Binance Güvenilir Mi? (Binance Hakkında En Önemli Bilgiler!)

Söz konusu kripto para borsaları ve kripto para birimleri olduğunda akla gelen ilk şirketlerden biri her zaman Binance’tır. Dünyanın en büyük kripto para borsası olmayı başaran Binance, dünyanın her ülkesinden kullanıcılara açıktır. Aynı zamanda bazı ülkelerde, yerel borsa versiyonlarıyla da kullanıcılarına hitap eder. Öte yandan birçok kişi Binance güvenilir mi? sorusunu merak ederek yatırımlarını korumak için en doğru yolu araştırıyor.

Kripto para hacminin %70’inin Binance üzerinden yapıldığını biliyor musunuz? Güvenilirliği ve işlem hacmiyle ön plana çıkan Binance, kullanıcılarına sayısız avantaj sunuyor. Binance’a dakikalar içinde üye olarak piyasa takibi yapabilir ya da kripto para al/sat veya transfer işlemlerine başlayabilirsiniz!

Dünyanın en büyük borsası Binance’ye üye olmak için burayı tıklayın!

Binance Nedir? Hangi Ülkenin?

2017 yılında faaliyetine başlayan Binance, Çinli Changpeng Zhao (CZ) tarafından kurulmuştur. Kuruluşunun bir sene sonrasındaysa işlem hacmi açısından dünyanın en büyük kripto para borsası olmayı başarmıştır. Üstelik 2022 itibariyle de en büyük kripto para borsası olma özelliğini taşıyor.

Binance, Çin’de kurulmuştur ancak Çin’in kripto paralarla ilgili düzenlemelerinden hemen önce Japonya’ya taşınmıştır. Günümüzde ana ofisi Malta’da bulunur. Ayrıca dünyanın farklı bölgelerinde merkezler açarak tek bir düzenleyiciye göre gerçekleştirilebilecek sınırlamaları önlemiştir.

Binance, 500’ü aşkın kripto para biriminin ticaretini yapmanıza olanak tanır. Bu sayı, dünyadaki tüm borsalardan daha fazladır. Ayrıca sadece transfer ya da ticaret hizmeti sunmaz. VISA tarafından desteklenen banka kartı ya da kripto para tasarruf hesabı gibi hizmetlere sahiptir.

Binance Güvenilir Mi?

110 milyonu aşkın kullanıcı sayısı, en yüksek işlem hacmi ve üstün teknolojisiyle Binance, en güvenilir kripto para borsaları arasında ilk sırada yer alır. Kullanıcıların güvenliğini sağlamak için

 • İki faktörlü kimlik doğrulaması,
 • Cihaz kısıtlaması ve cihaz yönetimi,
 • Adresi beyaz listeye ekleme,
 • 7/24 yerel dilde destek,

Yöntemlerini kullanılır. Aynı zamanda Binance kullanıcıların yatırım ve birikimlerini güvenilir halde tutmak için SAFU fonunu kurmuştur. Fon sayesinde olası hack ya da siber saldırılarda kullanıcıların kaybı SAFU fonundan karşılanacaktır.

2018 yılında kurulan SAFU ile her komisyonun %10’u fona ayrılmaya başlandı.

Binance, dünyanın en fazla tercih edilen kripto para borsası olması nedeniyle yüksek güvenlik önlemlerine sahiptir. Ayrıca sigorta fonuna sahip olan nadir borsalar arasında yer alır.

Binance Hacklendi Mi?

Binance, 2019 Nisan ayında 40 milyon dolarlık bir siber saldırıyla karşı karşıya gelmiştir. Saldırının ardından yetkililer, para yatırma/çekme işlemlerini durdurmuş ancak ticaretin devam etmesini sağlamıştır.

Nisan 2019’daki saldırının ardından Binance, kullanıcıların çalınan yatırımlarını birkaç gün içinde eksiksiz olarak iade etmiştir. Bu da Binance’ın dünya genelinde güvenirliğinin artmasını sağlamıştır. Siber saldırıyı gerçekleştiren kişiler yine aynı ay içinde yakalanmış ve daha sonra Binance herhangi bir siber saldırıda kayıp yaşamamıştır.

Binance ile Kimlik Bilgilerini Paylaşmak Güvenli Mi?

Binance ile kimlik bilgilerini paylaşmak güvenlidir ve kullanıcılara ait tüm bilgiler soğuk cüzdanlarda depolanır. Bununla birlikte uluslararası ve yerel borsaların tamamı kimlik bilgileriyle kullanıcıları doğrulamak zorundadır.

Kripto para birimlerinin takip edilemez oluşu kara para aklama ve vergi kaçakçılığı gibi durumların yaşanmasına sebep oldu. Dolayısıyla en iyi ve en güvenilir kripto para borsaları kimlik bilgileriyle kullanıcıları eşleştirmeli. Aynı zamanda kimlik bilgilerinizi paylaşmadığınız takdirde para yatırma/çekme işlemlerinde sorun yaşayabilirsiniz.

Binance, güvenilir kripto para borsası olarak ön plana çıksa da yatırımlarınız ve birikimleriniz için ekstra güvenlik önlemlerine başvurabilirsiniz.

Dünyanın en büyük kripto para borsalarından yerel borsalara kadar her platform zaman zaman siber saldırılara maruz kalabiliyor. Bu nedenle araştırmanız dahilinde en iyi ve en güvenilir kripto para borsasını seçmeniz gerekir.

Binance Avantajları Nedir?

Birçok Türk kripto para yatırımcısı yerel borsaları tercih ederken geri kalan kısım ise uluslararası kripto para borsalarına güven duyuyor. Binance ise sunduğu avantajlar sayesinde diğer kripto para borsalarından bir adım daha önde.

İşte, Binance tarafından sağlanan avantajlar:

 • Ticaret veya yatırım için 500’ü aşkın dijital para birimi sunuyor,
 • Düşük komisyon ücretleri,
 • Hızlı, güvenilir ve 7/24 transfer imkanı,
 • Çok katmanlı güvenlik yapısı,
 • NFT Marketplace,
 • Kripto para birimi satın almak için farklı ve kolay yöntemler,
 • Yüzlerce kripto para çifti ve yerel para birimi ile işlem,
 • Amatör yatırımcılar için Binance Lite kullanımı,
 • İleri düzey yatırımcılar için gelişmiş grafikler,
 • Binance Pool ile madencilik avantajı,
 • Limit, stop-limit, marj ticareti, piyasa emri vb. işlem türlerini desteklemesi,
 • BNB sayesinde düşük komisyon ile işlem imkanı,
 • Kolay kullanıma sahip kullanıcı dostu mobil uygulama,
 • Kaldıraçlı işlem imkanı,
 • Türkçe canlı destek.

Binance Dezavantajları Nedir?

Kullanıcı dostu mobil uygulama, hızlı işlem ve düşük komisyon fırsatlarıyla dikkat çeken Binance, herkes için güvenilir dijital para işlemi sunuyor. Ancak Binance’ın en büyük dezavantajı amatör veya tecrübesiz yatırımcılar için karmaşık olabilmesi.

Birçok kullanıcı Binance’ı kullanırken zorluk yaşayabiliyor. Binance Lite versiyonunu öğrenmek de bazı kullanıcılar için uzun sürebiliyor. Fakat borsa ve dijital para birimleriyle ilgili temel bilgiye sahip olan kişilerin uygulamayı kolayca kullanabildiğini söylemek mümkün.

Binance Hakkında Bilinmesi Gereken Detaylar

En güvenilir kripto para borsası olarak ön plana çıkmayı başaran Binance, her kullanıcının faydalanabileceği ve kazanabileceği özelliklere de sahiptir. Aynı zamanda sektörün en yenilikçi borsası olduğunu da söylemek mümkün.

Binance ile birçok fırsatı ya da kampanyayı değerlendirebilirsiniz:

Staking

Kripto paraların cüzdanda kilitli kalması halinde kullanıcıların ödüllendirilmesi işlemine stake etmek ya da staking adı verilir. Kullanıcılar, belirli bir kripto parayı desteklemek ya da ödül kazanmak için Binance staking hizmetini kullanabilir. Ödül oranları, kripto para birimine göre farklılık göstermektedir. Ayrıca Binance, stake etmek için en fazla coin sayısına sahip olan platformlardan biridir.

Binance Akademi

Kripto para birimleri, blok zinciri, NFT vb. konularda yeniyseniz bu yönde kendinizi geliştirmek istiyorsanız Binance Akademi en güvenilir içeriklere sahiptir. Ayrıca platform ile ilgili detayları ya da kampanyaları da öğrenmenizi sağlar.

BNB Coin

Binance’ın kripto para birimi BNB coin ile daha düşük komisyon ve daha yüksek kazanç fırsatlarından yararlanabilirsiniz. BNB Coin yatırımcıları, Binance Loan ile kripto kredi başvurusu, BNB Stake, %40’a varan komisyon vb. alanlarda avantaj yaşar. Aynı zamanda BNB stake eden kullanıcılar, birçok ödül kazanabilir.

Binance Visa Card

Günlük hayatınızda kripto para birikimlerinizi harcamak için Binance Visa Card başvurusu yapabilirsiniz. Kart ile yapılan işlemlerde dijital para birimleri fiata dönüştürülür ve anında işlem tamamlanır. Binance Visa Card başvurusu Türkiye üzerinden de yapılıyor ancak henüz kullanımda değil. Önümüzdeki aylarda Binance Visa Card’ın Türkiye’de de aktif olması beklenmektedir.

Vadeli İşlem

Binance vadeli işlem ya da kaldıraçlı işlem, yüksek miktarda kazanmak isteyen kullanıcılar ve profesyoneller tarafından tercih ediliyor. Vadeli işlemler sayesinde short ya da long pozisyon alabilirsiniz aynı zamanda birçok coin için geçerlidir. Ancak diğer borsalarda olduğu gibi kaldıraçlı işlemlerin her zaman daha fazla risk barındırdığını da belirtmek gerekiyor.

Binance NFT Marketplace

NFT alım/satımı ya da ticareti için en güvenilir platformlar arasında Binance yer alır. Binance ile NFT satmak istediğinizde eserleriniz en geç 8 saat içinde onaylanır. Bununla birlikte gizemli kutu vb. ekstra ödüllere de sahiptir.

Farklı borsaları incelemek için en iyi bitcoin siteleri sayfamızı ziyaret edebilirsiniz.

Binance güvenilir mi? içeriğini aşağıdaki butonlara tıklayarak sevdiklerinizle paylaşabilir ve Binance hakkında en önemli bilgilere ulaşmalarını sağlayabilirsiniz!

Paylaşmak Önemsemektir!

Yorum yapın