UNFI Coin Nasıl Alınır? Hangi Borsalarda Var? TAM REHBER!

Kripto para borsası söz konusu olduğunda, farklı projelerde onlarca hatta yüzlerce farklı proje dikkat çeker. Bu projelerin büyük bir kısmı kısa süre içerisinde popülerliğini kaybedecek olsa da, bazıları oldukça uzun vadeli yatırımlara da ev sahipliği yapmaktadır. Hiç şüphesiz UNFI bu coinlerden bir tanesi olarak dikkatleri üzerinde toplamaktadır. Defi gelişimi odaklı olarak kurulmuş bir projedir.  Bu yazımızda UNFI nasıl alınır? hangi borsalarda var gibi soruları yanıtlayacağız. Unfi hakkında bilgilendirme yapmadan önce Defi proje nedir? sorusunun cevabına da değinelim.

DeFi Nedir?

Defi projeler, en basit tabiri ile herhangi bir merkeze bağlı olmayan projelerdir. Salt haliyle blok zincirin temelini oluşturur. Her ne kadar pek çok kripto paranın üreticisi ve araçları varlığını sürdürüyor olsa da söz konusu olan Defi projeler olduğunda bir sahiplikten söz etmek mümkün olmamaktadır.

Yalnız DeFi projelerinde farklı hizmet seçeneklerine göre ayrıldığı unutulmamalıdır. Özellikle, tek başına herhangi bir işlem yapamayacak olması, başka token ve coinlerle iş birliğine uzak olması yada herhangi bir sınırı olmaması gibi seçenekleri bulunur.

UNFI Coin Nedir?

UNFİ yani Unifi Protocol tam da böyle bir konuda çözüm getirmeyi amaçlamaktadır. Unfı sayesinde uzun vadede hızlı ve kesintisiz bir şekilde işlem görülmesi, herhangi bir aracının bulunmaması, manipülasyon ortamının olmaması, stabil kontratların varlığı, kısaca akla gelen her türlü avantajı bir arada barındırması nedeniyle kullanılabilen bir coin olarak ön plana çıkar.

Unfi sahipleri, kripto para transfer konusunda gerçek kişilerle rekabet eder. Bu da ciddi anlamda rakamların değişmesinin önüne geçilmesi anlamına gelir. Genellikle başka projelerden etkilenen özellikleri farklılaşan ve hızlı bir şekilde değer kaybeden diğer token yapıları yerine daha stabil bir tokendir.

UNFI Coin Hangi Borsalarda Var?

Unfi Coin, Binance Global ve iş ortakları başta olmak üzere dünyanın en büyük coin borsalarında işlem görür. Bunun dışında 100’ün üzerinde ülkede irili ufaklı pek çok borsada da alım satım işlemi yapılmaktadır.  Bu konuda listemizi kalabalık tutup, kafa karışıklığına neden olmamak için mümkün olduğunca sade bir biçimde listeleme yapmaya çalıştık. Ayrıca kaliteli kripto borsalarının detayları için bitcoin siteleri yazımızı inceleyebilirsiniz.

 • Binance
 • Coinbase Exchange
 • io
 • Huobi Global
 • KuCoin
 • Poloniex
 • MEXC
 • PancakeSwap (V2)
 • PancakeSwap
 • Tokocrypto
 • Mandala Exchange
 • Bitrue
 • CoinDCX
 • Bibox
 • Pionex
 • LATOKEN
 • Hoo
 • Hotbit
 • Hotcoin Global
 • Jubi
 • BingX
 • Mexo Exchange

UNFI Coin Nasıl Alınır?

Alım satım işlemi son derece basittir. Ülkemizde ağırlıkla Binance Global adresi tercih edildiği için biz aşağıdaki anlatımımızda Binance Global üzerinden örneklendirme yaptık. Yalnız diğer borsalar için de alım satım işlemi aynı şekilde ilerlemektedir.

 1. Adım Binance Global’e Giriş Yapın

Bir hesabınız varsa doğrudan hesabınıza giriş yapabilirsiniz. Hesabınız yoksa, şimdi kayıt ol butonuna tıklayarak kayıt olma ekranına giriş yapabilirsiniz. Binance adresine para aktarmak için Trbinance üyeliği de gereklidir. Bunu aşağıdaki adımlarda anlattık. Bir de Binance anlık olarak hediye ve ödüllerden yararlanmanız amacıyla KYC doğrulaması yapılmasını da ister. Bu doğrulamaları yaparak daha rahat bir şekilde ödül yaparak sadece KYC yapanlar için, verilen avatanjlardan da yararlan

 1. Adım TrBinance İle Para Göndermek

İkinci adımda Trbinance adresinde oturum açın yada hesabınız yoksa kayıt olun. Sonra bakiye ekle bölümünü tıklayarak kendi adınıza açılan hesaptan havale yada eft yapın.

unfi coin nasıl alınır

 1. Adım TrBinance ile Binance Arası Para Transferi

TrBinance hesabınıza bakiye ekledikten sonra sol tarafta bulunan Binance Transfer bölümünü tıklayarak paranızı Binance hesabınıza aktarın.

Özellikle Trbinance hesabında paranızın hesabınıza geçmesi için kimlik bilgilerinizi doğru yazmanız önemlidir. Gönderici hesabı ile binance hesabındaki bilgiler tutmazsa para hesaba geçmez. Bu sebeple öncelikle gönderici hesabının doğru yazılması gerektiğinin altını çizelim. Sonrasında ise paranızı binance hesabınızla ilişkilendirmeniz gerekmektedir. Bu iki hesabı ilişkilendirmek için iki hesabında aynı tarayıcıda açık olması yeterli olacaktır. Aşağıdaki işlemde bahsettiğimiz adımları takip ederseniz sorunsuz bir şekilde paranız aktarılmış olur.

unfi coin nereden alınır

 1. Adım Binance Üzerinden Alım Satım Ekranına Giriş Yapın

Üst kısımda bulunan Piyasalar bölümüne tıklayarak arama bölümüne UNFI yazın, daha sonrasında alt kısımda bulunan, UNFI coine tıklayın ve klasik yada gelişmiş alım satım deyin.

 1. Adım Alım Satım Ekranı

Son adımda artık alım satım işlemine başlayabilirsiniz. İşlem artık son derece basittir. Unfi ekranına giriş yaptıktan sonra almayı düşündüğünüz kadar miktarla birlikte alım işlemini tamamlamanız yeterli olacaktır. İşlem de grafiklere göre uygun fiyat aralığına geldiğinde alım işlemi tamamlanır.

alım satım ekranı

Gelişmiş Alım Satım Nedir – Klasik Alım Satım Nedir

Binance, ileri seviyede alım satım yapan kişilerin farklı adreslerde grafiklerle uğraşmaması için gelişmiş alım satım ekranı da sunar. Bu ekranı takip ederek analiz oluşturabilir ve daha detaylı bir şekilde coinlerin hareketlerini inceleyebilirsiniz.

Doğrudan alım satım işlemi yapıp ekstra olarak zaman kaybetmek istemiyorsanız da klasik alım satım işleminden destek almanız yeterli olacaktır. Bu ekran daha çok, anlık alım satım yapmak isteyen kişiler, uzun vadeli yatırımcılar ve önceden analiz yapılan coinler için tercih edilir.

UNFI Coin Yorumları

Genellikle yabancı (özellikle Amerika Birleşik Devletleri) forumlarında yer alan ve bilgi sahibi olan kullanıcılarının bu coin hakkında ki yorumlarını bir araya topladık. Özetle ortak kanı; UNFI coinin uzun vadede etkili bir coin olduğu ve daha fazla kişi tarafından destekleneceğini gözler önüne sermektedir. Yorumları genellikle olumlu olsa da kısa vadeli düşünceler yerine UNFI coini uzun vadeli olarak ele almanın daha mantıklı olduğunu söylemek yanlış olmayacaktır.

Bazı değerli yorumcularda UNFI benzeri pek çok proje olduğunu ve UNFI nin o projelerin arasında sıyrılabilecek alt yapıya sahip olmadığını gözler önüne sermektedir. Bu sebeple coin projeleri ve coinler hakkında daha detaylı araştırma yapmak ve grafiklerini incelemek mantıklı olacaktır.

Unfi’nin stabil bir harekete sahip olduğunu, Bitcoin – USD hareketlerinden ve Bitcoin hacminden kolay etkilendiğini de ekleyelim.

UNFI Coin Geleceği

Unfi geleceği umut veren bir coindir. İstikrarlı bir borsa politikası yürütür. Unfi sahipleri alım satım işlemlerinde rahat ederler. Bunun dışında farklı merkez coinler üzerinden doğrudan alım satım işlemi de yapılabilmektedir. Bu tokenin sahipleri aynı zamanda UNFI kaynaklı olarak pek çok ödüle sahip olabilirler. Bunlar arasında staking ödülleri ve diğer ödüller ön plana çıkar. Bu da hızlı bir şekilde UNFI’nin büyümesine katkı sağlar. Aynı zamanda tokenomik bakımdan yenilik olarak tanımlanan bir ödül sistemi de bulunmaktadır.

Sonuç Olarak UNFI

Gelecek vaat eden coinler arasında sıralanabilir. Güçlü bir coindir ve bugününün geleceği ile kıyaslanmaması gerekmektedir. Doğru adımlar atılırsa mevcut hayran kitlesinin artarak yükselen bir grafik çizeceğini ön görebiliriz. Başka bir deyiş ile UNFI uzun vadede yatırımcısını üzmeyecek gibi görünmektedir.

Yalnız burada şu konuya özellikle dikkatinizi çekmek isteriz: DeFi projeleri, çok ucu açık konulardır. Bazı projeler uzunca bir süre hak ettiği değeri bulamazken bazılarının popülerleşmesi son derece kısa sürebilir. Bu sebepledir ki, popüler projeleri ve DeFi projelerini uzun vadeli olarak değerlendirmek sizin için daha faydalı olacaktır. UNFI coin nasıl alınır, hangi borsalarda var gibi soruları yanıtladım. Umarım beğenmişsinizdir.

Paylaşmak Önemsemektir!

Yorum yapın