SXP Coin Nasıl Alınır? Hangi Borsalarda Var? TAM REHBER!

Kripto paralar söz konusu olduğunda akıllara genellikle herhangi bir merkeze bağlı olmayan, alım satımı borsalar aracılığıyla yapılan ve dönüştürülmesi nispeten zor olan coinler gelmektedir. Ülkemizde ise yaygın kanı bu coinlerin sadece yatırım amacıyla alınıp satılabildiği yönündedir. Oysa ki, blok zincir üzerinde son derece başarılı projeler ve nakit çevrim çalışmaları da ön plana çıkmaktadır. Örneğin SXP coin bütünüyle para transferi konusunda ortaya çıkan sorunlara ilaç olmaya çalışmaktadır.

Kripto para birimi söz konusu olduğunda akıllara gelen ticaret, iletişim yada veri gizliliği gibi konuları farklı bir noktaya taşıyarak anlık olarak nakde çevrilebilir varlık olarak tanımlanabilir. Tabii ki bu oldukça yorucu ve uzun bir süre olarak dikkat çekmiştir. Günümüzde hali hazırda SXP Coin bu özelliğinden dolayı tercih edilmekte ve pek çok farklı projede kullanılmaktadır. Bu yazımda size SXP coin nasıl alınır? SXP coin hangi borsalarda var gibi soruların yanıtlarını vermeye çalışacağım.

SXP Coin Nedir?

En basit tanımıyla SXP coini, coin ve para birimi değişiminde kullanılan bir proje olarak düşünmek yanlış olmayacak. Swipe ismine sahip olan SXP Visa alt yapılı bir banka kartı ile kullanılabilir.

Swipe ile Visa İş Birliği

Swipe Visa ile iş birliği yaparak USD ve SXP arasında güncel kur üzerinden alışveriş yapılmasına imkân sağlamıştır. Son dönemlerde atılan adımlar ile birlikte SXP ile diğer coinlerin alım satım işlemleri de yapılmaktadır.

Özellikle Amerika Birleşik Devletlerinde bulunan bizdeki bankamatik mantığı ile çalışan coin alım ve bozum işlemleri yapabileceğiniz atm.lerde de kullanılmaktadır. Bu özelliği ile Swipe için benzer coinler arasında para alışverişi yapma imkanı sunduğunu söyleyebiliriz.

SXP Coin Yakılıyor mu?

Piyasaya sürüldüğü ilk zamanlarda aralıklarla yakımının gerçekleştirileceği söylenmiştir. 2019 yılında halka arz edilen SXP tokenin, 9. Ay sonunda on milyon adeti yakılarak arz miktarı düşürülmüştür. Hali hazırda ciddi anlamda alıcı bulmaya başlayan tokenin değerinin yükseldiğini söylemek yanlış olmayacaktır. Yine de bu token için hak ettiği değerin ciddi anlamda altında işlem gördüğünü de belirtmek  gerekmektedir.

SXP Coin Hangi Borsalarda Var?

Sadece coinmarketcap verilerine baktığımız zaman, 100’ün üzerinde borsada listelendiğini görüyoruz. Bunların büyük bir kısmının ise alt borsaları bu listeye dahil edilmemektedir. Aynı zamanda Visa başta olmak üzere pek çok büyük finans kuruluşu da rezerv olarak SXP bulundurup, alım satım işlemlerini desteklemektedir. Orta – uzun vadede gerek Türkiye gerekse tüm dünya borsalarında listelenmeyen bir borsa kalmayacağa benzemektedir. Bunun en temel nedeni ise kripto para birimleri söz konusu olduğunda ayrıcalıklı bir noktada yer alıyor olmasıdır. Bundan hareketle SXP coini bütün borsalarda görebileceğimizi söyleyebiliriz.

Hali hazırda sxp coin ile ilgili genel bililere şu şekilde değinmek yanlış olmayacaktır. Piyasa değeri 3 milyar Türk lirasının üzerindedir. Son 24 saat içerisindeki hacmi ise 2 milyar Türk lirasına yakındır. Bazı kriz dönemlerinde SXP Coinin pek çok coinde olduğu gibi USD – BTC paritesine bağlı olarak hareket ettiğini de belirtmek gerekmektedir.

 • Binance
 • Bithumb
 • FTX
 • io
 • Huobi Global
 • KuCoin
 • Coinone
 • Poloniex
 • Uniswap (V2)
 • Bittrex
 • Bitstamp
 • Binance TR
 • MEXC
 • LBank
 • ProBit Global
 • WazirX
 • Tokocrypto
 • Indodax
 • BitGlobal
 • Upbit
 • Mandala Exchange
 • Bitrue
 • BitMart
 • Bitvavo
 • Biswap

Güvenilir borsaların detayına ulaşmak isterseniz bitcoin siteleri yazımızı inceleyebilirsiniz.

SXP Coin Nasıl Alınır?

Yukarıda 50’nin üzerinde borsa listelemesi yapılmıştır. Bu borsaların büyük bir kısmı hacmen oldukça büyük adreslerden oluşur. Ülkemizde ve dünyada en fazla Binance Global tercih edildiği için alım satım işlemleri ile ilgili bilgilendirmeyi yine Binance adresi üzerinden yapmaya çalışacağız. Hazırsanız adım adım SXP Coin nasıl alınır? Sorusunun cevabına yer verelim.

 1. Adım Binance Global Adresine Üye Oluyoruz

Hali hazırda bir üyeliğiniz varsa giriş yapabilirsiniz. Aksi takdirde buraya tıklayarak üye olabilirsiniz. Burada verdiğiniz bilgilerin doğru ve güncel olması önemlidir. Binance ile Trbinance adreslerini birbirine bağlayacağımız zaman sorun yaşayabilirsiniz.

 1. Adım TrBinance Adresine Giriş Yapıyoruz Yada Üye Oluyoruz

Bu adımda da Trbinance adresine giriş yaparak para ekliyoruz. Yapacağımız işlem son derece basittir. TrBinance ile anlaşmalı olan bankalara 7 gün 24 saat, diğer bankalara ise mesai saatleri içerisinde para ekleyebiliyoruz.

 1. Binance Adresimize Para Aktarıyoruz

Trbinance ile Binance arasında paralarımızı aktarıyoruz.

sxp hangi borsalarda

 1. Adım SXP Alım Satım Ekranına Giriş Yapıyoruz

Öncelikle yukarıda bulunan piyasalar bölümüne tıklıyoruz. Sonra aşağıda gelen arama bölümüne SXP yazıyor ve SXP’nin ekranına geçiş yapıyoruz. Daha sonrasında ise klasik yada gelişmiş alım satım ekranlarından alım satım işlemine başlıyoruz.

sxp coin

SXP Coin Yorumları

SXP coin hakkında son dönemlerde yapılan ve geçmiş yıllarda yapılan yorumları iki farklı başlık altında incelemek faydalı olacaktır. Çünkü SXP Coin belli bir noktaya ulaşıncaya kadar pek çok yatırımcı bu projenin başarısız olacağını düşünüyordu. Günümüzde ise gerek alt yapısı gerekse başarıları söz konusu olduğunda SXP coinin oldukça yüksek bir potansiyele sahip olduğunu söyleyebiliriz. Günümüzde SXP coin işlemleri bakımından oldukça yüksek bir potansiyele sahip olmaktadır.

Düşüş Trendinde Yolculuk

Yine de şu an için hali hazırda SXP Coinin düşüş trendinde yoluna devam ettiğini belirtmek yanlış olmayacaktır. Özellikle BTC – SXP paritesinde yapılan işlemler yatırımcısının pek yüzünü güldürmemektedir. Bu sebeple yapılan yorumlarda uzun vadeli bir yatırım aracı olarak ön plana çıktığını söylemek yanlış olmayacaktır.

Bir de hali hazırda SXP coinin mevcut yatırımcı özellikleri ile ilişkilerine göz atmak gerekir. Sadece alım satım işlemleri ile alakalı değil, aynı zamanda yoğun finans kuruluşları tarafından yapılan alım ve satım işlemlerinin de bu coinin değerini dalgalandırdığı bilinir.

SXP Coin Geleceği

Biraz önce de altını çizdiğimiz üzere SXP coin orta uzun vadeli bir coin olmaktan çıkmıştır. Destek ve direnç noktalarına göz attığımızda bu coini uzun vadede satın almayı deneyebilirsiniz. Yine de bu coinin çok ciddi bir projesi olduğu ve bu projenin oldukça büyük şirketlerin merceğinde olduğunu unutmamalı.

Özet olarak: SXP coin oldukça başarılı ve gelecek vaat eden bir coindir. Bu coinin geleceğine göz atmak ve yarını hakkında daha detaylı bilgi sahibi olmak için kaliteli ve başarılı alt yapısına bakmak gerekir. Uzun vadede kesinlikle yatırımcılarını üzmeyecektir. Yalnız kısa vadede yatırım yaparken iki kere düşünmenizi tavsiye ederiz. Aynı şekilde yapılacak ciddi bir yatırım ile birlikte bir anda rüzgar tersine dönebilir ve bu coin ivmelenme yaşayabilir. SXP coin nasıl alınır SXP coin hangi borsalarda var gibi soruları yanıtlamaya çalıştım. Sizler de içeriğimi beğendiyseniz arkadaşlarınızla paylaşabilirsiniz!

Paylaşmak Önemsemektir!

Yorum yapın