Gerçekten Para Kazandıran Coinler, Altcoinler 2023 GÜNCEL!

Bugün sizlere para kazandıran coinler hangileri onlardan bahsedeceğim. Yapacağım tavsiyeler kesinlikle bir yatırım tavsiyesi değildir. Sizler kendi araştırmanızı kendiniz yapmanız gerekmektedir. Yazıyı sadece sizlere fikir vermesi amacıyla yazıyorum. Aşağıdaki grafikler benim yazıyı yazdığım tarihlerdeki grafikler olacaktır. Güncel grafiklere tradingview sitesinden ulaşabilirsiniz. Eğer Türk borsalarında işlem yapıyorsanız Çekme bölümünden paranızı yabancı borsalara aktarıp orada işlem yapabilirsiniz. Eğer bu kripto paralara yatırım yapacaksanız 4 saatlik grafiklerde, destek bölgelerinden giriş yaoabilirsiniz. Çok fazla uzatmadan gerçekten para kazandıran altcoin tavsiyelerine geçelim.

BNB Coin

bnb coin

BNB coin en iyi bitcoin sitesi olan Binance’nin coini. İlk çıktığında Ethereum ağında olan BNB şuan için kendi ağını oluşturdu ve kendi ağında işlem görüyor. Ayrıca kendi ağında birçok proje gelişiyor ve bu geliştirilen projelere Binance destek oluyor. Bu projelerde de herhangi bir işlem yapmak istediğinizde BNB yakılıyor bu da BNB’nin değerinin artmasını sağlıyor. Bu yüzden büyük resme baktığımızda genellikle BNB genellikle yukarı yönlü oluyor. İşlem hacmine göre sıraladığımızda Bitcoin, Ethereum, USDT’den sonra 4. sırada olan BNB’nin geleceğinin olduğunu düşünüyorum. Ayrıca Binance borsasında işlemlerinizi BNB ile yaparsanız düşük komisyon ödüyorsunuz. BNB coin şuan dünyanın en büyük kripto para borsası olan Binance’de işlem görüyor. Yukarıda aylık olarak BNB’nin grafiğini görmektesiniz. 2020 yılının sonlarında 35 dolardan işlem gören BNB, 2022 nin başlarında 410 dolardan işlem görüyor. Son bir yılda hemen hemen 11 katı kazandırmıştır.

BNB almak için, Binance borsasına burayı tıklayarak üye olabilirsiniz.

KCS Coin

kcs coin

KCS coin 10 milyondan fazla üyesi olan Kucoin borsasının kendi coini. KCS tutup günlük olarak KCS de kazanabiliyorsunuz. Ben bu coinin geleceğin coinleri arasına gireceğini düşünüyorum. Neden diyecek olursanız KCS çok büyük bir borsa ve her zaman gelişiyor. Aslında siz bu coine yatırım yaparken borsadan hisse alıyor gibi düşünebilirsiniz. Bu coin ile işlem yaptığınızda komisyon indirimlerinden de faydalanabiliyorsunuz. KCS ile farklı birçok şey yapabiliyorsunuz borsayı inceleyebilirsiniz. 2021’in başlarında 1 dolar gibi fiyatı olan KCS, 2022 nin başlarında 20 dolardan işlem görüyor. Son bir yılda hemen hemen 20 ye katlamış. KCS böyle giderse yine kazandıran coinler arasına girecek.

KCS almak için, Kucoin borsasına buraya tıklayarak üye olabilirsiniz.

GT Coin

gt coin

En çok para kazandıran altcoinler listemizde 3. sırada GT coin var. GT coin de 2013 den beri piyasada ve çok büyük bir borsa olan, Gate.io borsasının coini. Bu coin ile bu borsada işlem yaparsanız %0 a varan komisyon oranlarıyla işlem yapabilirsiniz. Ayrıca GT coini tutarsanız da size yine GT coin kazandırır. GT sahipleri Gate.io borsasında henüz listelenmemiş projeler için satın alma şansı da elde ediyor.  Kendi ağını da oluşturan GT coin de geleceği olan coinlerden diye düşünüyorum. Çünkü bu borsada o kadar çok fazla coin var ki en çok coin listeleyen borsalardan diyebilirim. Ama dikkatli olmakta fayda var çünkü shit coin dediğimiz coinlerde bu borsada mevcut. Bu yüzden bu borsadaki farklı bir coine para yatıracaksanız iyice araştırmanızı öneririm. 2021’in başlarında 0.51 olan GT coin, 2022 nin başlarında 6 dolarları aşmıştır. Son bir yılda hemen hemen 11’e katlayarak kazandıran coinler arasına girmiştir.

GT almak için, GT borsasına buraya tıklayarak üye olabilirsiniz.

AVAX

avax coin

2021 yılında %800’den fazla artış gösteren AVAX’da para kazandıran kripto paralar arasında. Sahibi bir Türk olan AVAX, çok hızlı işlem süresine sahip. Bu altcoin ile işlemler sadece 3 saniye sürüyor. Ethereum, Binance Smart Chain gibi bir ağ olan AVAX’da da bir çok proje geliştirilmekte. Uzun süre tutmak bana göre altın tutmakla eşdeğer. 2021 in başlarında 3 dolar olan AVAX 2022’nin başlarında 82 dolar civarı bir fiyattan işlem görüyor. Bu altcoini çoğu büyük borsada bulabilirsiniz. Son 1 senede hemen hemen 30 kat verip, para kazandıran coinler arasına girmiştir.

AVAX almak için, Binance borsası ile ilgili detaylı bilgiye buradan ulaşabilirsiniz.

SAND

sandbox

Birazda para kazandıran metaverse coinlerinden bahsedelim. Metaverse projeleri bana göre borsa coinlerine göre biraz daha riskli ama gelecekte Metaverse’nin hayatımızda çok daha fazla olacağına inanıyorsanız deneyebilirsiniz. SAND coin oynayarak kazan coinlerin başında geliyor. Bir dünya var ve bu dünyada SAND coin ile işlem yapabiliyorsunuz. Binance gibi büyük borsalardan SAND coin alabileceğiniz gibi, aldıktan sonra oyuna bu altcoini gönderip bu coinle orada işlem yapabilirsiniz. Oyunu incelemek için burayı tıklayabilirsiniz. SAND coin 2021’in başlarında 0.33$ dan işlem görürken, 2022 nin başlarında 3.18$ dan işlem görüyor. Yukarıdaki grafikten de gördüğümüz gibi 2021 in sonlarında SAND coin 7$ lara kadar çıkmış ancak şuan 3$’larda. Yani yarıya düşmüş biraz riskli olan bu coini detaylı inceleyip yatırım yapabilirsiniz.Aşağıya oyundan bir ekran görüntüsü koyuyorum.

sandbox

MANA

mana

Birtane daha para kazandıran metaverse altcoininden bahsetmek istiyorum. O da MANA. 90.601 parsel araziden oluşan merkezi olmayan bir 3D sanal gerçeklik platformudur. Grafikleri de gayet güzel. Burada dolaşarak parsel alabilir ve buraya istediğiniz şeyi açabilirsiniz. MANA’da sevdiğim kazandıran kripto paralar arasında olabilir. Metaverse tutarsa burada da yerinizi almak sizin için ileride faydalı olabilir. Oyunu incelemek istiyorsanız burayı tıklayabilirsiniz. Bu coinde Binance gibi büyük borsalarda var. MANA coinin grafiği de SAND’e benziyor. 2021’in başlarında 0.14 olan MANA, 2022’nin başlarında 2.69 dolardan işlem görüyor. Ama grafiktende göreceğimiz gibi 2021’in sonlarında düşüşe geçmiş. Tekrar canlanabilecek olan bu altcoine yatırım yapmak istiyorsanız Binance borsasını kullanabilirsiniz. SAND ve MANA’yı oynamak isterseniz Metamask cüzdanınız olması gerekmektedir. Aşağıya oyundan bir screenshot koyuyorum.

decentraland

SHIB

shib coin

Merkezi olmayan bir coin olan SHIB 2021 yılında adeta harikalar yarattı. Dolaşımda 395 milyar adet olan Shib, Doge coine benzerliği ile karşımıza çıktı. 27 ekim 2020 de 17 dolarlık shib coin alan bir kişi şuan 6 milyon doların sahibi oldu. 2021 yılında fenomenlerinde yaptığı reklamlar ve balinaların da bu coine yönelmesiyle ciddi miktarda kar kazandırdı. Tabii şimdi düşüşte. Tekrar balinaların hedefi olur ve yine harikalar yaratırsa shibi kaçırmamak için portföyümde bir miktar tutuyorum. Bu altcoini de Binance gibi büyük borsalardan satın alabilirsiniz. 2021 in başında 0.00000539$ lar seviyesindeyken, 2022’de 0.00002539$ seviyelerindedir. Yukarıdaki aylık grafikten de gördüğümüz gibi rallisini yaptıktan sonra yine düşüşe geçti. Tabii tekrar yükselir mi bunu zaman gösterecek.

SOLANA

solana

Solana da portförümde olan kazandıran kripto paralar arasında. Bloomberg, Ethereum’a uzun vade de rakip olabilecek coinler arasında olduğu ile ilgili bir haber yapmıştı. Dünyadaki en hızlı kripto para olduğunu iddaa eden solanayı da incelemeniz faydalı olabilir. İleri de tabii ki de ne olacağı bilinmez ama ben SOL coinin de iyi performans sergileyeceğini düşünüyorum. Solana’yı büyük borsalardan alabilirsiniz. 2021’in başlarında 2$ olan SOLANA 2022’nin başlarında 99 dolardan işlem görüyor. Tabii solana da bir düşüş yaşadı tekrar toparlayabilecek mi hepbirlikte göreceğiz.

Bitcoin

bitcoin

Bu listede olmazsa olmazımız Bitcoini de yazmadan geçemeyeceğim. İlk kripto para olan Bitcoin herzaman portföyde olması gereken gerçekten para kazandıran coinler arasında. Bitcoin satın alıp 10 sene ellemeyecekseniz bence bir miktar bitcoin almak en mantıklı seçeneklerden biridir. Kim bilir belki birgün bitcoini 1 milyon dolar olarak görürüz 🙂

Umarım son bir yılda para kazandıran coinler yazımı beğenmişsinizdir. Bu yazıyı 2023 yılının başlarında tekrar güncelleyeceğim ve fiyatları hep birlikte inceleyeceğiz. Yazıma son verirken kripto paraların büyük risk içerdiğini unutmamamız gerektiğini ve yukarıdakilerin yatırım tavsiyesi olmadığını belirtmek isterim. İçeriği beğendiyseniz arkadaşlarınızla paylaşabilirsiniz.

 

 

Paylaşmak Önemsemektir!

Yorum yapın