlış olmayacaktır.

Yukarıda algo coin nasıl alınır, algo coin hangi borsalarda gibi soruların yanıtlarını vermeye çalıştım. Sizde içeriği beğendiyseniz arkadaşlarınızla paylaşabilirsiniz. Beraber ilerleyen dönemlerde Algo’nun nasıl bir yol izleyeceğini hep beraber göreceğiz.

Paylaşmak Önemsemektir!

Yorum yapın