Bitlo Güvenilir Mi? (Bitlo Yasal Mı? Bitlo Hakkında Merak Edilenler!)

Türkiye’nin en büyük kripto para borsaları arasında yer alan Bitlo, yerel borsadan işlem yapmak isteyenleri memnun etmeyi başarıyor. Bitlo’nun özellikle kullanıcı dostu mobil uygulaması ve düzenlediği kripto para eğitimleri ile ön plana çıktığını söylemek mümkün. Öte yandan birçok kullanıcı Bitlo güvenilir mi? sorusunu sorarak en güvenli platformu seçmeye çalışıyor.

Hazırsanız, Bitlo hakkında en önemli bilgileri beraber inceleyelim!

Bitlo Nedir?

Bitlo, otuzu aşkın coin seçeneğiyle alım/satım yapmanızı sağlayan yerel kripto para borsasıdır. Hakan Baş ve Mustafa Alpay tarafından kurulan Bitlo, 2018 Şubat ayında faaliyetine başlamıştır. Bitlo’nun diğer kripto para borsalarına göre en önemli avantajı, minimum tutar olmadan alım satım imkanı sunmasıdır.

Dünyanın en büyük borsası Binance’ye üye olmak için burayı tıklayın!

7/24 kripto para yatırım imkanı sunan Bitlo, kripto para ticareti veya kripto para saklama cüzdanı olarak kullanılıyor. Bitlo, Akbank, Vakıfbank, Ziraat Bankası ve Papara ile anlaşmalıdır. Akbank ve Papara müşterileri Bitlo cüzdanına 7/24 transfer yapabilir. Diğer banka müşterileriyse EFT saatleri içinde Bitlo hesabına transfer yaparken EFT saatlerinin dışında gerçekleştirilen para transferleri, sonraki ilk iş gününde tamamlanıyor.

Bitlo, Türk Lirası ile işlem yapmanıza olanak tanır. Bu sayede yatırım yapmak istediğiniz parayı dövize ya da kripto para birimine dönüştürmeden Bitlo hesabınıza gönderebilirsiniz.

Bitlo Güvenilir Mi?

Bitlo, kullanıcı güvenliğini sağlamak için iki faktörlü kimlik doğrulama ve sermaye çekim koruma sistemini kullanan en güvenilir kripto para borsaları arasında bulunur. Aynı zamanda kullanıcı bilgileri ve rezervler soğuk depolarda ve çevrimdışı olarak saklanmaktadır.

Bitlo, daha önce hacklenmeyen borsalardan biridir. Ayrıca kullanıcı güvenliği için çoklu imza sistemini kullanmaktadır. Bu sistem sayesinde hata veya saldırı kaynaklı oluşabilecek kayıplar minimuma indirilir. Yüksek güvenlik önlemlerine sahip olan Bitlo, detaylı kullanım hareketleriyle de hesabınızı yakından takip etmenizi sağlar.

Bitlo, kullanıcı güvenliği için gelişmiş teknolojileri kullanıyor:

 • Bütün cüzdanlar şifreli olarak korunur,
 • Kripto paraların küçük bir kısmı şeffaflığı korumak ve sağlamak için yarı soğuk depolarda saklanır,
 • Amazon tarafından sunulan CloudHSM sistemi kullanılıyor,
 • Kullanıcılar hesaba giriş yapılan IP adresi, tarih, saat, cihaz vb. bilgileri hesabım panelinden ayrıntılı olarak görüntüleyebilir,
 • Bitlo sunucuları, parmak izi tarama, silahlı koruma, retina tarama vb. sistemlerin kullanıldığı özel odalarda korunur,
 • İtibari paralar, Türkiye sınırları içerisinde hizmet veren bankalarda sigortalanmış olarak saklanıyor.

Bitlo, gelişmiş sistemleriyle üst düzey güvenilirlik sağlamayı amaçlıyor. Ancak kullanıcıların, diğer kripto para borsaları için geçerli olduğu gibi kendi araştırmaları doğrultusunda karar vermesi önemli.

Bitlo Yasal Mı?

Bitlo, Türkiye Cumhuriyeti kanunlarına uygun olarak hizmet veren yasal bir platformdur. Fakat bununla birlikte Türkiye’de tam anlamıyla düzenlenen ve denetlenen bir kripto para yasasının olmadığını da belirtmek gerekiyor.

Bitlo’yu kullanmak ve kripto para birimlerine yatırım yapmak yasal. Ayrıca Bitlo’ya para transferi yapmak gibi hizmetlerde yasalara uygun olarak gerçekleştiriliyor.

Bitlo, yerel bir platform olması sebebiyle T.C. yasalarına uygun olarak hizmet vermekle yükümlü. Bu bağlamda, şirket yasal uygunluklar için deneyimli bir ekiple çalıştığını belirtiyor. Fakat, olası maddi kayıplar için devlet güvencesinin bulunmadığını da söylemek gerek. Günümüzde Türkiye ve diğer ülkeler, kripto para borsalarında yaşanabilecek kayıplar için güvence sağlamıyor.

Bitlo Avantajları Nedir?

Kripto para borsası sayılarındaki artış, kullanıcıların en avantajlı platforma yönelmesiyle sonuçlandı. Her kullanıcı, en iyi kripto para borsası seçiminde farklı kriterleri esas alabiliyor. Örneğin, bazı kullanıcılar güvenilir kripto para borsalarına yönelirken bazı kullanıcılar düşük komisyon oranlarına önem verebiliyor.

Bitlo ise yerel ve uluslararası güvenilir kripto para borsaları arasından sıyrılmak için kullanıcılarına şu avantajları sunuyor:

 • Kullanıcı dostu mobil uygulama ve kolay ara yüz,
 • Düşük komisyon oranları,
 • Farklı yatırım ve ticaret oranları için üç seviye üyelik tipi,
 • 7/24 telefon ve online görüşme ile canlı destek,
 • İki faktörlü doğrulama ve soğuk depo,
 • Kolay kimlik doğrulaması,
 • 7/24 kripto para ticareti,
 • Farklı seviyedeki kullanıcılar ve kurumsal müşteriler için kripto para eğitimi.

Bitlo temel, ileri ve platinum olmak üzere üç farklı üyelik tipine sahiptir. Her bir üyelik seviyesinde günlük para yatırma/çekme limiti, komisyon oranı ve aylık BTC çekme oranları farklılık gösteriyor.

Bitlo Dezavantajları ve Eksileri Neler?

Bitlo, kullanıcılar için düşük komisyon oranları sunsa da bazı yatırımcılar için yetersiz kalabiliyor. Dolayısıyla avantaj ve dezavantajları bir arada değerlendirmek en iyi sonuca ulaşmanız için yardımcı olabilir.

Bitlo ile ilgili en önemli dezavantaj, coin çeşitliliğinin az olması. İleri seviye yatırımcılar için yetersiz kalabiliyor. Bitlo ile yüksek işlem hacmine sahip ve popüler kripto paralarla işlem yapabilirsiniz. Ancak Binance, BtcTurk, Coinbase veya Paribu gibi borsalara oranla coin çeşitliliği oldukça az.

Bitlo’nun şikayet aldığı en önemli ikinci konu ise kripto para piyasasındaki yüksek hareketlilik dönemlerinde yetersiz kalması. Birçok kullanıcı ani düşüş veya yükselişlerde yatırımlarını korumak için işlem yapmak istiyor. Ancak yaşanılan yoğunluk zaman zaman gecikmelere sebep olabiliyor.

Bitlo Hesabına Nasıl Para Yatırılır?

Bitlo, kolay para yatırma ve çekme avantajlarıyla birçok kullanıcıyı memnun etmeyi başarıyor. Ayrıca Bitlo, 1 TL minimum yatırma tutarıyla oldukça kullanışlı ve pratik bir kullanıma sahip.

Bitlo hesabınıza para yatırmak için öncelikle üye olmanız gerekir, üye olduysanız şu adımları takip edin:

 • Bitlo hesabınıza giriş yapın,
 • Para yatırma/çekme kısmına girin,
 • Bitlo IBAN numarasını kopyalayın,
 • Bankanızın mobil uygulamasına giriş yapın ve para transferini seçin,
 • Alıcı kısmına Bitlo A.Ş, yazın ve yatırmak istediğiniz tutarı belirtin,
 • Bitlo para yatırma işleminiz tamamlanacaktır.

Akbank, Ziraat Bankası, Vakıfbank ve Papara müşterileri Bitlo hesabına 7/24 gönderim yapabilir. Diğer banka müşterileri EFT saatleri içinde transfer yapabilir ayrıca EFT saatleri dışında FAST ödemeyle 2000 TL’ye kadar Bitlo hesabınıza para yatırabilirsiniz.

Şirket hesabı, ortak hesap, kredi kartı, ATM vb. yerlerden yapılan Bitlo para yatırma işlemlerinin kabul edilmediğini hatırlatmalıyım.

Bitlo Nasıl Kullanılır?

Türk kripto para borsası Bitlo’yu kullanabilmek için öncelikle kayıt olmanız gerekir. Kaydınızı tamamladıktan sonra para/yatırma çekme işlemlerinde sorun yaşamamak için kimlik doğrulaması yapmalısınız. Bitlo kimlik doğrulaması için T.C. kimlik kartı veya pasaportunuzu sisteme yüklemeli ve bir selfie çekinmelisiniz.

Kimlik doğrulama işlemi birkaç saat içinde gerçekleşecektir. Onayın gelmesiyle birlikte Bitlo hesabınıza para gönderebilir ve kripto para al sat işlemlerini yapabilirsiniz. Ayrıca Bitlo hesabınıza para yatırmak için onay beklemenize gerek yok. Ancak olumsuz bir durumla karşılaşmamak için kimlik doğrulama sürecinizin tamamlanmasını beklemenizi öneririm.

Bitlo hesabınıza para yatırdıktan sonra ‘kolay alış/satış’ sekmesinden kripto para birimlerini inceleyebilir veya grafiklere göz atabilirsiniz. Yatırım yapmadan önce coinleri incelemeniz önemlidir. Bu sayede yatırımlarınızı koruyabilir ve olası kayıplarınızı minimumda tutabilirsiniz.

Son olarak içeriğin herhangi bir yatırım tavsiyesi içermediğini ve bilgilendirme amacıyla hazırlandığını belirtmeliyim.

Farklı bitcoin borsalarını incelemek isterseniz bitcoin siteleri sayfamızı ziyaret edebilirsiniz.

Bitlo güvenilir mi? içeriğini arkadaşlarınızla paylaşabilir ve Bitlo hakkında en çok merak edilen konularla ilgili bilgi edinmelerini sağlayabilirsiniz!

Paylaşmak Önemsemektir!

Yorum yapın