SNX Coin Nasıl Alınır? Hangi Borsalarda Var? TAM REHBER!

Kripto para birimlerinin öneminin giderek arttığı günleri yaşıyoruz. Bu tarz, blok zincir ögeleri söz konusu olduğunda farklı fikirler ve farklı projeler yatırımcılar tarafından değerlendirilmektedir. Her ne kadar son dönemlerde piyasaya tanıtımı yapılan blok zincir projeleri hep farklı fikirlere sahip olduklarını belirtmiş olsalar da aslında temelde hareket alanlarının aynı olduğunu söylemek mümkündür.

İstisnaları yok mu? Tabii ki var. Örneğin Synthetix (SNX) bu farklı istisnalardan bir tanesi olarak dikkatleri üzerinde toplamaktadır. Binance listelenmesinden sonra yatırımcıların dikkatini üzerine çekmeyi başaran bu coinin ne olduğu ve nasıl bir yol haritası çizdiğini hep birlikte değerlendireceğiz. SXP coin nasıl alınır? SXP coin hangi borsalarda var gibi soruların yanıtlarını vermeye çalışacağım. Hazırsanız başlayalım.

SNX Coin Nedir?

SNX coin, sentetik varlık transferine olanak sağlayan ve herhangi bir merkeze bağlı olmayan bir kripto para birimidir. Burada birden fazla bilinmeyen karşımıza çıkmaktadır. Öncelikle sentetik varlık nedir? Bu sorunun cevabına yer verebiliriz.

Sentetik varlık; onlarca farklı tanımı yapılabilen, en temelde likidite karşılığı olan elde tutulması gerekli olmayan ürünlere verilen isimdir. Örneğin, fiziki altın bir sentetik varlık değildir. Yalnız altını bilgisayar ortamında bankadan satın alıyorsanız o zaman sentetik bir varlık haline gelir.

Synthetix (SNX) tam da bunun gibi sentetik varlıkların transferi konusunda ön plana çıkan bir proje olarak dikkatleri üzerinde toplamaktadır. SNX benzer coin projelerinden farklı olarak limiti olmayan likidite havuzu ile dikkat çeken bir projedir. Bu sayede yatırımcıları hızlı bir şekilde bu coin projesinden destek alırken coinlerinin değeri de gün geçtikçe artmaya devam eder.

SNX Coin Hangi Borsalarda Var?

Snx yüzlerce farklı borsada işlem gören bir kripto para birimidir. Günümüzde onlarca farklı ülkede yüzlerce farklı borsadan SNX alım satım işlemini açmanız mümkün olabilir. Yine de hacimlerine bakılacak olursa Coinmarketcap adresinin bu proje hakkında detaylı bilgilendirmesini sizin için bir araya topladık. Daha detaylı bilgi sahibi olmak ve farklı projelere hızlı bir şekilde ulaşmak için sizde coinmarketcap adresi üzerinden borsaların hacimlerine göz atabilirsiniz. Kısaca hacimlerine göre  aşağıdaki listede yer alan borsalarda sık sık işlem gördüğünü belirtebiliriz. Kripto borsaları hakkında detaylı bilgi almak istiyorsanız en iyi bitcoin siteleri yazımızı inceleyebilirsiniz.

 • Binance
 • Coinbase Exchange
 • Huobi Global
 • Bithumb
 • FTX
 • KuCoin
 • Gemini
 • Bybit
 • Kraken
 • Poloniex
 • Bitfinex
 • Bitstamp
 • Uniswap (V2)
 • Bittrex
 • Coinone
 • Liquid
 • OKX
 • LBank
 • Uniswap (V3)
 • Phemex
 • MEXC

SNX Coin Nasıl Alınır?

Bütün borsalarda aşağı yukarı aynı şekilde işlem yapılır. Yukarıda listesine yer verdiğimiz borsalardan bir tanesinde SNX coini hızlı bir şekilde almanız mümkün olacaktır. En fazla Binance Global tercih edilip kullanıldığı için sizinle Binance üzerinden nasıl alım satım işlemini yapacağınızı detaylı bir şekilde göstermek istiyoruz.

 1. Adım Binance Global Adresine Üye Olun

Eğer bir üyeliğiniz varsa oturum açarak alım satım ekranına gelebilirsiniz. Yoksa buraya tıklayarak üye olabilirsiniz. Burada önemli olan nokta ilk kez üye oluyorsanız verdiğiniz bilgileri doğru bir şekilde veriyor olmanızdır. Aksi takdirde KYC doğrulaması yaparken sorun yaşayabilirsiniz.

 1. Adım Trbinance Adresine Giriş Yapın

Binance Global adresine üye olup giriş yaptıktan sonra trbinance adresinde oturum açmanız yeterli olacaktır. Sonrasında para aktarma sayfasına giriş yapın.

Üst kısımda bulunan Yatırma sekmesine tıkladıktan sonra, aşağıda bulunan Akbank, Fibabanka, Vakıfbank ve Ziraat Bankası’na 7 gün 24 saat havale yapabilirsiniz. Diğer bankalar ise EFT saati içerisinde aktarma işlemini yapmanıza müsaade etmektedir.

Önemli: Bazı bankalar FAST dahilinde para göndermenize onay vererek mesai saatleri dışında da para aktarabilir.  Yalnız bu konuda tüm bankalar her yapılan işlemde aynı saatte paranın hesaba geçeceğinin garantisini vermemektedir. O sebeple dikkat etmenizi tavsiye ediyoruz.

 1. Adım Binance Transfer

Trbinance adresine para aktardıktan sonra sol tarafta bulunan Binance Transfer bölümünü ziyaret etmeniz yeterli olacaktır. Paranızın trbinance adresinden binance adresine transfer olması için iki hesabın birbirine bağlı olması gerekmektedir. Bu işlemin tamamlanması için aynı tarayıcıda oturum açılmış olması yeterli olacaktır.

Yatırıma ekranında sol tarafta bulunan Binance Transfer bölümünü tıklamanız yeterli olacaktır. Sonrasında ise hesabınıza doğrudan para aktarımı gerçekleşecektir.

 1. Adım SNX Coin Ekranına Giriş

Son adım olarak Binance adresinde önce piyasalara, sonra gelen ekranda SNX yazısını yazarak ilgili ekrana giriş yapabilirsiniz. Ardından SNX alım satım ekranı açılacaktır. Dilerseniz klasik alım satım işlemini gerçekleştirebilir, dilerseniz de gelişmiş alım satım işlemine geçiş yapabilirsiniz. Tercih tamamen size kalmıştır.

SNX Coin Yorumları

Aslına bakılırsa sentetik varlık konusu çok uzun süredir tartışılan bir konudur. Uzun vadede çoğu fiziki varlık yerini sentetik varlıklara bırakacaktır. Bu konuda yapılan yorumlar ve görüşler bulunmaktadır. SNX coin ise  bu tarz bir sentetik varlık projesinin başlangıcı olarak kabul edilir. Her geçen gün yeni bir projenin ön plana çıktığı günümüz dünyasında SNX coin bu konuda ciddi anlamda farklı bir ürün olarak dikkatleri üzerinde toplamaktadır.

Zaten ilgili coin hakkında yapılan yorumlara göz attığımız zaman hızlı bir şekilde coinin hedefini tutturmaya devam ettiğini ve yakın gelecekte de bu hedeflerini birer birer yakalayacağını görebiliyoruz. Orta uzun vadede yapılan olumlu yorumların ise gelecek için bize neler söyleyeceğini zamana bırakmak gerekmektedir.

SNX Coin Geleceği

Büyük kripto para forumlarında ve youtuberların analizlerine baktığımız zaman SNX coinin farklı bir yorum olduğunu görmek mümkün olmaktadır. Gelecekte bu coinin daha fazla konuşulacağını düşünüyoruz. Zaman içerisinde her geçen gün daha yoğun bir şekilde alım yapılacağı ön görülmektedir.

Ne Zaman Artmaya Başlar

SNX coinin artışı biraz da arlık algısı ile alakalıdır. Her ne kadar sentetik varlık algısı yavaş yavaş oturmaya başlıyor olsa da günlük hayatta aktif olarak kullanılmamaktadır. Bu sebepledir ki, SNX coin benzeri coinler hala ön plana çıkan gerçeklikten çok uzaktadır.

Bu sebeple SNX coine yatırım yapmak isteyen kişiler bu coini biraz daha ellerinde tutmayı deneyebilir. Aslına bakılırsa genel olarak yapılan yatırımları fazlasıyla hak ettiğini ve hızlı bir şekilde yükseldiğini söyleyebiliriz.

Geleceğin En Önemli Coini

Bu coin hakkında uzunca bir dönem bu cümle kurulmaktaydı. SNX coinin geleceğin en önemli coinlerinden bir tanesi olduğunu düşünen bir kitlenin varlığını biliyoruz. Bu yazımızın başından beri altını çizdiğimiz sentetik varlık anlayışı ile doğrudan alakalı bir konu başlığıdır. Bekleyip hep birlikte ilerleyen dönemlerde bu coinin nasıl bir yol izleyeceğini göreceğiz. Şimdilik iki ileri iki geri şeklinde klasik coinlerle birlikte hareketini sürdürmektedir. Yine de ilerleyen dönemlerde bizi şaşırtacak mı? Yoksa sabit bir şekilde hareket etmeye devam mı edecek? Bunu hep birlikte bekleyip göreceğiz… SNX coin nasıl alınır, SNX coin hangi borsalarda var gibi konulara değinmeye çalıştım. Beğendiyseniz arkadaşlarınızla paylaşabilirsiniz.

Paylaşmak Önemsemektir!

Yorum yapın