Coinbase Güvenilir Mi? Coinbase Pro Nedir?

Kripto para alım satım platformları, sundukları avantajlarla müşterilerini etkilemeye çalışıyor. Birçok borsa düşük komisyon oranlarıyla müşterisini mutlu ederken birçok borsa da kolay kullanım özelliği ile ön planda. En büyük kripto para borsaları arasında yer alan Coinbase ise kolay kullanımı ve coin çeşitliliği ile dikkat çekiyor. Coinbase güvenilir mi? sorusuysa geçtiğimiz dönemde 6 bin kişinin bilgilerinin çalınmasıyla birlikte yeniden gündeme geldi.

Dünyanın en büyük borsası Binance’ye üye olmak için burayı tıklayın!

Coinbase Nedir?

Coinbase, 2012 yılında kurulan ve birçok ülkede hizmet veren kripto para alım satım platformudur. 100 ülkede faaliyet gösteren Coinbase, dünyanın farklı ülkelerinde çalışan yaklaşık 4000 personele sahiptir. Aynı zamanda ABD merkezli en büyük kripto para alım satım şirketidir.

Coinbase, yaklaşık 80 milyon kullanıcıya sahiptir. Aynı zamanda dünyanın en eski kripto para borsaları arasında yer alır. Gelişmiş grafik ve verileri ile kripto para birimlerini takip etmeniz için en iyi alternatiflerden biridir. Bununla birlikte tüm grafik ve veriler, amatör kullanıcıların bile kolayca anlayacağı bir tasarıma sahiptir.

Coinbase, özellikle kullanıcılarına sunduğu bonuslar ile ön plana çıkıyor. Öğren kazan soruları ile kullanıcıların bonus kazanmasını sağlamak ya da üye edilen her bir kişi için 10$ hediye gibi avantajlarla dünya genelinde büyümeyi başarmıştır. Ancak bu bonusların kullanımı bir süre önce Türkiye ve birkaç ülkede devre dışı bırakıldı.

Coinbase Güvenilir Mi?

Coinbase, müşteri varlıklarının %98’ini soğuk depolarda muhafaza eder ve üst düzey şifreleme sistemi ile kullanıcıları için ileri düzey bir güvenilirlik sunar. Güvenliğini kanıtlamak için müşteri varlıklarını 250.000 dolara kadar olan kısmını sigortalamaktadır.

Sigorta fonu sayesinde siber saldırı nedeniyle oluşan kayıplarda her kullanıcının 250.000 dolara kadar olan kayıpları Coinbase tarafından karşılanır. Öte yandan Coinbase güvenilirliği ileri düzeye taşıyan iki faktörlü kimlik doğrulama sistemine de sahiptir. Ayrıca kullanıcıların, beyaz adres listesi oluşturmasını sağlar.

Coinbase 2021 Eylül ayında hacklenmiş ve 6000 kişinin bilgileri çalınmıştır. Daha sonra hazırlanan raporda, siber korsanların kimlik avı ile kullanıcı bilgilerine eriştiği açıklandı.

Coinbase, yüklü miktarda hack ile karşılaşmamıştır. Borsa, ileri düzey güvenlik sistemleriyle korunmakta ve bu sayede birçok hack saldırısından korunmuştur. Aynı zamanda Coinbase, çalışanları için de ek güvenlik politikaları uygular. Örneğin, çalışanların sabıka kaydı alını ve tüm işlemler şifrelenmiş özel anahtarlarla tamamlanır.

Coinbase Pro Nedir?

Coinbase Pro, kripto para alım satım platformu Coinbase tarafından geliştirilen ve kolay kullanım sunan mobil cihaz uygulamasıdır. Uygulama, gelişmiş grafikleri ile özellikle profesyonel yatırımcıların dikkatini çekmeyi başarıyor.

Coinbase Pro, dünyanın farklı ülkelerinde kullanılabiliyor. Ayrıca Türkçe dil desteği ile de Türkçe kullanıcıların tüm işlemlerini kolayca tamamlamasını sağlamaktadır. Pratik ve hızlı kullanım, sade ve anlaşılır bir ara yüzle destekleniyor.

Coinbase Pro uygulamasını ücretsiz olarak akıllı cihazınıza indirebilir veya kullanabilirsiniz. Yatırım veya ticaret için ödeme yapmanız gerekiyor.

Coinbase Avantajları Nedir?

ABD’nin en büyük kripto para borsası Coinbase, 90’ı aşkın kriptodan kriptoya ticaret çifti avantajına sahiptir. Aynı zamanda Türkiye’de banka/kredi kartı ve havale/EFT ile para yatırma/çekme avantajı sunuyor.

Coinbase kullanıcılarına birçok avantaj sunar, öne çıkan bazı özellikleri:

  • Güçlü altyapı,
  • Türkçe dil desteği,
  • Daha önce önemli bir hack saldırısıyla karşılaşmamıştır,
  • 100’ü aşkın kripto para birimiyle işlem imkanı,
  • Siber saldırılarda oluşan kayıplar için sigorta fonu,
  • Kripto para yatırımına yeni başlayanlar için kolay kullanım,
  • Referans ya da farklı uygulamalarla kripto para kazanma fırsatı,
  • Gelişmiş güvenlik sistemleri.

Coinbase Dezavantajları Nedir?

Coinbase, birçok avantaj sağlasa da birkaç konuda dezavantaja sahip. En önemli dezavantajı, diğer kripto para borsalarına oranla yüksek komisyon oranlarına sahip olmasıdır. Özellikle sık sık al/sat veya kripto para transferi yapan kullanıcılar için önemli bir dezavantajdır.

Coinbase, dünya genelinde öğren – kazan sistemiyle video izleyerek kripto paralar hakkında bilgi edinmenizi sağlar, üstelik para kazandırır. Ancak bir süre önce Türkiye’de kullanıma kapatıldı. Önümüzdeki günlerde yeniden başlayabilir.

Coinbase ile ilgili diğer bir dezavantaj ise canlı telefon desteğine sahip olmamasıdır. Ayrıca online destek ve e-mail cevaplamalarında yetersiz kalabiliyor. Son olarak minimum işlem tutarının 2 dolar olduğunu belirtmeliyim.

Coinbase Nasıl Kullanılır?

En büyük kripto para borsaları arasında yer alan Coinbase, kolay kullanım özelliği ile dikkat çekiyor. Coinbase platformunu kullanmak için öncelikle kayıt olmanız gerekiyor. Kayıt olduktan sonra kredi kartı veya banka kartı ile Coinbase cüzdanınıza para gönderebilir ve ilk kripto paranızı satın alabilirsiniz.

Coinbase kullanırken hızlı bir ara yüzden faydalanmak isterseniz Coinbase Pro uygulamasını tercih etmelisiniz. Ayrıca para çekme işlemlerinde sorun yaşamamak için kimlik doğrulaması yapmanız gerekir. Kimlik doğrulaması yapmadığınız takdirde Coinbase cüzdanınızdaki parayı çekmeniz mümkün değil.

Son olarak hiçbir kripto para borsasının %100 güvenilir olmadığını ve içeriğin bilgilendirme amacıyla yazıldığını belirtmeliyim. Coinbase ya da diğer kripto para borsaları için risk her zaman olabilir.

Farklı kripto para borsalarını incelemek için güvenilir kripto para uygulamaları sayfamızı ziyaret edebilirsiniz.

Coinbase güvenilir mi? içeriğini beğendiyseniz sevdiklerinizle paylaşabilir ve Coinbase ile ilgili detayları öğrenmelerini sağlayabilirsiniz!

Paylaşmak Önemsemektir!

Yorum yapın